Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Pon 26. Apr 2021 22:22:48

zakliata.panna píše:Tak ako vidíte tohtoročnú bodovačku na Gire? Niektorí šprintéri pôjdu asi len pár etáp, iní možno všetkých 21... Môj tip:
Peter - 40 %
Nizzolo - 20 %
Merlier - 15 %
Viviani - 10 %
Consonni - 5 %
Gaviria - 2 %
Greipel, Hodeg, Molano, Zabel, Vendrame, Sbaragli, Pasqualon, Ewan - všetci 1 %

;) :?:


Myslím že je to v suchu :lol: ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod slovakpro » Pon 03. Máj 2021 10:36:12

ma sagan nejake sance v 3etape? :)
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 03. Máj 2021 11:16:07

slovakpro píše:ma sagan nejake sance v 3etape? :)

podla mna urcite:) forma nevyzera zle takze ja v tejto etape ocakavam utok na vitazstvo:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 03. Máj 2021 11:55:33

simko píše:
slovakpro píše:ma sagan nejake sance v 3etape? :)

podla mna urcite:) forma nevyzera zle takze ja v tejto etape ocakavam utok na vitazstvo:)

Ak prežije 40 km od 114- 154 v peletóne, tak šanca bude, ale ťažko odhadovať, konkurencia a aj hlad po víťazstva budú výrazne väčšie ako na Romandii.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 03. Máj 2021 12:21:41

ifčopifčo píše:
simko píše:
slovakpro píše:ma sagan nejake sance v 3etape? :)

podla mna urcite:) forma nevyzera zle takze ja v tejto etape ocakavam utok na vitazstvo:)

Ak prežije 40 km od 114- 154 v peletóne, tak šanca bude, ale ťažko odhadovať, konkurencia a aj hlad po víťazstva budú výrazne väčšie ako na Romandii.

to ano ale zas nie je to jednorazovka. seriozne tempo a utoky ocakavam az na poslednom kopci. uvidime aj ci bude zaujem v pelotone to ukontrolovat ale kedze je to este len tretia etapa tak si myslim ze uniku tato etapa nebude darovana. ocakavam spurt okresaneho balika.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 03. Máj 2021 12:28:12

simko píše:to ano ale zas nie je to jednorazovka. seriozne tempo a utoky ocakavam az na poslednom kopci. uvidime aj ci bude zaujem v pelotone to ukontrolovat ale kedze je to este len tretia etapa tak si myslim ze uniku tato etapa nebude darovana. ocakavam spurt okresaneho balika.


Iste, veľké útoky v tých troch stúpaniach asi nebudú, ale tempo tam môžu silné tímy ťahať také vysoké, že to poriadne preriedi peletón. Tiež si myslím, že únik nebude mať veľké šance, len treba ustriehnuť zloženie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 03. Máj 2021 21:35:34

Čo poviete na štartovku Gira? Je tam veľa otáznikov čo sa týka formy. Bernal, Žralok, Evenepoel, Hindley .... všetko hádanky ako na tom budú, Žralok jasné, ide si to svoje, v príprave na GT nikdy nejako nežiaril, ale dokáže sa tak výkonnostne vrátiť aby bojoval o bedňu nehovoriac o víťazstve?
Ak Bernala limituje chrbát, vydrží trojtýždňovú tortúru? Nebude náhodou dobrý Sivakov aby ho nahradil? Hindley zatiaľ tiež nepripomínal cyklistu ktorý bol na Gire druhý. Remco... kto si odváži tipovať ako na tom bude?
Pekne stupňoval formu SimonY, Vlasov zatiaľ tiež slušne a konzistentne. Almeida, Masnada, budú v tieni Remca, alebo ak na to mať nebude pôjdu po etapách či na GC, najmä Almeida podľa mňa ambície na GC má a bude bojovať o zmluvu na budúci rok, kedy sa má ukázať keď nie teraz? Určite by chcel poznať svoju budúcnosť pred Vueltou. Landa sa ukazoval dobre, podobne Carthy, Dan Martin si určite niekde ustelie (fakt mu to neprajem), Bennettovi príliš neverím a asi ani DS Jumba keď tam posielajú Groenewegena ktorý bude stredobodom pozornosti pri každom šprinte. Na koho som ešte zabudol? Solera a Formola, fajn top 10 môže byť, ale bedňa či dokonca ružovučký dres v Milane, to asi nie. Kto ešte ostal? Starý pardal Pozzovivo, zase si užijeme tie jeho nohy ako keby jazdil na sude, Gallopin, ktorého ambície mi nie sú jasné, už by mal pochopiť, že GT na GC nie sú pre neho. Zaujímavý je ešte Cepeda, ukázal výrazné zlepšenie oproti minulému roku, bude ale konzistentný ? Problémom bude aj časovka.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Pon 03. Máj 2021 21:50:11

