Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pia 05. Máj 2023 19:56:38

pmts píše:Ja si tu dovolím dať svoju odvážnu prognózu... Ak sa odjazdí komplet trasa, tak nevyhrá ani jeden z dvojice superfavoritov :D. Tretí týždeň tohto Gira je priam hnusný, ťažší ako celá minuloročná Vuelta dokopy... Môj tip je že do 17tej etapy bude celé Giro o tom že Remco bude brániť náskok z časoviek pred druhým Rogličom, ale v 17tej etapy v zime a na prudkých kopcoch rupne. Tretím v GC bude v tom bode Almeida, no a niekde za nimi ešte Tao Hart. Almeida vycíti šancu, zaútočí v tom prudkom závere, utrhne aj Rogliča ktorý je tiež bude v mraze a nadmorskej výške slabší, no a udrží sa ho iba Hart. No a Tao napokon Almeidu zdolá skrz bonifikácie a nadelí mu dačo aj v horskej časovke, lebo ukáže ešte lešpiu formu ako v 2020 v treťom týždni :D ... Takže môj tip: 1. Tao, 2. Almeida, 3. Roglič, 4. Carthy (ten bude lietať v tom poslednom týždni). Sľubuje si ešte niekto od toho brutálneho tretieho týždňa také bláznovstvo ako ja :lol: ?

Pridám aj ďalšie tipy: Thomas bude dobrý, ale vo finále padne do úlohy superdomestika pre Taa, niečo ako bol Dennis v 2020. Remco vyhrá obe časovky pred Gannom, Kämna bude v GC lepší ako Vlasov, no a Cavendish aj bez vlaku a bez formy vybojuje aspoň jedno pódium v etape. Inými slovami, celkom sa veru teším na prvú Grand Tour :lol: ...


Mám rád odvážnych ľudí :) Géčko podľa mňa nebude až taký dobrý, on sa IMHO sústreďuje na svoju poslednú TdF a časuje formu priam vedecky a Giro je príliš skoro. Kamna je s otáznikom, nepôjde skôr po etapách? Zatiaľ sa ukazoval lepšie ako Vlasov, to je fakt, ale on má podľa mňa výrazné limity práve v tých ťažkých kopcoch a tam môže schytať peknú stratu. S tými časovkami to vidím podobne, aj keď tá horská môže skončiť všelijako, tam sa na výsledok môže výrazne podpísať priebeh pretekov a to nielen únava ale aj rôzne zranenia. Ja len dúfam, že si Rogliť niekde neustelie ako si zvykne, ono to vrtkavé počasie aké môže byť ......
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Pia 05. Máj 2023 21:32:43

ifčopifčo píše:
pmts píše:Ja si tu dovolím dať svoju odvážnu prognózu... Ak sa odjazdí komplet trasa, tak nevyhrá ani jeden z dvojice superfavoritov :D. Tretí týždeň tohto Gira je priam hnusný, ťažší ako celá minuloročná Vuelta dokopy... Môj tip je že do 17tej etapy bude celé Giro o tom že Remco bude brániť náskok z časoviek pred druhým Rogličom, ale v 17tej etapy v zime a na prudkých kopcoch rupne. Tretím v GC bude v tom bode Almeida, no a niekde za nimi ešte Tao Hart. Almeida vycíti šancu, zaútočí v tom prudkom závere, utrhne aj Rogliča ktorý je tiež bude v mraze a nadmorskej výške slabší, no a udrží sa ho iba Hart. No a Tao napokon Almeidu zdolá skrz bonifikácie a nadelí mu dačo aj v horskej časovke, lebo ukáže ešte lešpiu formu ako v 2020 v treťom týždni :D ... Takže môj tip: 1. Tao, 2. Almeida, 3. Roglič, 4. Carthy (ten bude lietať v tom poslednom týždni). Sľubuje si ešte niekto od toho brutálneho tretieho týždňa také bláznovstvo ako ja :lol: ?

Pridám aj ďalšie tipy: Thomas bude dobrý, ale vo finále padne do úlohy superdomestika pre Taa, niečo ako bol Dennis v 2020. Remco vyhrá obe časovky pred Gannom, Kämna bude v GC lepší ako Vlasov, no a Cavendish aj bez vlaku a bez formy vybojuje aspoň jedno pódium v etape. Inými slovami, celkom sa veru teším na prvú Grand Tour :lol: ...


