Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Ned 23. Máj 2021 20:52:51

@zakliata.panna
ano v podstate takto spatne ked sa zamyslim tak asi ok taktika dnes:) lebo niekedy nejaka brutal etapa sa moze prejavit neskor pri dolezitejsom cieli. ako napriklad MvdP na Tirrene isiel na krv v jednej etape a je dost mozne ze ho to potom stalo Flamsko. Peter ma pred sebou este TdF, je teda pravda ze Giro treba jazdit ekonomicky. ale jednoducho dnes si clovek chcel posediet pri tom pocasi co je vonku pri telke a sledovat Petrove zapolenie o triumf:) sak to nejak tak vsetko pospajalo ze som bol sklamany:) tak potom 17. etapa sprinterska premia to musi byt Petrovych 10 bodov nech je 18 .etapa trochu kludnejsia:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Ned 23. Máj 2021 21:28:25

simko píše:@zakliata.panna
ano v podstate takto spatne ked sa zamyslim tak asi ok taktika dnes:) lebo niekedy nejaka brutal etapa sa moze prejavit neskor pri dolezitejsom cieli. ako napriklad MvdP na Tirrene isiel na krv v jednej etape a je dost mozne ze ho to potom stalo Flamsko. Peter ma pred sebou este TdF, je teda pravda ze Giro treba jazdit ekonomicky. ale jednoducho dnes si clovek chcel posediet pri tom pocasi co je vonku pri telke a sledovat Petrove zapolenie o triumf:) sak to nejak tak vsetko pospajalo ze som bol sklamany:) tak potom 17. etapa sprinterska premia to musi byt Petrovych 10 bodov nech je 18 .etapa trochu kludnejsia:)


Navyše v 18. etape nemusí Bora nič nerobiť, budú si to musieť zrežírovať UAE, ISN a Cofidis, ak chce jeden z ich šprintérov vyhrať - aj to s otáznikom. ;) Čiže Peťo s kolegami môže čakať na to posledné stúpanie, kde by mohli nasadiť tempo, ktoré odpára alebo poriadne unaví súperov. Tých možností je veľa - nechať početný a silný únik, ktorý nedokážu ukontrolovať; alebo nejakí jazdci môžu v poslednom stúpaní utiecť, čiže v pelotóne bude boj len o zopár bodov; alebo spomínaná pasivita Bory. Peter je vo všetkých prípadoch stále vo výhode.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 24. Máj 2021 10:42:34

kvoli tomuto nemam velmi rad Giro. je nejaka etapa na ktoru sa clovek tesi a takto to dopadne. neviem podla mna by radsej mohli neutralizovat zjazdy alebo co. nie som fanusik takychto rozhodnuti o vyraznom skrateni a zlahceni etapy.
Naposledy upravil simko dňa Pon 24. Máj 2021 10:54:24, celkovo upravené 1
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Pon 24. Máj 2021 10:44:51

Ja by som si tipol ze Petrov ciel (vzhladom na nedavno prekonany covid) na Gire bolo vitazstvo a bodovacia sutaz. Cize prvy ciel je splneny a ak sa zamyslime ze ako teraz jazdi Bora a Peter tak to robia spravne aby vyhrali bodovaciu sutaz. Peter aby splnil svoje ciele nemusi vyvijat ziadnu snahu. Staci len nasledovat svojich superov, cize komfortna situacia. Jediny otaznik v taktike Bory na Gire bol pre mna v etape na sotoline, kde Peter neskusal ist do uniku cize ciel asi nebol vyhrat etapu ale chranit Buchmanna. No ked sa to podelilo na prvom useku tak Peter sa 2x pretocil na spici pricom tam nemal Buchmanna. Inak si myslim ze Bora Giro zvladla dobre, skoda Buchmanna.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 24. Máj 2021 15:41:50

hmm duel Pogacar vs. Bernal v plnej sile na TdF to by som chcel vidiet. TJV nech su akokolvej silni ako celok by boli bez sance.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pon 24. Máj 2021 16:49:30

simko píše:hmm duel Pogacar vs. Bernal v plnej sile na TdF to by som chcel vidiet. TJV nech su akokolvej silni ako celok by boli bez sance.


