Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 16. Júl 2019 12:52:57

ifčopifčo píše:Otázka je ako sa Bling cíti a ako to zoberie. Nemá ešte etapu a bez etapy a bodovačky to bude pre neho Tour o ničom, takže je otázka, načo sa sústredí. Vyflusať sa v časovke, kde jeho šanca skončiť 6. je podľa mňa minimálna asi nie je príliš taktické, okrem toho časovka je pre Tourmaletom kde je prémia za 1 prémiou, to by sa skôr mohol pokúšať o úniky, 14,15,18,18 sú etapy kde sú prémie za stúpaniami. Zase ak sa vyčerpá takýmito pokusmi, koľko síl mu ostane na 17. kde môže byť jedným z najväčších favoritov? Určite by si Peter mal do Paríža zachovať minimálne taký vankúš aký má teraz.

ano ten vankus minimalne 60 bodov v 21 etape musi byt:) naozaj tazko povedat ako to pojme Matthews. ak bude chciet sediet na dvoch stolickach tak moze odist s prázdnymi rukami. bude velmi dolezite ako sa bude citit v druhej polovici Matthews ale aj Peter. ak by pridal v zajtrajsej etape Peto na Michaela nejakých 10-15 bodov tak je mozne ze by pomaly ale isto Matthews upustil od boja.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 16. Júl 2019 12:56:45

@majo
ja s tym suhlasim. Pascal je marketingovy tahak iba pre nemecky trh. ale vsetko sa toci okolo Peta. ako ja verim ze sa zucastni aj na buducorovnej TdF ale uz cielom nebude zeleny dres. ale bude v pozicii uvolneneho stagehuntera:) lebo momentalne podla mna prilis uvolneny nie je. posledny krok byva najtazsi.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 17. Júl 2019 9:44:39

co myslite udrzi Alaphilippe aspon top 10? akoze ak mam vyjst z nejakých predoslych jeho vykonov tak mi jednoznacne vychadza ze musi z top 10 vypadnut uplne v pohode. ale ako vieme uz aj cudnejsie veci sa udiali v cyklistike a sporte celkovo... LPDBF mu podla mna celkom sedel aj dlzkou aj sklonmi, navyse bola to len taka otukavacka medzi vrcharmi. ale ked pozeram na Tourmalet tak tam musi stratit slusne minuty podla mna. na druhej strane do top 10 sa moze vratit vdaka nejakemu uniku. no uvidíme kazdopadne francuzi mozu par dni snivat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod martyn26 » Str 17. Júl 2019 12:53:11

simko píše:co myslite udrzi Alaphilippe aspon top 10? akoze ak mam vyjst z nejakých predoslych jeho vykonov tak mi jednoznacne vychadza ze musi z top 10 vypadnut uplne v pohode. ale ako vieme uz aj cudnejsie veci sa udiali v cyklistike a sporte celkovo... LPDBF mu podla mna celkom sedel aj dlzkou aj sklonmi, navyse bola to len taka otukavacka medzi vrcharmi. ale ked pozeram na Tourmalet tak tam musi stratit slusne minuty podla mna. na druhej strane do top 10 sa moze vratit vdaka nejakemu uniku. no uvidíme kazdopadne francuzi mozu par dni snivat.

Podľa mňa udrží žltý dres do Tourmaletu. Thomas na neho získa niečo v časovke a pravdepodobne pred 14. etapou bude za ním cca 20s. Top 10 dať môže, neviem či na to vrchársky má, ale napr. Barguil v roku 2017 nešiel na GC a nakoniec sa mu to s únikmi podarilo.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 17. Júl 2019 13:18:18

podla mna neudrzi...zalezat bude aj od toho ako to pojde masovy pretoze ak by mu to slo a drzal sa vysoko tak bude musiet julien jazdit nanho kedze podlahari tam vela vrcharov nemaju...ak by sa ale mas odpalil tak by mohol dostat volnu ruku a mozno tu top 10 udrzi ale ja osobne ho tam nevidim
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 17. Júl 2019 13:21:01

