Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 10. Máj 2021 8:30:41

tak dnes by sa nam Petova forma mala aj celkom odhalit. Vivianiho, Gaviriu, Groenewegena v zavere neocakavam. mozno Ewan ak bude mat nohy ako na MSR. Nizzolo by to mohol zvladnut takisto ako Merlier.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Pon 10. Máj 2021 11:12:18

No dnesnu etapu musi mat Peter aj Bora zakruzkovanu v kalendari. Som zvedavy ci to vyjde.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 10. Máj 2021 12:15:38

Dnes je úsek medzi prémiou a vrcholom Manery zaujímavý, bude to náročných 40 km a bude dôležité aby sa Peter udržal v peletóne a nejakí šprintéri zaostali, potom ostáva Guarene (2,6 km, 7,1%, max. 15%) kde by sa mohlo definitívne oddeliť zrno od pliev a dúfajme, že Peter bude zrno, pretože do cieľa je už len 15 km a nejaká strata sa bude veľmi ťažko doháňať. Ešte tam je 500 metrový vyše 6% kopček s maximom 12% kde si treba dať tiež pozor na cyklistov ako Moscon, Ulissi a spol. pretože do cieľa bude už iba necelých 6km z ktorých posledné 3 km sú v miernom klesaní a tam sa budú nejakí uniknutí cyklisti ťažko naháňať, v poslednom kilometri sú dve zákruty. 10% šancu by som dal tomu, že príde pokope peletón, 40% že nejaká skupina ktorá unikne v Guarene či poslednom kopčeku a 50% na to, že príde značne zredukovaný peletón. Ťažko mi je odhadnúť ktorí zo šprintérov by to mali prežiť, stavil by som na Nizzola a asi aj na Merliera, hoci si nepamätám, kedy som ho videl na takomto teréne jazdiť, Ewan, Gaviria a Viviani sú s otáznikom, pretože veľkým otáznikom je pre mňa aj ich forma, najmä Ewan niekedy odpadá medzi prvými a inokedy to v pohode zvláda. Starý Viviani by to dal, tento Cofidisoví .... v UAE by mohli ísť na Molana a jedine Groenewegen bude podľa mňa s istotou out , ak teda počas spytovania svedomia netrénoval kopce. Prežiť by to mohli aj niektorí druholigoví šprintéri typu Pasqualon.
Toto je etapa ktorá ukáže Petrovu formu, inak je ako šitá pre neho takže dúfajme, že to "forma ide stále hore" nie je len klišé ale fakt. Som zvedavý na Remca, či sa o niečo nepokúsi, na súperov v GC ktorí nejazdia príliš dobre pozične, trebárs SimonY..... by mohol získať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Pon 10. Máj 2021 15:17:14

ifčopifčo píše:Dnes je úsek medzi prémiou a vrcholom Manery zaujímavý, bude to náročných 40 km a bude dôležité aby sa Peter udržal v peletóne a nejakí šprintéri zaostali, potom ostáva Guarene (2,6 km, 7,1%, max. 15%) kde by sa mohlo definitívne oddeliť zrno od pliev a dúfajme, že Peter bude zrno, pretože do cieľa je už len 15 km a nejaká strata sa bude veľmi ťažko doháňať. Ešte tam je 500 metrový vyše 6% kopček s maximom 12% kde si treba dať tiež pozor na cyklistov ako Moscon, Ulissi a spol. pretože do cieľa bude už iba necelých 6km z ktorých posledné 3 km sú v miernom klesaní a tam sa budú nejakí uniknutí cyklisti ťažko naháňať, v poslednom kilometri sú dve zákruty. 10% šancu by som dal tomu, že príde pokope peletón, 40% že nejaká skupina ktorá unikne v Guarene či poslednom kopčeku a 50% na to, že príde značne zredukovaný peletón. Ťažko mi je odhadnúť ktorí zo šprintérov by to mali prežiť, stavil by som na Nizzola a asi aj na Merliera, hoci si nepamätám, kedy som ho videl na takomto teréne jazdiť, Ewan, Gaviria a Viviani sú s otáznikom, pretože veľkým otáznikom je pre mňa aj ich forma, najmä Ewan niekedy odpadá medzi prvými a inokedy to v pohode zvláda. Starý Viviani by to dal, tento Cofidisoví .... v UAE by mohli ísť na Molana a jedine Groenewegen bude podľa mňa s istotou out , ak teda počas spytovania svedomia netrénoval kopce. Prežiť by to mohli aj niektorí druholigoví šprintéri typu Pasqualon.
Toto je etapa ktorá ukáže Petrovu formu, inak je ako šitá pre neho takže dúfajme, že to "forma ide stále hore" nie je len klišé ale fakt. Som zvedavý na Remca, či sa o niečo nepokúsi, na súperov v GC ktorí nejazdia príliš dobre pozične, trebárs SimonY..... by mohol získať.


