Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Uto 12. Máj 2015 14:36:02

Parádička to Giro, človek čaká prvý týždeň celkom nudu a tu sa preteká v každom závode, čo to ide. :shock:
Tak som to uhádol, že to dnes skúsi GioVisco. :) 119 go!!!
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Zutu » Uto 12. Máj 2015 15:03:22

Bud ja vobec nerozumiem cyklistike, alebo su totalni hlupaci v tom Tinkoffe. Maju vpredu silneho Kreuzigera a oni napriek tomu tahaju peloton. (aspon, ze sa striedaju s Etixom, ale aj tak tomu nerozumiem)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Uto 12. Máj 2015 15:11:02

Vysvetlenie sa tam nájde, odstup je veľmi veľký. Sú tam aj iní nebezpeční jazdci ako Kreuziger, ktorí by mohli teoreticky ohroziť Contadora a mohli by mu narobiť veľké problémy, ktoré zrejme nechcú riskovať.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Uto 12. Máj 2015 15:14:38

Čo mňa ďaleko viac prekvapuje je, že pustili tak veľkú skupinu s takými silnými menami do takéhoto trháku.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Zutu » Uto 12. Máj 2015 15:19:44

to by som tak chapal, ak by vpredu nebol Roman ale ktokolvek iny zo Saxa, ale myslim ze Kreuziger by si v dalsom priebehu poradil s kazdym kto je dnes v uniku. Contador by mohol utocit neskor zo zalohy ak by bolo treba (myslim to tak ze by si strazil porteho arua atd)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Tinkov je na Gire

Poslaťod milos64 » Uto 12. Máj 2015 15:23:03

O.Tinkov je osobne na Gire. Včera síce nebol v sprievodnom tímovom vozidle ale pozorne to sledoval. Tak aj preto asi tá prehnaná aktivita TCS v tejto etape. A bude to asi stále, pokiaľ sa tam Tinkov bude motať. Myslím, že to neveští nič dobré. Kto by chcel aby mu zamestnávateľ dýchal celý čas na chrbát? Asi nik.
BTW: Komentátor pripomenul Tinkovovi, že sa s ním chce Sagan rozprávať tvárou v tvár. No musím povedať, že média dostali Petra tak trochu do šlamastiky, pretože on sa na základe jeho posledného vyjadrenia nechce rozprávať s Tinkovom. Peter len reagoval na kritiku zo strany Tinkova , že nebude na toto reagovať cez médiá ale ak bude treba, povedia si to priamo. Redaktorík to otočil a šplechol Tinkovovi, že s ním chce hovoriť Sagan. Toto je nefér a je to ďalšia vec, ktorá môže negatívne ovplyvniť Petrove ďalšie výkony. Najbližšie sa majú stretnúť vo Švajčiarsku. Tieto mediálne hry mi lezú na nervy. Novinári idú po senzáciách a keď ich nemajú, tak si ich vyrobia sami. Celé zle.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Tinkov je na Gire

Poslaťod bloy » Uto 12. Máj 2015 15:28:47

milos64 píše:O.Tinkov je osobne na Gire. Včera síce nebol v sprievodnom tímovom vozidle ale pozorne to sledoval. Tak aj preto asi tá prehnaná aktivita TCS v tejto etape.


To vysvetľuje tú aktivitu T-S; už chápem, že chcú byť čo najďalej to ide od mechanického vozidla. :lol:

EQ majú ďalšieho muža cez palubu. K Serrymu sa pridal Meersman. A nemajú nikoho v úniku.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Uto 12. Máj 2015 16:02:30

Ja dneska prajem víťazstvo Davidovi Formolovi.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 12. Máj 2015 17:04:57

Clarke sa krasne radoval :D :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Uto 12. Máj 2015 20:46:41

Je to smutné, Movistar prakticky stratil šancu ísť na celkové poradie po tejto etape. Izagirre dostal 4 minúty, Intxausti rovno 9.
Už to bude len na etapy. :( Bohužiaľ už pred pretekmi to vyzeralo, že tu nemajú dostatočne kvalitného pretekára, toto by ale malo
byť pre tím naozaj na zamyslenie, tá medzera za Quintanom a Valverdem je príliš veľká a bez nich tu nie je žiadna konkurencia na
GC.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Str 13. Máj 2015 1:01:50

Tohto sa na Tour asi vo štvrtej etape nikdy nedočkáme. Masívny únik, ktorý dohnal pelotón k niečomu naozaj neobvyklému, a to trhať asfalt vo štvrtej etape. Naozaj ísť takýto šrot prakticky na začiatku GT, no uvidíme čo to narobí s pelotónom. Prakticky sa Talianom plní presne to čo chceli, teda aktivitu na cestách v týchto prvých etapách. Je to divné, ale áno, Giro ide zatiaľ podľa plánu.

