Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 11. Júl 2018 12:26:33


Takze na vuelte suboj o "zeleny" Matthews vs Sagan ? :)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod martyn26 » Str 11. Júl 2018 12:50:26

nat píše:A co hovorite na premie? Vacsina je pre kopcami, pripadne je to v brutalnej 17 etape za kopcom ale tam sa Peto nedostane asi.

Je teoreticky mozne, ze Bora si bude musiet maknut na 4kach pri premiach aby skusila sa striast Gaviho ak o bude potrebne. :geek:

Reálne šance na prémie v horských a kopcovitých etapách:
10 etapa: Tam to je isté, môže ísť do úniku vyhrať prémiu a na kopci sa nevyčerpávať, ísť miernym tempom a nechať sa dohnať pelotónom.
11 etapa: Prémia je na začiatku, možno sa ani nestihne vytvoriť únik. Tiež by to mal zvládnuť.
12 etapa: Prémia nieje.
14 etapa: Uvidíme, ako si bude Peter veriť. Môže ísť do úniku, alebo zostať v pelotóne a veriť si na ficnish, ktorý je dosť ťažký.
15 etapa: Jedine z úniku, tie kopce by mohol vydržať.
16 etapa: Pred prémiou rovina, v tejto etape by sa mal vytvoriť početný únik a pelotón by už nemal bodovať. Sagan sa asi zariadi podľa bodového stavu medzi ním a Gaviriom. Ak by mal malý náskok, pravdepodobne by išiel do úniku a bodoval na prémii.
17 etapa: Pred prémiou ťažký kopec, ktorý nieje pre Petra. Nemyslím, že tam pôjde do úniku.
19 etapa: Tu sto asi bude už rozhodnnuté, tak asi do úniku nepôjde.
Celkovo sa organizátori snažili umiestňovať v ťažších etapách pred kopce, aby tam bodovali šprintéri.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 11. Júl 2018 12:54:06

@martyn26
lenze je tu jedna zasadna otazka:) ako velmi bude QS pracovat aby do uniku Petra nepustili? su dost silni nato aby mu to velmi stazili.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 11. Júl 2018 13:12:33

martyn26 píše:Reálne šance na prémie v horských a kopcovitých etapách:
10 etapa: Tam to je isté, môže ísť do úniku vyhrať prémiu a na kopci sa nevyčerpávať, ísť miernym tempom a nechať sa dohnať pelotónom.
11 etapa: Prémia je na začiatku, možno sa ani nestihne vytvoriť únik. Tiež by to mal zvládnuť.
12 etapa: Prémia nieje.
.

10 -11 ho nepusti QS do uniku kedze premia je na zaciatku. To skorej by mohli Boraci to roztocit na 4ke ale Gav ma vacsiu odolnost ako taky Kittel.
12 ma premiu za kopcom ..tam to vyzera idealne na unik pre Peta len bude musiet nejako prezit Madeleine :/ otazka ci sa bude silit kedze hned za tym su 2 etapy vhodne pre Peta.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod eres » Str 11. Júl 2018 13:28:38

Zaujímavé teórie, aj mňa svrbia prsty, aby som niečo napísal. Ale radšej počkám, ako sa to vyvinie a bude to vyzerať po napr. 9-tej etape a pavé do Roubaix, ako ich Gaviria zvládne a aký bude po tejto etape bodový rozdiel...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 11. Júl 2018 13:32:57

eres píše:Zaujímavé teórie, aj mňa svrbia prsty, aby som niečo napísal. Ale radšej počkám, ako sa to vyvinie a bude to vyzerať po napr. 9-tej etape a pavé do Roubaix, ako ich Gaviria zvládne a aký bude po tejto etape bodový rozdiel...

