Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Uto 13. Nov 2018 15:29:31

Tak pozrel som si to ešte raz. Tretia pyrenejská etapa vyzerá zaujímavo a hádam ponúkne aj pekné pretekanie, ale je kráľovská? V rámci Pyrenejí, fajn, ale ak sa na to ideme pozerať takto, potom má Tour 5 kráľovských etáp.
Celkový dojem z druhého týždňa je pre mňa rozpačitý. 12. etapa je pred časovkou, nejaké bláznenie tam asi netreba čakať, tá ďalšia bude o Tourmalete.
Alpy majú monumentálne kopce, to mali napokon aj pred rokom. Ok, tá prvá má najbližšie ku kráľovskej etape (Vars nahradiť Agnellom a nie je o čom). Či bude mať aj kráľovský priebeh, to si nie som istý. Rozbehnúť sa to musí na Izoarde, Galibier je po Lautaret viac-menej falošná rovina. Schleck tam mal tuším pomocníkov a má dnes vôbec niekto na takýto útok gule? Celkovo vyzerajú Alpy skôr eliminačne ako by mali byť pôdou pre útočné ohňostroje. Terén dokonale vyhovuje Sky.
Čoraz viac sa mi ale páči prvý týždeň, ten je povedal by som až vynikajúci, najmä v porovnaní s predošlými rokmi.

Hm, poraziť sa ho snažil Quintana, pre 2015 si možno dodnes trieska hlavu o múr. '16 '17 sa nesnažil nikto, nikto na to nemal, veď to bolo vidno tento rok, keď nastúpila iná garda a nedostali sa ani pred ňu. A to bol jeden po Gire a druhý sa cielene nepripravoval na GC. Tie dva roky boli veľká tragédia, ale nejde to len na vrub Sky.
Ale to som nechcel, mal som na mysli vykoľajiť vlak v zmysle znepríjemniť to domestikom, zneistiť, unaviť ich. Nie, nič také sa až na pár výnimiek nedialo. Keď môže Rowe ťahať pelotón po horách relatívne pokojným tempom, tak prosím. O čo išlo napr. Movistaru, s akou víziou, myšlienkou išli na Tour? Veď tam boli dvaja GT víťazi, viacero pódií, nádej Soler, Amador ktorý má tiež GT kredibilitu.
Je lákavé poukazovať pri neúspechu, pasivite na nejakých nadľudí, niečo na čo nemáme dosah a frustrácia to len posilňuje. Ale vždy keď sa objaví niečo nové, pokrokové, tak to pomaly dvíha úroveň celého odvetvia. Sunweb už dnes tvrdí že má technické zázemie, postupy a personál porovnateľné so Sky. Aha, oni trénujú takto, skúsme to aj my... Aha, toto robia ináč, venujme tomu pozornosť... Nie všetko čo robí Sky je zlé, zlé je, že to nerobia aj ostatní.
Pozor, ja som jednoznačne za platový strop a zatraktívnenie pretekov, mňa tiež táto mizéria nebaví ale rozhodne si nemyslím, že sú tu nejakí bubáci a ostatní sa pred nimi môžu akurát tak schovávať pod posteľ.
Každá doba, čo doba, takmer každá dekáda ma svoj dominantný tím a jazdca a tento sa bude zákonite sústrediť na Tour, na žiadnych iných pretekoch to problém nie je. Všetko tu už bolo. Keď chce Prudhomme odstaviť Sky, nech zruší vysielačky a zavedie platové obmedzenie tímu (keď sa UCI sa do toho nechce), o zábavu by bolo zaručene postarané. Wattmetre nič neriešia.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 256
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Pia 30. Nov 2018 23:19:32

