Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

maglia rosa pre....???

Poslaťod paula@sile » Str 06. Máj 2015 16:10:48

porte ma teraz jedinecnu sancu dokazat, ze patri k tym najlepsim, vyuzije ju?
minuleho roku na tdf zlihal, ale teraz je ina situacia…
vtedy asi nikto nepocital s tym, ze froome vypadne uz po piatej etape, porte na rolu leadera asi nebol pripraveny..
tohto roku podava skvele vykony, k tomu silny tim ide na neho, pozicie su jasne
contador podla mna vyzera tohto roku dost neisto, (mozno je to len jeho taktika) aj tie vysledky nie su nejake oslnive, ale u neho sa nikdy nevie, po trojtyzdnovom vyskovom sustredeni by mal byt dobre pripraveny plus ma viac skusenosti
chce vyhrat giro a tour, citi sa na to aj on alebo to chce tinkov?
bud to bude velmi tesny duel a v zavere rozhodne contadorova lepsia psychika, alebo bude mat contador problemy a bude to len na bednu.
porte vitazom, contador, uran alebo aru tretie, pozzovivo, kreuziger pripadne cunego top 5, tolko moje konspiracne teorie ;)
31.5. budeme mudrejsi…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Alex » Štv 07. Máj 2015 12:15:41

Ahojte, nevie niekto aké úlohy bude mať v Ettixe na Gire Petr Vakoč ??
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Pet » Štv 07. Máj 2015 14:08:51

Alex píše:Ahojte, nevie niekto aké úlohy bude mať v Ettixe na Gire Petr Vakoč ??


http://sport.idnes.cz/rozhovor-vakoc-0g ... istika_tm2
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Trasa

Poslaťod berloq » Pia 08. Máj 2015 23:04:50

Porovnávať trasy Gira asi nie je úplne jednoduché... ale je pravda, že sa nebude jednať o nejakú brutálnu GT. Naozaj ide o tie horské etapy, ktorých je tento rok pomenej. Tento rok, žiadny dojazd na Zoncolan, Tre Cime, Fedaiu alebo ďalšie neuvidíme. Nie že by sa ťažké kopce neišli, to nie, Mortirolo a Finestre sú poriadne mordy, lenže rozhodne sa na nich? V etape do Aprici k tomu všetko smeruje, sila na Mortirole a následný šialený zjazd, to je na vypracovanie náskoku dobrá príležitosť. Samotná Aprica žiadny hardcore nie je. V poslednej horskej etape si útok na Finestre až tak predstaviť neviem, Finestre to je alpský mamut, nekonečné stúpanie, navyše so stálym ale desivým sklonom, ale je to neuveriteľne ďaleko do cieľa, navyše zjazd z Finestre je menej technický, tam sa dá vyvíjať obrovská rýchlosť a spolupráca tam môže hrať významnú rolu. Sestriers, ako je písané, Giro nerozhodne, takže si myslím, že v tejto etape už by malo byť rozhodnuté. Ono tých dojazdov bude aj tak dosť...

Ale vlastne som týmto nechcel povedať, že je niečo zle, zmena nie je na škodu. Ono minuloročné Giro, bolo čo sa kopcov týka riadna nálož. Ale keď to tak zoberieme, nepretekalo sa v prvých dojazdoch na kopec, pretože každý sa šetril na tie ťažšie. V strednej pasáži sa to nadelilo, Quintana odletel a potom sa nepretekalo zase, hory príliš ťažké a Quintana moc silný.

Tento rok je dosť možné, že veľkú úlohu zohrajú tie stredne kopcovité etapy, kde sa to môže od začiatku deliť. Krátke a intenzívne, to by mohlo byť korením tejto GT. A keď do toho lídri pôjdu vo veľa etapách, naopak Giro môže navodiť dojem surovej GT. Z etáp, ktoré vyčnievajú sú samozrejme časovka, ktorá bude mať veľkú váhu, etapa merajúca cez 260 km (neviem k čomu to je dobré dať do GT dlhšiu etapu ako všetky jednorázovky, okrem jednej) a posledná etapa je tiež hnusne dlhá, ale keď štýl, tak z Turína do Milána...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Sob 09. Máj 2015 14:57:19

