Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Uto 13. Okt 2020 14:09:09

hujhe píše:Tak ci tak sme dnes videli velku bojovnost a odhodlanie od Petra. A aj silu. Ze unik ujde neverili ani niektori ludia povodneho uniku. Inak neviem ako casto sa na Gire testuje, ale ak to je priebezne, tak davam tomu 5 dni a je zrusene. V tych timoch sa to musi velmi rychlo roznasat, ved su vkuse spolu. Mozno by sme mali o dovod naviac sa tesit na Ronde :mrgreen:

no dobre ale ak by to chytil aj Peto tak ten dovod naviac pada. cize aby Peto isiel na Ronde muselo by zahrat vela faktorov:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Uto 13. Okt 2020 15:11:29

Peto vyzera dobre, mozno to dnes mali dat z pelotonu. no uvidime. peloton je zbytocne premotivovany. mali to uz nechat tak:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Uto 13. Okt 2020 15:22:35

To co je za taktika. Ganna utoci, zbavi sa jedneho z dvojice Movistar, no Swift, timovy kolega, ho dolepi. WUT
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod eres » Uto 13. Okt 2020 16:06:06

Yeeees :lol:
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Uto 13. Okt 2020 16:18:47

Taky suhrn, Sagan sa cez 40 km natahoval s celou Groupamou (stahovat pomahal aj Demare), jeho naskok v uniku bol aj 16 sekund, no v podstate dvaja s Gannom porazili Groupamu. V uniku mal dvojicu z Ineosu a Movistaru, ktori mu nastupovali no on to vsetko pochytal aj po tej nahanacke s Groupamou. Potom ho stahoval UAE pre Ulissiho. Naskok 4 min klesol pod minutu. UAE vystriedal NTT a stahovali unik pre Pozzoviva. Sagan sa stale drzal a usiel vsetkym z uniku. Este zautocil Bilbao, a dost dlho sa drzal pred pelotonom takze to znamenalo ze QS musel tahat nech nepridu o ruzovy dres. Jednoducho v pelotone sa vkuse slo naplno a aj tak im usiel. Komentator na anglickom eurosporte: Its world against Sagan. Toto bude pamätne vitaztsvo.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Gaučový profesionál » Uto 13. Okt 2020 16:26:03

Nečakal som to dnes, o to krajšie je to :) Myslím, že kecy, že Sagan je za zenitom boli prehnané. Chýbali mu zjavne kilometre na TDF a až tu vidíme aký zver vie byť Sagan vo forme.
Sám som vyhlasoval, že bude na TDF a aj Gire bez etapy a teraz si sypem popol na hlavu :) Krásny výkon.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Uto 13. Okt 2020 16:26:48

akoze nechcem sa nejako nechat uniest jednou etapou, ale aj ten Petrov vrcharsky vykon aj to ako zautocil v tom kopci a ako posobil, jednoducho tohto Petra by som chcel vidiet na Ronde. verim tomu ze sa konecne vyjazdil do formy. nezabudajme ze minuly rok na Ronde bol na tom o dost horsie a napriek tomu sa dokazal udrzat v skupine za Bettiolom. mozno by nepatril na uroven s MvdP a WvA kvoli tomu ako prebieha tato sezona a ake vykony oni predvadzali, ale myslim si ze hned za nich by Peter patril. na uroven s Pedersenom a Bettiolom
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Uto 13. Okt 2020 16:46:11

To je tak, keď po dni voľna máte v úniku klasikárskej etapy topklasikára, ktorý tento rok nič nevyhral, naštvaného na seba aj súperov, odhodlaného striasť sa šprintérov za každú cenu a vyhrať konečne chýbajúcu etapu na tretej GT = vrchári, GC jazdci, časovkári, iní klasikári, šprintéri - dnes to máte bez nároku na etapu... :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Uto 13. Okt 2020 16:46:37

hujhe píše:Taky suhrn, Sagan sa cez 40 km natahoval s celou Groupamou (stahovat pomahal aj Demare), jeho naskok v uniku bol aj 16 sekund, no v podstate dvaja s Gannom porazili Groupamu. V uniku mal dvojicu z Ineosu a Movistaru, ktori mu nastupovali no on to vsetko pochytal aj po tej nahanacke s Groupamou. Potom ho stahoval UAE pre Ulissiho. Naskok 4 min klesol pod minutu. UAE vystriedal NTT a stahovali unik pre Pozzoviva. Sagan sa stale drzal a usiel vsetkym z uniku. Este zautocil Bilbao, a dost dlho sa drzal pred pelotonom takze to znamenalo ze QS musel tahat nech nepridu o ruzovy dres. Jednoducho v pelotone sa vkuse slo naplno a aj tak im usiel. Komentator na anglickom eurosporte: Its world against Sagan. Toto bude pamätne vitaztsvo.