Mám rád odvážnych ľudí :) Géčko podľa mňa nebude až taký dobrý, on sa IMHO sústreďuje na svoju poslednú TdF a časuje formu priam vedecky a Giro je príliš skoro. Kamna je s otáznikom, nepôjde skôr po etapách? Zatiaľ sa ukazoval lepšie ako Vlasov, to je fakt, ale on má podľa mňa výrazné limity práve v tých ťažkých kopcoch a tam môže schytať peknú stratu. S tými časovkami to vidím podobne, aj keď tá horská môže skončiť všelijako, tam sa na výsledok môže výrazne podpísať priebeh pretekov a to nielen únava ale aj rôzne zranenia. Ja len dúfam, že si Rogliť niekde neustelie ako si zvykne, ono to vrtkavé počasie aké môže byť ......


Thomas nejde na Tour a na 99% toto nie je jeho posledná sezóna podľa jeho posledných vyjadrení :D ... Kämna chce GC skúsiť tento rok, no a práveže v tých ťažkých kopcoch mu verím viac ako Vlasovovi, ten vyzerá že mu svedčia skôr krátke prudké stojky. Raz na Vuelte uhrà pódium... Časovky sú tri vlastne, ale tú horskú ani nerátam 8-) Každopádne aj na tých prvých dvoch rovinatých verím najviac Remcovi. A samozrejme, dúfajme že pády ale ani choroby a COVID nezničiní žiadnemu z menovaných Giro, bola by to veľká škoda...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Sob 06. Máj 2023 6:38:27

@pmts
Si mi pokazil cele giro ked si nam prezradil ako to cele dopadne :lol: :D

Zeraz vazne ;)
Ja staviam na remco…vyzera to ze priprava a casovanie vysli aj ked to sa este definitivne len ukaze…mam pocit ze trosku aj cyklisticky dospel a dufam ze aj technicky sa zlepsil natolko ze neskonci v nejakom pade(v toto samozrejme dufam aj u roglica)…a prave v zjazdoch mozu iny na nich nieco ziskavat a dostavat ich oboch pod tlak…jedine coho sa trosku obavam je sila podpory pre remca…aj ked v jumbe to covid trosku premiesal tak stale papierovo to vyzera ze by sa s remcom mohli niekde pohrat ako to robili vlani tour s tadejom…dufam ale ze nie a ze oba teamy budu viacmenej rovnako silne ale zaroven ze sa rozhodne v suboji kolo na kolo medzi lidramy…a ci moze vyhrat niekto iny okrem nich dvoch…ja si myslim ze moze…meno sice nenapisem ziadne ale giro je ako stvorene na prekvapenia v gc
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Sob 06. Máj 2023 9:31:46

pmts píše:Thomas nejde na Tour a na 99% toto nie je jeho posledná sezóna podľa jeho posledných vyjadrení :D ... Kämna chce GC skúsiť tento rok, no a práveže v tých ťažkých kopcoch mu verím viac ako Vlasovovi, ten vyzerá že mu svedčia skôr krátke prudké stojky. Raz na Vuelte uhrà pódium... Časovky sú tri vlastne, ale tú horskú ani nerátam 8-) Každopádne aj na tých prvých dvoch rovinatých verím najviac Remcovi. A samozrejme, dúfajme že pády ale ani choroby a COVID nezničiní žiadnemu z menovaných Giro, bola by to veľká škoda...


Tak to robí Géčko chybu, v tejto sezóne mal IMHO poslednú šancu urobiť na TdF pekný výsledok, vek neoklameš ;) . Na Kamnu som zvedavý, v dnešnej časovke by mohol byť v popredí, stále si však myslím, že Giro je na jeho vrchárske schopnosti príliš ťažké, ale rád sa nechám príjemne prekvapiť.
Naposledy upravil ifčopifčo dňa Sob 06. Máj 2023 9:36:00, celkovo upravené 1
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Sob 06. Máj 2023 9:34:13

majo píše:@pmts
Si mi pokazil cele giro ked si nam prezradil ako to cele dopadne :lol: :D

Zeraz vazne ;)
Ja staviam na remco…vyzera to ze priprava a casovanie vysli aj ked to sa este definitivne len ukaze…mam pocit ze trosku aj cyklisticky dospel a dufam ze aj technicky sa zlepsil natolko ze neskonci v nejakom pade(v toto samozrejme dufam aj u roglica)…a prave v zjazdoch mozu iny na nich nieco ziskavat a dostavat ich oboch pod tlak…jedine coho sa trosku obavam je sila podpory pre remca…aj ked v jumbe to covid trosku premiesal tak stale papierovo to vyzera ze by sa s remcom mohli niekde pohrat ako to robili vlani tour s tadejom…dufam ale ze nie a ze oba teamy budu viacmenej rovnako silne ale zaroven ze sa rozhodne v suboji kolo na kolo medzi lidramy…a ci moze vyhrat niekto iny okrem nich dvoch…ja si myslim ze moze…meno sice nenapisem ziadne ale giro je ako stvorene na prekvapenia v gc


