Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod 3pa3ck3 » Pia 23. Okt 2020 22:31:35

Tak zatiaľ prvý trest - prize money za dnešok sa nevyplatia, pôjdu na boj s koronou
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Sob 24. Okt 2020 11:06:21

3pa3ck3 píše:Tak zatiaľ prvý trest - prize money za dnešok sa nevyplatia, pôjdu na boj s koronou

Dobré riešenie, ja fakt nechápem ten protest a vyjadrenie Hansena , načo to bolo dobré? Teraz chápem rozhorčenie Vegniho. Dobre, etapa nad 200 km v tretom týždni je veľa, ale vedeli to dopredu tímy aj cyklisti, a počasie až také zlé včera nemali, dobre pršalo, ale zle daždive počasie majú aj na inych pretekoch. . Napr Ineos , Bora a talianske tímy chceli ísť celú etapu, len sa museli prispôsobiť asi k ostatným, čo protestovali.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Sob 24. Okt 2020 11:29:15

Človek si po čase uvedomí, aké okolnosti obrali Petra o dres z bodovačky, tak si povie, že šport je často o maličkostiach - v 4. etape tesná prehra s Démarom; v 13. etape nedotiahnutie sa do skupiny vrchárov/ardenských klasikárov po poslednom strmom stúpaní; včera zase skrátenie etapy po protestoch, čo vyhovovalo aj unavenému Démarovi, lebo dovolím si tvrdiť, že Peter by ho dal ľavou zadnou v záverečnom šprinte - a všetky spomínané etapy boli 50-bodové. Našťastie Peter jednu etapu získal vo veľkom štýle, uvidíme, ako sa vyjadrí po Gire - či sa na taliansku GT ešte vráti a druhú časť misie ešte splní. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod 3pa3ck3 » Sob 24. Okt 2020 11:38:51

Včerajšia etapa môže mať vplyv aj na GC. Ineos, vidiac Keldermanovu slabšiu chvíľku, zrejme mal včera v pláne ísť svižnejšie tempo, aby mu nedovolili si oddýchnuť na rovine (v spolupráci so špurtérskými tímami by sa im to podarilo). Ale zase na druhej strane, po tých manévroch s autobusmi a rýchlej etape (aj pelotón mal priemer 46 km/h) to tiež nebol ideálny deň na zotavenie sa pred poslednými kopcami a časovkou.

Dnes som zvedavý na osobný súboj Hart vs. Hindley. Aj keď sa očakáva, že Kelderman im zajtra v časovke naloží, títo dvaja stále súperia o biely dres a je zjavné, že potom, čo si navzájom vyviedli v nedeľu a obrátene vo štvrtok, sa veľmi v láske nemajú.
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Sob 24. Okt 2020 13:59:03

3pa3ck3 píše:Včerajšia etapa môže mať vplyv aj na GC. Ineos, vidiac Keldermanovu slabšiu chvíľku, zrejme mal včera v pláne ísť svižnejšie tempo, aby mu nedovolili si oddýchnuť na rovine (v spolupráci so špurtérskými tímami by sa im to podarilo). Ale zase na druhej strane, po tých manévroch s autobusmi a rýchlej etape (aj pelotón mal priemer 46 km/h) to tiež nebol ideálny deň na zotavenie sa pred poslednými kopcami a časovkou.

Dnes som zvedavý na osobný súboj Hart vs. Hindley. Aj keď sa očakáva, že Kelderman im zajtra v časovke naloží, títo dvaja stále súperia o biely dres a je zjavné, že potom, čo si navzájom vyviedli v nedeľu a obrátene vo štvrtok, sa veľmi v láske nemajú.

No práve naopak, podľa všetkého sú veľmi dobrí kamárati :lol: . No som zvedavý či na tých plytkých kopcoch sa dnes niečo udeje... Fuglsang vyzerá že tiež sa pridá ak bude nejaká sranda.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod 3pa3ck3 » Sob 24. Okt 2020 14:32:13

Ja som už uvažoval aj o možnosti, že sa v Ineose uspokoja s celkovým pódiom a časovkári sa pošetria na zajtra. Ale keďže tento tím bol naposledy bez GT celkového víťazstva v roku 2014 (a Carapaz na Vuelte to bude mať veľmi ťažké proti Rogličovi), takže zrejme sa takto ľahko nevzdajú
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod nat » Sob 24. Okt 2020 15:34:54

Ako ja som na vzdy na Elviskinej strane, ale myslim si ze toto cyklameno si okrem nahod, prehral Peto v hlave.
Kazdy normalny vedel aka bude etapa, ked by bola dlhsia, tak by este tazsie Bora kontrolovala priebeh.

