Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Phobos » Sob 11. Jan 2020 1:41:17

zakliata.panna píše:Som veľmi zvedavý na profil etáp v Taliansku, azda 2 alebo 3 klasikárske sa nájdu. :)

Giro a Vuelta zverejňujú profily hneď s prezentáciou trasy, takže si ich môžeš pozrieť:

http://www.giroditalia.it/eng/route-2020/
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod konyk87 » Pia 13. Mar 2020 15:46:21

Giro so Saganom neodštartuje v Budapešti,ohrozené sú celé preteky :cry:

https://www.tasr.sk/tasr-clanok/TASR:20200313TBA02322
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Roman » Ned 28. Jún 2020 22:26:29

Ta reklama s Petrom nema chybu :D
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Ned 28. Jún 2020 23:57:09

Ktovie kedy to tocili. Aj toto je zrejme jeden z dovodov preco da prednost Giru pred klasikami.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Str 01. Júl 2020 13:25:47

Ako bude (pravdepodobne) jednoduché získať zelený dres na TdF, tak o to ťažšie to bude na Gire s cyklámenovým. Myslím si, že to bude veľmi napínavé, dokonca sa Peťovi nemusí podariť ani víťazná etapa, pretože bude mať proti sebe oddýchnutých šprintérov a klasikárov. V šprintoch veľkí favoriti Gaviria, Groenewegen, Jakobsen - prvá GT v sezóne, ale aj Ewan a Viviani - druhá GT v sezóne. V klasikárskych etapách zase Matthews, ktorý vynecháva TdF aj klasiky, Démare - taktiež prvá GT v sezóne + nejakí domáci útočníci, ktorí si vyhliadnu konkrétnu etapu z úniku.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Phobos » Štv 02. Júl 2020 10:26:20

Ten Matthews mi nejako nedáva zmysel. Chápem, prečo idú na Giro ostatní šprintéri, ale on? Losovali v Sunwebe koho kam pošlú?
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Štv 02. Júl 2020 12:38:57

Phobos píše:Ten Matthews mi nejako nedáva zmysel. Chápem, prečo idú na Giro ostatní šprintéri, ale on? Losovali v Sunwebe koho kam pošlú?

Áno, je to veľmi zvláštne... Celý Sunweb je zvláštny. Najskôr celá tá vec s Dumoulinom a teraz odháňajú aj Keldermana s Oomenom, no a evidentne aj Matthewsa... Zvláštne, všetko dobrý jazdci, ktorý im robili celé roky výsledky. Matthews je vpodstate hviezda tímu, no ako vidíme, evidentne ho chcú vypudiť. Toto rozhodnutie nedáva nijaký zmysel. Mal ísť Tour na etapy (viacero je preňho doslova šitých na mieru), Bol takto horskú Tour ani nedokončí. Bol mal ísť isto na Giro, Matthews na Tour, kde by zároveň aj nabral veľkú formu a ptm Ardény a Flámsko... Prípadne to zaklincovať Vueltou by nebolo odveci, aj tam sa nájde preňho pár etáp. Prípadne keď už chceli Bola na Tour, tak Matthews je jasne najlepší rozbiehač akého majú (ako aj vlani pár krát ukázal), mohli ísť na Tour obaja. Fakt jediné čo mi z tohto plynie je, že Matthews bude meniť tím (a po tomto oplutí by tak aj mal spraviť...).
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Phobos » Pia 03. Júl 2020 10:09:41

Zmluvu má aj na ďalšiu sezónu.

Bol, Nebol... Ale čím si zaslúžil miesto Niewenhuis? Ale hej no, v prípade Sunwebu to nie je prvá divná nominácia, ani prvý prípad, keď sa interná logika zdá nepochopiteľná pre vonkajší svet.

