Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod paula@sile » Pon 25. Máj 2015 20:57:13

normalne s berloqom (skoro) stale suhlasim, ale sky a porte bola asi jedina tema, kde sa nase pohlady a nazory totalne rozchadzali a to som aj napisala.
tiez sa tesim na jeho zhodnotenia situacie k prislusnym temam, pretoze ma prehlad a obohacuje to diskusiu
no nech uz je ako je, porte je von, mozno giro stratilo tymto na atraktivite, co sa tyka pretekarov, ale v ziadnom pripade nestratilo na atraktivite kopcov.
kedze mam nutene prazdniny, zajtrajsiu, horsku, etapu si pozriem s radostou
alpy a dolomity vo mne prebudzaju respekt, hlavne po tom, co sme mali prilezitost z rodinnych dovodov, navstivit minule dva roky, tento region a vyskusali aj tie velke bergy…
tymto, sa zasadne zmenil moj pohlad na kvalitu bolesti.. :shock:
som zvedava, ci astana aj tento tyzden vydrzi udavat tempo
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod nomad » Pon 25. Máj 2015 21:13:17

1. ci mal cakat peloton na porteho ... vzhladom na vsetky okolnosti, nemal
2. ci mal dostat dodatocnu penalizaciu 2min - rozhodne nemal, organizatori gira tym odpisali spolufavorita a tym ubrali na atrkativite. a pochybujem,ze sa porte este na gire ukaze.dalo sa to vyriesit upozornenim a ze do buducna sa to uz tolerovat nebude,resp.to pravidlo uplne zrusit.
3. ake by boli porteho vykony keby ... urcite by bol stale v hre.jednoducho ho to psychicky zlomilo a uz nenasiel v sebe motivaciu.je nemyslitelne aby stratil formu po takych vykonoch ake predvadzal az do gira.
4. s prehladom vyhra contador, otazka je ci bude mat na TdF este dost sil ako froome&nibali,ktori to cele sperkuju na jedny preteky v roku. preto by som mu velmi prial aby prelomil barieru giro&tour. do buducna tym motivuje aj ostatnych,aby to dokazali.jedine tak sa moze stat giro atraktivne jak kedisy.
5. v konigovi vyrasta pretekar na celkove umiestnenia, bude lepsi jak kreuziger, na zaklade vysledkov 2013-2015 je uz v podstate asi aj uspesnejsi. na tomto gire sa postupne prepracuje na podium.
6. uz nech je toto giro za nami.tohtorocna TdF slubuje neskutocnu bitku.budu tam absolutne vsetci contador,valverde,quintana,rodriguez,froome,porte,nibali,urcite vystreli aj nejaky francuz. som zvedavy na movistar (valverde/qiuntana)
nomad
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod MichalJ » Pon 25. Máj 2015 21:22:36

Lance Armstrong píše:... Nibali moze ziskavat sekundy aj v rovinatych etapach, kedze ma podobny instikt ako napr. Sagan. Vie kde sa ma pohybovat, preto ho nezaskoci vietor a ani nepada.

Nemyslím že by Contador mal s týmto problém. Ten vie tiež jazdiť. V 2013 práve Contador s tímom získali na Froome-a s Quintanom vyše minúty na rovine na vetre. To že vtedy zďaleka nemal svoju formu v horách je druhá vec.
A s pádmi, ktokoľvek môže spadnúť keď spadne niekto rovno pred ním, ale buchne do neho. Veď práve Nibali spadol na domácich MS pred 2 rokmi v dôležitom okamihu.
Aby som nebol negativistický, Nibali ho by z boja na víťazstvo nevylučoval, špeciálne ak bude mať podobne silnú podporu akú má aktuálne Aru na Gire, ale bol by som prekvapený keby vyhral on, je u mňa tiež až štvrtý čo sa týka šancí.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Pon 25. Máj 2015 21:28:12

Tak nič. Ja som nevedel, že to bolo tak blízko cieľu... samozrejme 6km pred cieľom sa už nič zastavovať nedá, tam už nikto čakať nebude, s tým by už nič nespravil ani sám veľký Cancellara. Každopádne ja som tým nechcel zvaliť vinu na nikoho... Ani na Contadora ani na Quick-Step, keď to bolo 6 km do cieľa, je jedno kto za to vzal, niekto by sa našiel vždy.

