Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 27. Máj 2018 7:33:28

Hlavne že Vám vadilo Démarove víťazstvo na San reme kde ho ťahalo auto ale keď Giro výhra dopofroome tak už je všetko OK veď predsa nie sú priame dôkazy že je dopér... To že ten chlap môže vôbec závodiť je veľká hanba a potupa pre tento krásny šport. Pre mňa je jasný víťaz Dumoulin a verím že mu o pár mesiacov dajú ružový dres.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Ned 27. Máj 2018 11:00:40

Ja by som to skôr tak napísala, že podaktorým pretekárom všetko prejde. Mne sa tiež nepáči, čo sa deje okolo Frooma, ale neposielam ho do teplých krajín a tak, ale ked ho podozrievajú, tak nemal štartovať na Gire. Napísala som aj v diskusii pod článkom, že angličania su viacmenej chránený. Či je to Froome za salbutamol alebo Cav a jeho dávnejšie strkanice. Tento rok vylúčili Rowe, na Okolo Flámska. Neviem načo mu dali diskvalifikáciu, nech dajú pokuty a penalizácie, ale nie DNF. Sagana tiež kritizovali podaktorí, že išiel po chodníku na Amstli, aj ked to na chodník nevyzeral, ale skôr cesta na parkovisko alebo k benzínke. A tiež najma belgičania hundrali s angličanmi. V tom istom preteku, išiel po chodníku aj Matthews, ale to si asi nikto nevšimol. Mne je napr náhodou stále zle z minuloročnej TDF a nič to nezmení. Sagana vylúčili minul rok, nemohol pretekat. (vyriešilo sa to až v decembri) Frooma podozrievajú z dopingu a jazdí na pretekcoh. Viem že sú to 2 odlišné veci, ale aj tak. A Cav ma tiež ma napadol predvčerom, mal viac kolízií jak Sagan a nikdy ho nevylúčili, len tuším penalizáciu mu dali.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Ned 27. Máj 2018 11:02:19

A pre mňa je tiež morálnym víťazom Gira Dumoulin.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Froome vs Dumoulin

Poslaťod Vercingetorix » Ned 27. Máj 2018 12:15:41

Vercingetorix píše:
West píše:Ak je nejaká výhoda, ktorú je možné použiť a je to povolené, alebo sa to nedá zistiť, tak to využijú prakticky všetci, takže to veľké moralizovanie je tak trochu pokrytectvo.

S týmto sa dá len súhlasiť.
Takže za 3 týždne, dokáže nasypaný Froome získať na čistého Dumoulina len 46 sekúnd?

Za dve prvé miesta v etape získal Froome -20 bonusových sekúnd, Dumoulin počas Gira získal v cieli -10 bonusových sekúnd.
(Boli tam aj nejaké prémie, ale to už sa mi nechce dohľadávať. Boli tuším len nejaké symbolické sekundy hore dole.)

Opravujem teda svoj príspevok - reálny rozdiel vo výkone bol medzi "doperom" a čístým je len +/- pol minúty za tri týždne ... :?:

... inak za mňa by som bonusové sekundy v cieli úplne zrušil a nechal ich len na prémiách.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Zutu » Ned 27. Máj 2018 21:59:09

hujhe píše:Kedze plati prezumpcia neviny, tak neviem prečo ludia odsudzuju Froomea este pred tym nez vobec dostal nejaky trest. Zbytocne sudit niekoho z nasej pozicie, z ktorej nevieme zhola nič o Froomeovi, o jeho chorobach, liekoch, ako sa sprava jeho telo na dane davky a podobne. Preto si radsej trebalo uzit najlepsiu GT poslednych 10 rokov (?). Ja som este mlady, na lepsie si preto nepamätam :D A to uz pred rokom som si hovoril ake paradne Giro. Pre mna to ma len jednu malu chybu, a to ze nevyhral Dumoulin. Paci sa mi aky to je vsestranny cyklista. Sice jeho zbran je nahrabat cas v casovke, a potom len nestratit vela v kopcoch, ale to dodava novy rozmer GT :D vypocitavanie ci mu naskok z casovky bude stacit az do konca.


Kto berie lieky ma lezat v posteli a nie sa teperit po Alpach. Je nezmysel, aby chori ludia posobili vo vrcholovom sporte. Kazdy kto si dava davky dopuje, je to iba zasterka na zakryvanie dopingu.

