Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Štv 01. Okt 2020 15:46:08

Za Slušný Svet píše:
simko píše:neviem ako velmi bude Bora pracovat pre Petra ale treba sa zbavovat Demara a Vivianiho vsade kde bude prilezitost.


Neviem, obávam sa, že Démara len tak ľahko neodpárajú. V tejto sezóne sa podľa mňa posunul od čistokrvného šprintéra skôr do polohy klasikára. Zvlnený profil mu vôbec nerobí problémy, rovnako cieľ v miernom stúpaní. Skôr by som povedal, že je to momentálne jeho doména. Uvidíme... ;)

no ale Demare nebol nikdy uplne slaby v kopcekoch, myslim v takych klasikarskych flamskych. ale dlhe kopce mu nikdy nesli. je pravda ze posledne 2 GT dokoncil cize mysliet si ze bude niekde OTL je asi naivne ale aj tak pri nom clovek nikdy nevie.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Štv 01. Okt 2020 16:11:10

Chalani, nebojte sa. Peter minimálne jednu etapu dá, ak bude sľúbená forma, tak aj viac. Reálne je dvojka alebo trojka medzi šprintérmi na Gire, navyše Gaviria (jednotka) často máva zlé dni, keď sa do šprintu nedostane. :) V klasikárskych to vidím na tvrdý súboj trojice Sagan - Matthews - Démare, už 2. etape uvidíme, ako sú na tom - mal by to byť krásny šprint do kopca v ich podaní - azda s prvým víťazstvo Sagana v tomto roku. ;) :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 01. Okt 2020 16:57:55

zakliata.panna píše:Chalani, nebojte sa. Peter minimálne jednu etapu dá, ak bude sľúbená forma, tak aj viac. Reálne je dvojka alebo trojka medzi šprintérmi na Gire, navyše Gaviria (jednotka) často máva zlé dni, keď sa do šprintu nedostane. :) V klasikárskych to vidím na tvrdý súboj trojice Sagan - Matthews - Démare, už 2. etape uvidíme, ako sú na tom - mal by to byť krásny šprint do kopca v ich podaní - azda s prvým víťazstvo Sagana v tomto roku. ;) :)


V druhej etape sa bude šprintovať? ;) Bral som to ako čistú záležitosť pre Yatesa alebo iného ardenára... Podľa profilu je to takmer 5 km dlhé stúpanie, neviem, ale rád sa budem mýliť ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Štv 01. Okt 2020 18:18:21

Za Slušný Svet píše:
zakliata.panna píše:Chalani, nebojte sa. Peter minimálne jednu etapu dá, ak bude sľúbená forma, tak aj viac. Reálne je dvojka alebo trojka medzi šprintérmi na Gire, navyše Gaviria (jednotka) často máva zlé dni, keď sa do šprintu nedostane. :) V klasikárskych to vidím na tvrdý súboj trojice Sagan - Matthews - Démare, už 2. etape uvidíme, ako sú na tom - mal by to byť krásny šprint do kopca v ich podaní - azda s prvým víťazstvo Sagana v tomto roku. ;) :)


V druhej etape sa bude šprintovať? ;) Bral som to ako čistú záležitosť pre Yatesa alebo iného ardenára... Podľa profilu je to takmer 5 km dlhé stúpanie, neviem, ale rád sa budem mýliť ;)


Záver má 3,7 km a priemer 5,3 %. To by mali zvládnuť aj jazdci ako Sagan, Matthews a Démare. Navyše Sunweb aj FDJ asi budú držať na kopci tempo pre lídrov. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Štv 01. Okt 2020 22:36:37

zakliata.panna píše:
Za Slušný Svet píše:
zakliata.panna píše:Chalani, nebojte sa. Peter minimálne jednu etapu dá, ak bude sľúbená forma, tak aj viac. Reálne je dvojka alebo trojka medzi šprintérmi na Gire, navyše Gaviria (jednotka) často máva zlé dni, keď sa do šprintu nedostane. :) V klasikárskych to vidím na tvrdý súboj trojice Sagan - Matthews - Démare, už 2. etape uvidíme, ako sú na tom - mal by to byť krásny šprint do kopca v ich podaní - azda s prvým víťazstvo Sagana v tomto roku. ;) :)


V druhej etape sa bude šprintovať? ;) Bral som to ako čistú záležitosť pre Yatesa alebo iného ardenára... Podľa profilu je to takmer 5 km dlhé stúpanie, neviem, ale rád sa budem mýliť ;)


