Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Ned 15. Máj 2016 22:42:50

Nemám rád dlhé časovy na GT, rozbijú celkové poradie a vyradia x favoritov.

Urán by to mal asi pre 3-týždňové etapáky už zabaliť, ide to s ním dole vodou.

Držím palce Andreyovi, kiež by podal dobré výsledky v horských etapách a nemusel sa obetovať pre Alejandra.

Chudák Ilnur, je mi ho moc ľúto. Zatiaľ bol veľmi dobrý, ale dnes to totálne schytal.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Tom Doumolin

Poslaťod sportovec » Pon 16. Máj 2016 10:28:48

bloy píše:Dnes sa ukázalo, že mnohí príliš skoro pasovali Doumolina na boj o GC; a pritom tie najťažšie etapy sú len pred nami.

Tak dalo sa čakať, že v tých najdrsnejších kopcoch stratí, ale táto 8. etapa pre neho mohla byť +/- znesiteľná. No nevládal ani s druhým sledom poriadne + Movistar mu naložil koľko vládal. Ani túto časovku nezajazdil nejako excelentne. Možno je chorý alebo to prepálil, alebo sa nenajedol .... vraj má aj viac kilogramov ako minulý rok a ani netrénoval kopce ako na Vueltu 2015. Mal by ho chytiť niekto do ruky ako chytili Wigginsa + kúpiť mu nejakého dvorného oddaného kopcovitého domestika (niečo ako Froome, Porte).
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod eres » Pon 16. Máj 2016 11:01:31

Ja osobne som zvedavý, ako sa v nasledujúcich horských etapách predvedie Landa, mať po tejto časovke stratu na Nibali s Valverdem menej ako pol minúty - myslím, že v to nedúfal ani sám...

Zaujímavým, vzhľadom na svoju stratu, by to teraz mali robiť Majka, Zakarin, Pozzovivo, Chaves, Urán a, last but not least, samozrejme Hesjedal :lol:

Celkom sa na ďalší vývoj teším.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 16. Máj 2016 16:08:16

eres píše:Ja osobne som zvedavý, ako sa v nasledujúcich horských etapách predvedie Landa, mať po tejto časovke stratu na Nibali s Valverdem menej ako pol minúty - myslím, že v to nedúfal ani sám...

Zaujímavým, vzhľadom na svoju stratu, by to teraz mali robiť Majka, Zakarin, Pozzovivo, Chaves, Urán a, last but not least, samozrejme Hesjedal :lol:

Celkom sa na ďalší vývoj teším.


Ja tiež, je to výborne rozohrané, v čele nefavoriti ale žiadni babráci, verím že Brambilla bude tuho bojovať, so stratami ale nie rozhodujúcimi, sú tam cyklisti ktorí budú musieť útočiť a k tomu ešte najväčší favoriti s minimálnymi rozdielmi, to sľubuje skvelý zvyšok Gira. Len s tým Hesjedalom som skeptický, mám pocit že už na to nemá, ale hádam ma príjemne prekvapí.

Len nesúhlasím s bloyom, minimálne jedna dlhšia časovka na GT podľa mňa jednoznačne patrí, je to disciplína ktorú musí aspoň na slušnej úrovni ovládať každý etapový pretekár s ambíciami vyhrať GT. GT nie je súťaž papierákov neschopných potiahnuť na rovine či v zvlnenom teréne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Pon 16. Máj 2016 17:17:32

To je možné, že tam patrí (teraz si ani nespomínam, že by som niekde písal, že tam nepatrí, skôr mi išlo o to, že mám radšej keď je to vyrovnané), ale prakticky vyradila Chavesa, Zakarina, Pozzoviva so súboja o prvé miesto. To je síce fajn, že budú musieť útočiť, ale veľkú šancu im proti silným zostavám Astany, Movistaru, či SKY nedávam. Podľa mňa by väčší boj bol, keby nemali taký zásek na Nibaliho a spol.

Hesjedal podľa mňa už pôjde len po nejakú etapu, ak teda vôbec.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 16. Máj 2016 18:09:35

bloy píše:To je možné, že tam patrí (teraz si ani nespomínam, že by som niekde písal, že tam nepatrí, skôr mi išlo o to, že mám radšej keď je to vyrovnané), ale prakticky vyradila Chavesa, Zakarina, Pozzoviva so súboja o prvé miesto. To je síce fajn, že budú musieť útočiť, ale veľkú šancu im proti silným zostavám Astany, Movistaru, či SKY nedávam. Podľa mňa by väčší boj bol, keby nemali taký zásek na Nibaliho a spol.

