Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 25. Júl 2018 19:43:37

Peter pokračuje!
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 25. Júl 2018 19:52:22

Tak vyzera to ze Peter je ohodlany pokracovat :D
https://twitter.com/BorjaCuadrado/status/1022173687573819396
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 25. Júl 2018 19:57:44

Peter povedal že letel podobne ako včera Phil. Chvála bohu ten je OK
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 25. Júl 2018 21:18:06

Tak som sa tesil na dnesnu etapu a nakoniec najvacsie vzruso prinieslo info o petovom pade...u mna totalne sklamanie...nairo hryzol?...ha...to asi tazko...dosiahol len to co mubl dovolil nesmrtelny Wouter a jeho krajan-dorsstenec ktory mu bude uz coskoro nakladat tak ze bude.indianko iba kukat...len co mu sky stiahne z noh puta...jediny kto ukazal ze ma gule bol roglic...ten chlapec je fakt zazrak...on keby bicykloval od svojich desiatich ako to je bezne tak tu mame novehi merckxa...a ts traposina na uvod to bolo akoze co?...ako lukas povedal videli sme to dnes naposledy...totalna blamaz...jedine co tym mozno dosiahli ze pritiahli paru ludi naviac k tv na start etapy...som dnes totalne smutny...etapa nuda a peto dobity...ale zajtra to da tomu verim
majo
 
Príspevky: 2229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 25. Júl 2018 21:33:45

presne tak zaciatok uplna blamaz. by ma zaujimalo kto toto vymyslel a co si predstavoval ze ako to bude vyzerat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Str 25. Júl 2018 23:33:51

Mal som dvoch bývalých kolegov na Col du Portillon a Col du Portet, Démare okolo nich prechádzal bez pomoci. Včera videli iba malý úsek ale na dnes na Portet mali celkom slušný výhľad.
Nechce sa mi veriť že by neexistovalo ani jedno video alebo fotka ak by to mala byť pravda, pri trati stoja tisícky nielen francúzskych fanúšikov, kameruje aj zberák. Celý ten humbuk okolo "Arnauda" beriem radšej s rezervou
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Str 25. Júl 2018 23:47:00

simko píše:presne tak zaciatok uplna blamaz. by ma zaujimalo kto toto vymyslel a co si predstavoval ze ako to bude vyzerat.


Napad to nemusel byt uplne marny, ale to by museli medzi tymi skupinami nechat minimalne sto-metrove medzery. To by mala posledna skupina stratu uz 800 metrov a to by mohlo byt citit, ak by sa na cele zacalo pretekat. To by vsak velmi znevyhodnovalo mnoho jazdcov, no neda sa mat atraktivny start aj spravodlive podmienky pre vsetkych :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Str 25. Júl 2018 23:57:18

Phobos píše:Mal som dvoch bývalých kolegov na Col du Portillon a Col du Portet, Démare okolo nich prechádzal bez pomoci. Včera videli iba malý úsek ale na dnes na Portet mali celkom slušný výhľad.
Nechce sa mi veriť že by neexistovalo ani jedno video alebo fotka ak by to mala byť pravda, pri trati stoja tisícky nielen francúzskych fanúšikov, kameruje aj zberák. Celý ten humbuk okolo "Arnauda" beriem radšej s rezervou


Ako si potom vysvetlujes to ze cielovy kopec vysiel z 35. najlepsim casom. Ako to, ze odpadol hned na zaciatku. Prve stupanie ktore sa islo velmi zvolna chytil 11 minut stratu. A dalsie stupania, ked sa vpredu pritvrdovalo tak Demare vzadu ozil a isiel lepsie ako mnoho vrcharov pred nim? Nebolo by vyhodnejsie snazit sa co najdlhsie ostat v pelotone a potom zvolnit na zaver?...aj dnes boli useky, ked isiel cez 40 do kopca a zmazaval dost zo svojej straty. Mohol spravit pred par rokmi ked vyhral M-SR absolutny rekord na Cipresse?
Mozno ma naozaj hviezdnu vrcharsku formu, ale aku ma logiku, ze hned v uvode etapy strati vela minut. Ide dva dni po sebe individualnu casovku na chvoste startoveho pola a druhu polku etapy zrazu leti do kopcov a na rovinach ide sam vyssie tempo ako 50-clenna skupina pred nim.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Štv 26. Júl 2018 0:12:19

Phobos píše:Mal som dvoch bývalých kolegov na Col du Portillon a Col du Portet, Démare okolo nich prechádzal bez pomoci. Včera videli iba malý úsek ale na dnes na Portet mali celkom slušný výhľad.
Nechce sa mi veriť že by neexistovalo ani jedno video alebo fotka ak by to mala byť pravda, pri trati stoja tisícky nielen francúzskych fanúšikov, kameruje aj zberák. Celý ten humbuk okolo "Arnauda" beriem radšej s rezervou