@Paula@sile: Otázne je v čom presne so mnou o tíme Sky nesúhlasíš? Keď som rozprával, vždy som rozprával o aktuálnej forme. A to nejde oddiskutovať, že boli inde ako súperi. Už od TDU cez Andalúziu, Nice, Trentino a silní boli aj na klasikách. Takže áno do Gira boli tímovo najlepšie zoskupenie. To, že na Gire na Astanu nemajú a ten rozdiel je do očí bijúci, navyše teraz stratili lídra, je vec druhá... a je pravda, že horšia.

PS: z príspevkov už dlhšie pozorujem, že fandenie pojímaš asi najaktívnejšie z nás, ktorí sa tu vyjadrujeme, zrejme máš blízko k Belgicku. Kde presne ste prosím ta boli v Dolomitoch?

Otázne tak trošku je, prečo je Porte taký aký je. Ono to čo sa mu deje, to nie je v nohách (aj keď nechápem načo vletel do sezóny v januári v takej fazóne, to priam volá po tom, že ho to v neskoršej fáze sezóny odrovná) ale v hlave. A líder, ktorý napriek tomu, že ide do pretekov vo skvelej forme, ale niekde v hĺbke je nejaký komplex nie je úplne dobrá vsádzka. Prečo taký Porte je? On nie je človek, ktorý má za sebou päť vyhraných GT, ktoré išli bez problému, naopak, zatiaľ sa mu nikdy nedarilo, väčšinou to takých ľudí zocelí, napríklad Konig. Ten mal, tak ako minulý rok, zlý úvod do pretekov (a veľmi zlý do celej sezóny) ale verí, prečká prvé fáze chaosu a presýpania a a tá stabilita GT lídra sa ukáže. Fakt je taký, že pretekom to uškodilo maximálne, pretože súboj aký sa ešte v prvom týždni zdal je už len taká krásna spomienka.

@Zutu
"Keby na to mal, tak tie dve miutky si v pohode zoberie spat v casovke." :roll: Na Contadora dve minútky v pohode? To ale nemyslíš vážne, že?
Lepšie pozeraj, Nibali s Portem pelotón zastavili pri Contadorovom páde vo Vogézach. A to bol Contador od žltého dresu vzdialený takmer tri minúty.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod motyliLET » Pon 25. Máj 2015 22:06:38

No tiez trosku nesuhlasim s berloqom ohladom porteho a sky ja vidim hlavny problem v organizacii a myslim ze tento team sky co je na gire nerespektuje porteho ako leadra oni to asi vycitili ze nato tento rok zase nema ved ked sa mu to stalo nik zo sky pri nom nebol ako je to mozne na GT u potencialneho top favorrita? Celkovo si myslim ze porte vyhorel koli dvom veciam psychika v hlave neveri si a po druhe naozaj to napalil prilis skoro drzat spickovu formu od januara do konca maja s tym ze na konci toho maja je 3 tyzdnova GT je vela a este poznamocka k cakaniu na favorita v dnesnom peletone sa to deje stale leadri sa pockaju pokial to ozaj nie par km do ciela myslim ze 2013 cakali na evansa v tej etape s tymi klincami tam mal defekt a cakali ako nibali tak aj froome alebo kto to bol a bola to ta etapa kde bol peto sagan v uniku s tymi vrcharmi a myslim ze vtedy len roland tahal ako blazon zaco si vysluzil velku kritiku
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod paula@sile » Pon 25. Máj 2015 22:31:08

berloq píše:Tak nič. Ja som nevedel, že to bolo tak blízko cieľu... samozrejme 6km pred cieľom sa už nič zastavovať nedá, tam už nikto čakať nebude, s tým by už nič nespravil ani sám veľký Cancellara. Každopádne ja som tým nechcel zvaliť vinu na nikoho... Ani na Contadora ani na Quick-Step, keď to bolo 6 km do cieľa, je jedno kto za to vzal, niekto by sa našiel vždy.

