Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Giro d'Italia

Poslaťod Cycling-Info.sk » Uto 17. Feb 2015 15:47:39

V máji nás čaká 98. ročník Giro d'Italia. Na prvú Grand Tour sa chystajú mená ako Contador, Urán, König, Aru, Pozzovivo, Porte a ďalšie hviezdy.
Trasu Gira 2015 sme predstavili tu - http://www.cycling-info.sk/aktuality-zo-sveta-cyklistiky-clanky/2107
Postupne dopĺňame štartovú listinu tu - http://www.cycling-info.sk/spravodajstvo-z-pretekov-clanky/2252
Cycling-Info.sk
Administrátor
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:05:28

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Stan » Uto 24. Feb 2015 11:20:59

Nie je niekde na nete sumar klubov ktore planuju fanusikovsku podporu ? Mile rad by som sa tento rok zucastnil Gira samozrejme ako fanusik :-) Teda ak Cycling-info organizuje nieco tak sem stym
Dakujem
Obrázok užívateľa
Stan
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 19:17:00

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Sob 18. Apr 2015 19:08:41

Tak Nibali nakoniec nepôjde. Na jednej strane je to veľká škoda pre Giro; hoci to vyzerá, že stále nie je v dostatočne dobrej forme (ale to uvidíme napokon už skôr). Viem, že bol v Taliansku veľký tlak na neho aby išiel, aj on sám sa vyjadroval, že by šiel Giro veľmi rád, nakoniec ale súhra okolností spôsobila, že by zrejme nebolo pre neho dobrým krokom, keby štartoval. Ale napokon, Tour je predsa len Tour, nevyrovná sa jej ani len Giro a ak v enormne silnej konkurencii rozmýšľa nad obhajobou žltého trička, tak vypustiť Giro je zrejme správna voľba.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Str 29. Apr 2015 21:31:28

Predbežné štartovky na Giro
http://www.tuttobiciweb.it/index.php?pa ... 78917&tp=n
Favoriti na stupne - Pozzovivo, Aru, Uran, Den Broeck, Hesjedal, Porte, Contador - do desiatky - Zakarin, Konig, Atapuma ....?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Str 29. Apr 2015 23:54:13

Prekvapiť by mohol aj Izaguirre; menej pravdepodobní by mohli byť Betancur, Chaves, Niemiec, Intxausti, Danielson, títo by ale prekvapili skôr účasťou v TOP 10.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod eres » Štv 30. Apr 2015 9:39:43

Ja osobne som zvedavý,
- čo ukáže Esteban Chaves,
- ako Fabio Aru zvládne to, že v Taliansku je mediálna hviezda a pasovaný za favorita,
- ako na tom bude Roman Kreuziger a či mu pozícia hlavného domestika pomôže k miestu blízko za prvou päťkou, prípadne dokonca trojkou...

Favorita na víťazstvo vidím vo všeobecne uvádzanej trojici Contador, Urán a Porte.
O posledne menovanom sú časté pochybnosti v súvislosti s trojtýždňovými pretekmi, no tohto roku je zatiaľ famózny, schudol cca 5 kíl a Konig v jednom interview hovoril, koľko naňho a Frooma v tréningu stratil na sústredení len v závere jedného stúpania. Ale ak to Portemu nevyjde, čo ukáže Leo? Budú dvaja Česi v TOP 10?

Ak by niekto iný mohol preniknúť do prvej trojky, tak tipujem Pozzoviva. Myslím, že je na tom v rámci Ag2R lepšie ako Carlos Betancur. Prekvapenie na TOP 10? Prial by som to Formolovi, ale na to je možno ešte príliš skoro a ide o jeho prvý trojtýždňový závod...
Tip na víťaza bodovačky - Michael Matthews , víťaza vrchárskej súťaže - nejaký Kolumbijčan ;)
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ondro » Sob 02. Máj 2015 9:30:10