@martyn26
tiez si myslim ze jedina cesta pre Alaphilippa do top 10 je cez uniky. inak co sa tyka Barguila tak on je trochu iny pripad. zatialco Alaphilippe pri svojom bodkovanom drese nepatril ani do top 10 vrcharov tak Barguil v tom roku 2017 podla mna patril do top 3 uplne v pohode. a navyse Barguil bol uz v roku 2014 celkovo osmy na Vuelte. Alaphilippe jedine co zatial ukazal je to, ze ani na tyzdnovych etapakoch sa nemoze velmi porovnavat s top vrchármi a jazdcami na GC.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Str 17. Júl 2019 13:32:23

Ešte raz sa vrátim k Petrovi a jeho budúcnosti na TdF. Zazneli tu rôzne názory, zhodujete sa s úlohou ,,stagehuntera" a neorientáciou na zelený dres. Ja však budem oponovať, pretože aj o rok mi zameranie Petra vychádza rovnaké:
1. Keďže je aj šprintér, bude bojovať v rovinatých etapách, isto nepôjde v takejto etape do nejakého dvoj- alebo trojčlenného úniku, ktorý bude odsúdený na zánik.
2. V klasikárskej etape tiež nepôjde do úniku, pretože Bora pôjde tak, aby bol v závere vyselektovanej skupiny a pokúsil sa etapu vyhrať.
3. V horských etapách (jednotky a HC-čka) nemá šancu bojovať o výhru, pretože si to postrážia vrchári z úniku alebo jazdci na GC - maximálne opäť zoberie body na šprintérskej prémii.
Čiže zase mi vychádza dajaký nepriamy boj o zelený dres, pričom bude mať možno menej bodov, ale reálne stále dosť na najvyššie miesta. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 17. Júl 2019 14:05:26

zakliata.panna píše:Ešte raz sa vrátim k Petrovi a jeho budúcnosti na TdF. Zazneli tu rôzne názory, zhodujete sa s úlohou ,,stagehuntera" a neorientáciou na zelený dres. Ja však budem oponovať, pretože aj o rok mi zameranie Petra vychádza rovnaké:
1. Keďže je aj šprintér, bude bojovať v rovinatých etapách, isto nepôjde v takejto etape do nejakého dvoj- alebo trojčlenného úniku, ktorý bude odsúdený na zánik.
2. V klasikárskej etape tiež nepôjde do úniku, pretože Bora pôjde tak, aby bol v závere vyselektovanej skupiny a pokúsil sa etapu vyhrať.
3. V horských etapách (jednotky a HC-čka) nemá šancu bojovať o výhru, pretože si to postrážia vrchári z úniku alebo jazdci na GC - maximálne opäť zoberie body na šprintérskej prémii.
Čiže zase mi vychádza dajaký nepriamy boj o zelený dres, pričom bude mať možno menej bodov, ale reálne stále dosť na najvyššie miesta. ;)

aby sme to ujasnili:)
1. urcite Peto nebude chodit do uniku v etapách rovinatých kde je to odsudene na zanik. bude bud rozbiehat Ackermanovi alebo sa nezapoji vôbec. navyse stale sa moze zapojit ak bude Ackermann kvôli hocicomu (defekt atd...) v zavere chybat
2. v klasikarskej etape v ktorej bude jasne ze unik nema sancu (su take etapy- hlavne tie ktore koncia kratkym stupanim a o tempo sa stara Sunweb pre Matthewsa, DQS pre Alaphilippa a podobne) tak tam tiez nepojde do uniku. Bude v podstate chodit do uniku v takých etapách v akých aj chodieva:)
3. tam bude zalezat od konkrétneho profilu a od toho v akej faze pretekov to bude. samozrejme sa nemoze jednat o etapu ktora konci na HC-ckovom alebo 1-kovom kopci.

Ano suhlasim ze by mohlo ist o nejaky nepriamy suboj o zeleny ale to by muselo byt tak ze nejako prirodzene pri tej honbe za etapovými vitazstvami ziska aj zeleny. ale nebude to nic cielene ako doteraz.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod martyn26 » Str 17. Júl 2019 14:26:11

simko píše:@martyn26
tiez si myslim ze jedina cesta pre Alaphilippa do top 10 je cez uniky. inak co sa tyka Barguila tak on je trochu iny pripad. zatialco Alaphilippe pri svojom bodkovanom drese nepatril ani do top 10 vrcharov tak Barguil v tom roku 2017 podla mna patril do top 3 uplne v pohode. a navyse Barguil bol uz v roku 2014 celkovo osmy na Vuelte. Alaphilippe jedine co zatial ukazal je to, ze ani na tyzdnovych etapakoch sa nemoze velmi porovnavat s top vrchármi a jazdcami na GC.