Hesjedal podľa mňa už pôjde len po nejakú etapu, ak teda vôbec.


Napísal si že nemáš rád dlhé časovky na GT pretože rozbijú celé poradie. Ale celé poradie rozbije aj nejaká horská etapa, v tom rozdiel nevidím. Minulý rok boli po 9. etape rozdiely +- rovnaké ako tento rok a to sa časovka ešte nešla pričom v popredí už boli favoriti a prvý a aj druhý boli cyklisti ktorí tak skončili na konci pretekov. Stratili veľmi dobrí vrchári - Chavez, Zakarin a aj Pozzovivo - takže ešte majú dosť času aby sa svoje straty, ktoré podľa mňa na najväčších favoritov nie sú až také hrozivé - 1-2 minúty, snažili dobehnúť. Aspoň budú musieť útočiť a nebudú len čakať čo urobí Nibali, Valverde a Landa.
To že niekto z favoritov padal a iný nie, aj schopnosť ovládať bicykel v sťažených podmienkach ovplyvňuje úspešnosť cyklistu, oni mali všetci veľmi podobné podmienky, nemyslím si žeby niekto z favoritov mal výrazne horšie alebo lepšie podmienky ako iný. Že Ilnur je technicky slabší je jeho problém, doplatil na to aj v 2. etape na Romandii keď prišiel o víťazstvo v etape svojou rozhádzanou jazdou.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod MichalJ » Pon 16. Máj 2016 18:55:09

bloy píše:Hesjedal podľa mňa už pôjde len po nejakú etapu, ak teda vôbec.


Prečo? Minulý rok strácal po 9.etape 6:16, tento rok 3:29.

A k časovkám mám podobný názor ako Ifčo, na GT jednoducho musí byť aspoň 1 dlhá časovka. GT by mal vyhrať komplexnejší pretekár. Plus toto ani len nebola čisto rovinatá časovka, tu sa ani vrchári sťažovať nemôžu.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Pon 16. Máj 2016 22:03:01

ifčopifčo píše:Napísal si že nemáš rád dlhé časovky na GT pretože rozbijú celé poradie. Ale celé poradie rozbije aj nejaká horská etapa, v tom rozdiel nevidím. Minulý rok boli po 9. etape rozdiely +- rovnaké ako tento rok a to sa časovka ešte nešla pričom v popredí už boli favoriti a prvý a aj druhý boli cyklisti ktorí tak skončili na konci pretekov. Stratili veľmi dobrí vrchári - Chavez, Zakarin a aj Pozzovivo - takže ešte majú dosť času aby sa svoje straty, ktoré podľa mňa na najväčších favoritov nie sú až také hrozivé - 1-2 minúty, snažili dobehnúť. Aspoň budú musieť útočiť a nebudú len čakať čo urobí Nibali, Valverde a Landa.
To že niekto z favoritov padal a iný nie, aj schopnosť ovládať bicykel v sťažených podmienkach ovplyvňuje úspešnosť cyklistu, oni mali všetci veľmi podobné podmienky, nemyslím si žeby niekto z favoritov mal výrazne horšie alebo lepšie podmienky ako iný. Že Ilnur je technicky slabší je jeho problém, doplatil na to aj v 2. etape na Romandii keď prišiel o víťazstvo v etape svojou rozhádzanou jazdou.


Máš pravdu a veľmi sa mi páči ako si to rozanalyzoval, je z toho jasné, že prakticky mám rád, keď si to rozdajú v horách... najlepšie keby to bolo dokonca napínavé.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod MichalJ » Uto 17. Máj 2016 13:35:37

Landa odstúpil!!! :o Tak tipovačku o dresy už asi nevyhrám, tam som ho dal na prvé miesto.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Uto 17. Máj 2016 13:47:34

Landovi asi nezapasovali včerajšie klobásky
https://twitter.com/TeamSky/status/732281041646432256
jeho chyba že ich nespláchol prazdrojíkom ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Alex » Uto 17. Máj 2016 13:57:34

škoda ho...
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Landa

Poslaťod sportovec » Uto 17. Máj 2016 14:15:41

ifčopifčo píše:Landovi asi nezapasovali včerajšie klobásky
https://twitter.com/TeamSky/status/732281041646432256
jeho chyba že ich nespláchol prazdrojíkom ;)

