Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Str 24. Júl 2019 19:16:31

elviska píše:
elviska píše:Po minulom roku, Peter jazdí šetrnejšie TDF, jak keby sa bal, dosť často spomína aj časový limit. Po tom páde je taky... , jak keby to mal stále v mysli, že na to nezabudol.

Teda má rešpekt pred Alpami.

Aký prosím ťa, že hapká na zadoček? Čo ešte nestedel na bajku? To že sa zjebkal vtedy kvôli zbytočnému riskovaniu, neznamená, že sa boji. Môžeš byť kľudná ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Str 24. Júl 2019 19:44:26

dexterko píše:
elviska píše:
elviska píše:Po minulom roku, Peter jazdí šetrnejšie TDF, jak keby sa bal, dosť často spomína aj časový limit. Po tom páde je taky... , jak keby to mal stále v mysli, že na to nezabudol.

Teda má rešpekt pred Alpami.

Aký prosím ťa, že hapká na zadoček? Čo ešte nestedel na bajku? To že sa zjebkal vtedy kvôli zbytočnému riskovaniu, neznamená, že sa boji. Môžeš byť kľudná ;)

No už viackrát spadol z biku, bez vážnejších zranení, ale minulý rok to bolo podla mna dost nebezpečný pád. Beriem to inak jak ty. Ale súhlasím, že zbytočne riskoval. Plus som čítala rozhvovor s Lukášom na pravda.sk. Preto mám aj taký názor. : https://sport.pravda.sk/cyklistika/clan ... ho-zlomia/
Čo sa týka bodov, tak to verím že udrží, skor sa bojím limitu, lebo dost to čítam vo vyjadreniach a tak. Ale ked som prečítala názor pmts, tak asi budem kludnejšie zaspavat. Ty a pmts to beriete, pokojne , kľudne.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 24. Júl 2019 19:47:01

Elviska , to sa všetkého v živote tak bojíš ? O limite Peter hovoril vždy , tak nepreháňaj už .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 24. Júl 2019 20:02:50

peto dobre vedel ze dnes bude obrovsky zaujem o unik a etapu...hlavne medzi klasikarmy co sa aj potvrdilo...a v tom vypeku sa ani necudujem ze sa mu nexcelu ist sa tam nicit kvoli neistemu vysledku...etapu ma tak co...zajtra budu trentin a spol nenormalne trpiet...a prave zajtra si myslim ze by peto mal ist do uniku zobrat premiu len tak aby sa nepovedal a dojst si etapu v limite...inac skoda ze tie casove bonusy nedali na izoard...mohlo by to nastartovat etapu este trosku skor no ale uvidime
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Str 24. Júl 2019 20:08:57

Focus-Shimano píše:Elviska , to sa všetkého v živote tak bojíš ? O limite Peter hovoril vždy , tak nepreháňaj už .

No ked sa ti mám priznať, tak hej. Som bojazlivý človek. Peter hovoril vždy o limite? Nezdá sa mi. Tento rok to až moc spomína, alebo oblbuje ľudí.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 24. Júl 2019 20:34:03

Keď to Peter stihol v limite minulý rok po ťažkom páde v etape kde začal zaostávať ešte v podstate na rovine, tak tento rok sa nebojím. Určite si uvedomuje čo ho čaká a preto jazdí defnezívnejšie ako po minulé roky, okrem toho si myslím, že do formy akú mal na Tour v rokoch 2016-18 mu nejaké percento chýba. Kopce v alpách sú dlhšie, ale nemajú také extrémne úseky, ak sa nič mimoriadne nestane, tak Peter príde do Paríža v zelenom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 24. Júl 2019 20:47:27

Ano suhlasim s Ifcom. Peter nema taku formu aku mal 2016-2018 ale neni ani zla. Jedna etapa a asi zeleny bude moct zhodnotit asi ako hlaska v jednom nedavnom seriali. Not great not terrible. Keby ju nemal dnes asi do uniku ide. Neviem preco tam nebol Bling. Tuto Tour vobec nechapem jeho ani Sunweb. Peter chcel asi posetrit vzhladom na teplo. Ja mam pocit ze Petrovi teplo az tak nesedi. Dufam ze Bora zapracuje pre Buchmanna. Verim ze maju sancu na zlty.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 24. Júl 2019 21:07:46