Lemond, Flecha a komentár Straky, neklamný znak, že prvá GT je tu. Vzrušenie stúpa a boj sa začína. Dnes si ružové zoberie najrýchlejší tím (podľa predpokladov by to mal byť asi niekto z týchto: Orica, Etixx, SKY, či BMC). Je to však len predjedlo, na hlavné chody si budeme musieť ešte počkať.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Sob 09. Máj 2015 18:41:41

Čo poviete na časovku? Podľa mňa výborne samozrejme Orica, Saxo, Astana, štandard Etixx, Movistar, príjemné prekvapenie IAM, FDJ a sklamanie Sky. Rozdiely pretekárov na GC nepríliš výrazné, až na Pozzoviva.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Sob 09. Máj 2015 18:48:36

Slabučký výkon Cannondale-Garmin ani nekomentujem, to už prekvapenie ani nie je.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Sob 09. Máj 2015 20:21:04

A boli časy nie tak dávne, kedy Garmin aj bez Cannondale patril medzi najväčších favoritov v tejto disciplíne. Hesjedal má smolu. :(

Pozitívne prekvapila Astana, Tinkovovci, či IAM, aj Movistar, ktorý tu nemal tých najlepších časovkárov. Lepšie miesta som čakal od SKY, či Etixxu, aj BMC mávali naviac, ale tak je to špecifický pretek, kde sa ľahko stanú chyby. Víťaz nie je prekvapivý, austrálski rýchlici sú v tomto vždy top favorit.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Sob 09. Máj 2015 20:36:10

Inak potešujúce bolo aj to, že sa Chaves udržal s tímom; možno aj popracoval na časovke.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Tímová časovka

Poslaťod berloq » Ned 10. Máj 2015 0:14:32

No Millar, Zabriskie a Vandevelde sa asi chytajú za hlavu, aké výkony Garmin na kozách podáva, aj keď ani oni tomu v posledných sezónach veľa nedali. Veteráni Garminu v posledných dvoch sezónach od Connondaleu dostávali nakladačku, človek by povedal, že po spojení bude ten tím v tejto disciplíne silnejší. Asi nie...

Tinkoff to rozbehli parádne, pre mňa nečakane porazili Bakalovcov aj Sky. Ale Contador ukázal slabosť dva krát to ledva lepil alebo to bola len taktická chyba? Lebo pred tým tam mal dlhý interval.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Pon 11. Máj 2015 17:38:17

Tak Giro zatiaľ vôbec nenudí. Dnes bol určite zaujímavý závod (s Gilbertom v úniku), som až prekvapený ako sa závodí už od začiatku, bohužiaľ Pozzovivov pád pri ktorom ma až striaslo mi akúkoľvek radosť zo závodu pokazil a dúfam, že bude čo najskôr v poriadku. Neuveriteľné koľko smoly si Domenico vybral, osobne mi je to moc ľúto.

Prekvapuje ma inak, že T-S už prvých etáp šľapú špicu, na jednej strane je pekné takto ukazovať silu, odhodlanie, ešte lepšie je držať Pistolera vpredu, ale nevýhodou by mohlo byť, že chalanom potom dôjdu sily, keď to bude T-S potrebovať najviac. SKY tiež prekvapujú, Kirienku by som pochopil, ten sa naozaj hodí poslať v nejakej etape do úniku, aby potom pomohol Portemu, na čo sa pošetrenie síl, aj nejaká tá strata hodia. Ale ak to odpadnutie Henaa bola taktika, tak to sa mi nezdá práve najrozumnejšie. Naopak Astana ide dobre, neviem, či som si to dobre všimol, ale Aru tuším dokonca rozbiehal šprint.

Inak sa Giro pekne rozbehlo, tri dni a už má toľko jadzdcov slušné zárezy. Orica a Matthews žnú úspech za úspechom a zatiaľ bodujú na maximum. A ešte Chaves v zálohe. Toto Giro si budú asi dlho pochvaľovať.

Inak zajtra je jedna z etáp, ktoré by mohli sedieť Viscontimu. Kto vie, či sa už o niečo pokúsi, alebo si to nechá na neskôr.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Roman » Pon 11. Máj 2015 20:03:11

Ako je na tom Domenico? Vieme nieco?
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Pon 11. Máj 2015 20:27:27

Roman píše:Ako je na tom Domenico? Vieme nieco?


