Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Str 12. Máj 2021 21:05:25

ja by som ho este na tomto gire neodpisoval...dnes po zlej pozicnej jazde prislo pribrzdenie presne v case ked ti za nim to roztacali naplno a uz nebola sanca ich dobehnut...podla mna forma napriek vsetkemu nieje zase az taka zla ako to teraz vyzera...aspon v to dufam...ja nepochybujem ze nejaku etapu da a kedze mne na bodovacke nezalezi tak mi je jedno ci ju vyhra alebo nie ale ak ju peto naozaj xce(cim som si nie az tak isty) tak dufam ze to zvladne
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Str 12. Máj 2021 21:13:44

@majo
ja si myslim ze tu bodovacku by si z Gira rad odniesol. nech tam nema ziadny "unfinished business"
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod sportovec » Štv 13. Máj 2021 17:26:43

zakliata.panna píše:Ktovie, či pechorenie za dresmi z GT je to pravé, na čo by sa mal Peťo zamerať - Boonen získal len raz zelený dres, Tour išiel len 5x a z toho 3x ju nedokončil, lebo si zvolil úplne iné priority - myslím si, že keby chcel, tak zelených má oveľa viac. Aj toto by mohla byť jedna z ciest do nasledujúcich sezón - žiadne 3 vrcholy (klasiky, Tour a MS), ale možno len dva (klasiky a MS, ak bude vhodný profil). 8-) (Trošku som sa rozpísal, nemusíte súhlasiť. :D )

Súhlas. Peter by si mal už len vyberať "hrozienka z koláča".
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pia 14. Máj 2021 7:15:25

dnes je Petov den...citim to v kostiach ;) len dufam ze to nieje reuma to co citim :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pia 14. Máj 2021 17:49:33

nech sa na mna nikto nehneva ale Peter stratil urcitu schopnost v zaveroch. resp. ziskal schopnost pritahovat problemy. dostal defekt na tej bariere? tak asi to bola skor retaz ale podla mna pozicne velmi zle jazdi :(
Naposledy upravil simko dňa Pia 14. Máj 2021 17:51:17, celkovo upravené 1
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pia 14. Máj 2021 17:50:25

inak Groenewegen zatial potvrdzuje to co som od neho celkom ocakaval. ze bude mat problem zapojit sa do sprintov a robit si poziciu. jednoducho ten blok tam zatial je.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pia 14. Máj 2021 17:51:09

podla mna trafil nohu bariery prehadzovackou :( :(
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pia 14. Máj 2021 17:52:13

majo píše:podla mna trafil nohu bariery prehadzovackou :( :(

ale toto sa mu nikdy nestavalo a zrazu tu pomaly kazdu druhu etapu ma nejake pozicne problemy v zaveroch. aj minule Giro tusim nieco bolo, nie som si ale uz isty. a neda si pokoj s tymi barierami a neda:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Pia 14. Máj 2021 18:11:51

Peter zvykol sa nadrzovku napchat za koleso najrychlejsieho sprintera pricom to velakrat bolo pomocou laktov. Dnes by mu styl jazdy z roku 2015 asi nepresiel. Tiez uz bol 2x penalizovany.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Pia 14. Máj 2021 18:12:28

Hej ta bariera bol dosledok Saganovej zlej pozicnej jazdy. Ewan trochu bodovo odskocil. Bude to este zaujimave ale Ciclamino vyzera ze moze ziskat Ewan.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pia 14. Máj 2021 18:15:30

@simko
stavalo-nestavalo...dojazd bol poriadne chaoticky...boraci sli perfektne az po tu rozhodujucu zatacku kde tesne pred nou peto stratil idealnu poziciu nasledne ked sa prebil za merliera bol 2x bloknuty a nasledne ten kontakt s barierou...kazdopadne rychlost dokazal nabrat niekolkokrat a dobru len horsia pozicna jazda a troska smoly ho odstavili...no napriek mojmu vecnemu optimizmu musim povedat ze aj tak si myslim zeby ewana neporazil ale druhy by bol to som si isty...skoda no ale nevadi ideme dalej
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod adamovotec » Pia 14. Máj 2021 18:27:01

Keď to nejde, ak to nejde. Ticho počkám, kým to prejde... Zajtra/pozajtra únik na zahriatie turba? V Utorok potom boost na Strade Bianche?
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pia 14. Máj 2021 18:42:27

adamovotec píše:Keď to nejde, ak to nejde. Ticho počkám, kým to prejde... Zajtra/pozajtra únik na zahriatie turba? V Utorok potom boost na Strade Bianche?


skvely plan ;) :)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Pia 14. Máj 2021 19:43:26

adamovotec píše:Keď to nejde, ak to nejde. Ticho počkám, kým to prejde... Zajtra/pozajtra únik na zahriatie turba? V Utorok potom boost na Strade Bianche?