@Paula@sile: Otázne je v čom presne so mnou o tíme Sky nesúhlasíš? Keď som rozprával, vždy som rozprával o aktuálnej forme. A to nejde oddiskutovať, že boli inde ako súperi. Už od TDU cez Andalúziu, Nice, Trentino a silní boli aj na klasikách. Takže áno do Gira boli tímovo najlepšie zoskupenie. To, že na Gire na Astanu nemajú a ten rozdiel je do očí bijúci, navyše teraz stratili lídra, je vec druhá... a je pravda, že horšia.

PS: z príspevkov už dlhšie pozorujem, že fandenie pojímaš asi najaktívnejšie z nás, ktorí sa tu vyjadrujeme, zrejme máš blízko k Belgicku. Kde presne ste prosím ta boli v Dolomitoch?

Otázne tak trošku je, prečo je Porte taký aký je. Ono to čo sa mu deje, to nie je v nohách (aj keď nechápem načo vletel do sezóny v januári v takej fazóne, to priam volá po tom, že ho to v neskoršej fáze sezóny odrovná) ale v hlave. A líder, ktorý napriek tomu, že ide do pretekov vo skvelej forme, ale niekde v hĺbke je nejaký komplex nie je úplne dobrá vsádzka. Prečo taký Porte je? On nie je človek, ktorý má za sebou päť vyhraných GT, ktoré išli bez problému, naopak, zatiaľ sa mu nikdy nedarilo, väčšinou to takých ľudí zocelí, napríklad Konig. Ten mal, tak ako minulý rok, zlý úvod do pretekov (a veľmi zlý do celej sezóny) ale verí, prečká prvé fáze chaosu a presýpania a a tá stabilita GT lídra sa ukáže. Fakt je taký, že pretekom to uškodilo maximálne, pretože súboj aký sa ešte v prvom týždni zdal je už len taká krásna spomienka.

@Zutu
"Keby na to mal, tak tie dve miutky si v pohode zoberie spat v casovke." :roll: Na Contadora dve minútky v pohode? To ale nemyslíš vážne, že?
Lepšie pozeraj, Nibali s Portem pelotón zastavili pri Contadorovom páde vo Vogézach. A to bol Contador od žltého dresu vzdialený takmer tri minúty.


ze sky ako tim podavaju vysledky, a su alebo boli inde ako ine timy.. na to ake maju prostriedky a aj cyklistov, to ani inak byt nemoze, ale nezbavim sa toho dojmu, ze casto planuju az to nakoniec preplanuju a narychlo to len hasia…improvizuju, co by sa takemu timu nemalo stat..
ano, porte vyhral vsetko co sa len dalo tohto roku, ale co ukazal v tych velkych dolezitych pretekoch ako giro a tdf… katastrofa ….
myslim si, ze nema na to, aby vyhral velky pretek, nejde o formu, ono je to u neho asi v hlave, a to je jeho najväcsi problem… aj ked by som mu to velke vitazstvo priala

ano, mam blizko k belgicku, zijeme v aachene na hranici bel a nl….

v dolomitoch sme boli v okoli schenna,meran, bolzano, passo mendola- to bolo este celkom ok, ale odtial este na penegal, skoro 4 km 380 vyskovych metrov a to ma dorazilo, sme hold ti klasikari 8-)
( na tie uplne velke kopce musime este natrenovat, mozno na buduci rok..)
bola to ale zaujimava skusenost
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Zutu » Pon 25. Máj 2015 23:50:17

nomad píše:3. ake by boli porteho vykony keby ... urcite by bol stale v hre.jednoducho ho to psychicky zlomilo a uz nenasiel v sebe motivaciu.je nemyslitelne aby stratil formu po takych vykonoch ake predvadzal az do gira.
4. s prehladom vyhra contador, otazka je ci bude mat na TdF este dost sil ako froome&nibali,ktori to cele sperkuju na jedny preteky v roku. preto by som mu velmi prial aby prelomil barieru giro&tour. do buducna tym motivuje aj ostatnych,aby to dokazali.jedine tak sa moze stat giro atraktivne jak kedisy.


Je nemyslitelne aby Porte stratil formu ktoru drzi od januara do maja a zaroven je podla teba otazne ci Contador udrzi formu z maja do jula?

