Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Str 19. Máj 2021 15:40:53

Trocha nerozumiem co robi Peter/Bora. Tak Peter nepracuje ani pre Buchmanna a ani sa nepokusal ist do uniku. Vysvetlite mi prosim tu taktiku :D
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Str 19. Máj 2021 16:06:16

hujhe píše:Trocha nerozumiem co robi Peter/Bora. Tak Peter nepracuje ani pre Buchmanna a ani sa nepokusal ist do uniku. Vysvetlite mi prosim tu taktiku :D

je to skoda lebo Peto dnes ma vyborne nohy v tom uniku by mal co povedat. otazne je ci by ho tam peloton pustil. ano tie stupania su nanho trochu dlhe, mohli by byt polovicne vtedy by bol velky favorit etapy.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Str 19. Máj 2021 16:23:04

Za mňa dnes v pohode, čo sa týka Petra... :D Škoda, že stúpania neboli ako na Strade, ale na tých rovinatejších úsekoch vyzeral ako profesor medzi študentmi. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Str 19. Máj 2021 16:26:27

zakliata.panna píše:Za mňa dnes v pohode, čo sa týka Petra... :D Škoda, že stúpania neboli ako na Strade, ale na tých rovinatejších úsekoch vyzeral ako profesor medzi študentmi. :D

:))) to ano
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Str 19. Máj 2021 16:43:37

Vyzera ze wolfpack sa rozpadla. Chudak Remco :(
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Str 19. Máj 2021 17:11:00

tak Remco si to dnes vyzral, uvidime v buducnosti. je mozne ze sa prejavuje dlha pauza zapricinena zranenim. je mozne ze v jeho kariere mu dni volna nebudu robit dobre. kazdopadne aj on ma nejake slabiny, urcite tam patri okrem ineho technika jazdy.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Str 19. Máj 2021 19:45:17

Zaujimava etapa bolo sa na co pozerat. Skoda ze uniku tolko priestoru nechali. Prekvapil ma Buchmann. Peter vyzeral vyborne na tom prvom useku :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Str 19. Máj 2021 20:32:50

Priebeh pretekov v prvom úseku mi pripomínal momenty zo 4. etapy TdF 2015, keď Peťo viedol Pistolera cez kockové úseky. Dnes Buchmannovi stačilo nasledovať Petra a mohol si byť istý, že nič nestratí. :D Čo všetko dokáže narobiť zmena povrchu - pritom je to ,,iba" ubitá hlina a ubitý štrk - a polovica pelotónu odpadla pri tempe Ineosu. Úsmev som mal pri pohľade na Petra, keď tam párkrát šliapol do pedálov a s pohodovým výrazom sa posunul o X miest takmer na čelo, pričom Ganna a iní išli ,,podlahu". :D Ako sa tu viackrát spomenulo, škoda, že stúpania boli dlhé, Peter bol bez šance, resp. škoda, že okrem Petra a Bettiola tu nebol žiaden poriadny kockový klasikár. Ak by po dnešnú etapu mali v pláne Giro aj iní, napr. GvA, Stuyven, Gilbert, Vanmarcke, tak práve na tom rovinatom úseku by sa mohli oddeliť od pelotónu a vypracovať si slušný náskok pred nájazdom do stúpania, takže etapa by mala úplne iný priebeh. Ale to už je len také ,,keby"... ;) Ak nerátam Peťovu víťaznú etapu, tak dnešnú, ako Petrov fanúšik, som si užil najviac - učebnicový prejazd prvým úsekom, bojovnosť v stúpaní na druhom úseku. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Štv 20. Máj 2021 17:00:44

Ani sa nečudujem, prečo je na Gire taký boj o únik. Máme za sebou 11 etáp z toho jedna časovka, tak z 10 etáp vyhral 6x niekto z úniku... Neskutočná percentuálna úspešnosť. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod nat » Štv 20. Máj 2021 18:50:29

No je to mile, ale preto mam radsej TDf ze sa na to takto casto nevyprdia. Hoci tiez v poslednom case sa stavalo aj na tam, ze na to prdia.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Štv 20. Máj 2021 20:00:16