Zobral to športovo, možno to nakoniec bude aj šťastie v nešťastí. Ak sa Giro začne krátkou časovkou, znova má veľkú šancu na ružový dres. A mal by byť schopný udržať ho aj v náročnejších sicílskych etapách...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pia 03. Júl 2020 11:11:16

ja si myslim ze uz aj minuly rok na TdF to bolo z podania dvojice Matthews-Sunweb velmi zvlastne predstavenie. raz isiel na zeleny dres , raz nie. potom mu to tim akoby zatrhol nech sa sustredi na etapy, potom mal ist rozbiehat Bolovi spurty. no bolo to velmi zvlastne a myslim si ze ten vztah medzi Matthewsom a jeho sefmi nie je ktovie aky. napriek tomu ze vlastne po tych odchodoch tam ostal akoby najvacsou hviezdou. myslim si ze v jeho schopnosti nemaju az taku doveru. asi cakali od neho viac. ale v podstate k Saganovi sa velmi nikdy nepriblizil no a potom prisiel Alaphilippe a ostatni mladi borci.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Pia 03. Júl 2020 15:05:03

Phobos píše:Zmluvu má aj na ďalšiu sezónu.

Bol, Nebol... Ale čím si zaslúžil miesto Niewenhuis? Ale hej no, v prípade Sunwebu to nie je prvá divná nominácia, ani prvý prípad, keď sa interná logika zdá nepochopiteľná pre vonkajší svet.

Zobral to športovo, možno to nakoniec bude aj šťastie v nešťastí. Ak sa Giro začne krátkou časovkou, znova má veľkú šancu na ružový dres. A mal by byť schopný udržať ho aj v náročnejších sicílskych etapách...

Tak tretia etapa bude pokiaľ viem Etna, čižee moc šancí na ten rúžový mu nedávam.
Nieuwenhius ide spraviť GT premiéru, akurát netuším prečo rovno na Tour...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Phobos » Pia 03. Júl 2020 16:49:41

@simko
Na VeloNews som teraz čítal článok, kde sa nejaký DS Sunwebu vyjadril k odchodu Dumoulina. Z ich pohľadu je to viac-menej o tom, že Dumoulin začal mať nejaké nároky a "vystrkoval rožky", pričom oni sa v tíme snažia presadzovať egalitársku filozofiu. V preklade: drž hubu a krok... Im treba špecifický typ jazdca a najlepšie, aby veľmi nevyčnieval. V 2017 im vyšlo všetko na čo siahli, minulý rok takmer nič, takže ťažko to hodnotiť. Ale mne z toho celého vychádza, že sú tak trochu magori.

Neviem, čo viac by od Matthewsa chceli. Chlapec má svoje limity, ale v rámci nich je jeden z najlepších na svete.

@pmts
Aha, nejak je to prehádzané. Vieme kedy bude potvrdená finálna verzia trasy?
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 21. Sep 2020 15:25:37

Doba je hektická a Giro je už už za dverami... Posielam vám link na jednu taliansku reklamu: https://www.youtube.com/watch?v=3dqh0vx ... F5WFoWVA2Q

Krásne, však? ;) Veľmi sa teším na taliansku trojtýždňovku... Verím, že uvidíme epické súboje na viacerých frontoch :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 21. Sep 2020 16:40:08

musim priznat ze som velmi neveril ze TdF pride do Pariza. to, ze sa tak stalo dava nadej aj pre Giro. aj ked Taliani su Taliani:) bude oktober a situacia sa zacina zhorsovat tak uvidime...
ja som rad ze Peto sa zucastni a naozaj este stale verim ze ta forma pride. ak by dal ten cyklamenovy dres tak podla mna nie uplne vydarena TdF bude zabudnuta. viem ze tam budu oddychnuti ini borci ale ako aj na TdF, vsetko zalezi na Petovi. ak si on prinesie nejaku svoju dobru formu tak ostatni su statisti. statistom by bol aj Bennett keby Sagan nebol polovicny. on bol dokonca oproti minulorocnej TdF este o nejakych 20-30% minus.
treba sa na veci pozerat aj pozitivne. Peto si neprivodil ziadne zranenie a teda ma moznost ist na Giro a nieco tam ukazat. profily mu vyhovuju tak uz je to nanom. verim ze motivaciu netreba hladat nejako specialne, mozno je to jeho prve a posledne Giro. treba to tam rozbalit
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Pon 21. Sep 2020 16:58:11