Peter povedal to co som predpokladal. ze na zaciatku si strazil Colbrelliho, Vivianiho a Matthewsa. bol som trochu sklamany ze nebol v uniku, ale takto po etape to vnimam aj pozitivne.
zajtra sa musia mat vsetci na pozore. na Galibieri by malo zaprsat takze zjazd bude o to narocnejsi. toto by mohlo hrat do karat Alaphilippovi, ak bude mat miernu stratu na vrchole, bude ju moct limitovat v zjazde kedze ostatni GC pretekari budu mat pred morkym zjazdom urcite prilisny respekt. kazdopadne zajtrajsia etapa ma potencial byt paradne GC divadlo. verme ze nikto nespadne. Ineos a Jumbo prisli o Rowa a T.Martina co im urcite trochu narusilo plany, urcite v tej prvej casti etapy.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 24. Júl 2019 21:15:11

Keram píše: Ja mam pocit ze Petrovi teplo az tak nesedi.

ja som skor opacneho nazoru. skor sa mi zda ze Petovi uz nesedia prilis nizke teploty. v horucom pocasi ak ma pamat neklame tak dosiahol viacere vitazstva. v Dohe bolo horuco, kazdorocne na TDU a ToC su teploty vysoko nad 30 a Peto tam vie vyhravat. na TdF v juli taktiez byva teplo, ano 40 je extrem ale byvaju kazdorocne na TdF vlny horucav. ja nespochybnujem ze Petovi tie velke horucavy nechutia, ved komu by aj, ale zaroven treba povedat ze on vie aj v takých horucavach vyhravat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Str 24. Júl 2019 21:27:17

Rozdiel medzi Petrom a Eliom je 85 bodov, na Sonnyho má k dobru až 106 bodov. Aj keby Peter v Paríži nebodoval a Elia by vyhral za 50, tak stále je rozdiel 35 bodov. To nemá šancu uhrať na prémiách, pretože hneď v závese by bol Peter - rozdiel by na každej bol 3 body - ak by vždy Elia vyhral a Peter bol druhý. Čiže maximálne by dokázal spraviť 12 bodov. Petrovi stačí prísť do Paríža a je rekordérom. Ako vravel Ifčo, Alpy by mal zvládnuť pri akomkoľvek tempe GC favoritov, keď to dokázal vlani so zranením a bolesťami... Navyše mám pocit, že tento rok Alpy v limite (možno tesnom) zvládnu všetci šprintéri - po vlaňajšku sa poučili. Otázne však bude, v akom stave prídu do Paríža, čo by malo nahrávať Petrovi alebo aj Šaňovi. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 24. Júl 2019 21:30:20

videli ste ten incident Rowa a Martina? ako neviem ale mne sa to zda unahlene. podla mna to mohla vyriesit aj mastna pokuta. chcel by som vediet aky by bol verdikt ak by sa jednalo o jazdcov DQS a FDJ :) podla mna sa im dost hodilo ze to boli jazdci timov, ktore su najvacsimi konkurentami pre francuzsky zlty sen. nehovorim ze jury mala nejake krvave oci ale pripustam ze im to mohlo pomoct rozhodnut sa pre najprisnejsi verdikt. pamatam si v roku 2017 ked zautocil Fabio Aru v momente ked Froome signalizoval mechanicky problem. o par minut neskor za nim Froome prisiel a dal mu jasne najavo co urobil:) bolo to ako z cias US Postal:) ak isli von dnes tito dvaja kohuti tak v ten den mal ist aj Froome.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 24. Júl 2019 21:37:06

zakliata.panna píše:Rozdiel medzi Petrom a Eliom je 85 bodov, na Sonnyho má k dobru až 106 bodov. Aj keby Peter v Paríži nebodoval a Elia by vyhral za 50, tak stále je rozdiel 35 bodov. To nemá šancu uhrať na prémiách, pretože hneď v závese by bol Peter - rozdiel by na každej bol 3 body - ak by vždy Elia vyhral a Peter bol druhý. Čiže maximálne by dokázal spraviť 12 bodov. Petrovi stačí prísť do Paríža a je rekordérom. Ako vravel Ifčo, Alpy by mal zvládnuť pri akomkoľvek tempe GC favoritov, keď to dokázal vlani so zranením a bolesťami... Navyše mám pocit, že tento rok Alpy v limite (možno tesnom) zvládnu všetci šprintéri - po vlaňajšku sa poučili. Otázne však bude, v akom stave prídu do Paríža, čo by malo nahrávať Petrovi alebo aj Šaňovi. :)

ano samozrejme ak by na premiach hned v zavese bol Peto za Vivianim tak sa nic nedeje. ale clovek berie do uvahy niekedy aj nejake smolne momenty. napríklad ze by sa stalo ze Peto by na tej premii chybal. moze dostat defekt, moze ho niekto zablokovat. dnes bol Cort v jednu chvilu bezpecne v uniku a v druhu chvilu bol naspat v pelotone. cize 85 bodovy naskok vyzera fajn dostatocny ale ak sa nieco poserie tak hned z toho moze byt 65. bol by som pokojnejsi keby Peto zajtra trochu navysil. ten uvodny kopcek by mohol vyselektovat unik. ta premia nie je daleko, takze mohol by sa vrhnut do uniku a pritom neminut vela sil.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Milanj55 » Str 24. Júl 2019 21:43:59