@Phobos

Ty však pracuješ s hypotézou, že čím ťažšia trasa tým horšie pre čiernu ekipu. Ja sa priznám, že som bol do roku 2016 rovnakého názoru. Veď čím viac horských etáp, tým viac šancí pre Contadora, Nibaliho a Quintanu. Pridajme ťažké zjazdy, pridajme pavé úseky, pridajme viac zvlnených etáp musíme ten tím nejako poraziť. Takto by to malo fungovať, nie? Nie... nedávna história skrátka dala za pravdu opačnému tvrdeniu, a teda organizátor sa môže snažiť ako chce, zmeny trasy v tomto prípade veľa neriešia. Po roku 2012 a 2013, keď boli fanúšikovia pomerne znechutení z toho čo sa to na tej TdF vlastne deje, organizátori na to zareagovali a teda riadili sa heslom "skúsme to spraviť netradičné". V roku 2015 de facto vynechali časovku, naopak prvý týždeň to bol vietor, dážď, pavé a tiež prudké stojky... Kto išiel do druhého týždňa v žltom drese? V roku 2016 organizátori nachystali veľmi náročnú trasu, celkovo bolo v itinerári veľa etáp, kde sa dalo hýbať poradím. Výsledok? V roku 2017 to spravili úplný "miš-maš", kedy jazdili po Francúzsku a vodili cyklistov po kadejakých "zákerných" úsekoch. Zmena opäť neprišla. No a tento rok si ten intergalaktický tím dokonca dovolili spraviť srandu z pelotónu, keď to vyhral jazdec, o ktorom sa až do poslednej etapy nehovorilo ako o lídrovi.

PS: Schleck naozaj chytil ešte na Izoarde Posthumu, ktorý mu kus potiahol a v zjazde chytil Monforta. Ale aj tak veľkú časť Lautaretu išiel za svoje. Ale áno, Lautaret je z veľkej časti naklonená rovina.

PS2: To či budú jazdiť jazdci aktívne a teda bude "epická" etapa aj v reále, to je samozrejme aj úplná blbosť na to upozorňovať. To nikto nevie predsa... hodnotíme etapu ako profil a tá je nachystaná parádne. Jazdci keď chcú vedia spraviť epickú etapu aj na diaľničných nadjazdoch, nepotrebujú Galibier.

A teda, áno, my si tu môžeme rozprávať, že "keď spravia takúto a takúto etapu, určite ich to rozhodí", "chce to viac klasikárských", "chce to prudké stojky". Hľadať také tie "ešte toto a padnú". Nie zistilo sa, že trasa to nevyrieši... Dokazujú to predošle roky na TdF, dokazuje to aj fakt, že vyhrali Vueltu (s prstom v nose a po TdF) a vyhrali Giro (po... no comment).

No to je práve to. O čo ide posledných 5 sezón Movistaru, Astane, Tinkoffovi a AG2R? Naozaj to vyzeralo, že o nič... veď vyzerali ako nejakí dorastenci pri tom čiernom mračne. A ono to potom naozaj vyzerá, že tam všetci ostatní idú bojovať o druhý flek (aj keď sa zdá, že aj ten nebude už len tak v ponuke pri súčasnom trende). Jednoducho v sezóne sa aj zdá, že tých skvelých tímov je viac, že "bude to iné", ale stále a stále nie je... Ako píšeš domestik pre roviny prejde dve HC stúpania, pričom domestici a šprintéri ostatných tímov odstupujú z pretekov pretože nestíhajú. Čo viac, on je schopný odrovnať lídrov tímu... Ťažko budú na tých domestikov niečo vymýšľať, keď im jednoducho nestačia. Čierni tam majú pred lídrom ešte 3-4 ľudí, ostatné tímy tam majú len lídrov a aj tí trpia. Pri vete, že sa ich nikto nesnažil poraziť by takí Quintana, Contador, Nibali, Bardet a teraz napr. Dumoulin len zaplakali. Ale áno, je fakt, že sa to tak niekomu môže zdať... pretože nemajú šancu.

Prudhomme nemá ako odstavovať Sky... To by sa cyklistika musela vrátiť k trhovému modelu, kedy by si organizátori na svoje preteky pozvali tímy, ktoré by chceli. O platových stropoch sme sa tu už bavili viackrát. Je to utopia v prostredí ako je cyklistika... Naviac aj keby sa o niečom začalo uvažovať, tam by UCI musela vymyslieť model, ktorý by priniesol viac osohu ako škody. A to by bolo veľmi náročné, pretože ak by bol cieľ regulovať najbohatšie tímy, veľa slabších cyklistov z iných tímov by hneď vypadávalo z kola von...