Po pave bude kazdy general, ak bude mat Peto po 9tej etape zeleny tak na 95% je rozhodnute :)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod martyn26 » Str 11. Júl 2018 17:50:22

Zaujímavá etapa. Gaviria nebodoval, bol to pre neho ťažký dojazd a z ostatných šprintérov je najrýchlejší Sagan. Colbrelii si to so Saganom dali na férovku a Peter bol jasne rýchlejší, ale aj tak sa Colbrelli dosť zlepšil oproti minulým sezónam a môže bojovať o tie najväčšie víťazstvá. Čo viac si priať, 4 hromadné dojazdy a Peter 2x druhý a 2x prvý.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 11. Júl 2018 18:13:23

Tak dnes GVA v snahe udrzat zlty dres spravil Saganovi pekny lead out. Odvdacil sa za tie kilometre za Petrovym kolesom. :lol: Ale teraz vazne. Paradne vitazstvo na vykon. Som rad ze sa nepotvrdili nase dohady. Bling by ho asi ponahanal viac ako Sony ale to nic na veci nemeni. Zajtra by potesilo aspon nejake umiestnenie v top 10 a nejake body do sutaze. Posledne bol stvrty aj ked teraz sa Mur ide dvakrat tak uvidime. A co viac si priat? No mohol by 7 a 8 etapu vyhrat Kittel alebo Gronewegen :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Milanj55 » Str 11. Júl 2018 18:20:30

Zdravím Vás priatelia. Tak a je to tu, 5 etapa-posudzovaná ako etapa pravdy, dala jasne najavo , kto je v pelotóne najsilnejším cyklistom do takéhoto záveru. Peťovi to stúpanie do cieľa sedelo najviac a prejavila sa tu skúsenosť, dravosť a neskutočná sila vo finiši. Bol som až prekvapený, s akou ľahkosťou odrazil nástup Colbrelliho , ktorý predviedol skvelý špurt, ale na Petra skrátka nemal. Najviac som bol sklamaný zo slabšieho finišu Alaphilippa, ktorého som očakával ako najväčšieho súpera Petra Sagana. Peter má už teda 10 víťazstiev na TdF a nosením zeleného dresu prekonáva aj tých najlepších cyklistov všetkých čias. Zatiaľ sa ten zisk 6 zeleného dresu dobre vyvíja a následné etapy mu k tomu dávajú väčšie šance ako Gaviríovi. Títo dvaja cyklisti majú najväčšie šance na jeho zisk, nakoľko ostatní v poradí začínajú mať veľkú bodovú stratu.
Prajem Vám pekný deň priatelia cyklistiky.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Str 11. Júl 2018 19:17:45

Keď Marlon sleduje tatka. :P https://www.instagram.com/p/BlGSj42ge4k/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod martyn26 » Štv 12. Júl 2018 12:23:40

Bol by som rád, ak by Peter vyhral aj dnes, ale dva prejazdy cez Mur de Bretagne sú dosť náročné. Pravdepodobne budú tímy ako QS a Movistar chcieť sťažiť dojazd, aby odpárali jazdcov ako Sagan a Colbrelli. Ešte je možné, že vyhrá nejaký útočný jazdec. Pred troma rokmi ukázal Vuillermoz, že takýmto jazdcom Mur vyhovuje. Každopádne je Sagan jeden z hlavných favoritov a dúfam v čo najlepší výsledok.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 12. Júl 2018 12:38:54

ano je to tak na hrane. v podstate keby zopakoval stvrte miesto z roku 2015 tak pri tomto vyrovnanom boji o zeleny dres by sme to mohli brat ako vitazstvo. ale vyhoda Mur de Bretagne je v tom ze ta tazka cast je v prvej polovici. cize ak by aj nejaky GC jazdec nastupil tak akonahle by zistil v tych miernejsich pasazach ze si nevypracoval velky naskok tak by zvesil nohy a to bude Petovi hrat do karat. mozno Yates nastupi ako sa mu podarilo na T-A tento rok. myslim si ze Gilbert, Alaphilippe a Valverde si to nechaju na spurt a nebudu atakovat v tej prvej polovici. GVA ten bude len branit zlty dres takze tam tiez neocakavam atak.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod miakee » Štv 12. Júl 2018 14:39:08

https://www.letour.fr/en/stage-17 , myslím že iné ako spestrenie usporiadania na štarte to nebude mať. A že sa hneď počkajú, skôr keby dopredu dali vylosovaných , pretekárov ktorý bi boli určený pre únik, a zároveň neboli vyššie ako napr. 50 miesto. aj tak somarina. možno Contador bi to skúsil takto od začiatku. čo si o tom usporiadaní myslíte?
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 12. Júl 2018 20:55:23

"Zajtra by potesilo aspon nejake umiestnenie v top 10 a nejake body do sutaze."