Dobre si to zhrnul. To ako si drzal Bilbaa na distanc v poslednom kopci. A potom este aj duha vysla na konci :D Toto bolo brutalne vitazstvo od Petra a jeden z naj vykonov jeho kariery. Poslednych 20 km sa mi nedalo sediet na gauci. Stale sa bojim ze sa zobudim z tohto sna :D Toto bol naozaj Sagan vo vrcholnej forme.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 13. Okt 2020 17:00:12

Najkrajšie víťazstvo od P-R 2018 ;) Oplatilo sa, počkať si... Sagan takýmito výkonmi utvára cyklistiku.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Uto 13. Okt 2020 17:00:29

Keram píše:Toto bol naozaj Sagan vo vrcholnej forme.

bojim sa zatial suhlasit ale je mozne ze ano:) a ak je vo svojej naozaj top forme tak potom jedno oko sa mi smeje ale druhe place ze Sagan v top forme nejde na Ronde.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ondro » Uto 13. Okt 2020 17:12:04

Toto víťazstvo ma 3 krát väčšiu hodnotu, ako všetky 3 Demarove dokopy. Ktovie, ako to bude ďalej v bodovačke.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 13. Okt 2020 17:12:58

simko píše:
Keram píše:Toto bol naozaj Sagan vo vrcholnej forme.

bojim sa zatial suhlasit ale je mozne ze ano:) a ak je vo svojej naozaj top forme tak potom jedno oko sa mi smeje ale druhe place ze Sagan v top forme nejde na Ronde.


Dnes asi každému fanúšikovi cyklistiky preblyslo hlavou ako Sagan rve na Kwaremonte Van Aerta a van der Poela... Ja pevne verím, že Peter nikam neodchádza, pretože on síce nepotrebuje klasiky, ale klasiky veľmi potrebujú jeho.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Uto 13. Okt 2020 17:16:15

Si pis ze mi to dnes preblyslo. Aj som siel dost daleko vo svojej fantazii ako ich tam nechava a ide sam do ciela :D Snad dalsia jar bude uz normalna a vsetci budu zdravi a vo svojej top forme. To bude radost pozerat ako sa nahana Sagan, MvdP, Aert, GvA
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Uto 13. Okt 2020 17:16:55

a zas raz Peto vyhral etapu z ktorej som nevidel ani sekundu...som rad ze som mu to dnes doprial :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Uto 13. Okt 2020 17:19:40

majo píše:a zas raz Peto vyhral etapu z ktorej som nevidel ani sekundu...som rad ze som mu to dnes doprial :D

tak tymto padom si dopozeral Giro to je ti dufam jasne:))
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Uto 13. Okt 2020 17:29:39

@ifcopifo
ifco casto si hovoril ze Peto nic nepredviedol od TdF 2018, neda sa povedat ze som s tym uplne suhlasil lebo podla mna v Yorkshire bol silny, mal formu aj na titul a takisto ta piata etapa na TdF 2019 bola velmi slusna co sa sprintu tyka. ale verim tomu ze pocnuc dneskom uz nemozeme povedat ze Peto od TdF 2018 nepredviedol supervykon:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Uto 13. Okt 2020 17:37:17

majo píše:a zas raz Peto vyhral etapu z ktorej som nevidel ani sekundu...som rad ze som mu to dnes doprial :D


Kamos najdi si zaznam. Lebo toto bolo neuveritelne. Najskor mu nastupovali v tusim najtazsom kopci. A potom ich na dalsich on odparal. Swift mu potom vobec nestriedal ked boli dvaja tak dupol na plyn a nechal v kopci aj jeho :D Ceresnickou na torte bolo ked udrzal na distanc Bilbaa ktory usiel hlavnej skupine a to po tolkom case v uniku. Udrzat takeho vrchara na distanc. A z pelotonu zostalo tusim 12 jazdcov takze za Saganom sa vazne pretekalo. Aj v tom brejku to boli dobri jazdci. Toto bolo najkrajsie a najpamatnejsie Saganovo vitazstvo v nejakom etapaku. Dlho sme cakali kym sa vrati a jedna lastovicka leto nerobi ale vratil sa vo velkom style ako pravy sampion. No bola to podivana :D Jeden z highlightov jeho kariery.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Uto 13. Okt 2020 17:42:20

Na anglickom eurosporte vobec nesetrili. Ze to bol vykon storocia. Taka veta tam zaznela viackrat. Aj ked oni tam casto veci viac prezivaju, aj preto tam je najlepsi komentar :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Uto 13. Okt 2020 17:51:57

@keram

tak dufam ze v noci pojde opakovacka na ES a to budem urcite pozerat...heh a keby si videl jak som dnes soferoval v tom lejaku a kazdu chvilu refreshoval CI a cital raporty...je az zazrak ze som nehavaroval...notmalne som mal emocie ako uz davno nie :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 62 hostia