S tézou, že wattmeter nič nerieši nesúhlasím. Práve so zdokonalením wattmetrov prišlo toto šialenstvo. A nie je to náhoda... nič iné nemá na samotnú akciu v preteku tak veľký vplyv ako to, že jazdec vie "aké čísla má ísť". Už som sa tu s niekym o tom bavil. V minulosti si ani tí najväčší tempári nedovolili ísť "svoje tempo" napr. na začiatku stúpania. Vždy sa snažili udržať čo najdlhšie agresívnejších jazdcov a potom tempom limitovať straty. Dnes? Jazdec vie, že má ísť 450w celé stúpanie a bude to stačiť. Ak by túto vymoženosť nemal, dopadlo by to asi tak, keď sa Soler chcel vlani udržať Contadora na Angliru, proste bum a koniec. V minulosti to bolo o pocite, ide sa mi dobre tak bude aktívny, budem reagovať. Keď je wattmeter, oni to často aj priznávajú, že sa vlastne ani necíti dobre, ale ide čísla a o proste mu to vyjde. Ja teraz nechcem tvrdiť, že keby sa PM na pretekoch zakážu cyklistika sa vráti do 50. rokov, to nie. Ale tie etapy by vyzerali inak... Ostane tu sú niektoré vyjadrenia z poslednej doby.

"But at 350, 400 watts, who is going to attack? People like to make comments about why they should attack, but when they go at that rhythm, they know that no-one can. It's to Sky’s advantage to race like that." (Quintana)

"Would be good for the show, it would sharpen the cyclist's instinct... It can be hard to understand because you do not know how high a level of control there is. It limits the show a lot." (Contador)
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 521
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod sportovec » Štv 06. Dec 2018 15:52:37

Phobos píše: '16 '17 sa nesnažil nikto, nikto na to nemal, veď to bolo vidno tento rok, keď nastúpila iná garda a nedostali sa ani pred ňu. A to bol jeden po Gire a druhý sa cielene nepripravoval na GC.

Domoulin mal na to, aby znepríjemnil život SKY tento rok. Giro si vyslovene prehral takticky. V zjazde a na rovine vo férovom súboji proti Froomeovi v Epickej etape tejto sezóny. A TdF ja neviem čo tam stváral? Nezmyselne sa vetrať a míňať energiu aby vyhral jednu etapu pre svojho dedka, keď mohol vyhrať celú TdF?

Ale inak respect pre Frooma a Dumoulina, ako dali famózne 2 GT za sebou.

Phobos píše:O čo išlo napr. Movistaru, s akou víziou, myšlienkou išli na Tour? Veď tam boli dvaja GT víťazi, viacero pódií, nádej Soler, Amador ktorý má tiež GT kredibilitu.

Niekde som čítal, že Valverde nechcel ísť na TdF 2018. Asi už pochopil, že má svoj vek a musí sa šetriť - 2 GT za sebou nie sú už úplne pre neho ako kedysi. Pravdepodobne ho tam dotlačili organizátori a sponzori, aby tam mali všetky najväčšie hviezdy. Na Vuelte bolo vidieť, že mu posledný týždeň totálne došla para. Aj keď pri Valverdem to znamená, že ešte udržal top5 a získal zelené tričko :lol: Ktovie ako by vyzeral záver Vuelty, keby nešiel na TdF, ale spravil by si sezónu podľa svojej chuti :?: Ešte že si stihol oddýchnuť do MS a takticky to jeho tím zvládol na jednotku 8-) ;)

Čo Movistar stváral na Tour to som celkom tiež nepochopil.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 323
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

TTT

Poslaťod Vercingetorix » Pia 14. Dec 2018 10:37:52

Phobos píše:Z tohto pohľadu vôbec nechápem posadnutosť tímovou časovkou. Je to síce krásna disciplína, ale najväčšie opodstatnenie má na podujatí, na ktorom bohužiaľ končí. Na Tour by som ju oželel, pre slabšie tímy je kontraproduktívna dvojnásobne.

