Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Štv 27. Máj 2021 11:25:02

3pa3ck3 píše:Možno v Bore vedia, aká je skutočná Saganova forma a teda že nemá zmysel pokúšať sa o niečo veľké. Alebo naopak cítia, že Sagan môže už tento rok dorovnať Zabela v počte víťazstiev v bodovačkách na GT :D


Nielen Saganova, my nevieme ako na tom sú ostatní chalani, v 2-3 týždni bývajú bežné žaludočné problémy, "zadkové" problémy ...... Bora mala cieľ etapu a čiklamíno a tak idú za tým, Peter asi chce dres z bodovačky aj keby sa nám možno viac páčilo keby bojoval aktívnejšie o víťazstvo v etape.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Štv 27. Máj 2021 11:26:29

Stale si musime uvedomit, ze Peter pojde aj celu TdF, a na 99 % po zelenom, takze teraz na Gire musi naozaj len ,,trenovat". Ak by siel len Giro a potom az nieco v auguste/septembri, tak isto by dnes chcel ziskat etapu, dal by s timom do toho vsetko. :) Ak vsetko dobre dopadne, tak Peter moze vyhodnotit taliansku GT ako uspesnu - etapa, chybajuca bodovacka, dobry trening a marketing na jednotku. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Štv 27. Máj 2021 12:58:06

no dufam ze to teda vyjde a Peto dorazi do Milana v cyklamenovom. lebo ak sa niekde vykybli a bude musiet odstupit tak cele toto pasivne jazdenie a branenie dresu bolo zbytocne. skor by som dnes preferoval v uniku vsetkych zainteresovanych (Peto, Cimolai, Gaviria, Viviani) a pekny suboj na poslednych kopcekoch.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Štv 27. Máj 2021 15:31:52

Ano logiku ta defenziva dava hlavne vzhladom na dalsi petov program ale aj ja by som rad videl total klasikarsku bitku v tych záverečných kilometroch…skoda
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 27. Máj 2021 17:02:19

Lenivejší peloton som hádam na GT ani nevidel. VIac víťazstiev vzišlo z únikov ako z pelotónu. Zatiaľ vemi nudná GT pre Saganovho fanúšika. Už nech tu je TDF. Vôbec si to neužívam.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Štv 27. Máj 2021 17:11:21

Gaučový profesionál píše:Lenivejší peloton som hádam na GT ani nevidel. VIac víťazstiev vzišlo z únikov ako z pelotónu. Zatiaľ vemi nudná GT pre Saganovho fanúšika. Už nech tu je TDF. Vôbec si to neužívam.

nuz jednak Peto nema asi taky rezervoar sil aby si mohol dovolit lietat v etapach. za druhe ho caka este TdF. takze zvolili vyslovene taktiku na 1 etapu + dres. ale suhlasim pre fanusika nic moc :) ale hlavne nech to uspesne donesie do Milana a mozme si to odfajknut :)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Štv 27. Máj 2021 17:29:11

tak nakoniec to klasikarska bitka bola len skoda ze tam nebol aj Peto...ale z tohto uniku som to zelal najviac prave Bettiolovy cize akotaka spokojnost z mojej strany
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Štv 27. Máj 2021 20:10:10

Majo, Simko. Ak by bol dnes Peter v úniku, možno by ste teraz nadávali. :D Priebeh etapy: Peter sa dostane do úniku, ale bolo by jasné, že by išli aj Gaviria, Cimolai a Viviani. Na prémii by bol možno tretí, čiže by stratil dačo z náskoku. Na posledných stúpaniach by boli isto nástupy, videli sme to aj dnes. A čo by sa dialo? Na čích pleciach by bolo sťahovanie Bettiola, Cavagnu alebo Rochea? No predsa na Petrových. :evil: Ak by sa to niekde v závere spojilo, tak nakoniec by ho možno všetci traja predbehli, resp. stačil by jeden z dvojice Gaviria alebo Cimolai. Hnev viacnásobný - strata etapy, strata dresu. Od 11. etapy v Toskánsku, som si uvedomil, že Peter a Bora budú len brániť dres - Buchmann v tej etape bol len bonusovým dôvodom, inak by Peter na 101 % išiel do úniku. A odvtedy už vôbec nie som ,,naštvaný", že Peter len čaká a striehne za zadných kolesom svojich súperov. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Štv 27. Máj 2021 20:34:47