Ja som to s Barguilom nemyslel tak, že nebol dostatočne dobrý vrchár na dobré umiestnenie v GC, ale tak, že sa o zadné priečky v top 10 dá bojovať aj ako satgehunter.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 17. Júl 2019 14:32:45

martyn26 píše:Ja som to s Barguilom nemyslel tak, že nebol dostatočne dobrý vrchár na dobré umiestnenie v GC, ale tak, že sa o zadné priečky v top 10 dá bojovať aj ako satgehunter.

ano jasne. ja som to ale myslel skor tak, ze lepsie sa o zadne priecky top 10 bojuje ako stagehunter ak mas aj naozaj vrcharsku kvalitu a nejaku historiu uz z hladiska GC na GT. kdezto Alaphilippe tym nedisponuje podla mna a preto sa mu cez uniky ani nemusi podarit preniknut do top 10 jednoducho preto ze nie je taky dobry vrchar a uz vôbec nie ako Barguil na TdF v 2017.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod martyn26 » Str 17. Júl 2019 17:47:29

Tak Matthews sa pravdepodobne vykašľal na bodovačku a šetrí na nejakú etapu (asi 17.). Pre nás dobré, že vyhral Ewan a nikto nemá 2 výhry. Peter môže zelený dres stratiť už asi len pádom alebo diskvalifikáciou.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 17. Júl 2019 18:25:06

martyn26 píše:Tak Matthews sa pravdepodobne vykašľal na bodovačku a šetrí na nejakú etapu (asi 17.). Pre nás dobré, že vyhral Ewan a nikto nemá 2 výhry. Peter môže zelený dres stratiť už asi len pádom alebo diskvalifikáciou.

ale absolutne netusim preco sa Matthews nevyviezol aspon po par bodov na premii. lebo takych ktori budu chciet vyhrat v 17. etape je kopa. tam ocakavam unik minimalne 10-15 ludi. a sice Matthews moze byt papierovo najrychlejsi z nich do zaveru ale oni mu budu nastupovat v kopci ak tam budu lepsi vrchari popripade v zjazde ak budu lepsi zjazdari. cize vobec nerozumiem preco aspon nejake body na zeleny nezbiera pre pripad ze by napriklad nejaky sprinter nepreliezol kopce alebo ved videli sme minuly rok ako blizko bol Peto nedokoncenia Tour. Demare si uz brusil zuby v zalohe. takto Sunweb dopadol tak ze Mathews nepridal ani len bod, ten leadout pre Bola nebol az taky skvely, a Bolovi ten sprint tiez az tak nevysiel, osobne som ho cakal trochu vyssie.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 17. Júl 2019 18:48:57

tak vyzera to tak ze Matthews s timom sa rozhodli upustit od boja o zeleny dres a sustredit sa na etapovy vavrin. Matthews vraj povedal ze ak nebude bojovat o zeleny dres tak ho lahsie pustia do unikov. vraj to mal potvrdit aj Peto v rozhovore po etape ze to bolo od Matthewsa mudre ze teraz Peto nebude nanom nalepeny:) zatial som nic z toho nevidel takze neviem co je natom pravdy. avsak do unikov potrebuje ist aj Peto kvoli Vivianimu tak neviem presne ako si to predstavuju. lebo etapy vhodne pre Peta = etapy vhodne pre Matthewsa. cize mozno mu Peto az tak nalepeny na chrbte nebude ale urcite sa spolu stretnu v uniku. a zrejme aj s Alaphilippom. otazka este znie ci by DQS pracoval natom aby nepustili Peta do uniku. to si myslim ze nie, lebo podla mna ani nevedia ci Viviani prelezie kopce. navyse budu chciet do uniku dostat Juliana popripade niekoho ineho z timu, to by im zas Bora mohla vratit ze by takto formujuci unik zacali stahovat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 17. Júl 2019 18:51:54