Je strašná škoda, že Tinkoff vsádza všetko na jednu kartu, resp. idú do pretekov s naordinovaným vývojom, nepripúšťajú žiadny náhodný priebeh. A to je škoda. Dnes mohli zobrať ružový dres s dobrým odstupom, pretože Kreuziger išiel dlhú dobu tak na pol plynu. Skupine chýbala kompaktnosť, aby to niekde dotiahli. Podľa mňa by sa Tinkoffu otvárali nové možnosti, keby bol Kreuziger v ružovom, a to nemyslím len jeho, ale aj možnosti pre Contadora. Pretože zo zálohy sa útočí lepšie, ako keď každý čaká na útok. Druhá vec je ako ten tím bude vyzerať v horách... a to je asi tá najpodstatnejšia vec.

Pred Girom, som sa to bál napísať, predsa len tá choroba a tréningové manko ho postavili do neznámej pozície... ale teraz už môžem. Fabia Arua považujem za cyklistu s najväčším potenciálom v pelotóne (celkovom), za najväčší klenot, ktorý už len čaká na posunutie k výšinám. Možno ma pár ľudí bude považovať za blázna ale podľa mňa má ešte väčší potenciál ako Quintana. Prvý krát som sa v tom utvrdil minulý rok na Monte Campione, ten útok tá sila, to bolo desivé... Strašne mi pripomína mladého Contadora, nebojí sa útočiť kdekoľvek a pokojne aj opakovane, tá kadencia, ktorú točí, to ako sa vie pripraviť na vrcholy, to je pre mňa muž budúcnosti číslo jedna. Možno je otázka času, kedy vystrieda Nibaliho na jeho pozícií. Tak ako žralok, tak aj Aru vie formu vyšperkovať na maximum v správnych momentoch. Je tu síce vec menom Astana, ktorá do jeho výkonov môže vnášať, pomerne veľkú nedôverihodnosť, predsa len, na jar nič, finálna príprava bola choroba a zatiaľ lieta aj tak. Ale prečo to riešiť? Contador svoje najväčšie úspechy dosiahol v tom istom tíme, prakticky jeho (sub)predchodca ho vystrelil a aj tak mu fandia masy ľudí... Môj názor ohľadne neho nezmení ani prípadný neúspech.

Môže sa stať, že zajtrajšia etapa bude zase len odvar tej dnešnej. Uvidíme ako to lídri pojmú... Ja si myslím, že tento krát za to vezmú Sky a činiť sa bude Porte.

A pre ďalšie etapy? Po dnešnom dni sú v hre o ružový dres štyria(?) ľudia... nejako neverím, že sa niekto môže diametrálne zlepšiť. Po dnešnom dni odpadlo z tohto zoznamu "čiernych koňov" strašne veľa ľudí na čele s Movistarom, Zakarinom, Hesjedalom, Pozzovivo odstúpil včera. Je možné, že táto skutočnosť povedie k ešte ďaleko väčšiemu chaosu. Pretože ten kto chytí 9 minút, síce môže stále skončiť v top10, lenže to nie je istota. Možno sa dočkáme, ešte väčších a agresívnejších únikov...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod sportovec » Str 13. Máj 2015 9:32:57

berloq píše: Je strašná škoda, že Tinkoff vsádza všetko na jednu kartu, resp. idú do pretekov s naordinovaným vývojom, nepripúšťajú žiadny náhodný priebeh. A to je škoda. Dnes mohli zobrať ružový dres s dobrým odstupom, pretože Kreuziger išiel dlhú dobu tak na pol plynu. Skupine chýbala kompaktnosť, aby to niekde dotiahli. Podľa mňa by sa Tinkoffu otvárali nové možnosti, keby bol Kreuziger v ružovom, a to nemyslím len jeho, ale aj možnosti pre Contadora. Pretože zo zálohy sa útočí lepšie, ako keď každý čaká na útok.


Presne tak. A to isté spravilo aj SKY, keď odvolalo Leopolda Königa z toho úniku niekde uprostred.

Musí sa proste šlapať len na svätého Contadora a svätého Porteho. Len aby nedopadli ako na minulej Tour 2014 - dva pády a koniec - a Nibali sa tam potom vyvážal ako na výlete. Ešte radšej by som bol keby s nimi niekto za tento dnešok "vyfajčil" ako Cobo so SKY na Vuelte 2011, keď silou mocou pretláčali Wigginsa a chudák Chris Froome musel domestikovať v tričku pre najlepšieho pretekára a potom to už nemohol dotiahnuť, keď ho nakoniec pustili z reťaze.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Str 13. Máj 2015 18:05:39