@berloq: Porte je podla mna casovkar. Myslim, ze je majster australie a tam nie je slaba konkurencia. Contador je vrchar co vie zajist slusne casovku, ale cakal som ze na Porteho strati. Pri takej dlhej casovke su straty aj niekolko minutove. Myslel som si, ze Contador strati viac ako minutu na Porteho. Velmi ma prekvapil Contadorov vysledok v casovke. (samozrejme som vychadzal z toho, ze to nebola casovka do kopca, v takej by boli sily medzi nimi vyrovnanejsie)
Neviem o tej situacii vo Vogezach. Ani neviem aka etapa sa tam isla (ak to bolo na TDF14 tak z nej som mal moznost vidiet iba zo 5 etap, tak mi to mohlo ujist. Napis mi prosim ta aky pretek a kolka etapa to bola)
Za ten cas co sledujem cyklistiku som videl tisicky defektov a tech. problemov, ale aby sa na niekoho cakalo? ...jedine domestici na svojho lidra. Vzdy sa to riesi tak, ze smoliar sa prekluckuje kolonou aut a rozhodcovia prizmuria oci, ked sa chvilku za daakym autom vyvezie.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod nat » Uto 26. Máj 2015 3:36:52

nomad píše:2. ci mal dostat dodatocnu penalizaciu 2min - rozhodne nemal, organizatori gira tym odpisali spolufavorita a tym ubrali na atrkativite. a pochybujem,ze sa porte este na gire ukaze.dalo sa to vyriesit upozornenim a ze do buducna sa to uz tolerovat nebude,resp.to pravidlo uplne zrusit.

Uz stym prosim prestante. Pokial by to pravidlo neexistovalo , ozaj by tu zachvilku bohate timy ako Sky malo zaplatene este 2 timy ako back up. A vyska trestu je primerana, lebo trest musi byt vyssi ako potencialny zisk. Ak by Portemu nevymenil koleso tak by Richie stratil minutu ale mozno aj tri, takze by sa mu to mozno oplatilo aj porusit pravidla.

nomad píše:5. v konigovi vyrasta pretekar na celkove umiestnenia, bude lepsi jak kreuziger, na zaklade vysledkov 2013-2015 je uz v podstate asi aj uspesnejsi. na tomto gire sa postupne prepracuje na podium.

Suhlasim pretekar na celkove umiestnenia, ale nie na top1 na GT. Chyba mu schopnost acceleracie. Jedine ako to zvratit je zamakat na casovke, ale asi druhy wiggo z neho nebude ;)

Ale zda sa, ze konzistentnost je jeho sila a urcite 15 z 20 timov by bolo nadsene mat jazdca v top3 na GT (ale SKy ci TS to urcite nebudu, hoc hnevat sa tiez nebudu :)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Wiggins vs. Evans

Poslaťod rrYan* » Uto 26. Máj 2015 8:46:35

Zutu píše:Za ten cas co sledujem cyklistiku som videl tisicky defektov a tech. problemov, ale aby sa na niekoho cakalo? ...jedine domestici na svojho lidra. Vzdy sa to riesi tak, ze smoliar sa prekluckuje kolonou aut a rozhodcovia prizmuria oci, ked sa chvilku za daakym autom vyvezie.


Tdf 2012, Stage 14 - Sky s Wigginsom cakalo na Evansa, po tych "pripinacikoch" na kopci... https://youtu.be/dzdaBpaetFI?t=6796 (bohuzial nenasiel som lepsie video....)
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod eres » Uto 26. Máj 2015 13:22:29

Zaujímavá debata.

Pre fanúšikov Porteho je toto Giro asi sklamaním, ja osobne som ho radil do trojky najväčších favoritov spolu s Contadorom a Uránom, ale osobne som mu moc neveril a do tímu na velogames si ho nevybral :D . Zato (zatiaľ) ma príjemne prekvapuje Aru, pri ktorom som sa obával, ako zvládne mediálny humbuk okolo svojej osoby v Taliansku...

Počas etapy sa stáva, že sa počká na súpera, ktorý má problémy (príklady tu uvádzané boli - pripináčky na TdF 2012), ale neviem si predstaviť, že sa niečo také stane, keď sa balík rúti do cieľového šprintu. A mimochodom, nestalo sa to len Portemu, ale aj následne Albertovi, keď sa zaplietol do pádu 200 metrov pred ochrannou zónou a prišiel o ružový dres. Ale hneď si ho následne dokázal v časovke zobrať naspäť.