TTT je krásna disciplína pre divákov.
Pre zmiernenie následkov TTT v GC, by bolo fajn keby každý pretekár dostal svoj čas. Nemuselo by sa čakať na nikoho v posledných kilometroch. Ani pád (či defekt) kľúčového domestika v závere by nemal vplyv na čas favorita.

Na Vuelte 2016 v 15. etape pekne rozložili SKY (a aj veľkú časť pelotónu) - no rozhodcovia ich nakoniec podržali.
Na konci roku 2019 SKY asi vo svojej podobe končí - tak uvidíme, kto po nich preberie žezlo.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Uto 01. Jan 2019 0:01:43

berloq píše:Ty však pracuješ s hypotézou, že čím ťažšia trasa tým horšie pre čiernu ekipu.

Nie. V niektorom z predošlých príspevkov som predsa písal, že si neviem predstaviť takú trasu, ktorá by nevyhovovala Sky.


Ja neviem, ale z toho Rowa sa stáva legenda.
Keď ťahal pelotón, tak tam boli stále jazdci typu Naesen, Sagan... Neviem, ktorého lídra odrovnal, ale ak nejakého áno, tak sa nemôže nazývať lídrom. Keď výnimočne zvýšil Movistar alebo AG2R tempo, Rowe nemal šancu. Zábavné ale bolo sledovať taktiku týchto 2 tímov, ich vzájomnú kontrolu a čerešničkou na torte bol moment, keď Kruijswijk predvádzal ako sa to má robiť a Sky pôsobilo chvíľu dezorganizovane, tam im krásne vypomohli, takže áno, ozaj vyzerali ako nejakí dorastenci, ako píšeš.

Diskusia o platovom/rozpočtovom strope vždy tak nejak vychladne a potom sa o tom začne hovoriť znova až keď horí. Sponzori prichádzajú a odchádzajú, po Sky to zas nebude nikoho zaujímať, až kým sa neobjaví ďalší supertím a nebude brať TdF zaradom. Treba to riešiť komplexne a hlavnou pohnútkou by mali byť rovnejšie financie a celkovo zdravšia cyklistika a nedefinovať to len ako nástroj boja proti nejakému tímu. Je mi jasné, že je to extrémna náročná vec, v severoamerickej "hard cap" podobe asi aj utópia, ale to neznamená, že sa to nedá, v nejakej inej podobe, cez iný model, ktorý bude rešpektovať špecifiká európske, legislatívne aj cyklistické. Principiálne je to dobrá vec.

Používanie wattmetrov je podľa mňa extrémne preceňované, asi tam zohráva úlohu aj ten Froomov štýl jazdenia a pohyb hlavou. Neverím, že jazdci s desaťtisícami najazdených kilometrov, stovkami hodín v sedle potrebujú wattmeter na nejaký odhad, majú to v nohách. Som presvedčený, že by to neprinieslo žiadnu zmenu a nebudem tu hľadať vyjadrenia, ale podobný názor som čítal aj od Nibaliho (ten trochu otočil, ale jemu vždy chýbala konzistentnosť názorov), Dumoulina a ďalších. Ale nech teda zákažu wattmetre, rád si potom vypočujem postrehy Contadora a Quintanu keď zistia, že ich téza o wattmetri ako prekážke medzi nimi a víťazstvom, sa rozplynula vo vzduchu. A ok, možno bude menej pádov.