Zberák je od ASO, to môžeš vylúčiť. Je veľa on-line dát v jeho neprospech. Z Cipressi doteraz tiež žiadne video. Veľa ludi už zberák ani nerieši, nieto aby ho točili (samozrejme teraz pri Démaroci je to už iná situácia), čiže niekto asi hej. Ja npr. si nepamätám, že by som niekedy natáčal, max nejaké foto, zato moja polovička točí skoro stále, ale myslím, že zberák by si tam nenašiel. Veľa ľudí už po 15, 20, 30tich minútach už ani nie sú na kopci (ak nerátam dojazd), alebo sa balia, či sú už zalezeny v karavanoch. Čiže tých možností na nejaké video je oproti vedúcej skupine o strašne veľa menej. Z toho odrátaj Francuzov, a máš minimum ľudí. A ak sa už aj AD drží, tak to nerobí pred davmi, pod vrcholom a pod. Stačí sto metrov tu, sto tam, a minútky idú dole. Tak či onak, jeho dáta a časi nepustia.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Štv 26. Júl 2018 10:09:20

Zutu, dexterko, ok dík za info. Odkiaľ sú tie najrýchlejšie časy? Quintana to dal za nejakých 47min, Démare vraj cca. 65min takže +18min - to asi nebude 35. naj čas.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Arnaud Demare

Poslaťod sportovec » Štv 26. Júl 2018 12:10:23

Phobos píše:Zutu, dexterko, ok dík za info. Odkiaľ sú tie najrýchlejšie časy? Quintana to dal za nejakých 47min, Démare vraj cca. 65min takže +18min - to asi nebude 35. naj čas.

Ak píšeš len o tejto poslednej krátkej etape, tak tú už asi išiel bez auta, keďže tu bol aj pekný limit a bola krátka. Už sa zdvihla proti nemu mierna mediálna búrka po predchádzajúcich etapách, tak si to asi musel celé odšlapať.
Zutu píše:Ako to, ze odpadol hned na zaciatku? Prve stupanie ktore sa islo velmi zvolna chytil 11 minut stratu. A dalsie stupania, ked sa vpredu pritvrdovalo tak Demare vzadu ozil a isiel lepsie ako mnoho vrcharov pred nim? Nebolo by vyhodnejsie snazit sa co najdlhsie ostat v pelotone a potom zvolnit na zaver?...aj dnes boli useky, ked isiel cez 40 do kopca a zmazaval dost zo svojej straty. Mohol spravit pred par rokmi ked vyhral M-SR absolutny rekord na Cipresse?
Mozno ma naozaj hviezdnu vrcharsku formu, ale aku ma logiku, ze hned v uvode etapy strati vela minut. Ide dva dni po sebe individualnu casovku na chvoste startoveho pola a druhu polku etapy zrazu leti do kopcov ...

Veľmi pekne si to spísal. Ešte by som dodal, že minulý rok v etape, kde bol na ňom nalepený Juraj Sagan - tak dostal(i) limit. https://www.procyclingstats.com/race/to ... 17/stage-9
dexterko píše:A ak sa už aj AD drží, tak to nerobí pred davmi, pod vrcholom a pod. Stačí sto metrov tu, sto tam, a minútky idú dole.

Pravda. Je to "profesionál", vie čo a ako to má robiť.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Štv 26. Júl 2018 17:58:17

Demare v horach najviac posetril :D
hujhe
 
Príspevky: 460
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Štv 26. Júl 2018 19:03:31

Phobos píše:Zutu, dexterko, ok dík za info. Odkiaľ sú tie najrýchlejšie časy? Quintana to dal za nejakých 47min, Démare vraj cca. 65min takže +18min - to asi nebude 35. naj čas.


Ok, Cipressa a KOM rekord na nej? isiel lepsie ako vsetci vrchari. Boli ociti svedkovia ktorí po etape povedali, ze vysiel ten kopec pomocou auta. Ked sprinteri tento rok chytili limit, Greipel ho sice nemenoval, ale tiez ho videl podvadzat. Preco asi chodi uplne sam a odhana od seba inych cyklistov. Sledoval som ho na oboch etapach v Pyrenejach na live trackeri a zaciatok vzdy katastrofa a potom napriek tomu, ze ide sam a mal by byt cim dalej unavenejsi, tak zrychluje a kopce ide tak aby nestihol limit. Su proti nemu svedkovia, GPS data hovoria vsetky jasne v jeho neprospech.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 26. Júl 2018 20:20:22

Mozme si mysliet co chceme o Demarovi ale za dnesnu aktivitu si to minimalne FDJ zasluzilo. Namakali sa dnes vsetci na jeho vitazstvo. Bez nich by vyhrali utecenci. Peter zrejme s tou bolackou nemoze vobec sprintovat ale nemyslim ze na tom nejako prilis vazne. Verim mu ze vytrva dalsie etapy a mozno v nedelu uz sa mu bude dat aj zasprintovat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Pia 27. Júl 2018 9:56:01

