Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 22. Júl 2019 22:39:14

dexterko píše:Robíte tu kovbojky z ničoho. Kto bude ťahať, no nikto, kto by ťahal. Bora pre Sagana? Jumbo pre Dylana? DQS pre Eliu? Lotto pre Ewana? Atď, atď... Či snáď všetci v tímoch okrem špurtlídrov sú domestici do hôr? :roll:


Kde prosím ťa vidíš kovbojky? Normálne diskutujeme.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 22. Júl 2019 22:44:54

majo píše:val thorens je dlhe ale tie sklony tam niesu az take strasne...tuto etapu vidim pre holandana ktory by tam mohol strojovo vsetkych odrovnat

tie sklony nie su nic extra ale posledny kopec v Alpach a celej Tour vôbec, parametre 33km @ 5,5% tam to uz bude kto ako nacasoval formu. navyse ta etapa ma skoro 5000 nastupanych metrov. tam uz kazdy toho bude mat plne zuby. ked tam niekto chyti krizu minuty sa len tak budu sypat. ti najvacsi favoriti si utoky asi nechaju az na nejakych 6-7 km do ciela ale niekto s trochu vacsou stratou moze vyrazit velmi skoro.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod 3pa3ck3 » Pon 22. Júl 2019 23:13:00

Keram píše:Ono uz aj zajtra je dost otazne kto bude tahat ked QS ma zlte, Bora ma Buchmanna, Jumbo ma Kruijswijka. Snad len Lotto pre Ewana.

Lotto pošle De Gendta do úniku a majú postarané na celý deň :)
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 23. Júl 2019 22:42:50

tak nadisla 17.etapa. ocakavam cca 30 clenny unik. som zvedavy ako dlho sa bude tvorit. ale nemyslim si ze by to malo trvat dlho. tie mena su pomerne jasne a pre GC neskodne. nevyse som si isty ze GC timy si budu chciet dat este taky pohodovejsi den pred narocnym alpskym triptychom. dufam ze sa tam Peto dostane toto je celkom dolezita etapa aj z hladiska bodov nielen z hladiska boja o etapove vitazstvo.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 24. Júl 2019 12:59:22

Tak za mňa sklamanie, že tam Peter nie je, nebolo príliš ťažké si tam naskočiť, asi sa necíti dobre. Iste, nikto z tej skupiny ho nemá šancu ohroziť v bodovačke.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Mino » Str 24. Júl 2019 13:55:42

ifčopifčo píše:Tak za mňa sklamanie, že tam Peter nie je, nebolo príliš ťažké si tam naskočiť, asi sa necíti dobre. Iste, nikto z tej skupiny ho nemá šancu ohroziť v bodovačke.

nebolo ťažké? Čo má povedať Matthews? Sunweb neukázal absolútne nič a celý čaas sa tvárili že im ide o 17.etapu a ... ško da písať. Peter mal smolu ale okrem sklamaných fanúšikov ( niektorých ) o nič neprišiel ašte pošetrí na Alpy
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 24. Júl 2019 14:01:32

Mino píše:
ifčopifčo píše:Tak za mňa sklamanie, že tam Peter nie je, nebolo príliš ťažké si tam naskočiť, asi sa necíti dobre. Iste, nikto z tej skupiny ho nemá šancu ohroziť v bodovačke.

nebolo ťažké? Čo má povedať Matthews? Sunweb neukázal absolútne nič a celý čaas sa tvárili že im ide o 17.etapu a ... ško da písať. Peter mal smolu ale okrem sklamaných fanúšikov ( niektorých ) o nič neprišiel ašte pošetrí na Alpy

ja si myslim ze je nejaky dovod preco v tom uniku nie je ani Peto ani Matthews a Colbrelli. podla mna tam musela byt bud nejaka gentlemanska dohoda, alebo sa tak navzájom strazili ze nikto z nich sa do uniku nedostal.

@ifcopifco
no dufam ze to nie je tak ze sa Peto neciti dobre lebo to by nas cakali dost krusne chvile v alpach. Peto vzdy vedel jazdit aj v horucom pocasi (TDU, Doha, ToC). tak snad nema ziadne zdravotne patalie a alpy zvladne v pohode a v nedelu v zelenom zaspurtuje na Champs.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 24. Júl 2019 14:03:45

skoda no ale nemozeme xciet vsetko...je tam vela vhodnych ludi pre tuto etapu ale js to vidim na Grega a uprimne aj mu to celkom prajem...teda len v pripade ze na to nemude mat f**k Oss :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 24. Júl 2019 14:12:14

majo píše:skoda no ale nemozeme xciet vsetko...je tam vela vhodnych ludi pre tuto etapu ale js to vidim na Grega a uprimne aj mu to celkom prajem...teda len v pripade ze na to nemude mat f**k Oss :D

no ked som videl Trentina na tohtorocnej TdF tak neviem ako by sa ho Greg mohol zbavit v kopci poprípade porazit ho v spurte. musela by to byt nejaka takticka hra kedy GVA zautoci a nikto ho nebude chciet stiahnut. Stuyven je tiez rychlejsi podla mna ako Greg a potom je tam este EBH.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 24. Júl 2019 14:17:57