Pridám mojich obľúbencov. Etapové víťazstvo želám Adamovi Hansenovi, po nejakom dobrom úniku a Ryder Hesjedal by ma potešil, keby bol v top 5 v celkovom poradí.
A druhá vec: čo najhoršie sa môže stať Contadorovi (a ešte viac Tinkovovi)? Keď Porte vyhrá Giro a Froome vyhrá Tour. Contadorovi to naozaj neželám, Tinkovovi naopak (neviem sa zbaviť antipatií), či že čo s tým ...
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Sob 02. Máj 2015 14:05:28

Ja tipujem 1. Contador, 2. Uran, 3. Aru.
Môže to samozrejme dopadnúť aj inak, napríklad, že by vyhral Porte; rozhodne to nechcem vylúčiť. Ale takto nejak by som si tipol.

Ale keby to malo byť podľa mojich predstáv, tak by v prvej trojke boli Izzaguire a Pozzovivo. V top 10 tiež Bongiorno a Chaves. A čo najviac etapových víťazstiev pre Viscontiho. K tomu tímové víťazstvo Movistaru. Potešil by aj návrat formy u Betancura. To je samozrejme ale len ideálna predstava fanúšika.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Milión eur v banku!

Poslaťod milos64 » Pon 04. Máj 2015 8:34:47

Čítal som, že Tinkof dá 1 milión eur do banku pre štyroch pretekárov: Contador, Nibali, Froome a Quintana, ak sa všetci zúčastnia všetkých tohtoročných GT. Tak by si mohli po Vuelte rozdať 250 000€ pre každého. Nie zlý nápad! Tinkov chce od Contadora "Double" alebo aj viac a keď sa títo kohúti zúčastnia všetkých troch veľkých vecí, tak by tam tá šanca aj bola. Samozrejme, ak by mu nevypálil rybník niekto iný. Ale tento variant Tinkov nespomínal. V každom prípade, ak neberieme v úvahu tie peniaze, tak je to výzva. Bohužiaľ ale len pre pretekárov, nie pre tímy. Tým asi nebude záležať na štvrtine milióna.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Milión eur v banku!

Poslaťod ifčopifčo » Pon 04. Máj 2015 11:21:45

milos64 píše:Čítal som, že Tinkof dá 1 milión eur do banku pre štyroch pretekárov: Contador, Nibali, Froome a Quintana, ak sa všetci zúčastnia všetkých tohtoročných GT. Tak by si mohli po Vuelte rozdať 250 000€ pre každého. Nie zlý nápad! Tinkov chce od Contadora "Double" alebo aj viac a keď sa títo kohúti zúčastnia všetkých troch veľkých vecí, tak by tam tá šanca aj bola. Samozrejme, ak by mu nevypálil rybník niekto iný. Ale tento variant Tinkov nespomínal. V každom prípade, ak neberieme v úvahu tie peniaze, tak je to výzva. Bohužiaľ ale len pre pretekárov, nie pre tímy. Tým asi nebude záležať na štvrtine milióna.


Mne sa takéto fanfarónstvo od Tinkova príliš nepáči, myslím si že by sa ten milión dal použiť rozumnejšie ale je to samozrejme vec Tinkova čo urobí so svojimi bubákmi. Nemyslím si že je v súčasnosti reálne žeby sa dala zajazdiť dvojkombinácia Giro-Tour na výsledok, Giro-Vuelta je už reálnejšie. Čo sa mi tom ale hlavne nepáči? V každom tíme sú aj iní cyklisti ktorí sa pripravujú a špecializujú na GT, ak by všade ako lídri išli spomínaní štyria cyklisti tak by nedostali šancu, čo sa mi nepáči. (Aru, Majka, Porte, Valverde .......). Páči sa mi totiž rôznorodosť a vidieť na troch GT bojovať tých istých lídrov.......
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Pon 04. Máj 2015 17:19:36