Toto som vcera napisal a aj tak som nejaky nepoteseny :) Klobuk dolu za ten vykon ale myslim si ze za 11 bodov si hrabnut tak hlboko neviem ci sa to oplatilo. Zajtra na to mozno doplati. Pripadne bol by som nerad keby na to doplatil prave v nedelu. Tam chcem toho praveho Saganatora :)

Zajtra by sa uz mohol predviest aj iny sprinter ako isty rychlik od podlaharov. Hociktory. Alebo nech aj unik vyhra ale nastve ma ak po sobote budu so Sagim narovnako :?
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 12. Júl 2018 21:47:59

Zajtrajší dojazd, posledných 500 metrov celkom slušne stúpa (okolo 4%), bude treba dobre načasovať šprint.
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... EtfYTIkyWg
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Štv 12. Júl 2018 22:09:44

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Sob 14. Júl 2018 19:44:35

som strasne zvedavy ako to zajtra na kockach vypali, ako pojdu teamy ci pojdu na etapu ci na ochranu leadra totiz v kazdom teame su dobri kockovi klasikari ale napr taky awermet nemoze ist do celnej skupiny ked porte ostane vzadu alebo ano? v bore maju vela kockarov kludne s majom mozu ostat aj traja a peto moze s ossom udriet quickstep podla mna pojde po etapu nemaju nejakeho extra gc jazdca tak ti mozu urobit na cele peklo som velmi zvedavy ale ocakavam dost padov a velke fiasko niektorych favoritov na gc
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Sob 14. Júl 2018 20:41:58

Áno Jungels nie je až taký favorit na GC a navyše je to slušný univerzál, takže pre neho tie kocky nebudú taká nočná mora ako pre Landu, Zakarina, Quintanu a.i. QS tak môže pre víťazstvo v etape použiť takmer tak silný tím ako mal na P-R. Vzhľadom na to že väčšina klasikárov bude robiť Babysitting svojim lídrom na GC, tak budú mať vpredu značnú prevahu, takže bude ťažké ich poraziť. Pre Terpstru je zajtrajšia etapa hlavný cieľ, keď navyše oproti Peťovi doteraz mohol šetriť sily, čiže je IMO jasný favorit. Najzaujímavejší ale bude súboj jazdcov na GC. Ak sa niekto z nich šikovne zavesí za najlepších klasikárov, tak môže pekne zarobiť. Väčšinou je v tomto smere favorizovaný Nibali, ale ja by som nepodceňoval ani Frooma. Zaujímavý bude aj Valverde. V 2014 na kockách nakúpil, ale už o rok atakoval TOP 10, aj keď vtedy to bola ľahšia etapa. Jazdil tiež dobre vo Flámsku. Mohol by prekvapiť. Zvedavý som aj na Domoulina, ktorý tu ešte nejazdil, ale má potenciál tu získať nejaký čas, aj keď bude mať asi najslabšiu podporu spomedzi favoritov na GC.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Alex » Sob 14. Júl 2018 21:37:41

Valverde mal v 2014 veľké technické problémy a skvelým výkonom sa dostal naspäť do tej skupiny kde bolo najviac jazdcov na GC. Zajtra podľa mňa budú Fuglsang, Nibali a Valverde najsilnejší. Najhoršie na tom bude určite Dan Martin po tom dnešnom páde. Takisto sa obávam o Zakarina a Krujswijka. Dúfam že to bude riadna mastenica a celkové poradie sa prekope tak aby sme v utorok až štvrtok videli peknú útočnú cyklistiku.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Sob 14. Júl 2018 22:50:54

motyliLET píše:som strasne zvedavy ako to zajtra na kockach vypali, ako pojdu teamy ci pojdu na etapu ci na ochranu leadra totiz v kazdom teame su dobri kockovi klasikari ale napr taky awermet nemoze ist do celnej skupiny ked porte ostane vzadu alebo ano? v bore maju vela kockarov kludne s majom mozu ostat aj traja a peto moze s ossom udriet quickstep podla mna pojde po etapu nemaju nejakeho extra gc jazdca tak ti mozu urobit na cele peklo som velmi zvedavy ale ocakavam dost padov a velke fiasko niektorych favoritov na gc


Van Avermaet chce vraj zajtra zautocit, tak asi dostane volnu ruku
tesim sa na zajtrajsiu etapu, konecne uvidime pave live, prach, spina, horucava…. :P
mojim favoritom je nibali a peto
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 79 hostia