Odporucam aby si si pozrel TDF 1999,2000,01,02,03,04,05. Boli to fantasticke GT, Podobne ako teraz, aj vtedy dominoval jeden hendikepovany cyklista, ktorý ledva vyhral boj s rakovinou a coskoro nato porazal vsetkych profi cyklistov. Pribeh ako z Holywoodu.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Alex » Ned 27. Máj 2018 22:52:01

Videli sme naozaj nádherné Giro. V šprintoch si to rozdávali iba dvaja cyklisti a dopadlo to 4-3 pre Vivianiho proti Bennettovi. Ale nepovedal by som som, že je Sammy horší šprintér. Len Elia mal lepší tím a veľkou stratou pre Boru bolo odstúpenie Seliga. Bora bola pre mňa ale aj tak asi najlepším tímom celých pretekov. 3 etapové víťazstvá, 7. a 10. miesto v GC a aktívne pôsobenie v únikoch a na čele pelotónu. Naozaj zanechali skvelý dojem. Mohorič ukázal, že je jedným z najkomplexnejších pretekárov na svete - zjazdy, kopce, roviny či pomoc Bonifaziovi pri šprintoch - jednoducho supertrieda. Carapaz zachránil Giro biednej zostave Movistaru a nechýbalo veľa k bielemu dresu a celkovému pódiu. Jednoznačne veľký GT potenciál má tento mladík. Max Schachmann potvrdil veľký progres a víťazná etapa je preňho zaslúženým úspechom. Pello Bilbao je pre mňa najväčším prekvapením v top10. Ani som poriadne nevedel, že na Gire vôbec bol a aj tak skončil 6. v celkovom poradí. Prirovnal by som ho k Haimarovi Zubeldiovi. Rohan Dennis sa statočne držal v GC, ale posledné dve horské etapy už boli proste veľa, som zvedavý či bude pokračovať vo focuse na GC alebo sa vráti k tomu čo mu ide najlepšie. Simon Yates sa stal veľkou postavou Gira a aj keď vypadol z GC, má v budúcnosti na čom stavať. Bola to pre mňa fantastická Grand Tour a myslím, že ju v tomto roku TdF ani Vuelta už neprekoná.

A ešte k Froomovi. Čítal som naozaj veľa článkov, postrehov a reakcii. Či už Chris dopoval alebo nie, na jednom sa zhodne asi väčšina - tímu SKY chýba transparentnosť a žiaľ nevyzerá to, že by sa to v dohľadnej dobe malo zmeniť. Prikladám sem link na tabuľku odstupov, ktoré Froome získal počas 19. etapy : https://twitter.com/imdonncha/status/10 ... 3039176705
Ako máte možnosť vidieť, tak na Sestriere získal 58 sekúnd. Príde mi to až neuveriteľné, že na tak "hákovom" kopci, akým Sestriere jednoznačne je, získal toľko času na skupinu Dumoulina. Naozaj neviem, čo si mám o tom myslieť.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Vercingetorix » Pon 28. Máj 2018 9:35:11

Alex píše:Prikladám sem link na tabuľku odstupov, ktoré Froome získal počas 19. etapy : https://twitter.com/imdonncha/status/10 ... 3039176705

Pekná tabuľka. Je z nej vidieť, že celú minútu Dumoulin daroval Froomeovi len na zjazdoch. Si môže teraz môže hlavu búchať. Aha tak preto toľko vyplakával v tom interview, že Sebastian zjazdoval ako stará žena na bicykli ... :lol:

Majster sveta v časovke mal ísť jednoznačne sám a kopnúť do vrtule - veď v každej časovke Froomovi naložil.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 28. Máj 2018 10:25:05

Zutu píše:
hujhe píše:Kedze plati prezumpcia neviny, tak neviem prečo ludia odsudzuju Froomea este pred tym nez vobec dostal nejaky trest. Zbytocne sudit niekoho z nasej pozicie, z ktorej nevieme zhola nič o Froomeovi, o jeho chorobach, liekoch, ako sa sprava jeho telo na dane davky a podobne. Preto si radsej trebalo uzit najlepsiu GT poslednych 10 rokov (?). Ja som este mlady, na lepsie si preto nepamätam :D A to uz pred rokom som si hovoril ake paradne Giro. Pre mna to ma len jednu malu chybu, a to ze nevyhral Dumoulin. Paci sa mi aky to je vsestranny cyklista. Sice jeho zbran je nahrabat cas v casovke, a potom len nestratit vela v kopcoch, ale to dodava novy rozmer GT :D vypocitavanie ci mu naskok z casovky bude stacit az do konca.


Kto berie lieky ma lezat v posteli a nie sa teperit po Alpach. Je nezmysel, aby chori ludia posobili vo vrcholovom sporte. Kazdy kto si dava davky dopuje, je to iba zasterka na zakryvanie dopingu.

