Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Daniel Oss

Poslaťod adamovotec » Sob 15. Máj 2021 8:16:25

sportovec píše:Oss to mohol dnes skúsiť v závere rozbaliť naplno, vyzeralo, že mal nohy + aj peknú pozíciu.

Veru veru, a aj keby nevyhral cela situacia by sa odvijala inak ako to dopadlo. Dynamika diania v baliku by bola odlisna, mozno by Gaviria nevyskocil tak skoro, ale to je uz len v rovine fantazirovania.
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Sob 15. Máj 2021 9:50:09

@elviska - to, čo som napísal si predsa vôbec neodporuje, teším sa na sezónu keď bude mať normálnu prípravu a dal som štatistiku jeho konzistentnosti v dojazdoch peletonu. V príspevku na ktorý si reagovala opisujem, ako ja vidím jeho formu na Gire ale verím, že je to dôsledok covidu. Nič na tom ale nemení, že Peter prakticky ešte ani raz nebojoval o víťazstvo, vždy bol od víťaza vzdialený tak, že nemal šancu. Či bol tretí alebo štvrtý alebo piaty. Ak mal včera silné nohy ako povedal, tak ich nepoužil, pretože ak chce vyhrať, nemôže byť v takej pozícii v akej bol, nemôže byť tak ďaleko od špice. Mne sa zdá, že minulý rok bol na Gire v lepšej forme, v 4. etape prehral s Demarom veľmi tesne, tento rok to bolo doteraz beznádejné. Ruku na srdce, čakala si, že po prvom týždni bude Peter v bodovačke 6. a pred ním bude aj Cimolai?
Ja verím, že forma pôjde hore, ale získať etapu bude veľmi ťažké, ono vyhrať z úniku je veľká lotéria, musíš sa do neho najskôr dostať a ja si dobre pamätám, čo za tortúra to minulý rok v jeho víťaznej etape bola. Tak držme palce, ale pozerajme sa na to realisticky a nebuď taká citlivá keď napíšem svoj názor, ja som veľký Saganov fanúšik, to ale neznamená, že budem mať nasadené ružové okuliare aj keď je teda Giro ktoré je ružové ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Sob 15. Máj 2021 11:25:35

@ifcopifco
Ja formu nechcem riešiť, či je dobra alebo zla, vidno aj zlepšenie. Cakala som aj ja lepšie umiestnenie, čo sa týka dresu, ale nerobím z toho takú tragédiu ako ľudia po internete... Napíšem to zase, jak minule, bola som včera smutná ale nasrdenejsia som z ľudí, zrazu všetci odbornici. Som citlivý človek a zatiaľ sa to nezmení u mňa. Dneska sa aj bojím, ale netýka sa to cyklistiky a Petra. Ja viem ze si fanúšik Sagana, ale v poslednom čase som dosť často mimo z tvojich názorov. Ja tiež vidím ze niečo nie je ono, ale asi fandím inak ako ty a ostatní.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Sob 15. Máj 2021 14:48:06

Tak Ewana mame vyrieseneho :). Vraj to nebolo padom ale vykonostne. Dost bieda odstupit v siedmej etape a este v bodovacom drese. Skoda ze Peter vobec dnes neslusal ist do uniku.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Sob 15. Máj 2021 14:54:36

Keram píše:Tak Ewana mame vyrieseneho :). Vraj to nebolo padom ale vykonostne. Dost bieda odstupit v siedmej etape a este v bodovacom drese. Skoda ze Peter vobec dnes neslusal ist do uniku.


Práveže Peter dlhé kilometre bojoval v skupinkách, ktoré sa pokúšali o únik. Stačí si pozrieť oficiálnu stránku Gira alebo aj PCS. Toto je skvelá etapa pre únik, ako som písal pod článkom o dnešnej etape, bola tam veľká šanca aj na výhru, lebo vpredu nie sú nejakí extra silní jazdci. Škoda, že sa to spojilo, keď bol vpredu Peťo.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Sob 15. Máj 2021 14:55:32

Keram píše:Tak Ewana mame vyrieseneho :). Vraj to nebolo padom ale vykonostne. Dost bieda odstupit v siedmej etape a este v bodovacom drese. Skoda ze Peter vobec dnes neslusal ist do uniku.

Skúšal ísť do úniku Peter a aj Bernal.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 15. Máj 2021 15:00:53

Hanba od Ewana.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Sob 15. Máj 2021 16:23:14

Gaučový profesionál píše:Hanba od Ewana.


Aká hanba, čo si predsavzal to splnil a má fajront :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Val » Sob 15. Máj 2021 16:25:23

Dnes držím palce Fernandovi.
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 15. Máj 2021 16:27:32

ifčopifčo píše:
Gaučový profesionál píše:Hanba od Ewana.