Ja budem "skromny" :) Dufam ze vyhra aspon etapu. Jednak skoncit v sezone bez vitazstva by bolo pre Sagana a aj pre nas frustrujuce a jednak Peter si zasluzi byt v spolocnosti jazdcov s vyhratou etapou na kazdej grand tour.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 21. Sep 2020 17:06:22

Keram píše:Ja budem "skromny" :) Dufam ze vyhra aspon etapu. Jednak skoncit v sezone bez vitazstva by bolo pre Sagana a aj pre nas frustrujuce a jednak Peter si zasluzi byt v spolocnosti jazdcov s vyhratou etapou na kazdej grand tour.

dobre hovoris:) ja sice stale verim ze Peter sa este vrati v jeho najsilnejsom moznom mode, ale momentalne tomu tak nie je, a preto naozaj 1 vitazstvo potesi akekolvek:) a ak by sa naozaj zadaril aj dres tak si myslim ze bez ohladu na TdF tato "sezona" by bola uspesna a Peto by si mohol odfajknut Giro.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Pon 21. Sep 2020 18:09:02

Verím, že Peter minimálne jednu etapu dá + dres z bodovačky. Zo šprintérov by mali dokončiť Giro asi Matthews, Gaviria, Ballerini, Mareczko (ak zvládne horské etapy). Isto odstúpia Ewan, Viviani, Démare (má v pláne Ronde). Takže Gaviria jasný favorit v rovinatých etapách, ale v zvlnených výhoda pre Petra; Matthews zase nemá na Petra na rovine, o to viac ho potrápi v klasikárskych; Ballerini je tiež slušný obojživelník; Ewan a Démare v úvode tiež budú chcieť nejakú etapu. 8-)

Čo sa týka TdF 2021, ak pôjde Ackermann, ktorému to sľúbili, tak si myslím, že Peter pôjde kombináciu ,,talianske a kockové klasiky s doklepnutím na Amstli + Binck Bank Tour + Vuelta (etapy a chýbajúca bodovačka) + MS. A na TdF sa vráti v 2022, kde už v plnej sile pôjde po zelenom, možno poslednýkrát, tak sa bude chcieť rozlúčiť štýlovo. :) Okolo Slovenska tipujem práve až v roku 2022. Samozrejme, chcel by som, aby kariéru na ceste potiahol ešte aj 5 alebo 6 rokov, ale... :?:
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Pon 21. Sep 2020 18:26:51

Ešte k Giru doplním, že krutý osud to zariadil tak, aby štartujúci šprintéri prišli o dvoch veľmi silných konkurentov, dokonca možno o jednotku a dvojku - Groenewegena a Jakobsena. Keďže aj na Gire sú rovinaté za 50 b pre víťaza a potom to už klesá, tak Peter by asi strácal dosť bodov - ak by sme to brali papierovo - Groenewegen, Jakobsen, Gaviria, Ewan, Démare, až potom Peter...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Pon 21. Sep 2020 20:27:34

@zakliata.panna Tak Démare je s tohtoročnou formou obrovský adept na cyklámenový dres. Až sa mi chce vsadiť naňho :lol: . Už vlani mu to ušlo o pár bodíkov. Taktiež si môžme staviť nato že Mareczko neprejde kopce, podľa mňa suverénne najmenej odolný šprintér v poli...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Pon 21. Sep 2020 20:27:34

@zakliata.panna Tak Démare je s tohtoročnou formou obrovský adept na cyklámenový dres. Až sa mi chce vsadiť naňho :lol: . Už vlani mu to ušlo o pár bodíkov. Taktiež si môžme staviť nato že Mareczko neprejde kopce, podľa mňa suverénne najmenej odolný šprintér v poli...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 21. Sep 2020 20:32:06

S formou akú mal na Tour bude nesmierne ťažké vyhrať etapu, v rýchlych šprintoch je v podstate bez šance a v tých ťažších? Pozeral som narýchlo etapy a skutočne neviem ktorá by mu mala sedieť, okrem toho môžeme očakávať, že sa bude prejavovať únava z Tour, Peter ončil Tour vždy dosť zničený a potreboval aspoň mesiac aby sa dal do poriadku, mňa môže Peter na Gire len príjemne prekvapiť, na bodovačku kašľať, ale chcelo by to tú etapku aby si skompletoval GT.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 40 hostia