Alebo kliatba uvalená na Giro-team SKY pokračuje :-D
Minulý rok to schytal Porte: pády + nedokonalá znalosť všetkých UCI pravidiel
Landa si mal asi vybrať iný team ... alebo mali skúsiť niečo z tých klobások obetovať pre vyššie božstvá a zrušiť tú kliatbu :-D

Ale z pohľadu diváka a zábavnosti je to naozaj veľká škoda ... tak ako aj minulý rok ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Uto 17. Máj 2016 16:02:26

ifčopifčo píše:Landovi asi nezapasovali včerajšie klobásky
https://twitter.com/TeamSky/status/732281041646432256
jeho chyba že ich nespláchol prazdrojíkom ;)


a čo to všetko spakoval sám ?
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Uto 17. Máj 2016 17:47:37

Opäť sa ukazuje aký to bol "majstrštyk" od vedenia Treku pustiť si perspektívneho Jungelsa a angažovať prestarnutého Hesjedala.

@bloy - neviem ti povedať či to spráskal všetko, nebol som tam, nepozvali ma, asi tušili že by im veľa nezostalo, na druhej strane by som ich naučil že klobásky treba dobre zaliať pifkom a Landa mohol pokračovať :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Uto 17. Máj 2016 21:16:12

ifčopifčo píše:Opäť sa ukazuje aký to bol "majstrštyk" od vedenia Treku pustiť si perspektívneho Jungelsa a angažovať prestarnutého Hesjedala.

@bloy - neviem ti povedať či to spráskal všetko, nebol som tam, nepozvali ma, asi tušili že by im veľa nezostalo, na druhej strane by som ich naučil že klobásky treba dobre zaliať pifkom a Landa mohol pokračovať :D


S tým Jungelsom máš absolútnu pravdu, bolo to nepochopiteľné už vtedy. Myslím, že sme to tu vtedy aj rozoberali v diskusii. Pravda, že Jungels sa ukazuje ešte lepší ako som predpokladal.
--
To, že ostatní pretekári SKY nevedeli, že Landa je chorý mi príde trošku podivné, čo vy na to ? Myslíte, že to môže mať nejaký pozitívny efekt, keď to počas
preteku jazdcom neoznámia ?
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Uto 17. Máj 2016 23:09:31

Výsledky z časovky nespravia s priebehom nič iné okrem absolútneho pribrzdenia. No vážne, mala to byť jedna z 5 kľúčových etáp, lenže dnes Straka nahodil vetu - "Giro začína až dnes...", no bohužiaľ má dosť pravdu. Po časovke sa predsa len čakalo, že niektorí jazdci budú mať náskok a tí so stratou by museli útočiť. Avšak situácia je taká, že z veľkých favoritov stratu nikto príliš nemá, až tá druhá desiatka sa trošku oddeľuje. A tak to na nejaké útočenie iba ťažko vyzerá. Zatiaľ nie je prečo útočiť... je dosť možné, že celé Giro rozhodnú drobné zisky a drobné straty. Horské etapy silu budú mať, nie, že nie... tam sa to môže celé rozpráskať, lenže to hovorím až o posledných dvoch, kde už nebude načo čakať. Zatiaľ to vyzerá, že sa bude čakať na horskú časovku... Movistar tam zatiaľ skúša nejaké pletky s dvomi lídrami a Valverde len šprintuje, Astana do úplnej agresie nejde, lebo Nibali je zrejme stále ďaleko od top formy, Majka musí čakať, lebo nemá tím, Zakarin dnes skúšal ale všetci sú príliš čerství. A to isté platí o Uránovi a Pozzovivovi, ale u nich už je jasné, že o víťazstvo nebojujú.

A to som po časovke krútil hlavou nad Landou. Že takto dobrý výkon ho neprinúti útočiť... No vyvinulo sa to inak. Neskutočné, intergalaktický tím Sky pôjde na GT skúšať etapy...

Zatiaľ pomerne nudný priebeh... stále sa na niečo čaká. To, že to bude do časovky vyzerať takto som predpokladal, ale tá to mala nadeliť. Uvidíme, či proste samotné 3 týždne vykryštalizujú niekoho alebo sa toho niekto chytí a zatočí s tým. Zatiaľ mi to pripomína ročník 2012, tam sa toho tiež až do posledného týždňa veľa neudialo.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Alex » Str 18. Máj 2016 19:41:58

No dnes to veru nuda nebola :)
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Str 18. Máj 2016 22:10:48

Kde sa vzal, tu sa vzal, Ulissi sa ukázal.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Bob Jungels vs Ryder Hesjedal

Poslaťod sportovec » Štv 19. Máj 2016 12:14:21

bloy píše:
ifčopifčo píše:Opäť sa ukazuje aký to bol "majstrštyk" od vedenia Treku pustiť si perspektívneho Jungelsa a angažovať prestarnutého Hesjedala.