ifčopifčo píše:Čo poviete na štartovku Gira? Je tam veľa otáznikov čo sa týka formy. Bernal, Žralok, Evenepoel, Hindley .... všetko hádanky ako na tom budú, Žralok jasné, ide si to svoje, v príprave na GT nikdy nejako nežiaril, ale dokáže sa tak výkonnostne vrátiť aby bojoval o bedňu nehovoriac o víťazstve?
Ak Bernala limituje chrbát, vydrží trojtýždňovú tortúru? Nebude náhodou dobrý Sivakov aby ho nahradil? Hindley zatiaľ tiež nepripomínal cyklistu ktorý bol na Gire druhý. Remco... kto si odváži tipovať ako na tom bude?
Pekne stupňoval formu SimonY, Vlasov zatiaľ tiež slušne a konzistentne. Almeida, Masnada, budú v tieni Remca, alebo ak na to mať nebude pôjdu po etapách či na GC, najmä Almeida podľa mňa ambície na GC má a bude bojovať o zmluvu na budúci rok, kedy sa má ukázať keď nie teraz? Určite by chcel poznať svoju budúcnosť pred Vueltou. Landa sa ukazoval dobre, podobne Carthy, Dan Martin si určite niekde ustelie (fakt mu to neprajem), Bennettovi príliš neverím a asi ani DS Jumba keď tam posielajú Groenewegena ktorý bude stredobodom pozornosti pri každom šprinte. Na koho som ešte zabudol? Solera a Formola, fajn top 10 môže byť, ale bedňa či dokonca ružovučký dres v Milane, to asi nie. Kto ešte ostal? Starý pardal Pozzovivo, zase si užijeme tie jeho nohy ako keby jazdil na sude, Gallopin, ktorého ambície mi nie sú jasné, už by mal pochopiť, že GT na GC nie sú pre neho. Zaujímavý je ešte Cepeda, ukázal výrazné zlepšenie oproti minulému roku, bude ale konzistentný ? Problémom bude aj časovka.


Podľa mňa Remco príde vo forme. Možno nie najlepšej, ale neprekvapilo by ma, keby aj tá nie-najlepšia forma stačila. Písal som blog o favoritoch, niekedy teraz by mal byť publikovaný, no a musel som ho označiť ako top favorita... No a za mña si zabudol Buchmanna, čo je celkom prúser keď už si vymenoval aj ľudí ako Pozzovivo alebo dokonca Cepeda :lol: ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 03. Máj 2021 22:07:28

@pmts - to nemal byť nejaký seriózny rozbor GC jazdcov, len akési zamyslenie pri pohľade na štartovku a keďže Many je skrytý hlboko na súpiske Bory .... :lol: Neverím mu, on podľa mňa patrí k cyklistom ktorí buď sú vo forme alebo sa do svojho maxima tak skoro nedostanú, ale môžem sa mýliť a je za tým sofistikovaná príprava a kamufláž. Na blog sa teším, roznesiem ťa v zuboch, alebo možno aj nie. :lol: Keby Remco vyhral Giro, tak by sme asi márne hľadali v histórii nejakého cyklistu, ktorý (vene vidi vici) by prišiel po skoro 9 mesiacoch pauzy a vyhral GT.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Pon 03. Máj 2021 22:15:51