Zvlastna taktika Sunwebu. Zeleny dres uz Bling zrejme zabalil. Na jednej strane chapem ze nahanat Sagana so 60 bodovou stratou je dost nerealny ciel. Ale on sa uz dostal do zeleneho z druheho miesta tak mohol cielit aspon na druhe. Tah s Bolom im nevysiel. Osmy mohol byt aj Bling. Potom co som aj cital mam pocit ze nema na to ani mentalne bojovat o zeleny dres so Saganom. Teraz neviem kto je vlastne super. Matthews sa vzdal. Viviani to nebude a Colbrelli tiez tazko. Uz sa nemusi ani velmi trapit unikmi. Ako to uz byva najvacsia vyzva bude doviest sa do Pariza. Po vlanajsku radsej neoslavujem predcasne. Posledne etapy sme dost trpli :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Str 17. Júl 2019 19:47:22

Treba povedať, že po šprintérskej stránke je toto najlepšia Tour de France za posledných 10 rokov :D taky Focus musí priam krochkať od pôžitku :lol:
pmts
 
Príspevky: 417
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 17. Júl 2019 21:02:44

Nie ne to zle , ale čo sa špurterskej stránka týka , tak boli aj lepšie tour .Napr. 2013 alebo 2014 . V tom 2013 tam vtedy bojovala trojka Marcel , Cav a Gorilka a to bolo super . Ja tým novým špurtérom ako Ewan , Groenewegen a další neviem prísť na chuť . Snáď sa nám ten Marcel vráti :(
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06


Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 17. Júl 2019 21:46:26

krason od zaciatku neznasal ze bol povazovany len za toho druheho ked ho porovnavali so saganom...a tak asi radsej dobrovolne vzdal boj o zeleny ako by mal zas raz pocuvat ze je len druhy za saganom

aj ja si myslim ze je to tento rok sprintersky naozaj vydarena tour
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 17. Júl 2019 21:53:27

elviska píše:https://www.letour.fr/fr/actus/2019/etape-11/peter-sagan-je-suis-la-et-en-un-seul-morceau/1279763

uz som to cital ale stale tomu velmi nerozumiem. stale mi to vychadza tak, ze Peto pojde do tych unikov s Matthewsom. a ak nepojde tak Matthews moze znizit naskok o 50 bodov (sice to nie je velmi realne) a zrazu moze byt spat v boji o zeleny. navyse Peto potrebuje body na Vivianiho. potrebuje mat v 21 etape minimalne 60 bodov naskok, uplne idealne keby ich bolo 71. cize ak pojde Matthews do uniku treba ist s nim podla mna.
urcite by mal ist Peto do unikov v etapách 14, 17 a 19. 14 a 19 iba po premie ale 17 etapa je nadej aj na vitazstvo ale tuto etapu ma v hladaciku urcite mnoho cyklistov. neviem teda naozaj o com chlapci rozpravaju:) nevidim tam ziadnu etapu do ktorej by Peto mohol pustit Matthewsa a v ktorej by zaroven Matthews mohol bojovat o vitazstvo. vari v tej zajtrajsej? zajtra pojdu do uniku podla mna vrchari ktori uz z boja o GC vypadli - napríklad NIbali. dalej mozno Schachmann, Woods, Soler... Peto by si teoreticky mohol ist po premiu ale to by isiel snim urcite aj Viviani, kedze tam nie je prekazka na ktorej by ho mohli odparat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Str 17. Júl 2019 22:05:31

Ja teda neviem či najlepšia TdF po šprintérskej stránke alebo nie. Avšak jedno je jasné, Viviani ani Groenewegen (a ďalší) nedosahujú ani náhodou úrovne akú dosahovali Greipel a Kittel a už vôbec nie na akej bol Cavendish. Ešte stále samozrejme nejaké šance majú, takže ešte samozrejme môžu nazbierať ďalšie dve výhry... Ale tých pokazených situácií, je fakt strašne veľa. V tej siedmej etape to Vivianiho chyba samozrejme nebola a rozbehnuté to mal skvele. To však nič nemení na tom, že šance zahadzuje. A to isté platí aj o Holanďanovi. Raz sú zatvorení v šprinte, druhý raz sa do šprintu ani nedostanú. To sa im potom ťažko vyhráva... A práve toto by sa Cavendishovi nikdy nestalo. Áno, samozrejme bol najrýchlejší a mal najlepší vlak, ale on proste v tých šprintoch bol, preto mohol vyhrávať 5 etáp v jednej edícií. On sa nenechal odpárať vlastným tímom...

Na strane druhej je fakt, že organizátori robia všetko pre to, aby ten špurt normálny nebol. Také tie "Giro maniere" - nejaká tá prekážka tam musí byť...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 63 hostia