Mal byt vpredu a skakat do kazdeho vacsieho uniku (pustit si 8 ludi ?). V ktorom nemusel pracovat ale mal byt tam. Chapem , ze je flustrovany a chyba motivacia , ale Peto 2014 by sa nedal.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 24. Okt 2020 16:24:19

Neviem či viac mimozemskú sezónu mal WvA alebo Dennis. Jumbo a Ineos s parádnymi doktormi. U Ineosu ma to samozrejme neprekvapuje.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Sob 24. Okt 2020 17:00:30

nat píše:Ako ja som na vzdy na Elviskinej strane, ale myslim si ze toto cyklameno si okrem nahod, prehral Peto v hlave.
Kazdy normalny vedel aka bude etapa, ked by bola dlhsia, tak by este tazsie Bora kontrolovala priebeh.

Mal byt vpredu a skakat do kazdeho vacsieho uniku (pustit si 8 ludi ?). V ktorom nemusel pracovat ale mal byt tam. Chapem , ze je flustrovany a chyba motivacia , ale Peto 2014 by sa nedal.

Nemyslím si, že je flustrovany, https://www.facebook.com/14733204895585 ... /?sfnsn=mo Dobre, cyklámenovy dres nemá, ale etapu vyhral na Gire, dosť utocnym štýlom ako po minulé roky, mne to pripomenulo Ronde 2016.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 24. Okt 2020 17:33:03

elviska píše:
nat píše:Ako ja som na vzdy na Elviskinej strane, ale myslim si ze toto cyklameno si okrem nahod, prehral Peto v hlave.
Kazdy normalny vedel aka bude etapa, ked by bola dlhsia, tak by este tazsie Bora kontrolovala priebeh.

Mal byt vpredu a skakat do kazdeho vacsieho uniku (pustit si 8 ludi ?). V ktorom nemusel pracovat ale mal byt tam. Chapem , ze je flustrovany a chyba motivacia , ale Peto 2014 by sa nedal.

Nemyslím si, že je flustrovany, https://www.facebook.com/14733204895585 ... /?sfnsn=mo Dobre, cyklámenovy dres nemá, ale etapu vyhral na Gire, dosť utocnym štýlom ako po minulé roky, mne to pripomenulo Ronde 2016.


To bolo čisté Ronde :) Nástup v poslednom kopci podobne ako na Paterburgu, a potom 12km sólo do cieľa.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Giro d'Italia

Poslaťod nat » Sob 24. Okt 2020 18:09:13

elviska píše:
nat píše:Ako ja som na vzdy na Elviskinej strane, ale myslim si ze toto cyklameno si okrem nahod, prehral Peto v hlave.
Kazdy normalny vedel aka bude etapa, ked by bola dlhsia, tak by este tazsie Bora kontrolovala priebeh.

Mal byt vpredu a skakat do kazdeho vacsieho uniku (pustit si 8 ludi ?). V ktorom nemusel pracovat ale mal byt tam. Chapem , ze je flustrovany a chyba motivacia , ale Peto 2014 by sa nedal.

Nemyslím si, že je flustrovany, https://www.facebook.com/14733204895585 ... /?sfnsn=mo Dobre, cyklámenovy dres nemá, ale etapu vyhral na Gire, dosť utocnym štýlom ako po minulé roky, mne to pripomenulo Ronde 2016.

Peto je Peto, ale v tejto forme mal najviac. Pripadne viac pokusom. Ako chapem , ze nema co komu uz dokazovat , ale Peto 2014 mi chyba.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Sob 24. Okt 2020 18:31:30

@nat
Prečo práve rok 2014? No možno v niektorých veciach sa zmenil. Dáva si väčší pozor, aj dospel. Aj keď stále vie aj pobaviť. Mna potešil útočným víťazstvom v 10 etape. Keď videl ze Demare vyhráva šprinty, tak asi si povedal, že nemá šancu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod nat » Ned 25. Okt 2020 3:30:11

elviska píše:@nat
Prečo práve rok 2014? No možno v niektorých veciach sa zmenil. Dáva si väčší pozor, aj dospel. Aj keď stále vie aj pobaviť. Mna potešil útočným víťazstvom v 10 etape. Keď videl ze Demare vyhráva šprinty, tak asi si povedal, že nemá šancu.

No po tom ako ukazal formu v 10tej mi pride skoda, ze este nieco neukazal :cry:

Pardon nie 2014 ale 2015 TDF ked sice nevyhral ani jednu etapu, ale skakal do kazdeho uniku. (kde mal zasluzene ziskat na konci najbojovnejsieho jazdca ale ziskal ho az o rok :)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Ned 25. Okt 2020 10:48:53

nat píše:
elviska píše:@nat
Prečo práve rok 2014? No možno v niektorých veciach sa zmenil. Dáva si väčší pozor, aj dospel. Aj keď stále vie aj pobaviť. Mna potešil útočným víťazstvom v 10 etape. Keď videl ze Demare vyhráva šprinty, tak asi si povedal, že nemá šancu.

