Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 21. Sep 2020 20:33:37

pmts píše:@zakliata.panna Tak Démare je s tohtoročnou formou obrovský adept na cyklámenový dres. Až sa mi chce vsadiť naňho :lol: . Už vlani mu to ušlo o pár bodíkov. Taktiež si môžme staviť nato že Mareczko neprejde kopce, podľa mňa suverénne najmenej odolný šprintér v poli...


Tiež neverím Mareczkovi, ak by sa dalo staviť nato, že Giro nedokončí bola by to podľa mňa tutovka.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 21. Sep 2020 20:55:46

ifčopifčo píše:S formou akú mal na Tour bude nesmierne ťažké vyhrať etapu, v rýchlych šprintoch je v podstate bez šance a v tých ťažších? Pozeral som narýchlo etapy a skutočne neviem ktorá by mu mala sedieť, okrem toho môžeme očakávať, že sa bude prejavovať únava z Tour, Peter ončil Tour vždy dosť zničený a potreboval aspoň mesiac aby sa dal do poriadku, mňa môže Peter na Gire len príjemne prekvapiť, na bodovačku kašľať, ale chcelo by to tú etapku aby si skompletoval GT.

tak ja by som si este stale dovolil dufat v to ze Peto prisiel na Tour nevyjazdeny a teda teraz by mal mat nejaku zakladnu kondiciu. ale zase proti tomu hovori fakt ze v tretom tyzdni mu forma nerastla, tak neviem:) ale naozaj nerozumiem tomu ze preco by mal byt natom horsie nez minuly rok na TdF. cize ja este stale verim ze je to tym ako ma nastavene 2 GT za sebou. viem ze je to mozno len utesovanie ale kym neprislo Giro a nevyviedlo ma z omylu tak stale mi to pripada nejakym sposobom logicke.
aj minuly rok jar bola sice ovplyvnena aj chorobou ale bol to Sagan bez energie, sily a vytrvalosti. aj ked to Roubaix nebolo uplne marne a ani MSR. potom ale TdF uz bolo o poznanie lepsie a podla mna na MS v Yorkshire bol este viditelny posun oproti TdF. cize mozme podla mna verit aspon v nejaky posun formy na Gire:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Pon 21. Sep 2020 21:30:33

ifčopifčo píše:S formou akú mal na Tour bude nesmierne ťažké vyhrať etapu, v rýchlych šprintoch je v podstate bez šance a v tých ťažších? Pozeral som narýchlo etapy a skutočne neviem ktorá by mu mala sedieť, okrem toho môžeme očakávať, že sa bude prejavovať únava z Tour, Peter ončil Tour vždy dosť zničený a potreboval aspoň mesiac aby sa dal do poriadku, mňa môže Peter na Gire len príjemne prekvapiť, na bodovačku kašľať, ale chcelo by to tú etapku aby si skompletoval GT.


Tiež som si pozrel profily etáp, ak naozaj bude v ,,normálnej forme", tak bodovať by mal (o výhre radšej pomlčím):
- 2. etapa - záver v stúpaní 3,7 km s priemerom 5,3 % - tu asi čistokrvní šprintéri nebudú
- 4. etapa - stúpanie v strede etapy by mohol zvládnuť, ak teda nebudú ataky vrchárov
- 6. etapa - ideálna klasikárska, táto je preňho ako stvorená
- 7. etapa - rovinatá, isto nejaké body uchmatne
- 8. etapa - opäť pre klasikárov alebo odolných šprintérov
- 10. etapa - klasikárska, aj keď skôr pre ardenárov, ale bodovať by mohol
- 11. etapa - rovinatá
- 12. etapa - zase klasikárska, opäť ardenári vo výhode, tie ,,zuby" budú asi na dosť na Petra, ale azda sa mýlim
- 13. etapa - rovinatá, tie stúpania v záverečných 30 kilometroch asi neodpárajú šprintérov
- 16. etapa - klasikárska, resp. pre odolných šprintérov, ideálna pre Petra
- 19. etapa - rovinatá, tu už aj tak nebude veľa šprintérov, tipujem, že po 11. etape odídu Ewan, Viviani, iných asi vyradia kopce :)