Záver má 3,7 km a priemer 5,3 %. To by mali zvládnuť aj jazdci ako Sagan, Matthews a Démare. Navyše Sunweb aj FDJ asi budú držať na kopci tempo pre lídrov. ;)

Neexistuje aby to Démare vyšplhal v kontakte, možno aj u Sagana mám isté pochybnosti. Skôr to vidím na úspešný únik jazdcov 2hého sledu na upätí toho finálneho kopca, prípadne keby bol šprint, tak Matthews vs. Ulissi. Sagan to asi dá v skupine ale neviem či sa potom ešte zmohne na víťazný šprint, teda za predpokladu že forma bude taká ako na Tour... Ak vyladil, tak tá etapa je jeho ;).
pmts
 
Príspevky: 417
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Pia 02. Okt 2020 13:15:07

Musim povedat ze toto je prve Giro co skutocne budem aj sledovat. Myslim tym viac ako par etap a bude to pre mna sportova udalost cislo jedna v tejto dobe. Na Giro som nikdy nemal cas lebo byvaju vtedy MS v hokeji a vrcholi aj play off NHL tak som mal vo svojom focuse na cyklistiku vzdy medzi klasikami a Tour de Suisse prestavku s vynimkou Kalifornie kedze tam jazdil Peter. :) Teraz sa na to Giro neskutocne tesim a som tak nejako rad ze je tento rok v oktobri. Navyse ide este aj ten Peter :D Uz nech to zacne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Giro 2020

Poslaťod Phobos » Pia 02. Okt 2020 14:13:08

Začína sa tá krajšia Grand Tour.

Až teraz som si pozrel profily. A je to krásny pohľad. Sicília namiesto Maďarska je obrovským plusom, ja Sicíliu veľmi môžem, pre mňa - za mňa by tam mohlo Giro štartovať aj každý rok. Trasa je skvostná a extrémne náročná, ľutujem tu partičku chudákov, čo si to dajú po Tour. Nehodnotených kopcov je tám hádam viac ako hodnotených. Osem etáp nad 200 kilometrov, dve nad 190. V poslednom týždni má najkratšia z nich 198km, časovku samozrejme nerátam. Stelvio po pätnástich rokoch z najťažšej strany. Schválne, ktorá je vlastne kráľovská etapa? Tá so Stelviom alebo Agnellom? Rovnako ako v roku 2015, štrnásta etapa je časovka s finišom vo Valdobbiadene - vtedy však tá jedna bola dlhšia ako tohtoročné tri dokopy. Ale čo už, aj napriek tomu Giro pôsobí v tomto smere takmer staromódne. Ďalej tam vidím dva garantované hromadné dojazdy a dva menej isté, takže ak jedno z toho vyjde, možno tri etapy pre šprintérov. A raj pre rýdzych vrchárov, rýchlejších vrchárov, puncherov, útočníkov. Čo sa môže diať v najhrôzostrašnejších vysokohorských mordoviskách je každému jasné, ale páči sa mi aj GC potenciál tých menej nápadných etáp, ktoré síce na papieri nemusia pôsobiť strašidelne, no ak v nich vrchári zdvihnú zadky (a aspoň v jednej by mali), nemajú šancu ani sebeodolnejší šprintéri. Napr. v závere 10. etapy kopce nedosahujú výšku ani 300 metrov a predsa môžu narobiť paseku väčšiu ako "naozajstné" hory. Podobne, ale v menšej miere to platí aj pre šesnástku a tie dva stupáky na konci placatej trinástej. Počasie by nemuselo byť až tak odlišné od toho májového, výhodou je, že v horách (snáď) ešte nebude trvalá snehová pokrývka a nahromadený sneh z celej zimy, čiže nehrozí nejaké lavínové nebezpečenstvo. Treba už len dúfať, že počasie vyjde hlavne v tých daných kritických dňoch.