@Ifčo
Prečo sa ti nezdá tá kombinácia reálna? Myslíš, že Contador ide Tour prehrať? To je scestné... Giro - Tour pôsobí nezvládnuteľne, lenže pravda je taká, že ten dojem toho navodzuje hlavne to, že sa o to už dlho žiadny špičkový borec nepokúsil. A nebol to ani Contador v roku 2011, ktorý musel (ako vyšlo najavo) ísť TdF z donútenia. Nesmeroval tam žiadnu prípravu, napriek tomu skončil 5. (a podrobnosti k tomu som písal počas októbra minulého roka..). Tento krát je všetko inak, podriadil tomu všetko, snaží sa formu časovať a presne rozdeľovať závodné dni. Je to zaujímavé, ale kombinácia Tour a Vuelty pripadá všetkým ďaleko reálnejšia, pri tom sa to vo veľa ohľadoch vôbec nelíši. Kombinácia Giro - Vuelta sem asi ani nepatrí... medzi týmito podujatiami je tak dlhá doba, že za ňu stihnú pretekári formu stratiť a znovu nabrať... Eddy Merckx sa vyjadril, že kombinácia Giro - Tour je úplne normálna, že dokonca sa medzi tým dá ísť ešte Švajčiarsko na výsledok... Jasne, Merckx asi zostal v 70. rokoch, lenže prečo by mala byť táto kombinácia "nereálna na výsledok"? (Čo je vlastne výsledok? Valverde uhral Tour - Vuelta na 4 - 3 a to je sakra výsledok.) Pretože posledný kto to dokázal, bol Pantani (mimochodom EPO závodník, ktorý sem tam sfúkol čiaru) lenže na EPOe sa jazdilo vo veľkom, verím, že v Taliansku to bolo ako chlieb? Napriek tomu, s tým nikto nič neurobil.

Je pravda, že v roku 2011 nad Contadorovím víťazstvom nikto ani príliš nepochyboval. A tak sa stalo, Scarpa ani Nibali na neho nemali. Dnes je cyklistika trošku inde, posunulo sa to zase niekam, Contador už tak dominantný byť nedokáže. Keď som v októbri špekuloval čo a ako, dá sa povedať dnes je všetko vykreslené. Konkurencia na top 10 nevyzerá nijako očarujúco, ale o to väčšia je konkurencia na pódium resp. o ten titul medzi tromi/štyrmi. A hlavne sa tak trošku nepočítalo s tak diametrálnym zlepšením Porteho. Pretože, keď to berieme podľa toho čo sme doposiaľ v sezóne videli, Porte je vlastne hlavný favorit... tak isto Urán jazdí skvele celú sezónu. Aru sa síce zatiaľ úspešne schováva, lenže na Gire to môže byť naopak a môže sa stať, že on bude "tvoriť hru".
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 04. Máj 2015 19:19:56

@berloq - ja nespochybňujem že skončiť trebárs 2. na Gire a 3. na Tour sú skvelé výsledky, ale uspokojili by tieto výsledky Contadora? O tom si trúfam pochybovať. Podľa mňa bude Pistolero oproti cyklistom ktorí sa budú pripravovať cielene na Tour (Froomie, Nibali, Nairo) alebo na Giro (Porte, Aru, Uran) v nevýhode. Pokojne sa môže stať že Giro vyhrá Porte ktorý ako píšeš zatiaľ zo špičkových GT cyklistov ukazuje najlepšiu formu a na Tour to Contadorovi natrie niekto zo silnej trojice (a možno všetci traja) . Bude Tinkov spokojný? Nie som odborník, opieram sa iba o reči trénerov, SD, športových žurnalistov a už niekoľkokrát som z viacerých úst počul že tí ktorí chcú vyhrať GT musia formu časovať ani nie na 3 týždne ale skôr cielene na záverečnú tretinu GT kde sa väčšinou rozhoduje. Dá sa toto urobiť na dve podujatia medzi ktorými je len zhruba mesiac? Ako píšeš, posledný komu sa to podarilo bol Pantani ale to bolo v roku 1998, ja si myslím že cyklistika sa odvtedy zmenila smerom k vyrovnanosti. Celá ta Tinkovova šaškáreň s miliónom podľa mňa mala smerovať k tomu aby aj ostatní favoriti mali handicap viacerých GT, oni mu na to ale neskočili. Môžem sa samozrejme mýliť a Pistolero zopakuje Pantaniho a ja ho podceňujem. Nechajme sa prekvapiť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Pon 04. Máj 2015 23:28:28

