Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 09. Júl 2019 16:32:41

Za Slušný Svet píše:S tými rečami, že o siedmom zelenom je už rozhodnuté, by som bol veľmi opatrný... Viviani má o prémie eminentný záujem (zatiaľ nebojoval o prémiu len v prvej etape, pretože v tej chvíli bojoval s defektom). Ak dnes Talian zabije na konci etapy 50 bodov, tak zelená súťaž je totálne otvorená a určite bude veľmi zaujímavá.

rozhodnute nie je ale nie som si isty ci Viviani je hlavny konkurent. napríklad zajtra v cieli urcite nebude bodovat. Vivani aby zacal byt vaznym konkurentom musi vyhrat 4 rovinate etapy. a to si nemyslim ze sa mu podari. taky dominantny nie je. nieco ukoristi aj Goenewegen a Ewan poprípade Peto. aj ked Dylan nevieme ako ja natom po pade.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod West » Uto 09. Júl 2019 18:33:15

Nebojím sa až tak Vivianiho na zelený dres. Je tam veľa etáp vhodných na únik - viac ako minulý rok a v tých sa bude rozhodovať o zelenom. Viviani síce môže skočiť tiež do úniku ale na nejakej trojke po trase ho Peťo zrejme dokáže utrhnúť, takže Viviani asi nebude plytvať silami. Nie je to jazdec do únikov.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 09. Júl 2019 19:20:59

Pozeram ze dnes Schachmann stratil skoro 2 minuty. Zajtra je stopro v uniku. Aj ked ktovie ci ho pustia. 3 minuty nie je az tak vela. Bude zajtra zaujimavy zaciatok etapy. Je vhodna pre unik ale QS bude velmi striehnut koho do toho uniku pusti kedze tretina startoveho pola je do troch minut. Taky Sagan s Matthewsom na to mozu rovno zajtra zabudnut. Za inych okolnosti by som si vedel predstavit Sagana v uniku ale vzhladom na Vivianiho a vzhladom na to ze Alaphillipe urcite este chce postrazit zlty tak nema najmensiu sancu sa tam dostat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Uto 09. Júl 2019 19:28:14

Keram píše:Pozeram ze dnes Schachmann stratil skoro 2 minuty. Zajtra je stopro v uniku. Aj ked ktovie ci ho pustia. 3 minuty nie je az tak vela. Bude zajtra zaujimavy zaciatok etapy. Je vhodna pre unik ale QS bude velmi striehnut koho do toho uniku pusti kedze tretina startoveho pola je do troch minut. Taky Sagan s Matthewsom na to mozu rovno zajtra zabudnut. Za inych okolnosti by som si vedel predstavit Sagana v uniku ale vzhladom na Vivianiho a vzhladom na to ze Alaphillipe urcite este chce postrazit zlty tak nema najmensiu sancu sa tam dostat.

Alaphillipe bude najskôr chcieť nastúpiť v tom poslednom kopci, tak ako v 3 etape, takže QS to pravdepodobne odtiahne sám pre neho. Únik zatiaľ asi ešte nie.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 09. Júl 2019 20:28:11

zajtra by to mohol byt idealny dres znicit podlaharov...julien xce zlty dres udrzat ale ani oni by nedokazali pokryt vsetky pokusi o unik ak by sa do toho pustili ostatne teamy vo velkom...kludne by ich dokazali ustbat uz v prvej hodine len by to xcelo nastup za nastupom...no uvidime
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Uto 09. Júl 2019 22:15:32

A logika toho by bola aká :?: :?:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 09. Júl 2019 22:28:15

Tiež nerozumiem, prečo by mali ničiť Podlahárov, veď nech majú žlťáka a kontrolujú etapy, ostatné tímy na GC s tým podľa mňa nemajú problém, Alaphilippe im neprekáža, on na GC nejde a načo míňať sily tak skoro v takej, z hľadiska GC nie príliš významnej etape.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 09. Júl 2019 22:46:35

West píše:
Keram píše:Pozeram ze dnes Schachmann stratil skoro 2 minuty. Zajtra je stopro v uniku. Aj ked ktovie ci ho pustia. 3 minuty nie je az tak vela. Bude zajtra zaujimavy zaciatok etapy. Je vhodna pre unik ale QS bude velmi striehnut koho do toho uniku pusti kedze tretina startoveho pola je do troch minut. Taky Sagan s Matthewsom na to mozu rovno zajtra zabudnut. Za inych okolnosti by som si vedel predstavit Sagana v uniku ale vzhladom na Vivianiho a vzhladom na to ze Alaphillipe urcite este chce postrazit zlty tak nema najmensiu sancu sa tam dostat.