Favoriti. Vyzerá to, že na štarte nebude žiadny supertím s lídrom, ktorý by mal podporu úplne všade. Ineos a Jumbo posielajú silné zostavy na roviny a ak by mal niekde fúkať vietor, môžu z toho ťažiť. Ale v kopcoch to nie je žiadna sláva, u Britov je to iba Geoghegan Hart a Castroviejo, a v Jumbe... ani neviem. Tolhoek? Astana posiela najsilnejšiu zostavu do kopcov, Mitchelton má tiež dvoch veľmi kvalitných domestikov do hôr. No nezdá sa mi, aby jeden tím nejako extra vyčnieval - a to je dobre. Za najväčších favoritov považujem Thomasa a Nibaliho. Thomas má výhodu v časovkách, Nibali zas disponuje niečím, čo sa ani nedá presne opísať. Kruijswik si na to na Agnelle iste spomenie... Nibali mal zaujímavý prípravný program. Pendloval len medzi Švajčiarskom, kde býva, a Talianskom, kde jazdil. A u Nibaliho sú prípravné preteky naozaj len tým, čo označujú - prípravou. Napriek tomu je to pri ňom každý rok o tom istom. Prehliadaný, podceňovaný, opomínaný... Tentoraz sa za väčších favoritov považuje už aj Fuglsang s Yatesom. Ja by som stavil posledný cent, že Nibali skončí pred oboma. Ak by mal silnejší tím, je pre mňa dokonca top-favorit. Pravda, on nemal od Astany silný tím nikdy (Astana bola iná káva, o tom žiadna), ale pred rokom s ním vedel byť v záveroch aspoň Caruso, pred troma Pellizotti. Teraz? Mal to byť Ciccone, ale ten vyše dvoch týždňov kvôli Covidu netrénoval. Tak uvidíme... Pod dvoma veľkými favoritmi mám Kruijswijka, o čosi nižšie Yatesa s Majkom (uňho mám tušák, že zajazdí veľmi dobré Giro), a potom Keldermanna, Fuglsanga a podobných. Otáznikom je Vlasov a určite bude aj mnoho prekvapení.

Najväčšou témou sú teraz dresy EF, čo na nich vravíte? Ten dizajn je schválne kontroverzný, aby sa o ňom hovorilo, a to sa asi aj darí. Buď ho ľudia milujú alebo nenávidia, nič medzi tým. U mňa je to niečo z oboch - tie dresy sú tak zlé, až sú geniálne a nedajú sa od nich odtrhnúť oči. Akurát, že pri ekvádorskom národnom tá zámerná prestrelenosť vôbec nefunguje. Chápem Caicedov kyslý výraz na prezentácii, hrôza...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Giro 2020

Poslaťod sportovec » Sob 03. Okt 2020 7:05:11

Phobos píše:Prehliadaný, podceňovaný, opomínaný... Tentoraz sa za väčších favoritov považuje už aj Fuglsang s Yatesom. Ja by som stavil posledný cent, že Nibali skončí pred oboma. Ak by mal silnejší tím, je pre mňa dokonca top-favorit.

Nibali je čarodej a žralok. Tak verím, že bude zase kúsať a zabávať nás až do úplne posledného dňa. Ak na neho ružový nositeľ nemá aspoň 2-3 minúty, tak sa musí prehadzovať v posteli každú noc až do 25. októbra ;)

Phobos píše:Najväčšou témou sú teraz dresy EF, čo na nich vravíte? Ten dizajn je schválne kontroverzný, aby sa o ňom hovorilo, a to sa asi aj darí. Buď ho ľudia milujú alebo nenávidia, nič medzi tým. U mňa je to niečo z oboch - tie dresy sú tak zlé, až sú geniálne a nedajú sa od nich odtrhnúť oči.

EF dresy? Bláznovstvo. Dúfam, že ich bude čo najmenej vidieť v pelotóne, bolia ma z nich oči :cry:
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro 2020

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 03. Okt 2020 10:13:26

Phobos píše:
Najväčšou témou sú teraz dresy EF, čo na nich vravíte? Ten dizajn je schválne kontroverzný, aby sa o ňom hovorilo, a to sa asi aj darí. Buď ho ľudia milujú alebo nenávidia, nič medzi tým. U mňa je to niečo z oboch - tie dresy sú tak zlé, až sú geniálne a nedajú sa od nich odtrhnúť oči.