Vaša debata sa začala u Tiňkova, ale posunul si niekde inde. Ja Tiňkova komentovať nebudem, verím, že Contadorov plán dobyť obe GT nevzišiel z tej šialenej hlavy, teda aspoň do určitej miery... verím, že Contador túto výzvu chce absolvovať sám od seba a Tiňkov sa tými jeho trápnosťami snažil len uľahčiť mu pozíciu. Prevedenie a prezentovanie trapas najhrubšieho zrna, zámer lišiacky a vlastne v prospech tímu.

Reagujem len na "reálnosť" vyhrať obe GT. Jasné Contador ide pre víťazstvo... ak by vyhral trebárs Giro a na Tour by ho Froome zdemoloval, bolo by to sklamanie. Okrem víťazstva ho nič zaujímať nebude. Lenže aj tak si nemyslím, že je to úplne nemožné. Možno je naozaj škoda, že sa o to Contador nepokúsil o pár rokov skôr.

Práve tá (tebou) spomínaná "vyrovnanosť" je práveže podľa mňa tým faktorom, prečo by to mohol dokázať teraz a nie nikto v minulosti. Pretože zoberme si... ako vyzerala forma cyklistov pred 10-20 rokmi. Keby sme to kreslili ako graf, krivka tohto grafu by dosahovala značnú mieru špicatosti, teda forma cyklistov bola na maxime len pre určitú (veľmi krátku) dobu. Čo bolo spôsobené nie až tak dokonalým tréningom a samozrejme (a hlavne) spoľahnutie sa na tvrdý doping. Veľmi ukážkovým príkladom je (dnes už) pán vymazaný, ktorý to svoje maximum, ukazoval len v období blízkom TdF.

Naopak dnes je situácia iná. Veľa cyklistov sa v sezóne držia na +/- rovnakej úrovni, teda držia si svoj štandard. A Contador povedzme si má ten štandard dosť vysoko a "peak" formy nechá na vrcholy sezóny. A tá jeho príprava zmysel dáva. Sústredenie a následné zaťaženie v podobe Andalúzie, Tirrena a Katalánska, následný oddych a opätovné sústredenie na Giro. A potom ten interval znovu stihne otočiť s tým, že dôjde na Tour po oddychu prípadne po sústredení, a práve toto mu môže zaručiť, že dokáže vyladiť na ten tretí týždeň na TdF.

V dnešnej dobe absolútnej špecializácie je Valverde a možno pár ďalších úplný zjav. Príprava na klasiky a dlhé etapové preteky s ťažkými stúpaniami je zrejme riadne odlišná, hlavne nemá čas vstrebať toľko výškových kilometrov vo vysokej nadmorskej výške ako ostatní GC jazdci. Preto sú jeho výsledky 4. a 3. miesto z dvoch po sebe idúcich GT bomba. Lenže prečo predpokladať, že on je ten podľa koho to porovnávať? Valverde sa na TdF nestihne pripraviť, na Vuelte už, napriek priaznivým terénom, nemá šancu konkurovať (brať s rezervou... 3x pódium z troch rokov...) jazdcom ktorí sa sústredia na GT úspech. Lenže je tu jazdec, ktorý sa na toto cielene pripravoval. Žiadne rýchle, dlhé jednoďnovky, žiadne silenie sa.

Ja teraz nehovorím, že je to jednoduché a má na to každý, to nie. Pripraviť sa na jednu GT je strašne náročné, príprava na toto závisí od mini drobností. Ale momentálne to cítim tak, že ma nepresvedčí ani prípadné zlyhanie Contadora o možnosti alebo nemožnosti tohto double. A ono bude naozaj závisieť od konkurencie... ale zatiaľ sa skorej predvádzali jeho konkurenti na Gire. Naopak, Froome sa predviedol raz v Andalúzií, podobne ako Contador, posledné dva mesiace je to na jeho pomery mizéria. Quintana predviedol taktiež oslnivý výkon na Tirrene, potom na Baskicku ani Romandii neukázal nič. A komentovať Nibaliho nemá cenu, zdá sa, že poštár nevie nájsť na Nibaliho bránke pred domom schránku.