Odporucam aby si si pozrel TDF 1999,2000,01,02,03,04,05. Boli to fantasticke GT, Podobne ako teraz, aj vtedy dominoval jeden hendikepovany cyklista, ktorý ledva vyhral boj s rakovinou a coskoro nato porazal vsetkych profi cyklistov. Pribeh ako z Holywoodu.


Nie každá choroba znamená, že musíš ležať v posteli, tí ktorí mali či majú nejaké problémy s alergiami či vôbec s dýchacími cestami vedia svoje. Že každý kto si dáva dávky tak dopuje nie je jednoducho pravda.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Zutu » Pon 28. Máj 2018 10:47:13

ifčopifčo píše:
Nie každá choroba znamená, že musíš ležať v posteli, tí ktorí mali či majú nejaké problémy s alergiami či vôbec s dýchacími cestami vedia svoje. Že každý kto si dáva dávky tak dopuje nie je jednoducho pravda.


Mas pravdu ak uzivas lieky ktore su "ciste", tak nemam nic proti tomu aby si sutazil. Ak ale uzivas latky, ktore su na zakazanom dopingovom zozname, tak ziskavas vyhodu proti zdravym sportovcom, mal by si mat stopku kym sa vyliecis.
Terapeuticke vynimky je iba dopingove zvyhodnovanie "chorych" (iba oficialne chorych, lebo v skutocnosti su zdravi, inak by nikdy nedokazali sutazit na takej urovni)
A potom tu mame este vyssi level dopingu, mas vynimku a aj v nej este dvojnasobne prekrocis povoleny limit a aj tak si nedotknutelny. 90. roky su spat v rafinovanejsej podobe.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 28. Máj 2018 12:42:48

Zutu píše:
Mas pravdu ak uzivas lieky ktore su "ciste", tak nemam nic proti tomu aby si sutazil. Ak ale uzivas latky, ktore su na zakazanom dopingovom zozname, tak ziskavas vyhodu proti zdravym sportovcom, mal by si mat stopku kym sa vyliecis.
Terapeuticke vynimky je iba dopingove zvyhodnovanie "chorych" (iba oficialne chorych, lebo v skutocnosti su zdravi, inak by nikdy nedokazali sutazit na takej urovni)
A potom tu mame este vyssi level dopingu, mas vynimku a aj v nej este dvojnasobne prekrocis povoleny limit a aj tak si nedotknutelny. 90. roky su spat v rafinovanejsej podobe.


Tie lieky ti len pomáhajú vyrovnávať hendikep spôsobený zdravotnými problémami, takže si nemyslím, že ich užívanie je v globále nejaká výhoda, aj keď nepopieram, že v určitých prípadoch to tak môže byť. Vo Froomeovom prípade nejde o zakázanú látku, na salbutamol nepotrebuješ TUE. Obmedzené je len množstvo, ale ako ukazujú klinické štúdie, nemusí vyššia koncentrácia látky v moči automaticky znamenať, že si použil vyššie, ako povolené množstvo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Zutu » Pon 28. Máj 2018 15:40:07

ifčopifčo píše:
Tie lieky ti len pomáhajú vyrovnávať hendikep spôsobený zdravotnými problémami, takže si nemyslím, že ich užívanie je v globále nejaká výhoda, aj keď nepopieram, že v určitých prípadoch to tak môže byť. Vo Froomeovom prípade nejde o zakázanú látku, na salbutamol nepotrebuješ TUE. Obmedzené je len množstvo, ale ako ukazujú klinické štúdie, nemusí vyššia koncentrácia látky v moči automaticky znamenať, že si použil vyššie, ako povolené množstvo.


Naozaj si taky naivny, ze veris, ze Froome a dalsi maju astmu? Ak sa tam najde pretekar ktory ma skutocnu astmu tak jasne, ze moze sutazit ak je vsetko v poriadku, ale ak sa mu zhorsi, tak mu ziadne lieky nepomozu a bude stracat v kazdej etape. Prave naopak oni su zdravi, alebo ich niekolko ma astmu, ale zneuzivaju lieky napriek tomu, ze ich stav nie je zhorseny, aby ziskali vyhodu.
Froome mal salbutamol brat ako vsetci ostatni, jednoducho to zbabral a mal za to pykat, ako kazdy v minulosti kto prekrocil limit.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 28. Máj 2018 15:54:27