Tak zatiaľ sa našťastie vylučuje ohrozenie života, čo je najpodstatnejšie. Má ale vážne zranenia: porezanú tvár, zlomeniny, vzhľadom na úraz hlavy (a krátku stratu vedomia s tým spojenú) sa dá očakávať aj otras mozgu. Viac informácií sa zrejme dozvieme až po vyšetreniach v nemocnici.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 11. Máj 2015 21:40:26

Čo myslíte, nie sú Tinkovovci nejako premotivovaní? Dnes čo som videl tak neustále ťahali peletón a to nemusia strážiť ružového. Len aby sa chlapci neuťahali a v poslednom týždni neostal Pistolero ako ten povestný kôl v plote.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Prečo tí favoriti padajú?

Poslaťod berloq » Pon 11. Máj 2015 22:25:39

Pozzovivova strata z minulej etapy? Na stránke je v diskusii písané, že škoda, že mohlo byť pódium. Chcel som na to napísať, že to je málo pravdepodobné, na pódium sa nedostane a horší ako šiesty alebo siedmy asi tiež nebude. Lenže stretla ho veľká smola, a tak ako mi babka od mala rozprávala "hlavne, že sme zdraví", tu platí dvojnásob, vysrať sa na Giro, dôležité je, aby bol v poriadku.

Je to divné, prakticky o nič nejde, pelotón vedie tím Saxo, jazdia v konštantnom tempe, žiadne mokré cesty, nič. Ten zjazd síce technický bol, ale žiadny brutál. Trochu to pripomína Contadorov pád na minuloročnej TdF, ďaleko od cieľa, pokojný pelotón a bum. Jasné stane sa aj tým najlepším, ale tak sa mi zdá, že poslednú dobu sú takto nešikovní len tí najlepší. Oveľa horšie zjazdy sa na Giru jazdili, napr. z ukrutného Mortirola, Crostis a ďalšie... Táto oblasť nosí smolu. (RIP WW)

Otlačok trénerov a manažérov, ktorí prišli zo Sky je na tíme Saxu dosť vidieť. Držať lídra vpredu a v bezpečí je vec jedna, ale ťahať jednu etapu za druhou, dá sa povedať zbytočne je asi na škodu. Orica dnes chcela vyhrať, keby tam nebolo Saxo, tak si to odtiahnú aj oni. Matthews má teraz istejší náskok, ešte ho poistili aj dvaja spolujazdci, nepísané pravidlo hovorí...

Ale Tinkoff určite kujú plán. Podľa mňa ide o to dostať Contadora, čo najskôr do ružovej. Tým síce pribudne práca tímu v tých hluchých miestach, ale v horách sa budú musieť činiť iní. Ale aj tak si myslím, že to je riskantné... ale ten tím, snáď prvýkrát v sezóne vyzerá naozaj silno, tak, že všetko ostatné závisí na lídrovi. Dnes pohľad na Kreuzigera bol asi najlepší, za posledné roky, v tom stúpaní, inokedy robí barsjaké ksichty, dnes absolútne v pohode, snáď len nosom dýchal. Kreuziger má formu, uvidíme aký bude priebeh, ale doprial by som mu po tom všetkom (pred tým...) etapu a celkovo desiatku (alebo ešte lepšie, je tu pár veľkých favoritov potom môžu byť len prekvapenia).
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ondro » Pon 11. Máj 2015 22:47:17

Nuž keď sa Domenicovi prihodí také čosi hrozné (ale fakt hrozne to vyzeralo), tak si v Saxe aj dva krát povedia, že radšej držať Alberta vpredu, bez paniky, s čo najmenším rizikom. Okrem toho majú spomienky na vlaňajšiu Tour, kde chytil Alberto stratu na kockách a potom ešte aj ten pád a koniec. Čiže skôr uvažujú tak, že treba dostať lídra v poriadku do tých dôležitých etáp a v tých najtvrdších stúpaniach si už nejako poradí aj s menej ľuďmi (Kreuziger, Basso), v záveroch etáp aj sám, hlavne aby tam došiel zdravý a bez straty.