Ale celé to bude závisieť na Contadorovi. Musí byť v oboch pretekoch dosť silný na to, aby to vo väčšine etáp dokázal pokryť a v pár etapách musí byť lepší ako konkurenti. Taká je realita.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod MichalJ » Uto 05. Máj 2015 0:33:37

Berloq to zhrnul parádne, nemám moc aké argumenty dodať, ale tiež si myslím že Contador príde na obe GT pripravený na maximum, a tipol by som si že Giro aj vyhrá. Čo sa týka Tour tam bude mať ťažšie, ale to by mal rovnako aj v prípade keby Giro vynechal. Samozejme celé to môže narušiť pád, či nejaká choroba (čo i len výpadok na pár dní medzi Giro a Tour), ale rovnako ako berloq si myslím že Contador má určite vymyslené a vychytané ako získať a načasovať formu. Jeho doterajšie výsledky v sezóne tomu celkom nasvedčujú, keďže bolo vidno že na tie preteky prišiel skôr formu získavať ako ju ukazovať.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ondro » Uto 05. Máj 2015 18:02:35

OK. Contador (a Tinkov) môže uvažovať tak, že Giro vyhrá s istou (hoci malou) rezervou a na Tour mu zostane ešte dosť síl. Skrátka že Uran, Aru, Porte ho neprevetrajú tak, ako potom Froome @ spol.
Dokonca som ochotný konšpirovať, že ak bude mať na Gire pochybnosti o tom, či to dá, tak radšej poľaví a sústredí sa na to, aby bol pripravený na Tour.
Ale možno naopak, možno si hovorí, že vyhrám aspoň to Giro, lebo na Tour to bude krv, pot a slzy s nejasným výsledkom (4 miesto s minútovou stratou).
Proste keby som bol Contadorov šéf, tak dám stratégiu: skúsime Giro, hlavným cieľom je Tour. A potom prispôsobiť taktiku - udržať sa v časovke a jemne hryzkať v kopcoch. A poriadne prevetrať Porteho domestikov.
Takto to bude super, vyjde to. A ešte pre Sagana dve etapy na Californii.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Uto 05. Máj 2015 19:52:11

Ifčo aj berloq majú obidvaja dobré argumenty; osobne vôbec neviem, či bude Giro pre Contadora výhodou, alebo nevýhodou. Svojim spôsobom je to logické, keďže má už víťazstvo z Gira aj z Tour, aby pre tentokrát skúsil vyhrať oboje; pretože kedy, keď nie teraz ? Je to určite obrovská výzva a bolo by to obrovské cyklistické ocenenie, ktoré by len zvýraznilo Contadorove postavenie legendy. Nepochybne to znie skvele: Pamätáte na ten rok, keď Contador vyhral Giro aj Tour ? Pamätáte toho španielskeho pištolníka, čo jednou ranou zostrelil dva najslávnejšie etapové preteky na svete ? To už hej.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod emor » Uto 05. Máj 2015 20:03:06

ako Berolq spomínal - bude too na Pistolerovi... Je jasné že nebude mať takú tímovú podporu ako bude mať Porte v Sky, ALE ! Porte napriek svojim doterajším výsledkom na týždňovkách bude musieť prekročiť svoj tien a dokázať kvalitu bez "blbého" dňa aj na trojtýždňovom Gire. A to si myslím že nedá. A rovnako Pistolerouž neraz preukázal svojím poňatím pretekania - že má intuíciu aj odvahu robiť nepredvídateľné veci, kde iný si myslia že už je vymaľované :) Purito by o tom vedel svoje rozprávať ;-)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Pet » Uto 05. Máj 2015 21:35:39