pmts píše:
ifčopifčo píše:Čo poviete na štartovku Gira? Je tam veľa otáznikov čo sa týka formy. Bernal, Žralok, Evenepoel, Hindley .... všetko hádanky ako na tom budú, Žralok jasné, ide si to svoje, v príprave na GT nikdy nejako nežiaril, ale dokáže sa tak výkonnostne vrátiť aby bojoval o bedňu nehovoriac o víťazstve?
Ak Bernala limituje chrbát, vydrží trojtýždňovú tortúru? Nebude náhodou dobrý Sivakov aby ho nahradil? Hindley zatiaľ tiež nepripomínal cyklistu ktorý bol na Gire druhý. Remco... kto si odváži tipovať ako na tom bude?
Pekne stupňoval formu SimonY, Vlasov zatiaľ tiež slušne a konzistentne. Almeida, Masnada, budú v tieni Remca, alebo ak na to mať nebude pôjdu po etapách či na GC, najmä Almeida podľa mňa ambície na GC má a bude bojovať o zmluvu na budúci rok, kedy sa má ukázať keď nie teraz? Určite by chcel poznať svoju budúcnosť pred Vueltou. Landa sa ukazoval dobre, podobne Carthy, Dan Martin si určite niekde ustelie (fakt mu to neprajem), Bennettovi príliš neverím a asi ani DS Jumba keď tam posielajú Groenewegena ktorý bude stredobodom pozornosti pri každom šprinte. Na koho som ešte zabudol? Solera a Formola, fajn top 10 môže byť, ale bedňa či dokonca ružovučký dres v Milane, to asi nie. Kto ešte ostal? Starý pardal Pozzovivo, zase si užijeme tie jeho nohy ako keby jazdil na sude, Gallopin, ktorého ambície mi nie sú jasné, už by mal pochopiť, že GT na GC nie sú pre neho. Zaujímavý je ešte Cepeda, ukázal výrazné zlepšenie oproti minulému roku, bude ale konzistentný ? Problémom bude aj časovka.


Podľa mňa Remco príde vo forme. Možno nie najlepšej, ale neprekvapilo by ma, keby aj tá nie-najlepšia forma stačila. Písal som blog o favoritoch, niekedy teraz by mal byť publikovaný, no a musel som ho označiť ako top favorita... No a za mña si zabudol Buchmanna, čo je celkom prúser keď už si vymenoval aj ľudí ako Pozzovivo alebo dokonca Cepeda :lol: ...


Už sa teším na tvoj blog, som veľmi zvedavý, čo u teba zavážilo, že Remca si dal ako top favorita. ;) Lebo chalan nešiel po zranení žiadne preteky, dokonca až doteraz odkladal návrat aj z dôvodu vracajúcej sa bolesti, resp. asi nedostatočného vnútorného zahojenia - čiže 9 mesiacov bez ostrej záťaže. Ja osobne skôr verím Almeidovi a Remco bude skúšať len 3 týždne v maximálnom zaťažení, rozjazdí sa a pôjde ako jeden z top favoritov na Vueltu. Ale ak by náhodou prišlo na tvoje slová a vyhral by Giro, tak bude to cyklistický zázrak tohto tisícročia... :) Osobne skôr v Miláne v ružovom vidím A. Yatesa, za ním Landu a tretí do partie Vlasov. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Pon 03. Máj 2021 23:30:46