To nebudeme vediet kym to nezažijeme. Je pravda ze Egan je momentalne skvely ale dokazal by byt aj psychicky rovnako silny sko je fyzicky? Myslim tym ze predstavme si ze na jeho nástupy dokaze pogacar odpovedať prvy, druhy mozno aj treti krat a nasledne sa postavi sam Tadej, dokaze bernal sam odpovedať? A co keby tak neboli sami ale hned za nimy by bol este roglic a zrazu po sérii ich útokov prave skokan rozkrúti to svoje sialene tempo a oni budu musiet ist znova do cervenych? Dokazal by toto egan psychicky ustať a nakoniec by jeho nohy rozhodli? Neviem netusim ale strasne rad by som si to pozrel niekde na mortilore alebo columbieri alebo kdekolvek inde
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Uto 25. Máj 2021 11:17:28

Egan je skvelý, výborný do kopca, výborný z kopca, skvelý na mokrom a aj na suchom, výborný na vetre, aj časovku má slušnú, jeho súboj so Slovincami by bola paráda, aby sme sa ho čo najskôr dočkali, žeby už na Vuelte?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod 3pa3ck3 » Uto 25. Máj 2021 20:26:50

Potvrdená ďalšia zmena trasy - v piatok sa nepôjde cez Mottarone

https://www.cyclingnews.com/news/giro-d ... socialflow
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Str 26. Máj 2021 8:27:17

@ifco
Tak na vueltskych stenách by to bola fakt parada
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Str 26. Máj 2021 17:27:20

Uuuu tak dnes to bola nadhera v tom poslednom kopci…aj egan je len clovek, martinez a castroviejo neskutocny, almeida a simon ked nemrzne tak idu skvele, niektori mladnaci doplácajú asi na treti tyzden kym stara páka caruso ide ako profesor, carthy s bardetom pre mna necakane slaby, vlasov neskutočne psychicky silny jazdec no a bettiol a ulisi to co malo byt? No proste parada…hej a samozrejme bombový vykon Martina…som spokojny dnes
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Str 26. Máj 2021 17:45:48

A este som zabudol na remca…nooo myslim ze s chlapcom budu musiet este vela pracovat…tréneri na technika a bojim sa ze aj psychológovia na hlave :(
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Str 26. Máj 2021 18:41:02

Uff, tak dnes celkom prekvapenie, je len otázne či to bola slabosť po dni voľna alebo trend, ak to druhé bude to mať Egan ťažké, dnes sa tam skoro zastavil. "Klovajúceho" Dana som zase tlačil očami, je to bojovník na pohľadanie a po Petrovi je ďalší kto má etapu na všetkých GT, tuším je 101. ?
Remco ťažko povedať, či je problém v psychike alebo technike, asi oboje vplýva na jeho jazdu. Predsa len, on začal súťažne bicyklovať tuším až v 16 rokoch a teda nejaké technické nedostatky najmä v zjazdoch sú pochopiteľné a po tom nešťastnom páde na tom asi nebude dobre ani po psychickej stránke, podvedomý strach robí svoje. Pamätám si, že podobné problémy mal istý čas aj Pinot, ten sa z toho postupne dostal.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Str 26. Máj 2021 18:45:22

Pinota by som vtedy preujazdoval este aj ja taky bol jednym casom v tom slaby ale potom vela pracovali aj s psychologmi a dostal sa z toho
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Str 26. Máj 2021 21:00:55