S tým Jungelsom máš absolútnu pravdu, bolo to nepochopiteľné už vtedy. Myslím, že sme to tu vtedy aj rozoberali v diskusii. Pravda, že Jungels sa ukazuje ešte lepší ako som predpokladal.

K tejto diskusii by bolo vhodné uviesť ešte aj nejaké finančné argumenty:
1. Plat: Bob Jungels vs Ryder Hesjedal
2. Rozpočet: Etixx-Quick Step vs Trek-Segafredo
3. Prípadne koľko minuli na ostatných cyklistov a iné výdaje

Lebo dalo by sa to hodnotiť aj tak, že Etixx-Quick Step má dobrý rozpočet a následne skupuje všetky hviezdy (aj vychádzajúce) a Trek-Segafredo si kúpil za pár EUR Hesjedala a možno zase motyka vystrelí. Následne opäť uvidíme fenomenálny a zábavný výkon ako ku koncu Gira 2015.

Len tak rozmýšľam, nechce sa mi hľadať finančné podrobnosti, ale Etixx-Quick Step je určite jeden z tých bohatších teamov ...

Hesjedal je prestarnutý? Valverde je rovnaký ročník narodenia a drtí to všetko za posledné roky ako buldozér. A pán cyklista Cancellara je len o 3 mesiace mladší a takých príkladov by sa ešte našlo ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Bob Jungels vs Ryder Hesjedal

Poslaťod ifčopifčo » Štv 19. Máj 2016 13:26:58

sportovec píše:K tejto diskusii by bolo vhodné uviesť ešte aj nejaké finančné argumenty:
1. Plat: Bob Jungels vs Ryder Hesjedal
2. Rozpočet: Etixx-Quick Step vs Trek-Segafredo
3. Prípadne koľko minuli na ostatných cyklistov a iné výdaje
Lebo dalo by sa to hodnotiť aj tak, že Etixx-Quick Step má dobrý rozpočet a následne skupuje všetky hviezdy (aj vychádzajúce) a Trek-Segafredo si kúpil za pár EUR Hesjedala a možno zase motyka vystrelí. Následne opäť uvidíme fenomenálny a zábavný výkon ako ku koncu Gira 2015.
Len tak rozmýšľam, nechce sa mi hľadať finančné podrobnosti, ale Etixx-Quick Step je určite jeden z tých bohatších teamov ...
Hesjedal je prestarnutý? Valverde je rovnaký ročník narodenia a drtí to všetko za posledné roky ako buldozér. A pán cyklista Cancellara je len o 3 mesiace mladší a takých príkladov by sa ešte našlo ...


Ja si nemyslím že by Trek bol finančne na tom výrazne horšie ako Etixx, ale priznám sa že neviem konkrétne údaje, tak ako ty. Predpokladám však, že príchodom Segafredo si určite polepšili.

Porovnávať Hesjedala s Valverdem či Spartakom, to sa asi ani nedá, Hesjedal má za celú svoju kariéru 4 profi víťazstvá, áno, je tam Giro 2012 ale on okrem toho nedokázal vyhrať žiaden etapák. Po minuloročnej sezóne deklarovali že potrebujú víťazstvá a oni podpíšu Hesjedala? A pustia nádejného cyklistu ktorého piplali 4 roky a ktorý ukazoval zrejmý progres? Jasné, nevidím do toho a je možné že Jungels bol rezolútne proti predĺženiu zmluvy a chcel ísť inde, ale ak nie, tak tento krok Treku je podľa mňa jasným šliapnutím vedľa. Ja mám celkom rád tú akúsi živelnú cyklistiku Hesjedala, ale keď potrebujem víťazstvá ako soľ, do tímu by som ho nebral ;) Aj teraz na Gire jazdí celkom chaoticky, 13. miesto v GC so stratou 4 minúty, bude pre neho a pre Trek úspech keď sa dokáže dostať do top 10? Nemyslím si. Dokáže sa dostať do top 5.? Tiež si to nemyslím. Možno by mal radšej v nejakej etape nabrať väčšiu stratu a v ďalších sa pokúsiť dostať sa do úniku a bojovať o etapový úspech. Inak to bude také neslané-nemastné a pochybujem že to sponzorov poteší.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 236 hostia