Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Ned 04. Okt 2020 14:47:59

elviska píše:@Za Slušný Svet
Nechcela som to sem dat, ale po prečítaní podaktorych názorov, som zareagovala. A napíšem to aj desaťkrát, je to moja vec ze to napíšem viackrát, Vy sa tiez viackrát opakujete v názoroch, nielen ja. Nikde nepíšem teraz, že sa tu nadáva, ale pesimizmus, skepticizmus vidím u viacerých. A nie som flustrovana, skeptická z Petrovych výsledkov, možno som skôr troška smutná. A skeptická, flustrovana, som z Vás ľudí, nie z Petra. A reagujem do diskusií jak Vy, len inak. A nie nechcem Vás naštvať, skôr Vy viete naštvať mňa, teda podaktorí, nie všetci. Píšete ze mu fandite, ale skôr mu už vôbec neveríte ani vo víťazstvo, aspoň troska atď . Ja tiež napíšem ze nejazdí ako kedysi, a vyhral už davnejsie, ale sklamaná som skôr z názorov dakedy aj z Kerama alebo ifca atď. A to som nebola. Odborníkov z fóra co píšu aj blogy radšej ani nenapíšem, keď robia zo seba dakedy najmúdrejšich.


Čo je zlé na "pesimizme a skepticizme"? Stále dokola, samozrejme, že mu fandíme, to ale neznamená, že nenapíšeme názory na jeho výkony a nešpekuluje o jeho šanciach. Nikto z nás nezabudol čo všetko dosiahol, nikto z nás mu nepraje niečo zlé, každého z nás by potešilo, keby na Gire niečo vyhral. Stačí takto? Jasné, nikto ti nebude brániť aby si sem stále chodila poučovať čo máme písať a čo nepísať, nakoniec ti v tom ani nemáme ako zabrániť, ale je to zbytočná práca.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Giro d'Italia

Poslaťod sportovec » Ned 04. Okt 2020 15:13:23

Phobos píše:
sportovec píše:EF dresy? Bláznovstvo. Dúfam, že ich bude čo najmenej vidieť v pelotóne, bolia ma z nich oči :cry:

Bolia ťa oči z tých vzorov alebo pri celkovom pohľade? Ak to prvé, aj to je možno zámer na zhypnotizovanie súperov.

Nedá sa na tie vzory a celý ten dres pozerať. No, aby nezhypnotizovali aj sami seba ... trebárs v autobuse ;)

Vyzeralo to, že Sagan bol včera rozbehnutý, že si ide pre ružový dres (+ aj pre všetky ostatné) ... ale asi ho ten vietor presvedčil, že bude lepšie, keď sa tam neroztrieska hneď na začiatku ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Ned 04. Okt 2020 15:28:27

@ifcopifco
Co je zle na pesimizme a skepticizme? Ze už je to otravné, stále to isté. Od podaktorych a dakedy už aj od teba. Píšte názory, ale pre mňa je to iné jak napr pre teba. Nie som jak Vy. A stále čítať, že už na to nemá, nie je to ten Sagan a ešte neviem čo. Tak nie je. Berie život možno inak, že je viacej zo synom, v niektorých veciach je pokojnejší. Neveríte ani vo víťazstvách napr ani ty. Ja verím,, aj keď už bude možno menej víťazstiev. Podaktorí už zabúdajú co dosiahol a to vidieť najmä teraz medzi ľuďmi aj médiami . A nikde nepíšem že mu prajete niečo zlé, píšem o pesimizme a skepticizme že je toho veľa. A nepoučujem, dakedy poučujete aj Vy, davnejsie som sem častejšie chodila, a rada, teraz už pomenej, a po prečítaní podaktorych názorov bez nálady.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Ak1n0m » Ned 04. Okt 2020 15:50:50

elviska píše:@ifcopifco
Co je zle na pesimizme a skepticizme? Ze už je to otravné, stále to isté. Od podaktorych a dakedy už aj od teba. Píšte názory, ale pre mňa je to iné jak napr pre teba. Nie som jak Vy. A stále čítať, že už na to nemá, nie je to ten Sagan a ešte neviem čo. Tak nie je. Berie život možno inak, že je viacej zo synom, v niektorých veciach je pokojnejší. Neveríte ani vo víťazstvách napr ani ty. Ja verím,, aj keď už bude možno menej víťazstiev. Podaktorí už zabúdajú co dosiahol a to vidieť najmä teraz medzi ľuďmi aj médiami . A nikde nepíšem že mu prajete niečo zlé, píšem o pesimizme a skepticizme že je toho veľa. A nepoučujem, dakedy poučujete aj Vy, davnejsie som sem častejšie chodila, a rada, teraz už pomenej, a po prečítaní podaktorych názorov bez nálady.