Môže si teraz Tour vydýchnuť? Asi áno, pochybujem, že Brailsford zariadi taký rozpočet ako doteraz. Zrejme utíchnu všetky diskusie o veciach o ktorých sa tu bavíme, pretekanie bude atraktívnejšie. Ale každý odchod sponzora je zlý, hlavne ak ich budú nahrádzať živly ako bahrainský princ a rôzne predĺžené ruky politikov.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 256
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 12. Jún 2019 15:40:57

musi to byt velmi krute pre Frooma takto prist o TdF, o hlavny ciel sezony, v podstate pre neho jediny ciel. Porte by o tom vedel hovorit a mozno toto je rok kedy sa mu vsetky pady vyhnu a Richiemu sa vsetko vrati v podobe vitazstva. inak vraj to bolo preto ze si potreboval vyfukat nos pocas jazdy? ma uz dost rokov, ktovie v akej forme bude buduci rok a ako sa dokaze vratit po zraneni, nie kazdy je Valverde. ten suboj o GC bude zrejme vyrovnanejsi bez jeho ucasti ale je to strata lebo clovek chce na TdF vzdy vidiet superit tych najlepsich. ja osobne Thomasovi velmi neverim na druhy triumf, skor si myslim ze Bernal moze dominovat este viac ako Froome pri svojich prvých vitazstvach...
simko
 
Príspevky: 1121
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod martyn26 » Str 12. Jún 2019 17:16:08

simko píše:musi to byt velmi krute pre Frooma takto prist o TdF, o hlavny ciel sezony, v podstate pre neho jediny ciel. Porte by o tom vedel hovorit a mozno toto je rok kedy sa mu vsetky pady vyhnu a Richiemu sa vsetko vrati v podobe vitazstva. inak vraj to bolo preto ze si potreboval vyfukat nos pocas jazdy? ma uz dost rokov, ktovie v akej forme bude buduci rok a ako sa dokaze vratit po zraneni, nie kazdy je Valverde. ten suboj o GC bude zrejme vyrovnanejsi bez jeho ucasti ale je to strata lebo clovek chce na TdF vzdy vidiet superit tych najlepsich. ja osobne Thomasovi velmi neverim na druhy triumf, skor si myslim ze Bernal moze dominovat este viac ako Froome pri svojich prvých vitazstvach...

Tak Sky táto sezóna veľmi nevychádza. Bernal nešiel Giro a Froome nejde Tour. Myslím, že Bernal nebude v najlepšej forme. Predsalen je po páde a formu mal mať na Gire. Uvidíme ako to pôjde Thomasovi na TdS. Stále je možné, že to bude ako pred rokom, len Bernal nahradí Frooma (možno Thomasa?). Froome už nemá už veľa šancí na TdF. O rok to môže byť posledná, po 35ke málokto dokáže vyhrávať. Je treba ale pripomenúť, že jemu sa smola na Tour od roku 2014 vyhýbala. Bohužiaľ každý raz spadne...
Podľa mňa Porte už nikdy nezíska pódium na GT. Na Tour môže dať top 10, ale pódium je už dosť nepravdepodobné. Zvykol byť na týždňových etapákoch lepší ako na GT a teraz na ITT stratil 30s na Kruiswijka, Buchmanna a Yatesa.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 12. Jún 2019 17:37:19

@martyn26
zatial im sezona nevychadza ale este stale mozu odist kludne aj s dvomi GT. co sa Bernala tyka ja sa neobavam ze by nebol v top forme. ale tak uvidíme na TdS. ano Porte zatial nevyzera najlepsie, rozhodne to nie je Dauphine 2017 kde bol najsilnejsi a ocakavalo sa ze velmi potrapi Frooma na TdF. vieme akym padom to nakoniec skoncilo... ja by som este nelamal palicu nad nim, mozno tentokrat pripravu casuje inak, vo forme bude treba byt az o mesiac. minuly rok na TdS sa mi to tiez nezdal oslnivy vykon v casovke v jeho podani.
simko
 
Príspevky: 1121
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 14. Jún 2019 14:28:21

Ked som tak pozeral profily na Tour tak tento rocnik je dost hornaty. Najma teda prvy tyzden je nezvyk tam do prveho volneho dna po 10 etape su snad tri etapy co skoncia hromadnym sprintom. Dost nezvyk ale ja som rad. Mozno chyba viac klasikarskych etap lebo mam pocit ze bud je to o sprinteroch alebo potom profily kde klasikari ani nemaju sancu. Viac takych etap ako je tretia by to chcelo. A este jednu casovku.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Pia 14. Jún 2019 18:38:54