Súperi:
- Gaviria bude v klasikárskych odpadať, teda v závere strácať body + nejaké šprintérske isto uchmatne aj Ewan = Peter má navrch
- Matthews v rovinatých nemá nárok na Petra (veríme), v klasikárskych to bude asi bok po boku = Peter má navrch
- Viviani bez formy, asi to bude blok v hlave = nie je pre Petra súper
- Ewan pôjde asi len prvý týždeň, takže bude brať asi body všetkým = do bodovačky nezasiahne
- z iných Cimolai alebo Hofstetter, Mareczko, Ballerini, Aranburu + nevieme, kto z Bahrainu, NTT, EF, ale nemali by nejako podkurovať Petrovi v bodovačke
- na záver Démare, svieti mu na PCS v pláne Ronde, takže mal by odstúpiť, ak nie, tak najväčší Petrov konkurent - tento rok isto lepší šprintér a asi aj v klasikárskych etapách, takže favorit č. 1, Peter asi o ,,malý schodík" pod ním.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Uto 22. Sep 2020 11:20:42

4. etapa - to stúpanie je dlhé, má zhruba 26 km ale priemer má okolo 3,8% tak to bude na vytrvalosť a to by Petrovi sedieť mohlo a mohlo by sa oddeliť zrno od pliev a finišovať by sa mohlo bez najrýchlejších borcov.
6. etapa - kopec ktorý vrcholí 28 km pred cieľom má dĺžku necelých 5 km a priemer 6%, tam bude dôležité nenechať ďaleko zdrhnúť lepších lezcov a naopak zbaviť sa Demara a spol., posledných 12 km je v miernom stúpaní, tam by so to už mal postrážiť aby bojoval o víťazstvo.
8. etapa - zhruba od polovice etapy je to kopcovité, ale neviem aké tie vlnky sú, či to bude stačiť na zbavenie sa šprintérov, skôr sa mi vidí, že nie.
10. etapa - "starý Sagan" by tie záverečné dva kopce mohol ustáť respektíve veľa nestratiť a v 10 km rovine si to doraziť, tohtoročné vydanie Petra, pravdepodobne nie, kopce okolo 2 km s priemerom okolo 7% a maximami 17-18%, to je tak na hrane, ak by to ustál, patril by v závere medzi najrýchlejších.
12. etapa - neviem to posúdiť, zuby vyzerajú byť ostré ale nemám ich popis.
13. etapa - opäť veľmi ťažko posúdiť, kopec vrcholí nejakých 16 km pred cieľom ale nepoznám jeho parametre.
16. etapa - vyzerá to dosť ťažké, to Monte di Ragognia 2,8 km s priemerom vyše 10% a maximom 16 sa ide na posledných 70 km 3x, posledný krát 13 km pred cieľom tam keď nasadia tempo vrchári, tak to Peter ťažko ustojí a určite sa ho budú chcieť zbaviť. To je podobné ako v 10. etape.
V niektorých z týchto etáp najmä tých neskorších môže uspieť aj únik dňa, otázka je, či sa o ne bude Peter pokúšať.
Na záver, neviem, čí by sa Peter mal sústreďovať na boj o čiklamíno a skôr by si nemal vytypovať nejaké etapy a pokúsiť sa nejakú vyhrať, z môjho pohľadu radšej vyhrať etapu a nevyhrať bodovačku ako naopak.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Uto 22. Sep 2020 11:34:43

ifčopifčo píše:Na záver, neviem, čí by sa Peter mal sústreďovať na boj o čiklamíno a skôr by si nemal vytypovať nejaké etapy a pokúsiť sa nejakú vyhrať, z môjho pohľadu radšej vyhrať etapu a nevyhrať bodovačku ako naopak.

ja by som to videl tak 50/50. ak by sa Petovi podarilo vyhrat etapu tak by skompletizoval zbierku vitaznych etap z kazdej GT a teda by uzavrel akusi kapitolu. ak by sa mu vsak podarilo tricko bez etapy tak potom je otazne ci by chcel skompletizovat aj tricko z Vuelty. to by bola pekna zbierka. ale podla mna cyklamenove bez etapy ma svoju vyhodu oproti opacnemu variantu. mohol by sa vratit na Giro v buducnosti ale nepotreboval by ho dokoncit. ide len o to ake ma Peto ciele do buducna.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Uto 22. Sep 2020 12:00:13

