Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 23. Máj 2021 11:02:01

@ifcopifco
heh tak to sme dvaja co ho vcera tlacili na vrchol(vynimocna zhoda co sa nas dvoch tyka ci? ;) ) ale zaroven som trpel a prezival vsetko bolesti zoncolanu len ked som sa nanho pozeral :D a to dnes som si to zopakoval este raz zo zaznamu a bolelo ma to rovnako :lol: :lol: zo srdca som mu to zelal ale este viac som to zelal mojmu "milasikovy" contikovy a ked som potom videl na instagram jeho reakcie a radost tak som sa usmieval ako v casoch jeho krasnych utokov...kde su tie casy ked som nemusel rozmyslat komu vlastne fandim lebo vzdy ked bol na starte alberto moje cyklisticke fansikovske srdce patrilo len jemu :roll: 8-) myslim ze vcera si Fortunato(neviem po taliansky ale predpokladam ze vitazstvo ma v mene ;) ) virtualne podpisal velmi zaujimavu zmluvu na dalsie sezony :)
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod adamovotec » Ned 23. Máj 2021 12:06:47

majo píše:@ifcopifco
heh tak to sme dvaja co ho vcera tlacili na vrchol(vynimocna zhoda co sa nas dvoch tyka ci? ;) ) ale zaroven som trpel a prezival vsetko bolesti zoncolanu len ked som sa nanho pozeral :D a to dnes som si to zopakoval este raz zo zaznamu a bolelo ma to rovnako :lol: :lol: zo srdca som mu to zelal ale este viac som to zelal mojmu "milasikovy" contikovy a ked som potom videl na instagram jeho reakcie a radost tak som sa usmieval ako v casoch jeho krasnych utokov...kde su tie casy ked som nemusel rozmyslat komu vlastne fandim lebo vzdy ked bol na starte alberto moje cyklisticke fansikovske srdce patrilo len jemu :roll: 8-) myslim ze vcera si Fortunato(neviem po taliansky ale predpokladam ze vitazstvo ma v mene ;) ) virtualne podpisal velmi zaujimavu zmluvu na dalsie sezony :)

Fortunato znamena stastie po taliansky. Takze narodil sa pod stastnou hviezdou :)
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Ned 23. Máj 2021 12:11:55

Nizzolova misia skončila, dnes už nenastúpi. Reálne bol aj tak už bez šance na etapu, lebo aj zvlnené etapy mu robili problémy. Takže bodovačka sa rozhodne medzi Petrom, Cimolaiom a Gaviriom. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Ned 23. Máj 2021 13:42:49

tak to je velka smola pre Boru a Buchmanna. o to viac by sa dnes mali snazit o dnesnu a aj 18. etapu
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Ned 23. Máj 2021 14:06:43

hmmm Peto tam po tom restarte zjavne len blufoval. tvaril sa ze ide do uniku a potom sa uz len cedil dozadu, tak to neviem co presne bolo:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Ned 23. Máj 2021 14:16:40

hmm no tak neviem, zeby Bora planovala toto potom stiahnut na stupaniach? lebo ak toto nechaju uniku tak je to pomerne divne od Bory. nikoho nemat v uniku v takejto etape a stratit Buchmanna. z toho mi jedine vychadza ze to chcu potom rozfofrovat na tom stupani.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Ned 23. Máj 2021 14:26:55

simko píše:hmm no tak neviem, zeby Bora planovala toto potom stiahnut na stupaniach? lebo ak toto nechaju uniku tak je to pomerne divne od Bory. nikoho nemat v uniku v takejto etape a stratit Buchmanna. z toho mi jedine vychadza ze to chcu potom rozfofrovat na tom stupani.

Alebo idú na istotu a udržanie ciclamina ;) . Pravdepodobne sú aj všetci zdeptaní, to nie je len tak stratiť lídra v 15tej etape, keď sa zdá že nebezpečenstvo hromadných pádov sa už pominulo... Škoda, Buchmann by podľa mňa ešte skočil Vlasova aj Carusa; top 5 by asi urval. Hádam nedopustí aby stratil kvôli pádom dve sezóny a pôjde skúsiť Tour alebo Vueltu a vyjde mu to nejaký pekný výsledok.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Ned 23. Máj 2021 14:35:51