@zakliata.panna
V podstate suhlasim a viem ze to takto bolo spravne ale z pohladu diváka som tam proste Petra chcel vidiet…a ano asi by nevyhral ale som presvedceny zeby nevyhral ani nikto z tebov spomínanej trojky…tie kopce boli dost prudké…nemal tam nárok ani Roche ci Ulisi(unho sa po včerajšku necudujem) odpálil sa tam Cavagna a iny…toto by proste viviany s cimolajom si myslim ze nedali a aj u gaviria som na pochybách zeby vydrzal za petom…ale to je uz jedno uz je po etape a svojim sposobom je Peto vitaz.

A poviem vam klobuk dole ako dnes bettiol siel…cavagna doslova uvaril…takmer ho vyplo :o
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Štv 27. Máj 2021 21:37:20

majo píše:@zakliata.panna
V podstate suhlasim a viem ze to takto bolo spravne ale z pohladu diváka som tam proste Petra chcel vidiet…a ano asi by nevyhral ale som presvedceny zeby nevyhral ani nikto z tebov spomínanej trojky…tie kopce boli dost prudké…nemal tam nárok ani Roche ci Ulisi(unho sa po včerajšku necudujem) odpálil sa tam Cavagna a iny…toto by proste viviany s cimolajom si myslim ze nedali a aj u gaviria som na pochybách zeby vydrzal za petom…ale to je uz jedno uz je po etape a svojim sposobom je Peto vitaz.

A poviem vam klobuk dole ako dnes bettiol siel…cavagna doslova uvaril…takmer ho vyplo :o


Rozumiem. :) Peter sa v posledných sezónach ale zmenil - aj vplyvom zranenia, aj chorôb, možno aj vekom. Len pre porovnanie, že ako treba chápať Giro z jeho pohľadu, keď ho dal do rovnosti s prípravou na etapákoch v Kalifornii a Švajčiarsku.
Sezóna 2019 a etapy v Kalifornii:
- 1. rovinatá = výhra
- 2. klasikárska = skoro 18. minút za hlavnou skupinou a niekoľko minút aj za inými šprintérmi
- 3. kopcovitá, ale s rovinatým dojazdom = 16 minút za hlavnou skupinou, v ktorej boli Štybar, McCabe, Oss, Juro Sagan atď.
- 4. šprintérska = 3. miesto
- 5. a 6. pre GC jazdcov
- 7. šprintérska = 2. miesto
Takže vidieť, že riešil len šprinty v tejto časti prípravy na TdF, klasikárske vypúšťal.
Rovnako pokračoval aj vo Švajčiarsku, kde bojoval v popredí len v šprintoch. Čiže jasná paralela s Girom, kde až na 3. etapu - tu sa ešte patrilo zabojovať, a 10. víťaznú, tak sústredil sa na body v rovinatých, po získaní etapy a dresu už len na marenie atakov a relatívne šetrenie síl. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Štv 27. Máj 2021 21:55:36

inak Peter dostal pokutu za "zastrasovanie" takze tolko k tej prehnanej defenzivnej snahe od Bory:) naozaj sa mi zda ze toto Giro je to trochu prehnane z ich strany. uz nech to donesie do Milana a uz nech je koniec lebo vobec som si neuzil tuto GT co sa tyka Petrovho jazdenia.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Štv 27. Máj 2021 22:00:15