Remco to este bude mat tazke, ale je dobre ze takato "facka" prisla hned pri prvej GT. pamtam si ze aj Wiggins mal problem so zjazdmi a tusim ho to uz velmi nepustilo. som zvedavy co to urobi s Remcom. treba povedat ze jeho slabiny na GT uz aj trochu pozname ale nepozname jeho silne stranky. vobec nevieme ci bude mavat silny treti tyzden, nevieme aku bude mat casovku v tretom tyzdni, nevieme ako bude zvladat tazke horske etapy niekolko dni po sebe. cize potencial tam je ale ci bude mat nato vyhrat GT to podla mna zatial velmi tazko povedat. su borci ktori si jednoducho pocast 3 tyzdnov neodpustia jeden velmi zly den. no a taki GT vyhrat nemozu. ja osobne zatial s nim az tak nepocitam do nejakych buducich subojov s Pogacarom a Bernalom a inymi overenymi GT jazdcami. musi potvrdit ze ma nato vyhrat GT. aj Simonovi Yatesovi to trochu trvalo lebo sa potom polemizovalo ze ci to nie je nahodou jazdec len pre tyzdnove etapaky.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod konyk87 » Str 26. Máj 2021 21:26:25

ifčopifčo píše:po Petrovi je ďalší kto má etapu na všetkých GT, tuším je 101. ?


marilo sa mi, ze niekto to este medzicasom skompletoval, tak som pohladal a nakoniec skutocne cislo 102 :)
https://www.procyclingstats.com/statist ... -all-3-gts

na to ako ako bernal dnes vyzeral, ked mu yates & spol odisli, tak moze byt rad, ze to bola len cca minutka. tam to chvilu vyzeralo, ze uplne zastavi alebo spadne z bicykla. snad to bola len chvilkova kriza a uvidime este nejake zaujimave suboje :)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Štv 27. Máj 2021 10:04:28

konyk87 píše:
marilo sa mi, ze niekto to este medzicasom skompletoval, tak som pohladal a nakoniec skutocne cislo 102 :)
https://www.procyclingstats.com/statist ... -all-3-gts

na to ako ako bernal dnes vyzeral, ked mu yates & spol odisli, tak moze byt rad, ze to bola len cca minutka. tam to chvilu vyzeralo, ze uplne zastavi alebo spadne z bicykla. snad to bola len chvilkova kriza a uvidime este nejake zaujimave suboje :)


Vďaka, na tom PCS je asi všetko, len to treba vedieť nájsť :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Štv 27. Máj 2021 10:46:04

Dnešok veľa napovie, kto bude v Milane v čiklamíne, Bora a Peter to pravdepodobne opäť pojmu defenzívne, alebo žeby nie? Osobne si myslím, že čím by sa Bore podarilo urobiť preteky ťažšie, tým by sa priamo úmerne zväčšovali Petrove šance. V závere je niečo ako Cipressa a ešte nejaké brdky, ale najväčšie pravdepodobnosť má asi znova únik.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod konyk87 » Štv 27. Máj 2021 10:47:09

tak Remco dnes uz nepokracuje. DQS si moze buchat hlavu za tu sotolinovu etapu este viac...
https://cyclingtips.com/2021/05/remco-e ... -stage-17/


ifčopifčo píše:Vďaka, na tom PCS je asi všetko, len to treba vedieť nájsť :lol:


teraz som si vsimol, ze sa tam da vybrat aj vitazstva na vsetkych GT len v jednej sezone - take nieco sa doteraz podarilo len 3 ludom, naposledy v r. 2003 Petacchimu, tak som zvedavy ako dopadne tohtorocny Ewanov pokus :)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Štv 27. Máj 2021 10:57:07

230 km je dost na kontrolu pretekov ale UAE moze byt sebavedome. je tam Gaviria s celkom dobrou vrcharskou formou a Ulissi. ale je pravda ze uz aj UAE aj Cofidis aj ISN maju vitazstvo takze som zvedavy kto sa podujme nato aby ustrazil unik. mozno nikto a spravia si volny den pred poslednymi dvomi narocnymi etapami. Bora by to mala ponat defenzivne ked uz doteraz tak jazdili na obranu cyklamenoveho dresu tak uz nech to dotiahnu. ale mne sa to nepaci. neviem ci je ten dres bodovacej sutaze z Gira toho hodny.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod 3pa3ck3 » Štv 27. Máj 2021 11:17:10

Možno v Bore vedia, aká je skutočná Saganova forma a teda že nemá zmysel pokúšať sa o niečo veľké. Alebo naopak cítia, že Sagan môže už tento rok dorovnať Zabela v počte víťazstiev v bodovačkách na GT :D
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 80 hostia

cron