Ak sa mu podarí víťazná etapa v prvom týždni (2., 4. alebo 6. etapa), tak isto pôjde po bodovačke. Reálne bude stále počas celého Gira na prvom alebo druhom mieste, tak prečo to nedoklepnúť v cyklaménovom až do Milána. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Uto 22. Sep 2020 13:02:26

zakliata.panna píše:Ak sa mu podarí víťazná etapa v prvom týždni (2., 4. alebo 6. etapa), tak isto pôjde po bodovačke. Reálne bude stále počas celého Gira na prvom alebo druhom mieste, tak prečo to nedoklepnúť v cyklaménovom až do Milána. :)


Bolo by optimálne, keby sa mu podarilo vyhrať v prvom týždni, získal by psychickú pohodu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 28. Sep 2020 17:33:07

co poviete na tu uvodnu casovku? myslite ze Peto pojde na 100%? je tam aj pomerne dlhy zjazd, ja si myslim ze by to mal skusit hlavne s vyhladom na maglia rosa v dalsej etape.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Pon 28. Sep 2020 18:15:39

@simko
Nebol by som velmi optimista. Je to pomerne dlhe. Skoda ze ten obrazok tu na webe je taky nepresny. Nevieme ake ma parametre ten zjazd. Vyzera ze medz 3,5-9 km je to dost slapave- A potom tam je 6 zvlnenych km. Mne sa nezda ze by mu to mohlo velmi pasovat. Uvidime.

Edit: Su tam vyskove metre az po odoslani som si vsimol. Na tych skoro 6 km to klesne o nejakych 100 metrov to nie je nieco co by velmi mohlo Saganovi nahravat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Pon 28. Sep 2020 20:02:41

Na Gannu, Campenaertsa alebo Thomasa stratí aj minútku v tom prológu, ružový dres, to už by ste moc chceli :D ... Radšej dúfajme aspoň v tú etapku. Hlavne dúfam že sa nebude nahánať a mínať energiu za cyklámenovým dresom. Démare bude ešte silnejší súper ako bol Bennett, no a ešte by chýbalo aby ho zbytočne unaveného prešťal Matthews v klasikárskych etapách :lol: .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 28. Sep 2020 20:19:08

pamatam si ze Demare aj ked mal dobru sprintersku koncovku tak niekedy bol strasne mizerny v kopcoch, nie som si isty ci on Giro dokonci.
mozno som precenil ten zjazd, kde by vlastne Peto nemal stratit takmer nic. ale tak clovek vzdy uvazuje s Petom vo forme takze asi som sa nechal uniest:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod mortirolo08 » Uto 29. Sep 2020 10:33:19

simko píše:pamatam si ze Demare aj ked mal dobru sprintersku koncovku tak niekedy bol strasne mizerny v kopcoch, nie som si isty ci on Giro dokonci.
mozno som precenil ten zjazd, kde by vlastne Peto nemal stratit takmer nic. ale tak clovek vzdy uvazuje s Petom vo forme takze asi som sa nechal uniest:)

Demare ma predsa KOM na Cipresse tak ako mozes povedat ze je zly v kopcoch :lol:
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Uto 29. Sep 2020 11:57:26

mortirolo08 píše:
simko píše:pamatam si ze Demare aj ked mal dobru sprintersku koncovku tak niekedy bol strasne mizerny v kopcoch, nie som si isty ci on Giro dokonci.
mozno som precenil ten zjazd, kde by vlastne Peto nemal stratit takmer nic. ale tak clovek vzdy uvazuje s Petom vo forme takze asi som sa nechal uniest:)

Demare ma predsa KOM na Cipresse tak ako mozes povedat ze je zly v kopcoch :lol:


presne toto napadlo aj mna ;) :D
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod adamovotec » Uto 29. Sep 2020 14:24:26

Na oficialnej stranke su tie stupania podrobnejsie rozpisane. Ked si kliknete "Climb detail" tak su tam popisane kopce a ich parametre + posledne kilometre "Final Kilometers". Da sa tam vycitat ako to s pohladu profilu vyzera.
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Uto 29. Sep 2020 21:08:27

pmts píše:Na Gannu, Campenaertsa alebo Thomasa stratí aj minútku v tom prológu, ružový dres, to už by ste moc chceli :D ... Radšej dúfajme aspoň v tú etapku. Hlavne dúfam že sa nebude nahánať a mínať energiu za cyklámenovým dresom. Démare bude ešte silnejší súper ako bol Bennett, no a ešte by chýbalo aby ho zbytočne unaveného prešťal Matthews v klasikárskych etapách :lol: .