To sú veľmi odvážne prognózy. Podľa vyjadrení Gaviria, Ewan aj Viviani dneska dokonca by som povedal že počítajú s hromadným dojazdom, čo teda vôbec nechápem... Veď ten posledný kopec je v podstate ťažší než kopce na L-B-L a ešte sú tam aj bonusy hore, takže sa tam pôjdu bomby. Bettiol, Moscon aj Ulissi sú na dostrel rúžového dresu, 100% budú útočiť, prípadne UAE pôjde tempo pre Ulissiho a skúsi šprint. Podľa mňa maximálne Sagan to dneska prelezie. Ibaže by fúkal protivietor silný, v takom prípade možno aj Nizzolo s Ewanom by to mohli doraziť za kopcom.
Ps: Neskutočne ma irituje každý tvoj ,,peletón", úplne nesympatické slovo to je :lol: .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 10. Máj 2021 16:01:52

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Pon 10. Máj 2021 16:07:53



Viem že sú obe spisovné, ale tak všetci používajú pelotón z nejakého dôvodu... Prosto to znie lepšie, aspoň mne určite ;) . Príde mi to že sa snažíš tak nasilu zaujať, ale tak samozrejme je to drobnosť nič sa nedeje, ak sa ti to páči viac tak nech sa páči :lol: ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 10. Máj 2021 16:08:21

no Peto robi grimasy a Gaviria kamenna tvar, nechcem byt dopredu pesimista ale mam pocit ze tato etapa nedopadne podla nasich predstav. na poslednom kopci budu utoky a nie som si isty ci Bora bude schopna vsetky stiahnut.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Pon 10. Máj 2021 16:59:19

Kraaasny záver, napínak až na pásku... Je tu niekto kto to Tacovi nedopraje :lol: ? Pre Wanty prvé víťazstvo v sezóne, no a prišlo s veľkým štýlom... Hádam aj Honzu Hirta to nabudí trocha... Každopádne dnešok ukázal najmä formu šprintérov, no a nečakane Gaviria a Viviani vyzerali ako za svojich najlepších rokov. Cimolai tiež veľmi silný, teda ak to bol on na tom druhom mieste.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Pon 10. Máj 2021 17:01:55

No ja mu to neprajem :D Pre Boru to musi byt velmi frustrujuce...
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod eromedo » Pon 10. Máj 2021 17:05:31

Taca som tlačil do cieľa za ten výkon, klobúk dole.
eromedo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 25. Mar 2019 19:07:40

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 10. Máj 2021 17:05:41

hujhe píše:No ja mu to neprajem :D Pre Boru to musi byt velmi frustrujuce...

az teraz si clovek uvedomuje ake je to tazke ked tim odvedie kopec roboty a vlastne bud nedostanes moznost ju dokoncit alebo to nezvladnes. kedysi sme to v suvislosti s Petom neriesili. lebo na 90 percent tu timovu robotu dokazal zurocit. v sucasnosti to nie je samozrejmost a musi to byt na toho lidra celkom dost. dnes to nejde na Petove triko ale keby ho Cimolai zdola v boji o prve miesto tak by som nechcel byt v jeho kozi:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 10. Máj 2021 17:07:20

eromedo píše:Taca som tlačil do cieľa za ten výkon, klobúk dole.

no ja som v prvom rade tlacil peloton a Petra na prve miesto. az potom mozem rozmyslat o nejakom Tacovi:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Pon 10. Máj 2021 17:07:58

pmts píše:Kraaasny záver, napínak až na pásku... Je tu niekto kto to Tacovi nedopraje :lol: ? Pre Wanty prvé víťazstvo v sezóne, no a prišlo s veľkým štýlom... Hádam aj Honzu Hirta to nabudí trocha... Každopádne dnešok ukázal najmä formu šprintérov, no a nečakane Gaviria a Viviani vyzerali ako za svojich najlepších rokov. Cimolai tiež veľmi silný, teda ak to bol on na tom druhom mieste.