Len taká otázka. Ten záver prvej etapy v Bruseli je do mierneho kopca? Pretože podľa grafiky na stránke TdF https://img.aso.fr/core_app/img-cycling ... 0-70/77b92 je záverečný kilometer s priemerom 2,5 %, ale vidieť, že stúpanie je približne posledných 500 metrov, takže tam by to malo robiť okolo 5 % - čo jasne favorizuje nášho Petra (zdravého a v plnej sile).
zakliata.panna
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 14. Jún 2019 21:37:07

Tiez som sa nad tym zamyslal. Ale neviem viac info iba obrazok. Ale kedze grafika naznacuje ze to zacne stupat povedzme 600-500 metrov tak tam bude okolo 4-5 percent. Sagan vo forme musi byt favorit ale taketo dojazdy dobre idu najma Ewanovi.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 25. Jún 2019 22:36:52

Prehľadný článok o Tour, kde je prakticky všetko
http://inrng.com/2019/06/tour-de-france ... more-35917
Fanúšik cyklistiky od roku 1972.
ifčopifčo
 
Príspevky: 1444
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Str 26. Jún 2019 14:07:48

ifčopifčo, Lukáša si asi veľmi nepotešil, veď takmer všetko nájdeš aj tu: www.cycling-info.sk/preteky/7400. V pravidlách chýbaju iba limity a je tam chybička pri bielom drese, štartovka bude predpokladám oddnes aktualizovaná. Na prečítanie krátkych opisov etáp sa síce treba dosť preklikávať, ale zas je to kvalitnejšie napísané ako na INRNG.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 256
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 26. Jún 2019 16:10:45

Phobos píše:ifčopifčo, Lukáša si asi veľmi nepotešil, veď takmer všetko nájdeš aj tu: http://www.cycling-info.sk/preteky/7400. V pravidlách chýbaju iba limity a je tam chybička pri bielom drese, štartovka bude predpokladám oddnes aktualizovaná. Na prečítanie krátkych opisov etáp sa síce treba dosť preklikávať, ale zas je to kvalitnejšie napísané ako na INRNG.


Tak si to teraz napravil a snáď mi to Lukáš prepáči, ja inak cycling-info v diskusiách na iných portáloch pravidelne propagujem, tak nech mi to je poľahčujúcou okolnosťou ;) Inak zaradenie etáp a limity sú dôležité, to by mohli doplniť, minulý rok po Petrovom páde sme počítali koľko môže zaostať, až sa nám z kečky parilo :)

Inak fajn blog, píš viacej, zaujímavé postrehy a malo to hlavu a pätu, rád si od teba ešte niečo prečítam. 8-)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972.
ifčopifčo
 
Príspevky: 1444
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 26. Jún 2019 16:19:29

Tak, tak. Cycling-info zverejnilo profily etáp a ich krátke popisy bleskovo. Je úžasné, že máme na Slovensku takúto kvalitný stránku.
Inak, čo vravíte na trasu TdF? :) Podľa mňa je veľmi atraktívna, najmä vrchárske etapy vyzerajú lahodne ;) A tiež mi príde maximálne vhodná pre Sagana. Peter bude mať kopec šancí pridať etapové triumfy - pri letmom pohľade na profily som narátal 5 klasikárskych etáp a 5 šprintérskych etáp, v ktorých by mohol mútiť vodu ;) Takže, je sa na čo tešiť...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 274
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod martyn26 » Str 26. Jún 2019 20:20:59

Za Slušný Svet píše:Tak, tak. Cycling-info zverejnilo profily etáp a ich krátke popisy bleskovo. Je úžasné, že máme na Slovensku takúto kvalitný stránku.
Inak, čo vravíte na trasu TdF? :) Podľa mňa je veľmi atraktívna, najmä vrchárske etapy vyzerajú lahodne ;) A tiež mi príde maximálne vhodná pre Sagana. Peter bude mať kopec šancí pridať etapové triumfy - pri letmom pohľade na profily som narátal 5 klasikárskych etáp a 5 šprintérskych etáp, v ktorých by mohol mútiť vodu ;) Takže, je sa na čo tešiť...