Alaphillipe bude najskôr chcieť nastúpiť v tom poslednom kopci, tak ako v 3 etape, takže QS to pravdepodobne odtiahne sám pre neho. Únik zatiaľ asi ešte nie.


Ako som nacrtol bude zavisiet na zlozeni uniku koho tam pustia. Ak im nebudu ohrozovat zlte tak to nechaku uniku ak tam bude niekto kto by im ho mohol zobrat stiahnu to. Ak to stiahnu Alaphillipe si pojde po etapu tak ako pises. Ale QS sa urcite zajtra nevzda jedneho dna naviac v zltom.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 09. Júl 2019 22:50:06

Čo myslíte, ako bude na tom zajtra Peter? Po minulé sezóny by som bol presvedčený, žeby to mohol ustáť, teraz som na vážkach, všetky tie stúpania sú tak na hrane, nikde nie sú dlhšie strmšie úseky aké boli trebárs vo Švajčiarsku v 2. etape, tam bol Chuderhusi síce len 3km ale bolo to 9,6-6,8-11 percent, zajtra nič také nie je, všetko je to do 8%. Na feltet.dk s Petrom vôbec nepočítajú, v širšom okruhu favoritov tam je aj WVA, GVA, Matthews.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 09. Júl 2019 22:52:40

preco? lebo zlty dres na tour je zlty dres a niektore teamy sa budu musiet po stvrtkovej etape s nim definitivne rozlucit...teda ak by sa nestal zazrak typu Voekler...a tak kedy ked nie zajtra?
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 09. Júl 2019 23:15:37

ifčopifčo píše:Čo myslíte, ako bude na tom zajtra Peter? Po minulé sezóny by som bol presvedčený, žeby to mohol ustáť, teraz som na vážkach, všetky tie stúpania sú tak na hrane, nikde nie sú dlhšie strmšie úseky aké boli trebárs vo Švajčiarsku v 2. etape, tam bol Chuderhusi síce len 3km ale bolo to 9,6-6,8-11 percent, zajtra nič také nie je, všetko je to do 8%. Na feltet.dk s Petrom vôbec nepočítajú, v širšom okruhu favoritov tam je aj WVA, GVA, Matthews.

tak ano plati to co sme uz rozoberali:) po minule roky si myslim ze neexistuje aby v zavere takejto etapy boli GVA, Matthews a Peto nie. Skor by to bolo naopak. Peto ked potreboval tak vedel v kopcoch predviest vykony, kedy aj GVA a Matthews zaostali. ale zajtra vôbec netusim. podla mna Alaphilippe bude setrit sily na PDBF a teda DQS nebude mat zaujem na brutálnom tempe. treba povedat ze 20 km z vrcholu je celkom dost. jednotlivcovi sa to asi nepodari, ale skupina atakujúcich adeptov,ktori neohrozuju zlty dres by mohla uspiet. Schachmann dnes stratil 2 minuty a aj niektori ini, zrejme celkom zamerne. ale iste je ze toto je pre Peta celkom dolezita etapa aby sa vzdialil Vivianimu v bodovacej sutazi a zaroven aby nenechal Matthewsa dotiahnut sa na seba. takze zajtra to budu velke nervy. ak by Peto zajtra ziskal minimalne 15 bodov v cieli tak ja budem spokojny asi:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France 5.etapa

Poslaťod Miki » Str 10. Júl 2019 9:05:00

Predpokladať reálny priebeh tejto etapy je skutočne obtiažne.Bude to závisieť od toho, kto konkrétne sa dostane do úniku.Ked sa na to pozriem očami Bori,tak musí byť každému jasne ,že Schachman chce isť do úniku.Ak sa to podarí tak Bora môže byť v kľude a čakať na posledný kopec.V prípade že únik bude dostihnutý, tak môžu použiť druhú kartu Sagana, ak na to bude mať.Ja osobne si myslím,že je to v jeho súčastných možnostiach,aby to zvládol.Nepredpokladám totiž ,že sa vrchári budú pred zajtrajškom veľa siliť.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 10. Júl 2019 9:09:49

k dnesnej etape este tolko, ze zaciatok si netreba nechat ujst:) podla mna unik sa bude tvorit velmi tazko lebo toto je etapa ktora je velmi vhodna nato aby unik (ak je dobre zlozeny) uspel. DQS tam urcite nebude chciet pustit nikoho kto je blizko k zltemu dresu. cize WvA, Matthews, GVA mozu zabudnut ze sa tam dostanu. ak sa vsak vytvori unik z nejakých solídnych borcov druhého sledu ako Wellens, Naesen, Cort Nielsen, Valgren, Kragh Andersen, Postlberger tak podla mna vsetci budu spokojni a takyto unik by to dotiahol az do konca. som zvedavy aka bude Petova taktika a teda taktika celej Bory. do uniku ho tiez asi nepustia predsalen straca iba 1 minutu na Juliana, ale nieco mi hovori ze Peto asi bude aktivny pri vytvarani uniku. a ktovie mozno sa vytvori unik v ktorom budu prave ti hlavni favoriti - GVA, Matthews, Sagan, Alaphilippe... ale to je podla mna nizka sanca:) no ale uvidíme ako sa to vyprofiluje, moznosti je vela.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France 5.etapa