Za obrovskú snahu zaslúžená výhra. A Petra nemusí mrzieť, že vyhral jazdec z úniku, lebo aj tak bol ešte jeden pred ním. Skôr ISN, UAE a Cofidis v závere trestuhodne nechali veľký náskok Holanďanovi. Hlavne Cimolai mohol dosiahnuť životný výsledok na GT. ;) Takto ho má Taco. :D Čo sa týka Petra, tak vyzerá veľmi dobre, ešte má ďalších 7 pokusov, o bodovačku sa neobávam, keď vidím, ako Nizzolo, Ewan a Merlier odpadávajú a Viviani a Gaviria zase slabo bodujú...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 10. Máj 2021 17:13:16

zakliata.panna píše:Čo sa týka Petra, tak vyzerá veľmi dobre, ešte má ďalších 7 pokusov, o bodovačku sa neobávam, keď vidím, ako Nizzolo, Ewan a Merlier odpadávajú a Viviani a Gaviria zase slabo bodujú...

akoze Peto je stale nad tymi cistymi sprintermi co sa kopcov tyka ale podla mna zatial natom az tak dobre nie je. dufam ze postupom Gira pojde jeho forma hore.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Pon 10. Máj 2021 17:24:08

UAE, Cofidis zavahali. Bora sa vystrielala. Tazko povesat ako by to dopadlo keby sa sprintovalo o vitazstvo. Premarnena sanca skoda.

Dal by som si tacos. :) Uplne vazne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Pon 10. Máj 2021 17:27:41

simko píše:
zakliata.panna píše:Čo sa týka Petra, tak vyzerá veľmi dobre, ešte má ďalších 7 pokusov, o bodovačku sa neobávam, keď vidím, ako Nizzolo, Ewan a Merlier odpadávajú a Viviani a Gaviria zase slabo bodujú...

akoze Peto je stale nad tymi cistymi sprintermi co sa kopcov tyka ale podla mna zatial natom az tak dobre nie je. dufam ze postupom Gira pojde jeho forma hore.


Dnes tam boli nažhavení Taliani a Juhoameričania (Cimolai, Viviani, Gaviria), lebo je to len 3. etapa. O týždeň budú chytať mnohí z nich limit. :D Ja to beriem tak, že Peter už etapu z Gira má, teraz je rovnakou prioritou ako etapa vyhrať bodovačku - ak to bude s rukami nad hlavou v niektorej z etáp, tak super, ak nie, tak pekná bude aj oslava v Miláne spolu s ostatnými držiteľmi tričiek.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod adamovotec » Pon 10. Máj 2021 17:29:19

simko píše:
zakliata.panna píše:Čo sa týka Petra, tak vyzerá veľmi dobre, ešte má ďalších 7 pokusov, o bodovačku sa neobávam, keď vidím, ako Nizzolo, Ewan a Merlier odpadávajú a Viviani a Gaviria zase slabo bodujú...

akoze Peto je stale nad tymi cistymi sprintermi co sa kopcov tyka ale podla mna zatial natom az tak dobre nie je. dufam ze postupom Gira pojde jeho forma hore.

Nizzolo dnes "bodoval" na premii :D
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Pon 10. Máj 2021 17:43:33

To ciclamino nemusi byt az taka samozrejmost. Mali sme uz klasicky sprint, tazsiu etapu a Viviani je stale pred Petrom. Sprinterske premie su polozene pred kopacmi alebo za takymi kopcami, ktore (po dnesku sudim) zvladne aj Viviani. Cofidis ani velmi nema co ine na robote, len zneprijemnovat Saganovi zbieranie bodov, cize Sagan v uniku bude tazko dosiahnutelny scenar.
Tiez neviem co dnes ostatne timy saskovali. Saganov sprint v okresanej skupine neznamena automaticky Saganove vitazstvo.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 10. Máj 2021 18:30:41

pmts píše:


Viem že sú obe spisovné, ale tak všetci používajú pelotón z nejakého dôvodu... Prosto to znie lepšie, aspoň mne určite ;) . Príde mi to že sa snažíš tak nasilu zaujať, ale tak samozrejme je to drobnosť nič sa nedeje, ak sa ti to páči viac tak nech sa páči :lol: ...


Tak to mi odľahlo, že mi "peletón" dovolíš používať aby som mohol nejako zaujať a byť originálny, veď gúgel ich nájde iba nejakých 1 450 000 :lol: Ešte jedna poznámka, La Doyenne je IMHO ťažká množstvom stúpaní ako nejakým konkrétnym.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 10. Máj 2021 18:34:01

hujhe píše:To ciclamino nemusi byt az taka samozrejmost. Mali sme uz klasicky sprint, tazsiu etapu a Viviani je stale pred Petrom. Sprinterske premie su polozene pred kopacmi alebo za takymi kopcami, ktore (po dnesku sudim) zvladne aj Viviani. Cofidis ani velmi nema co ine na robote, len zneprijemnovat Saganovi zbieranie bodov, cize Sagan v uniku bude tazko dosiahnutelny scenar.
Tiez neviem co dnes ostatne timy saskovali. Saganov sprint v okresanej skupine neznamena automaticky Saganove vitazstvo.


Súhlas, nebude to ľahké a samotné čiklamino bez víťazstva, neviem, či by to Petra uspokojilo. Super, že vyhral Taco a nie nejaký cyklista zo zašívackeho tímu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 77 hostia

cron