Tak vyzerá dobre. Trasa Gira, teda vlastne kopce Gira sa mi pred pretekmi páčili viac, ale nakoniec bol Carapaz v kopcoch nezničiteľný a to sa prejavilo na zaujímavosti súbojov v GC. Koniec koncov, často to na GT takto býva. Za posledné roky práve Giro bolo tou najnapínavejšou GT. (od Contadorovej výhry) Čo sa týka Petrových šancí, tak je tam len tretia etapa presne pre neho. Tiež ale, keď prežije do konca v 5. a 9. etape v závere by to nemal mať ťažké. V prvej etape sa podľa mňa presadia šprintéri. Greonenwagen asi nie, ale pre Vivianiho je to veľmi dobrá príležitosť. V 3. týždni majú šprintéri 2 príležitosti a keďže väčšina z nich asi odstúpi po 11. etape, Sagan môže vyhrať aj obidve.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Štv 27. Jún 2019 11:05:56

ifčopifčo píše:Inak fajn blog, píš viacej, zaujímavé postrehy a malo to hlavu a pätu, rád si od teba ešte niečo prečítam. 8-)

Dik, pochvala od žijúcej legendy slovenskej internetovej diskusie o cyklistike poteší dvojnásobne ;)

V tých pravidlách ma ešte zaujal dvojnásobný počet KOM bodov za všetky HC-čka. Nerátal som to, ale hrubým odhadom by som povedal, že v troch alpských etapách sa dá získať toľko bodov, koľko v ostatných etapách dokopy, ak aj nie viac. Čiže King if the mountains sa tento rok rovná King of the Alps?

Spomeniem ešte tímovú časovku ktorej zaradenie som síce kritizoval (a názor nezmenil), ale keď sa ňu pozriem izolovane, berúc do úvahy predbežné nominácie, tak sa na to nedá netešiť. Sila BMC sa rozpustila do viacerých tímov a trochu sa časovkársky hľadajú, takže bude to pekný súboj bez jasného favorita.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 256
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Pia 28. Jún 2019 21:48:51

Vyzerá to pekne/nepekne pred tou Tour. Papierovo sme bez favorita, resp. do tejto úlohy sú nominovaní niektorí jazdci, ktorí nimi normálne nie sú. Táto veta to asi najlepšie vystihuje :D . Na strane druhej máme obhajcu - aj keď s formou zhola neznámou. Alebo by to mohlo vyzerať ako v roku 2007, keď Discovery poslali do boja dvojicu Leipheimer a Contador. S tým, že samozrejme sa viac verilo Leipheimerovi, no Contador bol skrátka od začiatku lepší. Tak možno to bude podobné aj teraz s dvojicou Thomas a Bernal (teda je pevne dúfam, že nie a nebude to ani naopak). Aj keď je fakt, že Bernal je ešte oveľa mladší ako bol vtedy Contador... až sa to zdá nemožné... Som zvedavý či je to schopný vydržať...

Ale najzábavnejšie sú tie vyjadrenia. Ak je jediný líder, tak je to ten "jediný správny variant ako sa dá vyhrať" a ak je dvojica lídrov, tak "budeme mať viac možností, menej tlaku, budeme silnejší".
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 521
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Sob 29. Jún 2019 11:19:54

Hmm, celkom ľutujem všetkých klasikárov ktorí tohtoroku nejdú na Tour, ako Degencolb, Madouas, Démare a hlavne Gilbert. Konečne pre nich krásna trasa a vytlačili ich gc jazdci...
pmts
 
Príspevky: 182
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod Cyclingman » Sob 29. Jún 2019 13:07:39

Mne sa zas nepozdáva zostava Bory no rád by som sa mýlil ale Burghardt je tento rok čajový a podla mňa mal ísť Bodnar miesto neho lebo ten má teraz slušnú formu a aj to ukázal v časovkách, na hammer series aj v etapách na TDS narozdiel od Burghardta, ktorý mi príde taký nijakú momentále.
Cyclingman
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str 16. Aug 2017 12:36:33

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 42 hostia

cron