Giro bolo napinave to treba uznat a atak na Finestre s naslednym 80 km solom patri urcite k legendarnym pocinom na ktore budu ludia spominat rovnako ako 15ta etapa na Vuelte v 2016 s dojazdom na Formigal. vtedy po par kilomtetroch utocil Contador a vieme ako to dopadlo pre Frooma. ono Giro a Vuelta taketo veci dovoluju lebo su velmi specificke. Vuelta byva na konci kalendara a Giro je Giro:) treba aj povedat ze z GT spicky tam bol iba Froome a Dumoulin. mozno este Aru. ked si uvedomime kto vsetko tam chybal (Bardet, Porte, Valverde, Quintana, Uran, Landa, Nibali). ludia casto vyzdvihuju Giro ze ake je tam pretekanie skvele a nadavaju na TdF, ale na TdF jednoducho take veci ake sa deju na Gire a Vuelte nie su mozne. pretoze tam su top GT pretekari s top timami a vsetci su v top forme.
cize z tohto hladiska to bol od Froomovho ataku v podstate suboj 1 na 1 kde nadelil Dumoulinovi 3 minuty. ak by Dumoulin isiel cisto svoju casovku a vykaslal sa na ostatnych a nejake cakanie na pomoc, mozno by ta strata bola nizsia, mozno by tesne ten ruzovy dres udrzal.

ja osobne timu Sky vôbec neverim, su absolutne netransparentni. tolko afer co uz mali, jednoznacne sa pohybuju v sedej zone nikto ma nepresvedci o opaku. z moralneho hladiska tam Froome nemal vôbec startovat nuz ale to by museli nieco take u nich v time vôbec uplatnovat. verim ze aspon tu Vueltu mu zoberu nech uz to nie je uplna fraska.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod rado » Pon 28. Máj 2018 19:17:02

dumolin si to sam po.ral v zjazde,isiel doslova laxne,a prisiel o ruzovy dres.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod motyliLET » Pon 28. Máj 2018 19:31:21

ifčopifčo píše:
Zutu píše:
Mas pravdu ak uzivas lieky ktore su "ciste", tak nemam nic proti tomu aby si sutazil. Ak ale uzivas latky, ktore su na zakazanom dopingovom zozname, tak ziskavas vyhodu proti zdravym sportovcom, mal by si mat stopku kym sa vyliecis.
Terapeuticke vynimky je iba dopingove zvyhodnovanie "chorych" (iba oficialne chorych, lebo v skutocnosti su zdravi, inak by nikdy nedokazali sutazit na takej urovni)
A potom tu mame este vyssi level dopingu, mas vynimku a aj v nej este dvojnasobne prekrocis povoleny limit a aj tak si nedotknutelny. 90. roky su spat v rafinovanejsej podobe.


Tie lieky ti len pomáhajú vyrovnávať hendikep spôsobený zdravotnými problémami, takže si nemyslím, že ich užívanie je v globále nejaká výhoda, aj keď nepopieram, že v určitých prípadoch to tak môže byť. Vo Froomeovom prípade nejde o zakázanú látku, na salbutamol nepotrebuješ TUE. Obmedzené je len množstvo, ale ako ukazujú klinické štúdie, nemusí vyššia koncentrácia látky v moči automaticky znamenať, že si použil vyššie, ako povolené množstvo.


ako mozes ifco napisat ze tie lieky v globale nepomahaju ? vies ako funguje salbutamol? rozsirujepriedusky a umoznuje lepsie a viac dychat to je vo vytrvalostnom sporte klucovy faktor dostatok kyslika preco myslis ze je salbutamol obmedzeny na 1000 jednotiek???? prave preto lebo velmi pomaha a teraz si predstav ze astma ako taka nie je viditelna volnym okom ze proste vidis niekoho skrceneho ako v kuse kasle a dusi sa teda preto velmi vela vrcholovych vytrvalostnych sportovcov ma akoze astmu pozri len kolko norov v klasickom lyzovani nou trpi proste ti sportovci to vyuzivaju lebo je to povolene a takzo dokazat kto aku astmu skutocne ma teda froomie nerobi nic ine ako ostatni ale na vuelte to v jednej etape prehnal a hned dvojnasobne takze zato mal pykat inak na gire siel skvelo dobre sa nato pozeralo ja ho za dopera ala landis nepovazujem ale trest mal dostat
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pon 28. Máj 2018 22:11:58

@motyliLET

konecne rozumna rec...dakujem ti
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Alex » Pon 28. Máj 2018 22:15:37