zakliata.panna píše:
pmts píše:
ifčopifčo píše:Čo poviete na štartovku Gira? Je tam veľa otáznikov čo sa týka formy. Bernal, Žralok, Evenepoel, Hindley .... všetko hádanky ako na tom budú, Žralok jasné, ide si to svoje, v príprave na GT nikdy nejako nežiaril, ale dokáže sa tak výkonnostne vrátiť aby bojoval o bedňu nehovoriac o víťazstve?
Ak Bernala limituje chrbát, vydrží trojtýždňovú tortúru? Nebude náhodou dobrý Sivakov aby ho nahradil? Hindley zatiaľ tiež nepripomínal cyklistu ktorý bol na Gire druhý. Remco... kto si odváži tipovať ako na tom bude?
Pekne stupňoval formu SimonY, Vlasov zatiaľ tiež slušne a konzistentne. Almeida, Masnada, budú v tieni Remca, alebo ak na to mať nebude pôjdu po etapách či na GC, najmä Almeida podľa mňa ambície na GC má a bude bojovať o zmluvu na budúci rok, kedy sa má ukázať keď nie teraz? Určite by chcel poznať svoju budúcnosť pred Vueltou. Landa sa ukazoval dobre, podobne Carthy, Dan Martin si určite niekde ustelie (fakt mu to neprajem), Bennettovi príliš neverím a asi ani DS Jumba keď tam posielajú Groenewegena ktorý bude stredobodom pozornosti pri každom šprinte. Na koho som ešte zabudol? Solera a Formola, fajn top 10 môže byť, ale bedňa či dokonca ružovučký dres v Milane, to asi nie. Kto ešte ostal? Starý pardal Pozzovivo, zase si užijeme tie jeho nohy ako keby jazdil na sude, Gallopin, ktorého ambície mi nie sú jasné, už by mal pochopiť, že GT na GC nie sú pre neho. Zaujímavý je ešte Cepeda, ukázal výrazné zlepšenie oproti minulému roku, bude ale konzistentný ? Problémom bude aj časovka.


Podľa mňa Remco príde vo forme. Možno nie najlepšej, ale neprekvapilo by ma, keby aj tá nie-najlepšia forma stačila. Písal som blog o favoritoch, niekedy teraz by mal byť publikovaný, no a musel som ho označiť ako top favorita... No a za mña si zabudol Buchmanna, čo je celkom prúser keď už si vymenoval aj ľudí ako Pozzovivo alebo dokonca Cepeda :lol: ...


Už sa teším na tvoj blog, som veľmi zvedavý, čo u teba zavážilo, že Remca si dal ako top favorita. ;) Lebo chalan nešiel po zranení žiadne preteky, dokonca až doteraz odkladal návrat aj z dôvodu vracajúcej sa bolesti, resp. asi nedostatočného vnútorného zahojenia - čiže 9 mesiacov bez ostrej záťaže. Ja osobne skôr verím Almeidovi a Remco bude skúšať len 3 týždne v maximálnom zaťažení, rozjazdí sa a pôjde ako jeden z top favoritov na Vueltu. Ale ak by náhodou prišlo na tvoje slová a vyhral by Giro, tak bude to cyklistický zázrak tohto tisícročia... :) Osobne skôr v Miláne v ružovom vidím A. Yatesa, za ním Landu a tretí do partie Vlasov. ;)


Tak je možné, že som sa nechal len opiť tou aurou nového Merckxa ktorá je okolo neho, ale za mňa je to pre neho super trasa, získaný benefit na začiatku mu nakopne sebavedomie, Toskánsko si vychutná a v horách bol minulý rok jednoducho super silný... Ale veď uvidíme no :lol: . Pokiaľ viem tak od februára je pain-free a fit bol už na Ardény, ale nechcel riskovať pád alebo také niečo a radšej dal vysokohorský kemp... Hoci ktovie ako to bude. Každopádne aspoň budú dobré kurzy naňho, takže dôkladne zvážim koľko tam plesknem a verím že zbohatnem trochu :D ...
Tvoje pódium by sa mi páčilo. Yates podľa mňa extrémne nevyužil svoj potenciál posledné roky, budem rád keď si konečne vybaví účty ktoré sa datujú ešte k tej epickej etape cez Finestre a konečne sa bude môcť zamerať na Tour - podľa by mohol byť najväčším vyzvývateľom pre Slovincov, spolu s Remcom samozrejme 8-) . Aj Landovi a Astane by som po rokoch to pódium doprial.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod eres » Uto 04. Máj 2021 12:18:35

Ja to vidím na súboj Bernal - Yates, ale môžem sa spolu so stávkovými kanceláriami šeredne mýliť :D