Podľa mňa za také pády môže aj trochu paniky - strata v tímovej časovke, potom hneď pád a strata v ďalšej etape, teraz som niekde v strede pelotónu,hrozne dlhý zjazd, na čelo nevidím, možno mi utekajú, vpredu to ťahá celé Saxo.... Proste Domenico možno nemal v danej situácii potrebnú psychickú pohodu na takú náročnú etapu.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Zutu » Pon 11. Máj 2015 23:15:21

ifčopifčo píše:Čo myslíte, nie sú Tinkovovci nejako premotivovaní? Dnes čo som videl tak neustále ťahali peletón a to nemusia strážiť ružového. Len aby sa chlapci neuťahali a v poslednom týždni neostal Pistolero ako ten povestný kôl v plote.


Aj ja si to vsimam a nepaci sa mi to. Napadlo ma ci to nie je tym tlakom ktory na svoj tim kladie Tinkoff. Dokonca som niekde videl, ze mal v plane sa osobne zucastnit pretekov. Neviete ci to je naozaj tak?

ani riaditelovi bmc sa to nepozdava
"Snažili sme sa, ale nerozumiem taktike tímu Tinkoff-Saxo. Dokážem pochopiť, že ich úlohou je ochrániť Contadora, ale nechápem, prečo to robili práve v tejto etape takýmto silným spôsobom. Ale, samozrejme, ja nie som športový riaditeľ toho tímu."
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod rrYan* » Uto 12. Máj 2015 0:18:33

Nevidime do vnutra teamu, len vnimame, co sa dostava navonok.

Vyzera to, ze sa dieta bavi so svojou hrackou...

chyti do ruk, skuma, otaca ju, posuva po podlahe, tesi sa ked to ide (neriesi ci pojde aj zajtra). Na druhej strane sa zlosti, ked nejde tak ako ma ist... Zahryzie do nej (ako moje :) ), zaplace... (nevysvetlis mu, ze to nie je na hryzenie ... )

Momentalne je to tak, ze peniazky hybu svetom, a cyklistikou tiez... tak trpime tych s peniazkami....
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod emor » Uto 12. Máj 2015 10:10:55

určite nie sú úvahy o zbytočnom ťahaní Tinkoff-Saxo bezdôvodné. Môj názor je, že sa nejedná o samoúčelné ochraňovanie lídra. V prvom rade je scestné si myslieť že Henao zo SKY sa šetril kôli taktike. U kirienku to môže byť. ďalšou správou je že Astana sa ukazuje ako najvážnejší a možno aj silnejší protivník Tinkoff-Saxa. A ešte jeden detail - výsledok teamovej časovky nie je len o "vydarenej! - "nevydarenej" jazde ale aj o potenciále a sile teamov. Samozrejme na najväčších kopcoch to nebude smerodajné ale na veterných kopcovitých etapách sa môže udiať všeličo. Preto si myslím že partia okolo Pistolera na to nejde zo zlého konca.
V pondelok mohol miesto Domenica byť v špitály Alberto... Ato je zásadná vec.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Giro d'Italia

Poslaťod paula@sile » Uto 12. Máj 2015 10:18:30

ten vcerajsi pad vyzeral zhrozivo, pozzovivovi prajem skore uzdravenie bez nejakych nasledkov.
bol nervozny, strajkovala psychika, alebo bol na vine povrch vozovky?
sice som etapu nevidela, len par zaberov, ale ta cesta, ked tam lezal, teda nebola v dobrom stave..
ako uz berloq pisal, ti favoriti padaju casto, mozno je na vine velky tlak a zodpovednost s ktorymi sa nevie kazdy dobre vyrovnat
pady minuleho roku na tdf contador, froom dokonca dva krat na usekoch, kde vlastne nebol dovod spadnut
podla mna sa tinkoff poucili a pokusaju sa contadora bez ujmy dostat cez tie prve hekticke etapy, aki su jazdci nervozni sa ukazalo v nedelu, tam to padalo v minutovych intervaloch
kazdopadne robi tinkoff tim velmi dobry dojem
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 92 hostia

cron