@pmts
ale takto sa triast o cyklamenovy dres?:) ved co to je zlty dres na TdF? akoze v tom kopci 1,7 @ 8,5% tak tam keby sa utocilo by nemal Gaviria a Viviani sancu takze Bora mohla byt pokojna. mozno by nemal sancu ani Peter ale urcite by mal vacsiu sancu naskocit si tam do nejakeho utoku nez Gaviria s Vivianim. za mna sklamanie dnesok, nemusim taketo etapy.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Ned 23. Máj 2021 14:37:22

potom ale nechapem preco napriklad v uniku nie je Fabbro napriklad. neviem ci to len ja tak vidim ale toto je od Bory uplne o nicom
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Ned 23. Máj 2021 15:19:17

ak mi niekto vysvetli ze co tam Peto po tom restarte nacvicoval tak mu budem povdacny:) este ohladom dresu, ja by som to nenechaval na 18. etapu. tam sa moze hocico stat, Peto moze dostat defekt, spadne mu retaz atd. a Cimolai alebo Gaviria si dospurtuju po nejakych 30 bodov a je koniec lebo uz to nebude kde dobehnut pre Boru. kdezto dnesok si praveze Peto mohol dospurtovat po nejake body. nejaky puncheur ako Ulissi by tam urcite utocil a Peto by sa ho mohol chytit a ak by nakoniec aj Cimolai alebo Gaviria boli v zaverecnom spurte tak urcite by mali nohy oslabene.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Ned 23. Máj 2021 15:57:24

@simko - netušíme ako sa cítia cyklisti Bory fyzicky, nevieme ako sú na tom zdravotne, netušíme ako sa cíti Peter. Majú v nohách Zoncolan, to netreba zabudnúť. Okrem toho dnes sa ide o 25 bodov v 18. o 50, takže je lepšie sa sústrediť na ňu. Ďalej je možné, že chcú dať zajtra možnosť niekomu ďalšiemu (Grosschartner, Fabro, Bennedeti ) keďže sa nebudú musieť starať o Manyho a dne s by sa v takejto etape zničili. Nerobil by som z toho vedu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Ned 23. Máj 2021 16:06:22

@ifcopifco
ano netusime ale treba povedat ze uz nie je vela etap vhodnych pre Boru na vitazstvo (vrcharom z Bory az tak neverim, resp. neverim ze sa v kazdej horskej etape bude radovat unik) a zachvilu je den volna. ved v poriadku mozu zvolit defenzivnu taktiku ale ak v 18. etape sa Peto zaplatie do niecoho (pad alebo technicke problemy) a Gaviria s Cimolaiom si dospurtuju pre nejakych zbytkovych 25 bodov som zvedavy ze co potom sa znesie na Boru. nechce sa mi verit ze Peto si az tak neveri na kopec 1,7 @ 8,5% pri tej puncheurskej konkurencii co tu je. mozno som sa len prilis tesil na dnesok a preto som dost sklamany:) ale momentalne to vidim tak ze lepsie by bolo ak by isiel do uniku Peto a s nim aj Gaviria s Cimolaiom. aspon by sa vystavili vsetci traja a aspon by si to rozdali ferovo. ale fakt neviem co tam Peto nacvicoval po tom restarte lebo tvaril sa ze to ide cele zburat ale potom sa uz len cedil a cedil a cedil:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Ned 23. Máj 2021 16:07:10

@simko
Áno skúšal ísť do úniku, ale možno mu povedali ze nemusí keď tam nie je Cimolai alebo Gaviria. V pelotóne nie je len Bora a Peter co musia ťahať v pelotóne. Netreba az tak dopredu písať rôzne špekulácie pred pretekom, a potom si sklamaný, že Peter nie je v úniku. Ano môže to byť pre nás nudná etapa, ale keď ľudia špekulujú, píšu názor že čo má robiť Peter, nie vždy to tak musí byť jak ty chceš. A dneska pred pretekom, som čítala dosť podobne komentáre že čo má robiť, dneska bude rozhodnuto atď. Ja som prečítala vyjadrenie Petra pre Rai a čakala som to. Takže sklamaná nie som. A čo sa týka 18 etapy, tak je to rovinata etapa, ale koniec úplne nie.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Ned 23. Máj 2021 16:15:22

@elviska
a co povedal Peto pre Rai? a ved preco nemozem spekulovat a mat ocakavania? hadam mozem nie? :) ja chapem takticke pokyny a kadeco ale ak v 18 etape mu to vyfuknu potom uz darmo budeme plakat. viem ze dnes to je tazka etapa na kontrolovanie pre jeden tim ale mohol ist Peto do uniku a kludne aj s Gaviriom a Cimolaiom ak sa citia nato. povedal Peto pre Rai ze sa neciti dobre? minuly rok odparal cele FDJ takmer sam pri tvorbe uniku. skoda ze nema aspon taku formu na Gire 2020 v tej desiatej etape tam bol velmi silny. ale samozrejme som vdacny aj za vitaznu etapu na tomto Gire a priebeznu drzbu cyklamenoveho dresu to nechcem povedat ze nie len od Peta sme mali tie najvyssie naroky a mne sa ich nedari velmi znizovat a prisposobovat situacii:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Ned 23. Máj 2021 16:36:51