Práveže nech odtiahnu aj celú etapu sami, tak aj tak si to FDJ nezaslúžilo.
Je to asi kruté pre ostatných jazdcov, ale je to tak. Ak líder tímu za pomoci športového riaditeľa podvádza a šetrí tým energiu na šprintérsku etapu, tak to víťazstvo nemôže byť zaslúžené.
Včera som sa normálne sám musel rehotať nad tým ako sa na eurosporte Straka s Hačeckým zamotávali do tejto témy :) . Top bolo ku koncu prenosu, keď Straka povedal niečo také, že skutočnosť je taká, že Demare vyhral, nech to bolo ako chce, Demare si to v tých etapách odtrpel, keď jazdil za pelotónom sám len zo svojim športovým riaditeľom :D
Demarovi som celkom fandil v jeho začiatkoch vo WT, ešte keď jazdil s Bouhannim spoločne. Profiloval sa podobne ako Sagan. Taký hodne odolný šprintér. Ale posledné roky mám akúsi averziu voči nemu. A začalo to ešte pred tou Cipressou, takže nielen kvôli tomu. Teraz sa to len stupňuje :D (sorry Focus :) )

Vážne som zvedavý, kde je pravda v tom jeho poťahovaní. Nerád by som to bral ako hotovú vec, ale ako sa hovorí, bez vetra sa ani lístok nepohne. A v tomto prípade už pofukuje akosi dosť.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Pia 27. Júl 2018 10:22:10

@Zutu
O Cipresse viem.
Aj tak by som rád videl tie najrýchlejšie časy, je nejaká stránka kde je to pokope alebo kde si to našiel že mal 35. naj čas? Že od seba odháňa cyklistov - je niekto kto to potvrdil, videl? Greipel nikoho nemenoval ale každý vie že myslel Démara, fascinujúce. Písal si že v 17. etape boli úseky kde išiel 40km/h do kopca, pripájam link na súbor kde nič také nevidno.
Nevravím že nepodvádza, ale to čo sa nahovorí beriem s obrovskou rezervou - niekto niekde tresne nejakú blbosť, šíri sa to rýchlosťou blesku, dojmy sa vydávajú za fakty a výmysly za pravdy.
A nech už preboha niekto spraví tú fotku.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod Milanj55 » Pia 27. Júl 2018 12:00:31

Zdravím Vás priatelia. Tak mi to nedá, aby som aj já vyjadril svoj názor k Démarovi. Ako dobre viete ,nezvyknem nad nikým lámať palicu, pokiaľ nieje nejaký "corpus delicti". U tohoto cyklistu od začiatku horských etáp vyvstala taktika zaradiť sa na koniec pelotónu a postupne aj pri nízkom tempe pelotónu vedome zaostávať a tak sa prakticky stratiť z očí. To čo sa tam vzadu pri niekoľko minútových až desiatkach minút dialo nevie nik, iba on a jeho športový riaditeľ. Prečo sa nezaradil do nejakého zaostávajúceho grupeta v pelotóne a s nimi mohol pokojne dôjsť v stanovenom limite, prečo asi? Je tu až príliš veľa otáznikov a tie jeho časy počas priebehu etapy a záverečné časy v kopcoch popierajú veškerú logiku. Nemal by sa preto čudovať , že ho viacero cyklistov a hlavne fanúškov cyklistiky podozrieva z podvodu pri pretekaní, teda hlavne v kopcovitom teréne. Já osobne mu neverím že išiel etapy iba podľa predpisov a to jeho správanie sa , v poslednej etape, ako by bol poliaty živou vodou. Skoro desať dní hrá mŕtveho chrobáka a včera opäť zázračne obživol , ako by vôbec nemal v nohách tie kopce a poráža ostatných cyklistov. Skrátka toto je môj názor a teraz samozrejme súhlasím s dexterkom a mnohými ďalšími , ktorí sú na pochybách o férovom zápolení z Démarovej strany. Držme palce aj naďalej, aby ten náš Peter došiel v zdraví do Paríža a aj keby už nevyhral túto etapu tak pre nás je navždy našou superstár. Pekný deň Vám prajem priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 27. Júl 2018 12:31:09

Ľudia dnes by sme sa mali pripraviť na najhoršie. Peter vyzerá veľmi zle.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 27. Júl 2018 14:30:18

Focus-Shimano píše:Ľudia dnes by sme sa mali pripraviť na najhoršie. Peter vyzerá veľmi zle.


Akurat som to xcel napisat...ale este vzdy ostava jedna moznost...chytit sa demara za ruku ktorou sa nedrzi auta :D
majo
 
Príspevky: 2229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod 1p2 » Pia 27. Júl 2018 14:38:59

Ako sa da vypocitat limit na tdf? :D
1p2
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned 11. Sep 2016 15:51:00

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 28 hostia