Ono to bola take....neinspirativne. Teda este mu to treba dojst do ciela. Stat sa moze vsetko. Ok jedna etapa je. Ak sa nic nestane bude aj ciclamino. Sagan proste od 10 etapy len brani plus mu odpadli postupne Ewan, Merlier aj Nizzolo. Ja to nechcem znizovat pekny uspech. Len je to take...meh. Ako ked Grecko vyhralo Euro.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Štv 27. Máj 2021 22:04:22

@Keram
ano ale na druhej strane je to ucelne a historia sa pytat nebude:) navyse ak chce byt Peto na TdF konkurencieschopny tak na Gire nemohol vyplut dusu. cize ja to aj chapem ale hovorim ze uz nech je po tom a nech v zdravi pride do Milana.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Štv 27. Máj 2021 22:04:50

Tiez som trocha sklamany z Gira a to hlavne pre mnozstvo odstupeni GC jazdcov, defenzivna jazda Petra mi nevadi, proste chce dres a nie etapy. Nepozeral som dnes etapu, ale to sa napr. Gaviria nepokusal ist do uniku? Na Petrovych superov by mali smerovat otazniky ze preco jazdia defenzivne aj ked su na dostrel v bodovacke.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Štv 27. Máj 2021 22:07:00

@hujhe
Gaviria to tusim trochu skusal ale Peter bol nanom nalepeny:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Štv 27. Máj 2021 22:08:52

Keram píše:Ono to bola take....neinspirativne. Teda este mu to treba dojst do ciela. Stat sa moze vsetko. Ok jedna etapa je. Ak sa nic nestane bude aj ciclamino. Sagan proste od 10 etapy len brani plus mu odpadli postupne Ewan, Merlier aj Nizzolo. Ja to nechcem znizovat pekny uspech. Len je to take...meh. Ako ked Grecko vyhralo Euro.


Netreba to tak brať. To isté by si vlani mohli povedať francúzski fanúšikovia o Démarovi - v životnej forme bojoval len v šprintérskych etapách; ako tak mu konkuroval Peter, ktorý mal ale v nohách TdF a takmer každodennú bitku o body s Bennettom; zvyšok šprintérov nestál ani za mak... :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Štv 27. Máj 2021 22:29:14

A ta pokuta. Vieme nejake detaily? By ma zaujimalo.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Pia 28. Máj 2021 0:27:01

Také detaily, že jedine jazdil defenzívnejsie, ale to že takto jazdí často Ineos, Quickstep, Jumbo Visma to UCI asi nevadí. Je mi zase zle z UCI, teda už dlhodobo, nielen teraz.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Pia 28. Máj 2021 5:06:09

Keram píše:Ono to bola take....neinspirativne. Teda este mu to treba dojst do ciela. Stat sa moze vsetko. Ok jedna etapa je. Ak sa nic nestane bude aj ciclamino. Sagan proste od 10 etapy len brani plus mu odpadli postupne Ewan, Merlier aj Nizzolo. Ja to nechcem znizovat pekny uspech. Len je to take...meh. Ako ked Grecko vyhralo Euro.

Takže aj to je chyba Petra, že odstúpil Ewan, Merlier, Nizzolo? Nemali odstúpiť. Ano, od 10 etapy len bránil dres, po iné roky to robili aj iné tímy, jazdci. Pre teba to môže byť jak Grécko vyhralo Euro.
Naposledy upravil elviska dňa Pia 28. Máj 2021 5:13:05, celkovo upravené 1
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Pia 28. Máj 2021 5:10:19

simko píše:inak Peter dostal pokutu za "zastrasovanie" takze tolko k tej prehnanej defenzivnej snahe od Bory:) naozaj sa mi zda ze toto Giro je to trochu prehnane z ich strany. uz nech to donesie do Milana a uz nech je koniec lebo vobec som si neuzil tuto GT co sa tyka Petrovho jazdenia.

Ja som si to užila, aj keď jazdil defenzívnejsie, asi vedia, že prečo, ale ze zastrašovanie, to kde nabralo zase UCI. Zastrašovat zvyknú aj iné tímy, jazdci o tom sa nemusí hovoriť v médiách a tak.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: majo a 75 hostia