Aká hanba, čo si predsavzal to splnil a má fajront :lol:

Hrať to na boľavé koleno? To je ešte väššia hanba ako Gaviriov únik a bozkávačka s asfaltom
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Sob 15. Máj 2021 18:30:12

Ta zajtrajsia etapa je cisto pre GC. Myslim si ze Peter je bez sance na vysledok sotolina-nesotolina. Pre Petra vidim najvacsie sance v 11 a 18 tej etape. Budem mu dzat palce, rovnako aj Nizzolovi nech to uz da po odstupeni Ewana.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Ned 16. Máj 2021 8:50:04

hujhe píše:Ta zajtrajsia etapa je cisto pre GC. Myslim si ze Peter je bez sance na vysledok sotolina-nesotolina. Pre Petra vidim najvacsie sance v 11 a 18 tej etape. Budem mu dzat palce, rovnako aj Nizzolovi nech to uz da po odstupeni Ewana.

Tak ja som si troska poplietol etapy, kedze 11 aj 9 etapa idu po strku. Jasne ze dnes v 9 tej etape je bez sance :D...
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod sportovec » Ned 16. Máj 2021 10:32:40

Gaučový profesionál píše:
ifčopifčo píše:
Gaučový profesionál píše:Hanba od Ewana.

Aká hanba, čo si predsavzal to splnil a má fajront :lol:

Hrať to na boľavé koleno?

Tak organizátori Gira sú radi, že im tam prídu nejaké väčšie hviezdy. Nie sú takí veľkí a populárni ako ASO + TdF.
Pozri čo robil hviezdny Cancellara na každej GT, fanúšikovia na štarte ani nečakali, že nejakú dokončí ;)
https://www.procyclingstats.com/rider/f ... our-starts

A možnože ho naozaj bolí, nevieš ... vždy lepšie ako sa tam trápiť a potom dopadnúť ako mnohí iní, ktorí nerešpektovali svoje telo (zranenia) a potom už nepodávali také výkony.
(Do tejto skupiny patrí asi aj Peter Velits :( :? )
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Ned 16. Máj 2021 16:57:16

elviska píše:
Keram píše:Tak Ewana mame vyrieseneho :). Vraj to nebolo padom ale vykonostne. Dost bieda odstupit v siedmej etape a este v bodovacom drese. Skoda ze Peter vobec dnes neslusal ist do uniku.

Skúšal ísť do úniku Peter a aj Bernal.


Viaceri ste pisali ze skusal ja som ho nevidel a to som pozeral celkom pozorne ale zrejme som to len nezachytil.

Dnes skvely Bernal. Prajem mu to. Mohoric hororovy pad dufam ze bude ok a nema nejake vaznejsie poranenie hlavy alebo krku. Zajtra dufam bude Petrov den.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Pon 17. Máj 2021 9:07:19

Chcel som napisat moj dnesny tip no aj ked nie som poverčivý tak radšej to nechcem zakríknuť.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod 3pa3ck3 » Pon 17. Máj 2021 10:23:20

Ja na zakríknutia neverím vôbec, ale ak je ten Tvoj tip taký, aký si myslím, tak s ním súhlasím :D
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Pon 17. Máj 2021 16:49:30

Epickejsi sprintersky suboj ako tento medzi Remcom a Ineosom som este nikdy nevidel :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 17. Máj 2021 16:52:22

hujhe píše:Epickejsi sprintersky suboj ako tento medzi Remcom a Ineosom som este nikdy nevidel :D

ak sa da nazvat to co predvadzal Remco vobec sprintom:) one asi sprint nebude mat nikdy ale ked rozbehne ten motor tak jeho tempo zo sedla sa rovna sprintu v stoji:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Pon 17. Máj 2021 17:10:31

3pa3ck3 píše:Ja na zakríknutia neverím vôbec, ale ak je ten Tvoj tip taký, aký si myslím, tak s ním súhlasím :D

Tak bol to tento tip a gratulujem nam (rovnako aj Petrovi) k nasmu spravnemu usudku :D

simko píše:ak sa da nazvat to co predvadzal Remco vobec sprintom:) one asi sprint nebude mat nikdy ale ked rozbehne ten motor tak jeho tempo zo sedla sa rovna sprintu v stoji:)

presne na to som narazal, najprv tam mal Remco dieru co musel lepit, to som si uz pomyslel ze mu nemozu ostat sily na poriadny spurt, lenze to nebol spurt ale suboj casoviek :)
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 17. Máj 2021 17:21:57

Toto by pred pár rokmi Gaviria vyhral o 2 dĺžky. Ale som veľmi rád, že Peter zúročil dnešnú prácu tímu. Nádhera :)
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 65 hostia