No po tom ako ukazal formu v 10tej mi pride skoda, ze este nieco neukazal :cry:

Pardon nie 2014 ale 2015 TDF ked sice nevyhral ani jednu etapu, ale skakal do kazdeho uniku. (kde mal zasluzene ziskat na konci najbojovnejsieho jazdca ale ziskal ho az o rok :)

Podľa mňa by ešte sa ukázal v tej etape, kde zrýchlili troska vrchari. Ale nevyšlo a v sprintoch tiež sa ukázal, že jedine on súťažil s Demarom. Gaviria a Viviani na to nemali. Možno v roku 2015/2016 bol akčnejsi. Ale mňa potešila 10 etapa, že forma sa zlepšila.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 25. Okt 2020 11:56:53

Nechajme teraz Petra na pokoji a vychutnajme si dnešný cyklistický deň :)

Síce to pôvodne mala byť dnes supernedeľa (Roubaix, Tourmalet a záverečná časovka na Gire), ale podarilo sa iba to posledné menované. Aj keď vďaka tomu, čo sa udialo v posledných dňoch, bude mať veľmi špecifický náboj. A aj Vuelta bude podľa mňa aj so zmenenou trasou veľmi zaujímavá - Roglič na to zjavne ide froomovskou taktikou (vybudovať si dostatočný náskok čím skôr), takže určite bude útočiť.
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Ned 25. Okt 2020 22:02:27

Tak Ineos po odstupeni Thomasa ani nedufali ze budu mat take uspesne Giro. Ruzovy dres a 7 etap. Wau. Takisto som velmi neveril ze sa to Giro odjazdi cele a podarilo sa. Peter ukazal dobru formu o dost lepsiu ako na Tour. Verim po tomto Gire ze este to v sebe ma. Na jar moze kludne mutit vodu. Ta 10. etapa bola famozna. Skoda ze nevyhral tu tesnu etapu co prehral o milimetre. Bolo by to veselsie a mozno aj to ciclamino by sa podarilo. Trosku som bol smutny ked tam Demare na podiu striekal sampanske a obletovali ho konfety.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Arnaud Demáre

Poslaťod sportovec » Ned 29. Nov 2020 1:07:22

nat píše:No vzhladom na nasledujuce etapy, hlavna strategia Bory by mala byt , drzat vzdy jedneho jazdca s "Demarom" , nech sa nepovozi ako na SM :twisted
Nejakeho pomocneho vrchara ked si odrobi, by mu mohli obetovat. A ked bude vidiet , ze je problem odychnuty zabere do kopca :roll:

sportovec píše:Keby vtedy neobetovali Juraja Sagana, tak by pán Strava K.O.M. nikdy nevypadol z tej Tour:
https://www.procyclingstats.com/race/to ... 17/stage-9
Budú to musieť rovnako aj teraz tak nejako vymyslieť.
Aj keď teraz nemajú takú motiváciu ako vtedy ... keď im frantíci vykopli mega hviezdu v dúhovom drese v najsledovanejšom preteku roka.

Od Juraja to bol vtedy inak mega zásah: 4x jazdec FDJ (fajnová pomsta za brata :mrgreen:)

Vieme, že Demáre mal tento rok skvelú šprintérsku formu ... ale zaslúžil si naozaj nakoniec túto bodovačku na Gire?
Nerobil (nenašiel) niekto analýzu údajov jeho jázd v horských etapách?
Koľko sa skutočne tento auto-cyklista povozil na tomto Gire v horských etapách a koľko skutočne odšlapal?
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Štv 25. Feb 2021 15:00:45

Čo vravíte na trasu? Podľa mňa lohoda; super trasa so všetkým čo k Taliansku patrí :D . Zároveň sa mi páči ako Taliani začali nenápadne dávať rovinatý prológ na začiatok a mám pocit že sa to v najbližších rokoch nezmení :lol: ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Štv 25. Feb 2021 16:43:17

pmts píše:Čo vravíte na trasu? Podľa mňa lohoda; super trasa so všetkým čo k Taliansku patrí :D . Zároveň sa mi páči ako Taliani začali nenápadne dávať rovinatý prológ na začiatok a mám pocit že sa to v najbližších rokoch nezmení :lol: ...


aj podla mna vyzera trasa na papiery super...pretek ale spravia samotny pretekari
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Pon 26. Apr 2021 21:31:49

Tak ako vidíte tohtoročnú bodovačku na Gire? Niektorí šprintéri pôjdu asi len pár etáp, iní možno všetkých 21... Môj tip:
Peter - 40 %
Nizzolo - 20 %
Merlier - 15 %
Viviani - 10 %
Consonni - 5 %
Gaviria - 2 %
Greipel, Hodeg, Molano, Zabel, Vendrame, Sbaragli, Pasqualon, Ewan - všetci 1 %

;) :?:
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 62 hostia