Inak som si všimol, že keď je v etape dážď a chladné počasie, Froome máva väčšinou problémy s výkonnosťou. Rovnaké "príznaky" som si všimol aj v zimnej sezóne u spomínaných nórskych "astmatikov" - keď išla teplota tak do -10 a viac, už neboli takí dominantní.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 28. Máj 2018 22:55:14

motyliLET píše:[
ako mozes ifco napisat ze tie lieky v globale nepomahaju ? vies ako funguje salbutamol? rozsirujepriedusky a umoznuje lepsie a viac dychat to je vo vytrvalostnom sporte klucovy faktor dostatok kyslika preco myslis ze je salbutamol obmedzeny na 1000 jednotiek???? prave preto lebo velmi pomaha a teraz si predstav ze astma ako taka nie je viditelna volnym okom ze proste vidis niekoho skrceneho ako v kuse kasle a dusi sa teda preto velmi vela vrcholovych vytrvalostnych sportovcov ma akoze astmu pozri len kolko norov v klasickom lyzovani nou trpi proste ti sportovci to vyuzivaju lebo je to povolene a takzo dokazat kto aku astmu skutocne ma teda froomie nerobi nic ine ako ostatni ale na vuelte to v jednej etape prehnal a hned dvojnasobne takze zato mal pykat inak na gire siel skvelo dobre sa nato pozeralo ja ho za dopera ala landis nepovazujem ale trest mal dostat


Zdravému človeku to v ničom nepomáha, nerozšíri ti dýchacie cesty ak ich nemáš v dôsledku problémov stiahnuté. Na salbutamol nepotrebuješ TUE a môžeš ho brať iba cez inhalovanie. Obmedzené je to preto, že vo vyšších dávkach, alebo keď je braný ako pilulky či intravenózne má aj iné účinky, najmä keď je používaný dlhodobejšie. Prestava, že astmatik musí kašľať, že sa nevie pohnúť nie je pravdivá. Alergie, astma a vôbec problémy s dýchacími cestami majú rôzne následky a prejavy, od ľahkých, ktoré bežnému človeku ani príliš neprekážajú, až po fatálne, keď hrozí zadusenie.
Naposledy upravil ifčopifčo dňa Pon 28. Máj 2018 22:58:18, celkovo upravené 1
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 28. Máj 2018 22:57:59

Ešte doplním, je úplne logické, že práve cyklisti, či bežci na lyžiach majú najväčšie problémy s dýchacími cestami. Beh v horúčave, v zime, pri extrémnych výkyvoch počasia a takisto bicyklovanie v týchto predstavuje pre dýchacie cesty veľkú záťaž.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ostrihaneofce » Uto 29. Máj 2018 20:53:00

V tomto musím súhlasiť s Ifčom. Tých článkov k salbutamulu bolo za posledné mesiace xy a tiež som to pochopil takto. Pokiaľ je človek chorý pomôže mu to k bežnému stavu dýchacích ciest, ale zdravému človeku už nemá čo zlepšovať (veľmi zjednodušene povedané). Ževraj to používajú aj kulturisti ako doping, ale v extrémnych dávkach, to by nemal byť Froomov prípad.

Ešte k Froomovmu prípadu všeobecne ... z hľadiska úspešnosti svojej obhajoby sa mu podľa mňa nemohlo stať nič lepšie ako vyhrať Giro.
1. Týmto víťazstvom vyvinul OBROVSKÝ tlak na všetkých zainteresovaných. Keby mu majú zobrať titul z Vuelty, tak to by som videl ešte reálne. Ale neviem si predstaviť, že nájdu teraz odvahu meniť výsledky aj z Vuelty, aj z Gira. A to ešte pár dní dozadu prezident UCI povie, že nevidí reálne, aby sa celý prípad vyriešil do Tour. Ak vyhrá aj Tour, čo sa môže kľudne stať, potom budú robiť čo?
2. Vyhral Giro! A to všetkým na očiach, v prebiehajúcom vyšetrovaní, v podozrení z dopingu. Viac pod drobnohľadom už asi byť nemohol. Kedy by už mal vyhrať čisto, ak nie teraz. A ak to čisté nebolo ani teraz a neprišli na to, tak môžu rovno zavrieť celú antidopingovú agentúru, či kto to má na starosti.

Každopádne by som rád poznamenal, že predchádzajúcimi riadkami som nechcel zastať ani vinu, ani nevinu. Aby náhodou nevzplanuli zbytočné vášne :D Giro som si maximálne užil, teším sa na ďalšie preteky.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod MichalJ » Uto 29. Máj 2018 21:29:25

Presne, vyhral toto Giro tak, že by bolo už naozaj sakra divné, keby nie čistý. Ešte som niekde čítal, že každučký deň mu dobrovoľne brali vzorky a kontrolovali ho nad rámec pravidiel, aby dali najavo, že nič nemá.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 257 hostia