EF dresy? Bláznovstvo. Dúfam, že ich bude čo najmenej vidieť v pelotóne, bolia ma z nich oči :cry:


Nové EF dresy sú dizajnérskou (retro) lahôdkou 8-) Presne takto má vyzerať cyklistický dres... :lol: Veľmi by som chcel nahliadnuť do kuchyne, v ktorej túto lahôdku pripravili, musel to byť veľmi zábavný proces :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Roman » Sob 03. Okt 2020 11:44:06

Podla mna su skvele
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Sob 03. Okt 2020 16:15:44

Petrovi o sekundu usiel vrcharsky dres :) Skoda.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 04. Okt 2020 7:52:08

Neskutocne hlupy pad Lopeza...ten chalan tiez dokaze mat smolu...dufam ze sa da cim skor dokopy
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 04. Okt 2020 8:09:11

Myslíte, že si dnes Peter pôjde pre body na prvej vrchárskej prémii? Bola by to sranda, vidieť ho v bodkovanom drese :lol: Včera ma veľmi potešil a prekvapil, ten kopček doslova vyletel... Škoda, že bol Rick o kúsok rýchlejší...

majo píše:Neskutocne hlupy pad Lopeza...ten chalan tiez dokaze mat smolu...dufam ze sa da cim skor dokopy


Myslím, že Lopéz bude v poriadku. Neviem, či to je výhradne smola, majo. Skôr sú to veľmi časté jazdecké chyby z jeho strany. Pustiť riadítka pred výmolom... Uznaj. Nikomu inému sa to tam neprihodilo, len Lopézovi.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 04. Okt 2020 9:56:25

Za Slušný Svet píše:Myslíte, že si dnes Peter pôjde pre body na prvej vrchárskej prémii? Bola by to sranda, vidieť ho v bodkovanom drese :lol: Včera ma veľmi potešil a prekvapil, ten kopček doslova vyletel... Škoda, že bol Rick o kúsok rýchlejší...

Pokiaľ si dnes neverí na etapu, tak by mohol skúsiť únik po body. Ale ja by som na jeho mieste počkal radšej na cieľ, to by mal v prípade víťazstva dresy hneď dva ;)
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 04. Okt 2020 10:16:58

3pa3ck3 píše:
Za Slušný Svet píše:Myslíte, že si dnes Peter pôjde pre body na prvej vrchárskej prémii? Bola by to sranda, vidieť ho v bodkovanom drese :lol: Včera ma veľmi potešil a prekvapil, ten kopček doslova vyletel... Škoda, že bol Rick o kúsok rýchlejší...

Pokiaľ si dnes neverí na etapu, tak by mohol skúsiť únik po body. Ale ja by som na jeho mieste počkal radšej na cieľ, to by mal v prípade víťazstva dresy hneď dva ;)


Obávam sa, že ten dnešný finiš nebude pre šprintérov... Jasné FDJ, Bora a Sunweb sa môžu pokúsiť nastoliť také tempo, ktoré bude vyhovovať ich pretekárom, ale DQS, UAE a ďalšie tímy s výbušnými typmi jazdcov určite nebudú sedieť so založenými rukami a pozerať sa na nich :) Ale nechajme sa prekvapiť :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Giro 2020

Poslaťod Phobos » Ned 04. Okt 2020 10:17:39

sportovec píše:EF dresy? Bláznovstvo. Dúfam, že ich bude čo najmenej vidieť v pelotóne, bolia ma z nich oči :cry:

Bolia ťa oči z tých vzorov alebo pri celkovom pohľade? Ak to prvé, aj to je možno zámer na zhypnotizovanie súperov.

Opravujem ešte môj predchádzajúci príspevok a fake news. Tri časovky dokopy sú o cca. 5km dlhšie ako tá v roku 2015. A Keldermana som si už s odchodom do Bory zgermanizoval na -manna.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Ned 04. Okt 2020 11:47:10

Za Slušný Svet píše:
3pa3ck3 píše:
Za Slušný Svet píše:Myslíte, že si dnes Peter pôjde pre body na prvej vrchárskej prémii? Bola by to sranda, vidieť ho v bodkovanom drese :lol: Včera ma veľmi potešil a prekvapil, ten kopček doslova vyletel... Škoda, že bol Rick o kúsok rýchlejší...