Bernal musí byť zdravý a chrbát OK, ale v podstate už skoro dva mesiace nepretekal. Yates má lepšiu časovku, no vybuchnúť môžu obidvaja...
Almeida môže skončiť veľmi dobre, ale pri ňom sa nejak obávam, ako zvládne posledný týždeň, pokiaľ by bol u podlahárov líder,
Vlasov by mal mať na umiestnenie okolo TOP5, výsledkovo by na tom mohol byť podobne s Carthym,
ako príjemné prekvapenie vidím Solera, ak udrží stabilnú výkonnosť,
Landu tipujem na 4. miesto :roll:

Vôbec neviem, čo čakať od :
- Nibaliho, ktorý bol už na vlaňajšom Gire nepresvedčivý a pokračuje v tom tento rok - vek nezastavíš;
- Buchmanna, ktorý zašiel dobre naposledy asi Tour pred dvoma rokmi;
- a hlavne od Evenepoela - zatiaľ nešiel žiadnu GT, trištvrte roka nepretekal a ide vyhrať Giro? Vlani vyhrával, kade chodil, ale to boli väčšinou 5-etapové preteky, podľa mňa je veľmi otázne, ako zvládne trojtýždňovú pretekársku záťaž a ani kurz sa mi na neho nezdá moc výhodný :)

Martin a Hindley sú tiež celkom zahmlení a nejasní, kto si reálne dokáže tipnuť, čo predvedú?

Tip na prekvapenie vidím skôr v Cepedovi, ale skôr nejaké čiastkové úspechy.

No, a o mesiac si môžem prečítať a porovnať s realitou, čo som teraz zo seba "vypotil"...
Prílohy
Prezentácia2.jpg
Prezentácia2.jpg (64.43 KiB) Zobrazené 5447 krát
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pia 07. Máj 2021 10:48:35

som zvedavy ci Peto skusi ten prolog napalit naplno. nie je to technicke, aj sam povedal ze mu nevyhovuje ale skusit to podla mna skusi ze ako to vypali.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Pia 07. Máj 2021 23:52:09

Simko dlhe to je. To je bez sance.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Sob 08. Máj 2021 0:06:09

Hlavne nie je dôvod... Nech sa pekne pošetrí na druhú a tretiu radšej.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Sob 08. Máj 2021 11:21:24

Tak ako dnes? Remco, Pippo, Rémy alebo niekto iný? Peter by pri plnom nasadení mohol dať top 20 a možno aj top 10, bodov sa rozdáva málo, takže asi je zbytočné sa pechoriť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod 3pa3ck3 » Sob 08. Máj 2021 13:16:33

Môj tip je Remi
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Sob 08. Máj 2021 18:06:57

Remco je iny borec. Uz ma 20 sekund na Bernala a Yatesa. Peter podla vyrazu tvare siel naplno a aj ked umiestnenie je 51., na 35. miesto stratil 2 sekundy, ku koncu tiez trafil kusok z retardera ktoremu sa ostatni vyhli. Myslim ze nas caka zaujimavy suboj v GC kedze Remco zda sa je pripraveny dobre.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Sob 08. Máj 2021 18:53:47

hujhe píše:Remco je iny borec. Uz ma 20 sekund na Bernala a Yatesa. Peter podla vyrazu tvare siel naplno a aj ked umiestnenie je 51., na 35. miesto stratil 2 sekundy, ku koncu tiez trafil kusok z retardera ktoremu sa ostatni vyhli. Myslim ze nas caka zaujimavy suboj v GC kedze Remco zda sa je pripraveny dobre.

Aj Almeida je na tom dobre, čo sa týka GC jazdcov.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Sob 08. Máj 2021 19:35:35

Tak dnes to z Petrovej strany nebolo bohviečo, čo si budeme nahovárať. Takéto krátke časovky vedel na lepšej úrovni. Pippo bol dnes fantastický, Buchmann celkom zúfalý, to časovanie formy asi nebude optimálne, celá Bora veľmi priemerná. Jumbo poriadne zabralo, asi sa časovkám venujú a cyklisti sa tam podobne ako u Podlahárov zlepšujú, čo sa o Bore povedať nedá.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 59 hostia