Portemu, podľa mňa nevyšla vec, ktorá sa ľahko napíše a ešte ľahšie povie, ale v praxi je to umenie - načasovanie formy. Od začiatku roka jazdil famózne, vyhrával od januára do apríla skoro všetko, čo sa dalo, zatiaľ čo Alberto dal "iba" jednu etapu v Andalúzii a Fabio zhola nič. Očividne však ladili a smerovali svoje úsilie na Giro (to, že Alberto ešte zároveň myslí na Tour, je na inú debatu).

Nemyslím si, že na úplne vrcholnej úrovni sa dá jazdiť celú sezónu, takže neverím, že napríklad Kristoff bude taký silný aj na TdF a na jeseň, ako bol počas jarných klasík a to, že Petrovi nevyšli jarné klasiky tak, ako si asi predstavoval, neznamenalo, že má svoj zenit výkonnosti za sebou (a podobné blbosti, čo sme sa od rôznych "odborníkov" mohli dočítať) a prišla fantastická a nezabudnuteľná Kalifornia...

Plus ešte sú tu minimálne dve roviny, do ktorých nevidíme:
1. hlavy pretekárov a všetko, čo sa v nich odohráva,
2. zákulisie tímov a to, čo neprenikne na verejnosť (zdravotné problémy, experimentovanie s ubytovaním a jeho dôsledky atď.).

Takže je možné, že problémy a komplikácie, čo Porteho zrazili na kolená, Contadora naopak dokázali správne naštartovať k ešte lepším výkonom.

Vyzerá to, že o víťazovi je rozhodnuté a Aru nemá na to, aby stiahol stratu na Contadora, ale je pred nami posledný týždeň, tak si ho užime a všetko je možné. Minimálne verím, že to bude zaujímavé - ak už nie bojom o víťazstvo, tak minimálne súbojom o pódium.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Uto 26. Máj 2015 20:42:30

Astana chcela uťahať Contadora a uťahala Arua, tak by sa dala charakterizovať momentálna situácia. (Je teda pravda, že uťahala trebárs aj Urana, van den Broecka, či ďalších). Kto ale čakal, že vystúpa hviezda Landu ? A to bol dnes chvíľu Fabio virtuálne v ružovom, asi si veril, obávam sa ale, že to počas prvých dňoch týždňov prepálil a teraz sa mu to vrátilo aj s úrokmi. Ja som mal z neho z minulosti dojem, že mu práve vyhovuje, keď sa časom zlepšuje, tu sa ale vystrieľal príliš skoro - hoci na Contadora nemal.

Inak veľmi sa mi páči bojovný výkon Hesjedala, ktorému to síce v úvode Gira ušlo, no už asi v troch etapách ukázal obrovskú bojovnosť, hodnú budúceho šampióna. A Betancur sa tiež neukazuje v zlom svetle. Ale čerešničkou na torte je Kruijswijk, ktorý sa tu ukazuje snáď v životnej forme a svojimi bojovnými životnými výkonmi prekvapuje asi aj sám seba.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Uto 26. Máj 2015 23:11:31

Tak ako vyzerali Saxo v prvom týždni silno, dnes sa to o nich povedať nedá... nedá sa to povedať o Bassovi, Rogersovi a ani Kreuzigerovi. Dobre, Basso to je labutia pieseň a ešte k tomu falošne spievaná... nad jeho kúpou som sa už raz zamýšľal a dnes sa ukazuje, že Basso nie je ani zďaleka tak platný ako v minulosti. Od Rogersa sa tak isto čakalo oveľa viac... A Kreuziger v časovke tak isto stratil absolútne všetky sily. Niekdajší piaty muž celej Tour, predsa musí vydržať ťahať ďaleko viac po rovine ako nejaké 2 kilometre. Navyše sa pretláčal s Tiralongom, ktorý by teda nemal byť silnejšia opozícia v ťahu na rovine. Ale ani nejde o to či by ich sťahoval alebo nie, ale skôr o to, že keď tam došiel Paulinho, Kreuziger im zakýval. Takto vyšťavené mužstvo, to sa len tak nevidí. Je to brutálny rozdiel, Astana dôjde na čelo a Saxo sa rozpadne... rozpadne nie je dobré slovo. Oni jednoducho zmiznú. Dajme tomu, keby sa jednalo o cieľový kopec... to je už jedno, či by išiel Contador sám, alebo by mal niekde za sebou svojich ľudí. Ale keď ho izolujú 40km pred cieľom a aj skôr, to asi nie je to pravé orechové... To asi nebude pre Contadora šetrenie síl.