@simko
ten moj tip chap skor ako tip zo srdca ako o z rozumu ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 24. Júl 2019 14:52:04

ja som velmi nemohol sledovat ked sa tvoril unik. bola tam nejaka snaha od Matthewsa ist do uniku? a bol Peto niekde kde si to kontroloval, alebo bol niekde vzadu uplne bez zaujmu? lebo dnes islo o 70 bodov, ak by ich Matthews ziskal tak sa kludne mohol vratit spat do hry. cize mi z toho vychadza to, ze Petov jediny ciel bol ustrazit si Matthewsa. popripade Collbreliho. preto len chcem vediet ci to tak bolo aj na obraze:) alebo to bolo len stastie ze sa tam MM nedostal.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 24. Júl 2019 15:12:04

@Simko
Mne pisal kamarat ze ked sa tvoril unik Sagan mal nieco s bicyklom a ze si musel doskakovat peloton ale neviem ci to je pricina ze nie je v uniku.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 24. Júl 2019 15:51:21

Keram píše:@Simko
Mne pisal kamarat ze ked sa tvoril unik Sagan mal nieco s bicyklom a ze si musel doskakovat peloton ale neviem ci to je pricina ze nie je v uniku.

hmm nikde sa taketo nic nespomina. ale ak by to tak bolo tak je velke stastie ze vpredu nie je Matthews.

inak myslite ze Viviani sa v 18. etape bude snazit ist do uniku po premiu? takisto aj v 20 ale tam je premia tak blizko ze pochybujem ze sa vytvori unik. podla mna tych 85 bodov este nie je dost:) lebo hocico sa moze stat, Peto sa nezapoji na premii povedzme kvôli defektu (Magnus Cort dnes nie je v uniku lebo v nejnevhodnejsej chvili dostal defekt) alebo hocicomu inemu a zrazu je to 65 bodov a to sa da zmazat aj v poslednej etape. aj ked myslim si ze Viviani bude chciet co najviac energie usetrit na prelezenie cez Alpy a potom aby mal co najcerstvejsie nohy v Parizi.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 24. Júl 2019 17:14:42

@simko
tip ti vysiel presne
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Str 24. Júl 2019 18:09:23

Zelený dres je hotová vec od 10tej etapy, Sagan to môže prehrať už len nešťastím. Naozaj tu ešte stále riešite 3 etapy pred koncom prečo nešiel po prémiu a ako Matthews ešte spriada plány na ohrozenie Sagana (hoci ako jediný kto si na ten dres verejne trúfal už rezignoval snáď 10 dní dozadu...). Viviani isto nepôjde do úniku kvôli toretickej šanci na zelené, prečo by to robil preboha? Má kolegu v žltom a pred sebou vidinu víťazstva v Paríži. Sagan má priam gigantický náskok, 85 bodovú stratu si už nikto netrúfne zmazať, Simko a jemu podobní už môžte večer kľudme zaspávať ;D
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 24. Júl 2019 18:16:33

@simko

Neviem. Snad nam to ozrejmia v GBS :). A co sa tyka tvojej dalsej uvahy viac by som sa bal situacie co sa stala vlani. Klopem na drevo. 85 bodov pred etapami co zostavaju je dost pohodlny vankus. A v poslednej etape sa da zmazat mozno maximalne tak 45 a to by musel mat Sagan teda riadnu smolu. pri priemernom vykone max tak 35-40. Vacsinou sme zvyknuti na trojciferne nastkoky v tejto faze TDF ale aj toto by malo pohodlne stacit :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Str 24. Júl 2019 18:55:12

Po minulom roku, Peter jazdí šetrnejšie TDF, jak keby sa bal, dosť často spomína aj časový limit. Po tom páde je taky... , jak keby to mal stále v mysli, že na to nezabudol.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Str 24. Júl 2019 18:56:02

Sagan je bud chory, alebo sa tak setril, ze bude nasledujuce dni trhat alpsky asfalt v prospech Buchmana. Inak si ten dnesok neviem vysvetlit.
No na pomoc Buchmanovi su tam asi vhodnejsie typy rakusani, ale mozno si v Bore povedali, ze kazda ruka noha bude dobra.

Este sa pohravam s myslienkou, ze sa mu iba jednoducho nechce, ale to by snad bola este horsia moznost ako ta prva.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Str 24. Júl 2019 19:12:59

elviska píše:Po minulom roku, Peter jazdí šetrnejšie TDF, jak keby sa bal, dosť často spomína aj časový limit. Po tom páde je taky... , jak keby to mal stále v mysli, že na to nezabudol.

Teda má rešpekt pred Alpami.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Str 24. Júl 2019 19:13:28

Zutu píše:Sagan je bud chory, alebo sa tak setril, ze bude nasledujuce dni trhat alpsky asfalt v prospech Buchmana. Inak si ten dnesok neviem vysvetlit.
No na pomoc Buchmanovi su tam asi vhodnejsie typy rakusani, ale mozno si v Bore povedali, ze kazda ruka noha bude dobra.

Este sa pohravam s myslienkou, ze sa mu iba jednoducho nechce, ale to by snad bola este horsia moznost ako ta prva.

,,B,, je správne. A netreba z toho robiť žiadnu vedu. Komu by sa chcelo v takých hicoch, hlavne keď už aleže vôbec nemusiíš. Len masochystom.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 74 hostia