Poslaťod simko » Str 10. Júl 2019 9:12:03

Miki píše:Predpokladať reálny priebeh tejto etapy je skutočne obtiažne.Bude to závisieť od toho, kto konkrétne sa dostane do úniku.Ked sa na to pozriem očami Bori,tak musí byť každému jasne ,že Schachman chce isť do úniku.Ak sa to podarí tak Bora môže byť v kľude a čakať na posledný kopec.V prípade že únik bude dostihnutý, tak môžu použiť druhú kartu Sagana, ak na to bude mať.Ja osobne si myslím,že je to v jeho súčastných možnostiach,aby to zvládol.Nepredpokladám totiž ,že sa vrchári budú pred zajtrajškom veľa siliť.

o par sekund si ma predbehol v tejto polemike o tvorbe uniku:) ano Schachmann dalsi velky adept do uniku. ale treba povedat ze par bodov v cieli by sa hodilo Petovi nech trochu odskoci Vivianimu, tak snad ak by to aj unik dotiahol tak este tam nieco ostane.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod West » Str 10. Júl 2019 9:33:38

Keram píše:
West píše:
Keram píše:Pozeram ze dnes Schachmann stratil skoro 2 minuty. Zajtra je stopro v uniku. Aj ked ktovie ci ho pustia. 3 minuty nie je az tak vela. Bude zajtra zaujimavy zaciatok etapy. Je vhodna pre unik ale QS bude velmi striehnut koho do toho uniku pusti kedze tretina startoveho pola je do troch minut. Taky Sagan s Matthewsom na to mozu rovno zajtra zabudnut. Za inych okolnosti by som si vedel predstavit Sagana v uniku ale vzhladom na Vivianiho a vzhladom na to ze Alaphillipe urcite este chce postrazit zlty tak nema najmensiu sancu sa tam dostat.

Alaphillipe bude najskôr chcieť nastúpiť v tom poslednom kopci, tak ako v 3 etape, takže QS to pravdepodobne odtiahne sám pre neho. Únik zatiaľ asi ešte nie.


Ako som nacrtol bude zavisiet na zlozeni uniku koho tam pustia. Ak im nebudu ohrozovat zlte tak to nechaku uniku ak tam bude niekto kto by im ho mohol zobrat stiahnu to. Ak to stiahnu Alaphillipe si pojde po etapu tak ako pises. Ale QS sa urcite zajtra nevzda jedneho dna naviac v zltom.

Ano. Som si neuvedomil že QS je oslabený a navyše idú tento rok aj na GC, takže nebudú mať takú silu kontrolovať ako v minulosti. Ak im niekto nepomôže (a asi sa moc nebudú hrnúť aby Alaphillipovi dali šancu na ďalší zárez), tak sami to nezvládnu a únik má veľké šance.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 10. Júl 2019 10:02:18

presne toto som myslel tou likvidaciou QS...momemntalne nemaju kapacit aby ukontrolovali vsetky pokusy o unik...kludne moze odist megasilny unik zlozeny z klasikarov a kludne to mozu by aj sagan gva blink colbreli teunisen atd...a kto ich chyti? QS asi tazko tam nema kto a kto im pomoze? teamy co by boli v uniku nie, gc zaujemci a ich pomocnici tiez nie ved naco ked v 6ej etape si zoberu naspet tych par minut co by klasikarom nechali...podla mna dnes pri velkej ofenzive silnych klasikarov by sa zlty dnes kludne mohol prezliekat
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 10. Júl 2019 14:48:13

skusal dakto s bory ist do uniku? nemozem pozerat tak zhanam info...dakujem
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Str 10. Júl 2019 15:06:21

majo píše:skusal dakto s bory ist do uniku? nemozem pozerat tak zhanam info...dakujem

Nie, len platonicky to sem tam čekli na čele balíka.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 10. Júl 2019 17:30:27

hahahahaaaaa no co vy vsetci neveriaci uz ste spokojny? huraaaaa
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 10. Júl 2019 17:44:38

Krásne a dominantné víťazstvo ;) Celá Bora vynikajúca :) Takýchto etáp ešte zopár na Tour bude, takže sa máme na čo tešiť :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 60 hostia

cron