simko píše:@elviska
a co povedal Peto pre Rai? a ved preco nemozem spekulovat a mat ocakavania? hadam mozem nie? :) ja chapem takticke pokyny a kadeco ale ak v 18 etape mu to vyfuknu potom uz darmo budeme plakat. viem ze dnes to je tazka etapa na kontrolovanie pre jeden tim ale mohol ist Peto do uniku a kludne aj s Gaviriom a Cimolaiom ak sa citia nato. povedal Peto pre Rai ze sa neciti dobre? minuly rok odparal cele FDJ takmer sam pri tvorbe uniku. skoda ze nema aspon taku formu na Gire 2020 v tej desiatej etape tam bol velmi silny. ale samozrejme som vdacny aj za vitaznu etapu na tomto Gire a priebeznu drzbu cyklamenoveho dresu to nechcem povedat ze nie len od Peta sme mali tie najvyssie naroky a mne sa ich nedari velmi znizovat a prisposobovat situacii:)

Simko, čo bude 18 v etape uvidíme aj tam na konci môže niekto zaútočiť. Tiež to vyzerá na klasikarsky dojazd ku koncu troška. A v 18 etape sa môže tiež hocičo stať Gaviriovi, Cimolaiovi tiež nielen Petrovi. Ja nebudem dopredu až tak špekulovať. A nie nepovedal pre Rai, že sa necíti dobre, povedal niečo iné.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Ned 23. Máj 2021 16:43:57

@simko
Tu je vyjadrenie Petra pred etapou https://twitter.com/laflammerouge16/sta ... 19872?s=19
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Ned 23. Máj 2021 16:45:04

@elviska
ja viem ze v 18. etape sa moze hocico prihodit aj inym ja by som si len vedel predstavit vacsi naskok do 18 etapy ale tak jasne verim ze vsetko dobre dopadne a uz ten dres nejako uhaji. dakujem za link:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Ned 23. Máj 2021 17:30:34

simko píše:@elviska
ja viem ze v 18. etape sa moze hocico prihodit aj inym ja by som si len vedel predstavit vacsi naskok do 18 etapy ale tak jasne verim ze vsetko dobre dopadne a uz ten dres nejako uhaji. dakujem za link:)

No hej väčší náskok by bol dobrý, ale my nevieme ako sa cítila Bora po včerajšej ťažkej etape plus dneska aj odstúpenie Buchmanna po tom páde. Tak zvolili takúto taktiku aj keď podaktorym sa to nemusí páčiť.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Ned 23. Máj 2021 17:40:21

Netreba zabúdať na to, čo čaká cyklistov zajtra, 5700 nastúpaných metrov a začína to od začiatku etapy 1. kopcom, to bude peklo a budem veľmi prekvapený, keď to všetci cyklisti dokončia a dokončia v limite. Dnes ísť na krv by mohlo veľmi kontraproduktívne. Okrem toho sa dá počítať s tým, že sa začne pretekať veľmi skoro.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Ned 23. Máj 2021 19:02:22

Chápem obe strany - aj Simkovu, aj Elvisko-Ifčovu. Simko si pamätá Petra, keď spolu s tímom v klasikárskych etapách ničili šprintérov alebo aj iných klasikárov, resp. sám Peter tvoril preteky v úniku alebo v závere etapy. Preto aj to jeho sklamanie a prekvapenie z pasivity. Ja sám som tiež písal v prognóze, že dnes by to mali boráci rozbaliť a získať body navyše. Ale aj tak bude rozhodovať 18. etapa za 50 bodov. Treba si uvedomiť, že nás čakajú ťažké etapy, Peter nie je výkonnostne na top úrovni, takže doslova musí nasledujúce dni šetriť so silami, ak chce dačo ukázať v ,,šprintérskej". Takisto je vidieť, že Giro je len prípravou, pri všetkej úcte pred talianskou GT, výborné je, že má etapu a drží dres, ktorý obraňuje, čo je oveľa ľahšie, ako keby oň mal bojovať. Verím, že v niektorej naskočí do úniku a zoberie aspoň 10 bodov navyše, čo by mu zaručovalo byť mimo pódia v 18. etape. Ako spomínal Ifčo, zajtra bude masaker, možno nebudeme musieť riešiť žiadne body, keď nedajbože šprintéri nezvládnu prísť v limite... 8-) Simko, už je to raz tak, že nastali sezóny, keď Peťo nebude mať náskok 100 bodov už v polovici GT, resp. bude musieť bojovať do poslednej možnej etapy. Áno, tiež sa mi na to ,,zle" pozerá, ale taký je šport. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia

cron