Už to ani nemusíme pozerať, pmts nám prezradil celý priebeh :) Ale nenapísal, kto vyhrá čiklamíno, ja si tipnem Pedersena alebo žeby Bling? Ani neviem, ktorí cyklisti prejavili záujem o bodovačku.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Sob 06. Máj 2023 20:20:19

Necakal som ze Roglic po 20km casovke bude musiet na Remca dohanat 40 sekund. Snad je Primoz vo forme a dnes sa len setril resp. Remco to uz odpaluje hned od prvych sekund pretekov :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 07. Máj 2023 7:44:41

Pre mna 1. etapa bola az prekvapivo prekvapiva…to ze je remco skvely casovkar dobre viem ale ze nalozi na 20km gannovy 22 sek a kungovy a roglicovy az 43 sek to som fakt necakal…uvidime ci roglicov vykon bol dany “slabsou” formou alebo siel dole s kg a budoval zlepsenie sa v stupaniach na ukor casovkarskych schopnosti…prekvapil ma almeida od ktoreho som ja az taky dobry vykon necakal…ak mu to pojde aj v kopcoch tak je urcite najvacsim kandidatom na podium po belgicko-slovinskej dvojke
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod CyclingGeek » Ned 07. Máj 2023 8:07:57

Ohľadom Rogliča mám ešte jednu konšpiráciu. Keďže z jeho tímu povypadalo množstvo chlapov s Covidom, nevieme ako na tom je zdravotne, možno mal pozitívny test ale nemá príznaky. Ale očividne včera nebol v TOP forme. Evenepoel tú časovku preletel ako Merckx v najlepších rokoch. Popravde Roglič je asi v najhoršej situácii akú si mohol predstavovať, keďže do hôr nemá vôbec silný ani pripravený tím. Jediné čo mu môže vyhovovať je to, že v časovke sa skvelo umiestnili dvaja lídri Ineosu a traja lídri UAE, teda tí budú Evenepoelovi robiť veľké vrásky na čele, ak začnu útočiť hlava nehlava v treťom týždni.
Súhlasím s PMTS, že aj napriek tomuto demolačnému spôsobu akým Remco začal, nemám stále dojem, že ho uvidíme na top stupienku po 21 etape. Treba si uvedomiť, že tie najväčšie rozdiely, ktoré nás zhrozili urobil na Rogliča. Ale naopak skvelú časovku zajazdili Almeida a Hart. To Giro je tento rok až moc ťažko vyskladané a hlavne nevyspytatelné. Dobre vieme, že ako Roglič, tak Evenepoel zvyknú v zlom počasí chytiť zlý deň, alebo urobiť detskú chybu. Naopak jazdci ako Almeida, Hart silnejú smeroom ku koncu GT. Myslím že sa máme na čo tešiť 8-) .
A čo tipy na dnes??
Včera sa v skvelej forme odprezentovali Pedersen na 12. mieste, Matthews na 13. respektíve Milan na 30. mieste.
To vyzerá že títo chlapci sem prišli jazdiť naplno do každej etapy.
Ja to dnes vidím možno aj na prekvapenie, buď únik, alebo vyselektovaný malý balík keďže sa ide pri pobreží.
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 07. Máj 2023 8:15:30

Suhlasim ze roglicovy sa team poriadne rozpadol tesne pred girom a ktovie ako je na tom on sam…uz si nemyslim to co som pisal predtym ze by jumbo mohlo rěcovy spravit to co minuly rok tadejovy na tdf…aj ked kuss bouman ci oomen by v top forme mali byt skvely v horach tak remca asi neunavia…tesim sa ale na almeidu a celkom mu fandim
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 07. Máj 2023 16:43:53

8-) Pred par rokmy som neveril ze take nieco niekedy napisem ale dnes jednoducho fandim cavendishovy
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod CyclingGeek » Uto 09. Máj 2023 13:33:05

Dnes sú dosť otrasné podmienky, v zjazdoch to bude riadne kamikadze. Nedivil by som sa keby Quickstep pustil dres kvôli bezpečnosti úniku. :idea:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Štv 11. Máj 2023 21:05:48