Pokiaľ si dnes neverí na etapu, tak by mohol skúsiť únik po body. Ale ja by som na jeho mieste počkal radšej na cieľ, to by mal v prípade víťazstva dresy hneď dva ;)


Obávam sa, že ten dnešný finiš nebude pre šprintérov... Jasné FDJ, Bora a Sunweb sa môžu pokúsiť nastoliť také tempo, ktoré bude vyhovovať ich pretekárom, ale DQS, UAE a ďalšie tímy s výbušnými typmi jazdcov určite nebudú sedieť so založenými rukami a pozerať sa na nich :) Ale nechajme sa prekvapiť :)


No uvidime. Ak by vyhral mohol by ho mat aj tak ak nepojde do uniku Zabel. Sme sa dozili. Sagan bojoval 8 TDF s Zabelom na dialķu o rekord a teraz zase s Zabelom o dres aj ked vrcharsky :D Strasne by som bol rad aby uz konecne Sagan vyhral. No dost je to tazke na konci a okrem toho ani Sagan uz nie je ten Sagan co by toto mal dat
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Ned 04. Okt 2020 12:40:40

Nechcela som tu napísať, ale napíšem to aj sem: Mne sa zdá ze tragickejsie beru Petrove výsledky podaktorí ľudia aj akože fanúšikovia, aj tu na fore a média a nie sám Peter. Ano nevyhral etapu na TDF ani zelený dres,, ale ani TDF nebola až taká zlá,ako to píšu podaktorí, bol viackrát v top 5. Bojoval aj o zelený dres.. Asi sme si moc zvykli na Petrove víťazstva, výsledky a zrazu zabúdame co aj dosiahol. A táto veta to vystihuje : Dosiahol som už veľa dobrých výsledkov a chcem stále o ne bojovať, ale v kariére som už zažil, že raz som dole a raz hore.“
Ano strašne chceme aby vyhral, a áno dávno nevyhral, ale skor je to na škodu už ten skepticizmus atd, možno vyhraje dnes, možno vyhraje inokedy. Sme......
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 04. Okt 2020 13:29:31

elviska píše:Nechcela som tu napísať, ale napíšem to aj sem: Mne sa zdá ze tragickejsie beru Petrove výsledky podaktorí ľudia aj akože fanúšikovia, aj tu na fore a média a nie sám Peter. Ano nevyhral etapu na TDF ani zelený dres,, ale ani TDF nebola až taká zlá,ako to píšu podaktorí, bol viackrát v top 5. Bojoval aj o zelený dres.. Asi sme si moc zvykli na Petrove víťazstva, výsledky a zrazu zabúdame co aj dosiahol. A táto veta to vystihuje : Dosiahol som už veľa dobrých výsledkov a chcem stále o ne bojovať, ale v kariére som už zažil, že raz som dole a raz hore.“
Ano strašne chceme aby vyhral, a áno dávno nevyhral, ale skor je to na škodu už ten skepticizmus atd, možno vyhraje dnes, možno vyhraje inokedy. Sme......


Tomuto naozaj nerozumiem... Nechcela si to sem písať, ale napísala si to sem. Napísala si to sem už asi tak (odhadom) desiatykrát. Desaťkrát to isté, stále dookola. Nikto tu nie je skeptický, nikto tu na Sagana nenadáva... Všetci mu fandíme... Začínam mať pocit, že si to práve ty, kto je skeptický, sklamaný a frustrovaný z Petrových výkonov. Že ti to je ľúto, ako momentálne jazdí, a svoju zlosť / svoj žiaľ / svoje sklamanie si chodíš vylievať do diskusií. Alebo nás chcel len všetkých nasrať a robí ti to radosť...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Ned 04. Okt 2020 13:48:42

@Za Slušný Svet
Nechcela som to sem dat, ale po prečítaní podaktorych názorov, som zareagovala. A napíšem to aj desaťkrát, je to moja vec ze to napíšem viackrát, Vy sa tiez viackrát opakujete v názoroch, nielen ja. Nikde nepíšem teraz, že sa tu nadáva, ale pesimizmus, skepticizmus vidím u viacerých. A nie som flustrovana, skeptická z Petrovych výsledkov, možno som skôr troška smutná. A skeptická, flustrovana, som z Vás ľudí, nie z Petra. A reagujem do diskusií jak Vy, len inak. A nie nechcem Vás naštvať, skôr Vy viete naštvať mňa, teda podaktorí, nie všetci. Píšete ze mu fandite, ale skôr mu už vôbec neveríte ani vo víťazstvo, aspoň troska atď . Ja tiež napíšem ze nejazdí ako kedysi, a vyhral už davnejsie, ale sklamaná som skôr z názorov dakedy aj z Kerama alebo ifca atď. A to som nebola. Odborníkov z fóra co píšu aj blogy radšej ani nenapíšem, keď robia zo seba dakedy najmúdrejšich.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 62 hostia

cron