V súčasnej forme asi áno a ktovie, ako sa k nej postaví. V lepších časoch by sa do top 10 možno dostal a schytal by max nejakú polminútku.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Uto 29. Sep 2020 21:42:50

Peter pôjde časovku skôr v bežnom móde, aj tak by nemal šancu na výhru ;) Ale črtá sa lepší variant s výhľadom na 2. etapu. Matthews je výborný časovkár, tak by nemusel veľa stratiť, ak bude mať šancu v 2. etape ísť do ružového, tak Sunweb bude držať tempo v záverečnom stúpaní - a to všetko by malo vyhovovať aj Petrovi a bude mať veľkú šancu ukoristiť výhru už v úvode. :) Ak teda bude mať sľúbenú formu, ktorú predpovedal Valach. :?:
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Zutu » Uto 29. Sep 2020 23:54:58

Peter nema tento rok formu a myslim ze ju ani mat nebude a nepomohlo by mu ani keby sa cele Giro sustredil iba na jednu etapu. Mal by si oddychnut hlavne psychycky a nazbierat hlad do dalsej sezony. Budem velmi rad, ak sa k tomu postavi svojim stylom "not too serious" bude si uzivat, urobi show pre divakov, potesi sponzorov a organizatorov.
Na Tour som mal pocit, ze velmi bojoval, velmi trpel a chcel by som aby si to uzil. Tazsie sa vymyslaju voloviny, ked sa nedari, ale ak to ma niekto dokazat je to prave Sagan :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Štv 01. Okt 2020 12:15:45

takze Ewan nejde na Giro. ta konkurencia nie je az taka brutalna co sa sprinterov tyka. Gaviria vie dat dobry sprint forma nie je zla ale chyba mu nejaka konzistentnost. Demare mal formu uvidime ci si ju prinesie aj na Giro. s Vivianim nejako extra nepocitam. takze Peto by mal mat sancu aj v cistych sprintoch. ale treba povedat ze Matthews ma slusnu vrcharsku formu, videli sme v Imole. cize etapy ktore vyzeraju ako site pre Sagana bude podla mna brat Matthews prevazne. ale verim ze jednu etapku Peto da. neviem ako velmi bude Bora pracovat pre Petra ale treba sa zbavovat Demara a Vivianiho vsade kde bude prilezitost. uvidime aku formu do kopcov si prinesie Gaviria. jeho vrchol bol vykon v Bergene tusim a odvtedy nejako nic moc co sa kopcekov tyka
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 01. Okt 2020 15:08:39

simko píše:neviem ako velmi bude Bora pracovat pre Petra ale treba sa zbavovat Demara a Vivianiho vsade kde bude prilezitost.


Neviem, obávam sa, že Démara len tak ľahko neodpárajú. V tejto sezóne sa podľa mňa posunul od čistokrvného šprintéra skôr do polohy klasikára. Zvlnený profil mu vôbec nerobí problémy, rovnako cieľ v miernom stúpaní. Skôr by som povedal, že je to momentálne jeho doména. Uvidíme... ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Štv 01. Okt 2020 15:29:13

Šprintérskych etáp bude hlavne dokopy tak 5. Čo som videl tak 6,7,8,10 (tuším) a 19. Vuelta bude tentorok najšprintérskejšia Grand Tour q :D . Btw, nejak moc sa koncentrujete len na tie veľké mená, ale je tam kopa borcov ako Ballerini napríklad, ktorí majú formu a Sagana aj s Matthewsom môžu momentálne kľudne poraziť/porážať. Za mňa sú dvaja top favoriti šprintérski Démare s Gaviriom, s tým že Fernando asi pobere viac etáp. Viviani sa doma hádam zobudí, inak môže túto sezónu prehlásiť za fiasko...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 81 hostia

cron