Ale dnes Contadorovi vypomohli... dávni priatelia? No Anton mal zrejme u neho dlh v podobe Zoncolanu, kde to bolo od Contadora také možno pustené. U Nocentiniho ma napadá jediná spojitosť a to TdF 2009, kde sa medzi nimi predával žltý trikot, ale tomu vzťahu až tak nechápem.

Desivá je sila Landu, dnes na Mortirole vyzeral, že by stihol ešte vypiť kávu. To ako ľahko dorazil Contadora po jeho útoku, vyzeralo, že ani nejdú jednu ligu. Je to zaujímavé, kto by to bol povedal, že z baskických semienok vo svete sa najlepšie ujme práve Landa. Sanchez už má svoj vek a po sezóne zrejme končí, Nieve sa nijako ďalej v Sky neposunul, skôr sa stále zapracováva do systému, Anton v Movistare už len pripomína jeho dávne časy. A potom ešte bratská dvojica Izaguire, ktorí plnia v Movistare dobrú robotu. Ale Landovi zatiaľ Giro vychádza na jednotku, má fazónu takú, že keď to pôjde v podobnom duchu pokojne môže zobrať ďalšiu etapu. Tá tímová sila je veľká, dnes bol ešte pribrzdený Aruom, no od zajtra pôjdu Astana na dvoch lídrov, tak aby boli na pódiu obidvaja.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Uto 26. Máj 2015 23:38:52

Pozerám, že som z Hesjedala namiesto minulého urobil budúceho šampióna. :D To už asi nie. :roll:

Inak vcelku pomerne neviditeľný Basso dnes viac nemohol urobiť, keďže koleso dal Pistolerovi.

Landa dnes pôsobil silne, ale pravdu povediac, mal našetrené lebo nemusel nikoho naháňať ako Contador, ktorý si sám musel stiahnuť cca50 sekúnd a okrem toho sa pošetril aj na časovke. Je to paradox, lebo keby šli od začiatku na neho, možno by vôbec nebol tak vysoko. Ale vlastne doteraz nebol ani dôvod, lebo Aru mal oveľa lepšie výsledky, aj keď teda výsledok z Trentina a etapa z Baskicka niečo už naznačovali, z čoho sa ale nedali robiť prehnané závery pre závod GT.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Wiggins vs. Evans

Poslaťod Zutu » Str 27. Máj 2015 0:39:52

rrYan* píše:
Tdf 2012, Stage 14 - Sky s Wigginsom cakalo na Evansa, po tych "pripinacikoch" na kopci... https://youtu.be/dzdaBpaetFI?t=6796 (bohuzial nenasiel som lepsie video....)


Tak dnes myslim ze krasna nazorna ukazka, ako sa v dnesnej dobe caka na konkurenta v technickych problemoch :D
TDF12 14. etapa bola trochu specificka situacia. Islo o sabotaz s pripinackami na ceste a v problemoch bolo velmi vela cyklistov (Evansovi nemohol dat domestik koleso, lebo aj on mal defekt :D )
Myslim, ze o osude etapy bolo orozhodnute (vitazstvo uniku) a v sky si povedali, ze naco sa natahovat do konca etapy o par sekund, asi by to bolo vyrovnane natahovanie. Mozno by sa vzadu ocitlo viac lidrov s defektom, tak sa rozhodli pre gentlemanske gesto. Navyse Evans stracal uz tri minuty a vobec nebol pre nich v GC hrozba (mali Wiginsa a Frooma v zalohe na prvych dvoch miestach, nepotrebovali zhanat dalsie sekundy)
A treba dodat, ze ani v tedy to nebolo 100% cakanie, myslim ze Rolland si napriek tomu nastupil a snazil sa nieco ziskat.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Wiggins vs. Evans

Poslaťod rrYan* » Str 27. Máj 2015 0:48:17

Zutu píše:
rrYan* píše:
Tdf 2012, Stage 14 - Sky s Wigginsom cakalo na Evansa, po tych "pripinacikoch" na kopci... https://youtu.be/dzdaBpaetFI?t=6796 (bohuzial nenasiel som lepsie video....)