A zajtra by to mohol dat tiez unik, hlavne kvoli cyklaminu
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pia 21. Máj 2021 17:55:36

takze Nizzolo dnes, ale prenho to bola asi aj posledna vhodna etapa. on by nemal ohrozit cyklamenovy dres nie? skor Gaviria a Viviani ktori maju v kopcoch celkom solidnu formu na sprinterov. takze dnesok s ohladom na bodovaciu sutaz celkom ok pre Peta
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pia 21. Máj 2021 18:09:31

simko píše:takze Nizzolo dnes, ale prenho to bola asi aj posledna vhodna etapa. on by nemal ohrozit cyklamenovy dres nie? skor Gaviria a Viviani ktori maju v kopcoch celkom solidnu formu na sprinterov. takze dnesok s ohladom na bodovaciu sutaz celkom ok pre Peta


50 bodová je už len 18., ak sa teda nemýlim a tá ma záver vhodný pre Petra, je tam niečo ako Cipressa (parametrami) + ďalšie kopčeky, ktovie ale, či ju neuchmatne únik. Viviani je už myslím v bodovačke mimo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Pia 21. Máj 2021 20:47:47

Rozhodnú body z nasledujúcich prémií. Minimálne raz by sa mal Peťo v ťažkej etape dostať do úniku na úkor Nizzola a Gaviriu. Zajtra je do prémie relatívna rovina, tak sa mu asi nepodarí, ale azda sa vytvorí početný únik, ktorý zoberie všetky body (10, 6, 3, 2, 1).

V 15. musí Bora odpárať Nizzola na tom krátkom stúpaní 3 km pred cieľom, ak by sa udržal Gaviria alebo Viviani, to mu nemusí vôbec prekážať, lebo po náročnom závere má Peter silný šprint (25-18-12-8-6-5-4-3-2-1).

V 16. je stúpanie rovno od začiatku, tak v tejto by sa mu to mohlo podariť (10, 6, 3, 2, 1), myslím si, že hlavne Gaviria už nebude konkurencieschopný, aj keď Peťo na pohľad vyzerá v stúpaniach horšie, ale mohol by sa dostať do úniku na úkor Gaviriu. Inak toto je etapa, kde pokojne môžu chytiť limit Nizzolo alebo Groenewegen, ak teda neskončia už skôr, hlavne Nizzolo si splnil sen s víťaznou etapu, tak neviem, či sa bude chcieť krviť, lebo aj relatívne ľahšie etapy mu robia problémy.

V 17. do úniku Petra asi nepustia, to je do prémie skoro stále dole kopcom, v tejto skôr hrozí, že stratí nejaké body (10, 6, 3, 2, 1), ale azda nič významné.

V 18. etape za 50 bodov je 6 km pred cieľom vrchol stúpania 2,6 km s priemerom 5,7 % - prípadne odpáranie Nizzola v pohode, Gaviria sa udrží, ale môže sa stať, že iní jazdci budú nastupovať a vyhrá nejaká skupinka klasikárov-vrchárov.

V 19. etape prémia až za jednotkou, pred ňou 60 km falošná rovina, takže do úniku sa Peťo asi nedostane, ale to ani Gaviria a iní vysoko v bodovačke (10, 6, 3, 2, 1).

V 20. etape prémia po 17 km, tak azda už o nič nepôjde (10, 6, 3, 2, 1).

Celkovo má Peter výhodu, že dres bráni, stačí mu v niektorej, aby bol prilepený na kolese Gaviriu. A druhý vec je aj psychika - má víťaznú etapu, naopak Gavira a Viviani ešte nie, tak si musia dosť premyslieť, či budú bojovať na viacerých frontoch, alebo pôjdu len po etape. Dnes Viviani nebojoval na prémii, takže on už sa zameriava na etapu. Uvidíme, kedy ,,povolia" Gaviria s Cimolaiom. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Sob 22. Máj 2021 21:11:01

tak ako zajtra? bude to Bora schopna ukontrolovat tu etapu? alebo je toto etapa pre unik? ja si myslim ze Gaviria aj Viviani by si mohli verit a teda ich timy by mohli spolu s Borou drzat unik na uzde. na druhej strane je dost mozne ze UAE posle do uniku Ulissiho. ja to zajtra vidim na velky unik a oddych pre GC timy. dufam ze Petra tam pustia bude to asi velky boj o unik.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Sob 22. Máj 2021 22:01:52

simko píše:tak ako zajtra? bude to Bora schopna ukontrolovat tu etapu? alebo je toto etapa pre unik? ja si myslim ze Gaviria aj Viviani by si mohli verit a teda ich timy by mohli spolu s Borou drzat unik na uzde. na druhej strane je dost mozne ze UAE posle do uniku Ulissiho. ja to zajtra vidim na velky unik a oddych pre GC timy. dufam ze Petra tam pustia bude to asi velky boj o unik.