Súhlasím, ideme ďalej, este nie je koniec.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pia 14. Máj 2021 20:02:03

Plány máme pekné, ale zatiaľ ich neplníme :lol: Peter mal podľa jeho slov silné nohy, len teda škoda, že ich nepoužil na lepšiu pozíciu, pretože IMHO tam kde bol, tak nemal šancu a nielen na Ewana ani keby neškrtol o zábrany. Je fajn, že Peter cíti, že nikde neodišiel, lenže úprimne, zatiaľ skutek-utek ako hovoria Česi a po prvej tretine Gira nebol ani raz blízko víťazstva a svoju vyjednávaciu pozíciu pri novej zmluve si nezlepšil ani o chlp. Ak chce čiklamino, tak sa musí modliť aby Ewan či Merlier odišli z Gira alebo chytili limit a aj tak to bude veľmi ťažké. Ostáva len dúfať, že forma pôjde postupne hore (toto je také deja vu ostatných troch sezón,) pretože to, čo zatiaľ ukázal na víťazstvo v etape a ani na čiklamíno podľa mňa stačiť nebude. Sviňa covid urobil väčší škrt cez rozpočet ako sa pôvodne zdalo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Pia 14. Máj 2021 20:52:47

ifčopifčo píše:Plány máme pekné, ale zatiaľ ich neplníme :lol: Peter mal podľa jeho slov silné nohy, len teda škoda, že ich nepoužil na lepšiu pozíciu, pretože IMHO tam kde bol, tak nemal šancu a nielen na Ewana ani keby neškrtol o zábrany. Je fajn, že Peter cíti, že nikde neodišiel, lenže úprimne, zatiaľ skutek-utek ako hovoria Česi a po prvej tretine Gira nebol ani raz blízko víťazstva a svoju vyjednávaciu pozíciu pri novej zmluve si nezlepšil ani o chlp. Ak chce čiklamino, tak sa musí modliť aby Ewan či Merlier odišli z Gira alebo chytili limit a aj tak to bude veľmi ťažké. Ostáva len dúfať, že forma pôjde postupne hore (toto je také deja vu ostatných troch sezón,) pretože to, čo zatiaľ ukázal na víťazstvo v etape a ani na čiklamíno podľa mňa stačiť nebude. Sviňa covid urobil väčší škrt cez rozpočet ako sa pôvodne zdalo.

Pred pár dňami si písal že, aby mal Peter konečne jednu normálnu prípravu na sezonu, tri sezony ju nemal, s tým suhlasím.
Dneska popoludní si dal tabulku konzinstentnosti. A teraz toto.
Plány človek može mať, ale nie vždy to vyjde, tak to chodí aj v bežnom živote. Možno mal silné nohy, tiež napíšem že mu dačo chýba v zaveroch, že je neistý a tá neistota môže byť z roznych udalosti čo sa mu stali posledné roky, či už pád alebo aj penalizácie, Covid atd. Ewana určite by nedostihol, ale podla mna by bol zase v top 5. A že neodišiel je pravda, viacerí v rozných diskusiach a dakedy aj tu, ho zatracujete, alebo jak to napísať, v poslednom čase skor súhlasím len s majom alebo adamotovec dakedy s Gaučovým profesionálom. A že nebol blízko vitazstva, bol v top 3 alebo v top 5. A čo sa týka zmluy, aj ked nevyhral ešte na Gire, tak si najde určite tím. A Svorada povedal toto v jednom rozhovore: Boj o zmluvu? Sagan nič nemusí dokazovať, ani na Gire. https://sport.pravda.sk/cyklistika/clan ... ncrlW7cv0g
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Pia 14. Máj 2021 20:54:36

Keram píše:Hej ta bariera bol dosledok Saganovej zlej pozicnej jazdy. Ewan trochu bodovo odskocil. Bude to este zaujimave ale Ciclamino vyzera ze moze ziskat Ewan.

Len či dokončí Giro, kedže sa spomína, že asi odstupi Ewan.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Pia 14. Máj 2021 21:01:24

simko píše:
ifčopifčo píše:Ono to chce jedno, aby mal Peter KONEČNE jednu normálnu prípravu na sezónu, tri sezóny ju nemal.

presne tak. inak si myslim ze Peto zatial na tomto Gire nie je ani v takej forme ako bol na Gire 2020. nechcem podcenovat Vivianiho ktory mozno konecne sa pozviechal, ani Nizzola, ale jednoducho toto za normalnych okolnosti nie su sprinteri na rovnakej/lepsej urovni ako Peto. Ewan je samozrejme ina kategoria. Viviani bol v DQS silny ale predtym ani teraz to jednoducho nie je nejaky etalon top sprintera. ja dufam ze Peto pojde hore a ze aspon jeden triumf budeme vidiet. ale opakujem zatial sa mi javi ze nie je ani v takej forme ako na jesen minuly rok.

Aj minulý rok viacerí spominali že nemá formu a vyhral etapu na Gire, aj teraz ešte má šancu, ešte nie je koniec. Aj ked viacerí to berieme že je po drese a tak, ideme ďalej.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Pia 14. Máj 2021 21:02:15

elviska píše:
Keram píše:Hej ta bariera bol dosledok Saganovej zlej pozicnej jazdy. Ewan trochu bodovo odskocil. Bude to este zaujimave ale Ciclamino vyzera ze moze ziskat Ewan.

Len či dokončí Giro, kedže sa spomína, že asi odstupi Ewan.


Je to mozne uvidime. Mozno ak bude mat vidinu dresu ostane do konca.


Dnes Peter s Ossom pekne zabojovali na premii skoda ze v cieli potom sa to pokazilo :(. Mohol by skusit dake uniky teraz. Neviem presne kedy je dalsia sprinterska.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Daniel Oss

Poslaťod sportovec » Pia 14. Máj 2021 21:05:34

Oss to mohol dnes skúsiť v závere rozbaliť naplno, vyzeralo, že mal nohy + aj peknú pozíciu.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 53 hostia

cron