Na inom fóre som nedávno tiež otvoril danú tému. Nik neverí, že môže Contador vyhrať Giro a Tour. O tom, že môže byť na oboch GT na pódiu nemajú námietky. Lem neveria vo víťazstvo v oboch. Mňa zaráža jedna vec. Prečo to na víťazstvo v oboch v posledných rokoch nik neskúsil ? Aspoň nik z veľkých hráčov. / AK, NQ, VN, CHF /. Možnosti je viac - napr. boja sa o svoju povesť,prestíž. Prečo to nechcú kluby - mi je otázne.
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Uto 05. Máj 2015 23:00:06

Alberto Contador ide do Gira ako najväčší favorit. Musí to tak byť, má na konte 8 (...) vyhraných GT, na Gire štartoval dva krát a dva krát vyhral. Toto sú faktory, prečo nemôže byť najväčším favoritom nikto iný ako on. Lenže v cyklistike tak ako vo všetkých športoch nevyhrávajú podujatia dosiahnuté úspechy ale aktuálna forma. A tam sa to až tak jednoznačne nevyzerá... Vlastne ako to vyzerá? My nevieme s čím Contador dôjde na Giro, s akou fazónou. To bude absolútne kľúčovou vecou celého Gira, tento faktor je pre priebeh celých troch týždňov tá najočakávanejšia vec. Ak sa v priebehu dostane do laufu resp. nedostane, ovplyvní to preteky ako nič iné, všetci ostatní sa musia prispôsobiť.

Lenže tak sa zdá, že pri oznámení tohto plánu v minulej sezóne sa nepočítalo s fenoménom tejto sezóny, ktorým je Richie Porte. Zatiaľ dokázať zatieniť všetkých. Všetkých vrátane "veľkej štvorky", každú jednu ťažkú etapu, ktorá mala moc pohnúť poradím bol z pomedzi konkurencie najlepší. Pripomína lauf Wigginsa alebo Froomeho z predchádzajúcich sezón, teda drží obrovskú formu prakticky od začiatku roka! Porte sa posunul... to vidí každý, jednoducho aj on je favorit a podľa dosiahnutých výsledkov a formy je možno väčší favorit. Spoliehať sa na nejaký jeho dramaticky výpadok sa konkurencii tento krát nemusí vyplatiť. Má k dispozícií jednoznačne najlepší tím v sezóne, ktorý ho bude držať nad vodou, keď to bude potrebovať a naozaj on sám vyzerá diametrálne odlišne. Contador sa tak isto vyjadril, že poraziť ho bude veľmi náročné, pretože cyklisti to na sebe vidia, kto ako na tom je.

Lenže ako sa zdalo v minulých sezónach, Porteho krízy možno ani nie sú o kondícií, ale má to v hlave a to by problém pre neho byť mohol. Navyše aj keby ho kríza nestretla, je otázne či mu forma jednoducho nebude pomaly klesať, pretože on jazdí na top úrovni od polovice januára a to je podľa mňa ďaleko viac na hranici reálnosti ako double Giro-Tour. GT konkrétne Giro, môže byť iné ako celá sezóna, láme sa to tam viac ako inde, a môže sa to vyvíjať pomerne nečakane.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Str 06. Máj 2015 0:10:49

Porte si aj sám určite uvedomuje ako je toto Giro pre neho dôležité. Je fajn, že vyhral niekoľko etapákov tento rok a je v tomto smere najlepší, ale ak by na Gire vybuchol, mohol by sa lídrom veľmi rýchlo stať Keny (ten tiež kto vie v akej bude forme, sezóna zatiaľ nič moc, ale Giro by mohlo byť prelomové). Problémom by tiež mohlo byť počasie; Porte asi nebude najlepším pretekárom na mokrej trati, počasie na Gire sa navyše môže pohrať aj s jeho zdravím. Pokiaľ ide o Porteho psychiku, myslím, že v tomto prípade je na tom lepšie ako býval, v čom mu určite pomohla doterajšia sezóna. Tak, či onak, pre mňa je Porteho výkon na Gire predovšetkým veľkým otáznikom. Favoritom určite je, pochybujem, že by ho niekto z konkurencie zámerne podceňoval. Podľa všetkého však až tretí týždeň na Gire poriadne ukáže ako na tom skutočne je.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: majo a 75 hostia