Sagan ma etapu aj dres cize ak neodide nikto nebezpecny tak Bora tahat nemusi a ostatny sa musia rozhodnut co vlastne chcu...ale ak Peto ma chut na dalsiu etapu to kludne zas cele mozu odtiahnut Bora-ci...alebo este tretia moznost a to ze Peto bude v uniku aj s ostatnymi kandidatmi na bodovacku a potom to bude o sikovnosti a moznych spolujazdcoch
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Sob 22. Máj 2021 22:43:38

Simko, Majo, zajtra okrem Bory by mohli ťahať pelotón a držať únik na dostrel aj ISN pre Cimolaia, tiež UAE a Cofidis by mali mať záujem, lebo Gaviriovi a Vivianimu sa už možnosti krátia. Nemali mať problém s tými stúpaniami. :) Verím, že Nizzola pred koncom odpárajú, resp. ak by sa v závere aj dostal naspäť, už nebude mať silu na kvalitný šprint. A pri šprinte štvorice Sagan - Cimolai - Gaviria - Viviani má náš pretekár najväčšie šance na výhru. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 23. Máj 2021 9:50:39

@zakliata.panna
Ano presne takto som to myslel…tieto teamy v podstate musia(alebo by aspon mali) kym Bora môže a v tom je rozdiel a to by mala byt pre Peta dnes výhoda

Btw GC
Nestáva sa mi to casto ale momentalne nemam svojho jasného favorita(obľúbená) pre GC…som obrovským fanusikom Remca ale toto poňatie gira po tak ťažkom zranení a dlhej pauze som považoval za bláznovstvo a zatial sa to potvrdzuje…mam se Simonov styl pretekanie a ružovú mu po tom jeho výbuchu pred par rokmi zo srdca zelam ale mam rad aj Egana ktory tiez nieje typickým nudným lidrom ineosu a tak fakt neviem komu fandit…no nic asi to necham na voľnobeh nech vyhra najlepsi a hlavne nech do toho nezasiahnu pády a ine nezdary
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Ned 23. Máj 2021 10:20:07

Tak dnes sa nám Peter predstaví "punchersky" a som na to nesmierne zvedavý, Peter a Bora si musia ustriehnuť, aby sa do úniku nedostal nejaký jeho súper a potom nech sa stane čo sa stane.
Som rád, že sa Egan dal zdravotne do poriadku a je to opäť asi najlepší lezec v peletóne a ak sa niečo mimoriadne nestane, ružový by si už nemal vyzliecť. Pre Remca je to tvrdá škola a Giro mu dá dobrý základ ktorý by mohol zúžitkovať na Vuelte, len škoda, že Podlahári tak skoro pochovali Almeidu. Keby sa Many dostal do top 5. bol by to úspech, len treba dúfať, že úvodná časovka nebola obrazom jeho časovkárskej formy. Vyzerá to, že Yates ožíva a Vlasov vädne, ešte sa ale ukáže, či je to trend alebo to bola včera len výnimka. Mám rád víťazstvá outsiderov aké sme videli včera, to je pre mňa také korenie GT a častokrát kariérne top výsledky ma nesmierne bavia a tak som včera Taliana tlačil do cieľa očami :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Ned 23. Máj 2021 10:54:58

podla mna Bora a Peter by mali byt hladni po kazdej vhodnej etape. a vlastne su uz len dve 15. a 18. treba do toho dat vsetko. je rozdiel odist z Gira s 1 etapou alebo odist s tromi a bodovackou. jasne ze tie tri nie su vobec iste ale treba sa o ne pokusit:) neverim velmi tomu ze by to tak mohlo vyjst a ze by Peter mohol vyhral 15. aj 18. lebo urcite tam budu rozne ataky a bude to tazke ukontrolovat na tych poslednych kopcekoch ale aspon jedna z tychto dvoch prilezitosti by sa mohla podarit to by bolo super.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 91 hostia