Áno Elviska do nich, prečo toľko skepcitizmu a pesimizmu? Neviem prečo všetci nepíšu Sagan bol BOH, najlepší, najzábavnejší, jazdí super. Áno teraz chce byť so synom, už je iný, dospel, ale aj tak super šak raz vyhrá určite, nevadí že teraz troška slabšie jazdí, mali by sme spomínať na jeho víťazstva s pred dvoch rokov, spred štyroch, piatich, dookola. Aj tie média čo nespomínajú 3x MS, do čerta s nimi. Veď Sagan je náš, toľko nám urobil radosti a oni mu neveria, no troška veria, ale málo. A potom sú tu ľudia, ktorých už to tu ani nebaví čítať, sú z toho na nervy, to čo?
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Val » Ned 04. Okt 2020 16:06:41

Ak1n0m píše:
elviska píše:@ifcopifco
Co je zle na pesimizme a skepticizme? Ze už je to otravné, stále to isté. Od podaktorych a dakedy už aj od teba. Píšte názory, ale pre mňa je to iné jak napr pre teba. Nie som jak Vy. A stále čítať, že už na to nemá, nie je to ten Sagan a ešte neviem čo. Tak nie je. Berie život možno inak, že je viacej zo synom, v niektorých veciach je pokojnejší. Neveríte ani vo víťazstvách napr ani ty. Ja verím,, aj keď už bude možno menej víťazstiev. Podaktorí už zabúdajú co dosiahol a to vidieť najmä teraz medzi ľuďmi aj médiami . A nikde nepíšem že mu prajete niečo zlé, píšem o pesimizme a skepticizme že je toho veľa. A nepoučujem, dakedy poučujete aj Vy, davnejsie som sem častejšie chodila, a rada, teraz už pomenej, a po prečítaní podaktorych názorov bez nálady.


Áno Elviska do nich, prečo toľko skepcitizmu a pesimizmu? Neviem prečo všetci nepíšu Sagan bol BOH, najlepší, najzábavnejší, jazdí super. Áno teraz chce byť so synom, už je iný, dospel, ale aj tak super šak raz vyhrá určite, nevadí že teraz troška slabšie jazdí, mali by sme spomínať na jeho víťazstva s pred dvoch rokov, spred štyroch, piatich, dookola. Aj tie média čo nespomínajú 3x MS, do čerta s nimi. Veď Sagan je náš, toľko nám urobil radosti a oni mu neveria, no troška veria, ale málo. A potom sú tu ľudia, ktorých už to tu ani nebaví čítať, sú z toho na nervy, to čo?

Ahoj, Ak1n0m !!! Máš u mňa 100 bodov. Aj ja som uvažovala, že zareagujem, ale ..... Už netreba!!! ( tu v smajlíkoch neexistuje palec hore ??? :shock:
Ale aby som aj k cyklistike. To som už asi fakt slepá, lebo ja som tie super dresy ešte nezaregistrovala. :P
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Giro d'Italia

Poslaťod sportovec » Ned 04. Okt 2020 16:18:13

Val píše:To som už asi fakt slepá, lebo ja som tie super dresy ešte nezaregistrovala. :P

https://www.cyclingweekly.com/news/raci ... 020-471554

https://www.velonews.com/events/giro-di ... talia-kit/
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Ned 04. Okt 2020 16:20:33

@Ak1n0m Co do nich? Nikde nepíšem ze Sagan bol Boh. A raz za čas by sa malo spomínať na úspechy, nehovorím ze vždy, ale teraz keď nevyhrava tak skôr opačne to je , nevyhraval ani v roku 2014 /2015, ale toľko skepticizmu ako teraz nebolo,, aj keď aj vtedy sa riešili rôzne iné veci. A co sa týka médií, najmä tie by mali pripomínať ľuďom, ale co čakať od nich najmä po roku 2016. Ale nečakám aby sa to spomínali stále.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Ned 04. Okt 2020 16:22:30

sportovec píše:
Val píše:To som už asi fakt slepá, lebo ja som tie super dresy ešte nezaregistrovala. :P

https://www.cyclingweekly.com/news/raci ... 020-471554

https://www.velonews.com/events/giro-di ... talia-kit/

Na hlavu dakedy to UCI, rozhodcovia.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Val » Ned 04. Okt 2020 16:28:55

sportovec píše:
Val píše:To som už asi fakt slepá, lebo ja som tie super dresy ešte nezaregistrovala. :P

https://www.cyclingweekly.com/news/raci ... 020-471554

https://www.velonews.com/events/giro-di ... talia-kit/

Ďakujem. V čae voľna môžu hrať piškvorky :)
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

SagaNuke

Poslaťod sportovec » Ned 04. Okt 2020 16:29:15

Tak Sagan dnes išiel ten záver dokonale.