Na toho Milana az strach pozerat v tych sprintoch
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod CyclingGeek » Pia 12. Máj 2023 7:11:12

majo píše:Na toho Milana az strach pozerat v tych sprintoch

No minimálne musí mať riaditka pripevnené lodným šrobom. Lebo v každom šprinte to vyzerá, že už už ten bicykel roztrhne. Pamätníkom asi dosť pripomína Cippoliniho.
Ale je to mladík, ja sa teším že aj medzi šprintérmi zase kvitne také nové eso, uvidíme kde má limity. Vyzerá byť silný a odolný. Jedinou jeho nevýhodou bude vo vysokých horách to že má dva metre a 86 kilov :D
Tam sa obávam, že to bude pre neho stopka.
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Ned 14. Máj 2023 23:24:57

Prave sme prisli o paradny suboj :(. Remco odstupuje kvoli pozitivnemu testu. Podla mna by sa tie pravidla mohli uz zrusit. Neviem si predstavit ze covid bude uradovat v spolconosti este menej ako teraz. Snad nechcu take pravidla drzat dalsie 3 roky. :oops:
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Ned 14. Máj 2023 23:51:46

hujhe píše:Prave sme prisli o paradny suboj :(. Remco odstupuje kvoli pozitivnemu testu. Podla mna by sa tie pravidla mohli uz zrusit. Neviem si predstavit ze covid bude uradovat v spolconosti este menej ako teraz. Snad nechcu take pravidla drzat dalsie 3 roky. :oops:


Testy od tejto sezóny nie sù povinné, tímy chcú ale logicky chrániť zdravie jazdcov a majú rutinné protokoly...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Pon 15. Máj 2023 0:54:45

aha tak to som nevedel, beriem spat
EDIT: vlastne nie :D, ked obcas nechaju jazdit niekoho so zlomeninou klucnej kostia a podobne, tak mohli by aj s covidom :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Pon 15. Máj 2023 1:11:16

hujhe píše:aha tak to som nevedel, beriem spat
EDIT: vlastne nie :D, ked obcas nechaju jazdit niekoho so zlomeninou klucnej kostia a podobne, tak mohli by aj s covidom :D


Ako Slovák by si mal byť posledný kto niečo také povie :lol: ... Pozri čo porobil Covid s našimi tromi dlhoročnými WT cyklistami... Už jazdí iba jeden, aj ten mimo WT a do roka skončí :roll:
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod CyclingGeek » Pon 15. Máj 2023 7:13:33

Akože lidičky, po tých výkonoch z posledných etáp sa dalo čakať že Remcovi niečo bude. Ale nečakal som že Covid. Popravde dáva to za pravdu teóriam že Giro nevyhrá nikto z favoritov. Primožova forma tiež vyzerá ako na horskej dráhe a duo Hart Thomas, mám také blbe zdanie, že ak mal Ganna Covid, je otázka času kedy jednemu z nich vyjde pozitávny test. Ešte sa nám vôbec bitka o GC na Gire ani nezačala a vidíme, že zase raz tá najväčšia bitka môže byť proti covidu :? Trochu mám pocit, že momentálne tí najväčší favoriti na ružový dres sa stále schovávajú v úzadí a v tichosti preplávajú do tretieho týždňa :D
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Pon 15. Máj 2023 9:14:00

pmts píše:
hujhe píše:aha tak to som nevedel, beriem spat
EDIT: vlastne nie :D, ked obcas nechaju jazdit niekoho so zlomeninou klucnej kostia a podobne, tak mohli by aj s covidom :D


Ako Slovák by si mal byť posledný kto niečo také povie :lol: ... Pozri čo porobil Covid s našimi tromi dlhoročnými WT cyklistami... Už jazdí iba jeden, aj ten mimo WT a do roka skončí :roll:

EDIT som myslel zo srandy. Ak to je tak ze zodpovednost je na timoch tak to je skvele, kazdy ma posudit riziko sam. Moj oblubenec Thomas je v ruzovom a vyzera ze moze byt Roglicovym vyrovnanym superom takze este sa bude na co pozerat.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Pon 15. Máj 2023 10:26:21

pmts píše:
hujhe píše:aha tak to som nevedel, beriem spat
EDIT: vlastne nie :D, ked obcas nechaju jazdit niekoho so zlomeninou klucnej kostia a podobne, tak mohli by aj s covidom :D


Ako Slovák by si mal byť posledný kto niečo také povie :lol: ... Pozri čo porobil Covid s našimi tromi dlhoročnými WT cyklistami... Už jazdí iba jeden, aj ten mimo WT a do roka skončí :roll:


Sagan ,Baska a kto? Aj Juro mal problemy s Covidom?


V kazdom pripade necakal by som ze sa este toto moze stat. Mal aj priznaky ci len rutinny test? V lyzovani to uz davno nefunguje a na MS v hokeji maji vsetci absolutnu volnost a pochybujem ze ich testuju tak som prekvapeny ze v cyklistike to este je.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 71 hostia

cron