Tak dnes myslim ze krasna nazorna ukazka, ako sa v dnesnej dobe caka na konkurenta v technickych problemoch :D
TDF12 14. etapa bola trochu specificka situacia. Islo o sabotaz s pripinackami na ceste a v problemoch bolo velmi vela cyklistov (Evansovi nemohol dat domestik koleso, lebo aj on mal defekt :D )
Myslim, ze o osude etapy bolo orozhodnute (vitazstvo uniku) a v sky si povedali, ze naco sa natahovat do konca etapy o par sekund, asi by to bolo vyrovnane natahovanie. Mozno by sa vzadu ocitlo viac lidrov s defektom, tak sa rozhodli pre gentlemanske gesto. Navyse Evans stracal uz tri minuty a vobec nebol pre nich v GC hrozba (mali Wiginsa a Frooma v zalohe na prvych dvoch miestach, nepotrebovali zhanat dalsie sekundy)
A treba dodat, ze ani v tedy to nebolo 100% cakanie, myslim ze Rolland si napriek tomu nastupil a snazil sa nieco ziskat.


V pohode :) , len som naznacil, ze aj za ten cas, co sledujes cyklistiku a videl si tisicky defektov a tech. problemov ... , sa na niekoho cakalo ;)
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Zutu » Str 27. Máj 2015 1:06:45

ok, moj nazor je ze take gesta uz v cyklistike nemaju buducnost. Aj ked by to bolo pekne ale pretekari a hlavne ich zamestnavatelia to beru prilis vazne :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Str 27. Máj 2015 9:20:06

Čo poviete na včerajšiu viditeľnú pomoc Antona Contadorovi ? Paradoxne keď Pistolera dotiahol k svojmu tímovému kolegovi Amadorovi tak skončil :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Zutu » Str 27. Máj 2015 10:37:44

ifčopifčo píše:Čo poviete na včerajšiu viditeľnú pomoc Antona Contadorovi ? Paradoxne keď Pistolera dotiahol k svojmu tímovému kolegovi Amadorovi tak skončil :lol:


podla mna nieco podobne ako Oss a Sagan, alebo stary dlh
P.S: Amador je v pohodke, nepotrebuje pomoc :D
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod MichalJ » Str 27. Máj 2015 10:47:27

berloq píše:... A Kreuziger v časovke tak isto stratil absolútne všetky sily. Niekdajší piaty muž celej Tour, predsa musí vydržať ťahať ďaleko viac po rovine ako nejaké 2 kilometre. Navyše sa pretláčal s Tiralongom, ktorý by teda nemal byť silnejšia opozícia v ťahu na rovine. Ale ani nejde o to či by ich sťahoval alebo nie, ale skôr o to, že keď tam došiel Paulinho, Kreuziger im zakýval...

Ono u Romana netreba zabúdať akej bol(/je) v situácií. Rok poriadne nejazdil, minulý rok nešiel žiadnu GT, myslím že to že nestíha je úplne pochopiteľné. Ak nedostane trest a nastúpi Tour/Vueltu, trúfam si povedať že bude oveľa silnejší.
A s Rodgersom sa počíta aj na Tour, je možné že mal nastavený tréning aby vrchol mal až tam. Každopádne Tinkoff asi nečakal že ich až takto budú porážať, inak by určite nešli ten prvý týždeň tak ako išli.
Mimoto, pozrime sa aj na SKY, kto čakal že celý tím bude takto slabý? Tí vybuchli ešte oveľa viac ako Tinkoff, a predsa čakám že na Tour budú opäť tam kde majú byť.
Naposledy upravil MichalJ dňa Str 27. Máj 2015 10:50:03, celkovo upravené 1
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Str 27. Máj 2015 10:47:53

ifčopifčo píše:Čo poviete na včerajšiu viditeľnú pomoc Antona Contadorovi ? Paradoxne keď Pistolera dotiahol k svojmu tímovému kolegovi Amadorovi tak skončil :lol:


Vtipný okamžik, ale aspoň sa na chvíľu prebral zo zimného spánku. :)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 264 hostia