@berloq - čo povieš na zatiaľ nevýrazné výkony Sky ako tímu, Porte je skvelý ale zvyšok mu príliš nepomáha, výkony Nieveho a Henaa sú pre mňa sklamaním. Leo Konig sa tiež skôr len drží za Richiem namiesto toho aby mu pomáhal. Sklamaním je zatiaľ aj Uran, uvidíme či sa bude zlepšovať, lebo ak nie, môže na bedňu zabudnúť. Vyzerá to že o stupňoch je predbežne rozhodnuté, Pistolero, Porte a Aru sú jasní favoriti. Veľká škoda Pozzoviva.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Str 13. Máj 2015 21:50:44

Toto je Giro neuveriteľne bláznivé, žiadna etapa nie je nuda, šialené rozostupy, ale takto to nemôže íst tri týždne. Možno bude aj veľa silných únikov, kto vie, čo všetko sa môže ešte stať. A tá časovka; kto vie ako sa tam odrazí toto bláznivé naháňanie sa. A Astana, to je neuveriteľné, čo predvádzajú. Kým, ako spomína aj ifčo SKY nevyzerá, že by mali fazónu. Čo sa týka Porteho, tak podľa mňa doteraz ide podľa očakávaní, prvý týždeň určite neprejaví žiadnu slabosť, to by snáď prekvapil aj tých, čo o ňom pochybujú.

Stále si myslím, že ani toto počasie nemusí byť celé tri týždne, Giro ešte môže ukázať aj odvrátenú tvár v tomto smere. Tam sa samozrejme ponúkajú aj tie možnosti -samozrejme človek, to nikomu nepraje, Pozzovivo absolútne stačil - pádov, ako spomínal športovec. A keď toľko tímov stačilo šancu na GC, tak budú aj obrovské bitky o etapy a s tým súvisiaca nervozita. No, uvidíme, čo všetko ešte príde v tomto šialenom ročníku.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Giro

Poslaťod berloq » Štv 14. Máj 2015 0:05:17

@ifčo
Sky sú považovaní za menej silných, hneď, keď je niekto lepší ako oni. No, Tinkoff aj Astana vyzerajú zatiaľ lepší, prakticky robia to čo Sky "znovupriniesli" do profi pelotónu. Silné tímy museli ich prípravu ich štýl okopírovať o tom žiadna. Toto absolútne vyžmýkanie tímu a následný útok lídra je vec, ktorú doviedli do dokonalosti asi US Postal, lenže potom sa podobne nikto nesprával... až Sky.

Sky zatiaľ naozaj nie sú takí silní ako tímy veľkých konkurentov. Nieve, Kyrienka... od tých sa asi čakalo viac. Lenže čo viac? Veď pelotón ťahať nemusia, robia to iní, možno presne tak isto ako by Porte chcel. Je piata etapa ich chvíle môžu prísť pokojne v treťom týždni, tak ako minulý rok Movistar, ktorému sa tiež najprv príliš nedarilo pred rokom. Astane aj Tinkoffu môžu dojsť sily a Sky ich vysmejú... u Astany si to síce nemyslím, tam je veľká sila. Porte bude Sky potrebovať neskôr... a tam môžu dominovať.

Ale čiste štatisticky? Sky majú vyhranú etapu, vezú bodovací trikot, majú pretekára na tretej priečke s nicotným odstupom. Čo ja viem... až tak zle to nie je :D . Ale jasne tímovo ich minimálne dva tímy zatiaľ predčili, čo nebolo zvykom. Kľúčovým mužom pre Porteho možno bude Konig, ktorý je zatiaľ taká neznáma. Zatiaľ nemusel nič... zatiaľ sa len vozí, forma by mu mohla stúpať ako minulý rok na TdF.

A ďalšia vec... takýmto spôsobom akým to dnes pojal Contador, to bude na tých lídroch dosť často...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Štv 14. Máj 2015 21:06:12

Tak teraz nám už úsmev zamrzol na tvári úplne, Contador vážne ohrozený :x
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ondro » Pia 15. Máj 2015 19:57:15

Eee... Ja nejako neviem a ani sa neviem nikde dočítať. Je vôbec možné, aby Contador po takej príhode mohol v pohode dokončiť Giro? A myslieť na víťazstvo?
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Pia 15. Máj 2015 20:31:49

@Ondro
Pravdepodobne nie. Ja som mal pred polrokom výron na kotníku. Prihodilo sa mi to pri hranú futbalu, zle som stúpil, hneď som vedel, že je niečo zle a do takých piatich sekúnd som zacítil, že mi je malá ponožka, dal som ju dole a hneď som tam mal vyskočený taký "banán". To sa stalo než som to stihol dať aspoň pod studenú vodu do sprchy. Na druhý deň bola tá noha na sračky, neskutočná bolesť aj pri ležaní, cítil som jak gravitácia ťahá chodidlo dole... Dnes, tá noha vyzerá stále inak, ten tvar je divný. Síce ma už nijako neobmedzuje ani pri športe, ale keď mám na sebe dlho topánku, tak tá noha sem tam opuchne. Ale, to je výron, to malo asi veľa ľudí, a možno som príliš mäkký... :lol:

Ale naspäť ku Contadorovi. Pri vykĺbení dôjde asi k poruche nejakého väziva (myslím nie som doktor :D ) a to by podľa mňa dnes tú bolesť nevydržal. Takže si myslím, že to mal/má len silno narazené. Ale, to neznamená, že ho to nebude limitovať. Bude a pri jeho štýle asi dosť! Týmto momentom podla mňa prišiel o pozíciu najväčšieho favorita Gira, pretože každé zranenie sa počíta resp. odpočíta. Dnes napriek brutálnej dĺžke sa to prežiť dalo, predsa len išlo sa viac menej po rovine, to znamená, že Pistolero to mohol s tým jeho mamutím fyzickým fondom zvládnuť aj "bez ruky". Lenže zajtra? Reagovať na agresívneho Arua a Porteho? Neviem si to predstaviť... A oni ho budú chcieť vymazať čo najskôr, pretože ak to naozaj nemá nejako vážne zranené, tak za týždeň môže byť po bolestiach... a môže byť pri sile. Preto sa ho budú snažiť zarezať a zbaviť sa ho.

Naozaj ťažko povedať ako na tom je... vie to len on sám, média vedia len to čo Contador chce, aby vedeli... Ale mne teda dnes v pohode ani náhodou nedošiel, na konci, po odpadnutí Bassa a Rogersa, sa mi dokonca zdalo, že Kreuziger ide prevziať pozíciu, no Contador mu povedal nie a stiahol sa. Možno naozaj Contador už vie, že zajtra nemá šancu, a ničiť v tom prípade Kreuzigera by bola hlúposť. Naozaj som zvedavý ako sa to vyvinie, ak zvládne aj zajtrajšok bude to heroický výkon, lenže následne príde 60km skrčený v časovke, to je na ramená celkom veľká záťaž. Contador bojuje, je na neho obrovský tlak, Tinkoff nemá žiadne výhry, ženie to cez hranice, jazdcov tlačí ďalej a ďalej... v prípade Contadora neviem či to má cenu.

Tak to vyzerá, že Contador má posledné roky dosť smolu. Odjazdil toľko GT, bez pádov a teraz takéto fatálne pády, obidva povedzme nešťastné. Ale nie je to len on. Za posledné dva roky popadalo tak veľa favoritov pretekov, že to už začína byť nejaké divné... Rodriguez na Ardenách minulý rok, Contador s Froomeom na Tour, Quintana na Vuelte. Tento rok to začalo hneď na začiatku, Gerrans, Boonen, Cancellara, Gilbert, teraz zase Contador. Aby sme nedošli do fáze, keď budeme hovoriť o týchto najlepších jazdcoch, že síce sú najlepší ale len na papieri, pretože v reále nedokážu doraziť do cieľa.

Dva dni som nebol doma. A udialo sa toho dosť. Aru, Porte a hlavne Contador ukázali nebojácnosť a dali nádej, že veľké súboje miesto TdF uvidíme tu. Contadorova akcelerácia a následný súboj na pomerne ľahšom stúpaní, ma naplnili nádejou. Ktorá tak trošku poklesla... Konkurencia na pódium je tak strašne malá, že vypadnutím Contadora, by bolo takmer vymaľované. Aj keď v náročnom treťom týždni sa dá stratiť všetko.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ondro » Pia 15. Máj 2015 21:18:24

@berloq
Ďakujem za popis a tvoj odhad. Tiež si myslím, že to už Contador nedá podľa pôvodného plánu (teda víťazstvo), aj keď ešte dúfam.
Vyzeralo to na krásne súboje a Alberto to vie poriadne okoreniť. Keby aj nevyhral, ale zdravý by určite pretekal do posledného kilometra. Aj keď vravím, ešte stále dúfam, že bude.

Tie pády, to už je vyslovene smutné. Po tejto Contadorovej nehode sa už zabudlo na Pozzoviva, ale už vtedy stratilo Giro asi tak 1/4 zaujímavosti.

Ak teda Alberto nie, tak nech to vezme Kreuziger (áno, dnes sa už schovával za Contadora) a poriadne.

P.S. Na všetky preteky by mali nastupovať komplet všetci lídri, lebo do cieľa príde aj tak iba polovica. Čo sa to deje v tej cyklistike?
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Pet » Sob 16. Máj 2015 10:23:02

@ Berlog - a si si istý, že to bol len výron ? Bol si s tým u ortopéda ? Po pol roku by u mladého človeka to mala byť zabudnutá udalosť.
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 78 hostia

cron