Na tú Tour by už nemal ani chodiť, keď ho tam tí rozhodcovia nechcú.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Val » Ned 04. Okt 2020 16:30:26

Och, vyzeralo to dobre. Len ten záver......
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 04. Okt 2020 16:30:38

skodaaaaa ale vykon good...som spokojny
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Ned 04. Okt 2020 16:34:34

Sakra. Bol to vyborny vykon chybalo uz len vitazstvo. Ak sa nemylim mal by mat dnes vrcharsky dres ako cenu utechy.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Giro d'Italia

Poslaťod sportovec » Ned 04. Okt 2020 16:35:46

Chalani v tom úniku na Gire dostanú viac odmeny ako na Tour.

4-kový kopec a odmenení sú prví traja za svoju snahu. A Thomas de Gent dostane ešte aj vedenie v súťaži Traguardo Volante. To sa hneď lepšie bojuje.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 04. Okt 2020 16:46:30

Keram píše:Sakra. Bol to vyborny vykon chybalo uz len vitazstvo. Ak sa nemylim mal by mat dnes vrcharsky dres ako cenu utechy.

Už je to oficiálne, len škoda, že sa ide ešte L-B-L, nevideli sme ho na pódiu :)
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Ned 04. Okt 2020 17:13:47

elviska píše:@Ak1n0m Co do nich? Nikde nepíšem ze Sagan bol Boh. A raz za čas by sa malo spomínať na úspechy, nehovorím ze vždy, ale teraz keď nevyhrava tak skôr opačne to je , nevyhraval ani v roku 2014 /2015, ale toľko skepticizmu ako teraz nebolo,, aj keď aj vtedy sa riešili rôzne iné veci. A co sa týka médií, najmä tie by mali pripomínať ľuďom, ale co čakať od nich najmä po roku 2016. Ale nečakám aby sa to spomínali stále.


Pozri sa, na to aby sme prestali byt skepticki tak musi Sagan aj podavat vykony. Z minulosti sa zit neda. Nebudeme tu hadam pisat o jeho minulych uspechoch ale o momentalnych pretekoch a vykonoch a sanciach na nich. Nikto ho tu nezhadzuje ani nic. Snazime sa triezvo zhodnotit jeho vykony. Dnes nikto skepticky urcite nebude. Dnes to bol vyborny vykon. Dokonca lepsi ako by sme cakali. Demare zhasol ako fakla a Matthews na to tiez nemal. Sagan vyborne. Chybalo malo ale nema si co vycitat a ani my mu urcite nebudeme. A ked spominas roky 2014/2015. Dobre tato sezona je poznacena koronou ale v roku 2014/2015 sa nedalo povedat ze by nevyhraval. Teraz nevyhral takmer 15 mesiacov. Je to ina situacia.

sportovec píše:Chalani v tom úniku na Gire dostanú viac odmeny ako na Tour.

4-kový kopec a odmenení sú prví traja za svoju snahu. A Thomas de Gent dostane ešte aj vedenie v súťaži Traguardo Volante. To sa hneď lepšie bojuje.


Dufam ze nie je za to dres. Zase odtial potial :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 04. Okt 2020 17:19:59

UCI pravidlá (našťastie) povoľujú iba štyri dresy na pretekoch, ostatné súťaže musia byť bez nich
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 04. Okt 2020 17:25:52

Peter dnes išiel parádne ;) Fakt som nečakal, že to ustojí až po cieľovú čiaru a on ešte dokonca nastupoval a zalepoval diery. Forma je vynikajúca a myslím, že prechádzka na pódium a vrchársky dres ho troška upokoja a pookreje 8-) Ak forma zostane, myslím, že etapy a cyklaména sú len otázkou času ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Ned 04. Okt 2020 17:34:45

@ za slusny svet

Tiez si myslim. Nejaka hadam padne. Takuto formu urcite na Tour neukazal. Co ma prekvapilo je ze bol evidente silnejsi v tom zavere ako Matthews. Dufajme ze mu vydrzi forma co najdlhsie. Inak viete niekto ci Sagan niekedy obliekal vrcharsky dres? :) Na GT urcite nie pokial viem. Vzdy som ho tajne chcel vidiet v bodkach :D Na Gire su to sice nie bodky ale tak nejako som poteseny- pobaveny aj ked zajtra ho strati ale nevadi.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 04. Okt 2020 17:47:20

@ Keram

Presne, Matthewsa dnes Sagan schoval do vačku. Pre mňa to bolo až neuveriteľné ak ľahko mu ušiel a dolepil si Ulissiho. S tým vrchárskym vôbec neviem, ale podľa mňa je to dnes Petrova premiéra :lol: Tiež sa na tom smejem...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 38 hostia