Zdravím Vás priatelia. Aj já súhlasím s Ifčom, že Peter nemá tohto roku formu akú mal v rokoch 2016-2018, a tiež som názoru že nie je zlá. Všetci dobre vieme , že Peťo moc dobre neznáša vysoké teploty a tak sa ani nečudujem, že dneska nešiel do etapy na plno. Nevadí aspoň pošetril energiu na najbližšie etapy, ktoré budú pre šprintérov a klasikárov obzvlášť náročné. Dosť často sa skloňovalo slovo "strach", tak podľa mňa Peter také slovo ani nepozná. Viem že mať z niečoho rešpekt musí mať každý súdny človek, ale strach je o inom.Verím, že časové limity ho neohrozia a v 18-tej a 20-tej etape ak pozbiera nejaké body na šprintérskych prémiách , tak zisk zeleného trička bude bude tou najväčšou odmenou pre Petra a celý tím Bory. A pre celkové poradie je všetko ešte rozohrané a možnosť zamiešať poradím má aj jeho kolega Buchmann. Jeho doterajšie pôsobenie na mňa robí dobrý dojem a doteraz vždy držal krok s najlepšími. Opačný dojem mám s Alaphilippa, ktorý máva v 3 týždni problém s udržaním si formy a zajtra, alebo pozajtra pravdepodobne príde o žltý dres. Podľa všetkého rozhodnú už najbližšie etapy a každý prakticky musí ísť do boja za svoje, lebo domestici už zo seba vystrielali skoro všetky náboje. Verím, že tá prvá šestka sa ešte dosť zamieša. Prajem ale všetkým aby do Paríža už prišli všetci bez pádov a bez zranení.
Pekný večer Vám prajem ,priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Štv 25. Júl 2019 1:35:42

simko píše:videli ste ten incident Rowa a Martina? ako neviem ale mne sa to zda unahlene. podla mna to mohla vyriesit aj mastna pokuta. chcel by som vediet aky by bol verdikt ak by sa jednalo o jazdcov DQS a FDJ :) podla mna sa im dost hodilo ze to boli jazdci timov, ktore su najvacsimi konkurentami pre francuzsky zlty sen. nehovorim ze jury mala nejake krvave oci ale pripustam ze im to mohlo pomoct rozhodnut sa pre najprisnejsi verdikt. pamatam si v roku 2017 ked zautocil Fabio Aru v momente ked Froome signalizoval mechanicky problem. o par minut neskor za nim Froome prisiel a dal mu jasne najavo co urobil:) bolo to ako z cias US Postal:) ak isli von dnes tito dvaja kohuti tak v ten den mal ist aj Froome.

No ja ked som videl "live" ten Martin "zakrok", tak hned ma napadlo tak to je na jasnu diskvalifikaciu. Okrem toho nesportove spravanie, co nie je vhodne u cyklistiky, tak hlavne to bol urevky nebezpecny manever. Ohrozeny divaci ale hlavne cyklisti. Keby sa zrubal nejaky kandidat na GC tak to by ozaj nebolo radosti. Ak Rowe bol inciatorom, tak oboch von. T. Martina urcite.
Nieviem co sa s tym chlapco deje. Taky fasa chalan to bol.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 25. Júl 2019 9:08:39

@nat
tak bolo velmi horuco. nie nadarmo sa hovori horuce hlavy:) ale rychlost nebola vysoka, bolo to do kopca, bol to boj o pozicie pre lidrov. jedine co hovori v prospech vylucenia bolo to ze to bolo blizko divakov. ak by ten incident bol dalej od divakov tak si myslim ze by nemohlo ist o vylucenie v ziadnom pripade. takto to bolo na hrane a podla mna prislusnost k timom im pomohla priklonit sa z tej hrany na stranu vylucenia:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Štv 25. Júl 2019 9:24:58

simko píše:@nat
tak bolo velmi horuco. nie nadarmo sa hovori horuce hlavy:) ale rychlost nebola vysoka, bolo to do kopca, bol to boj o pozicie pre lidrov. jedine co hovori v prospech vylucenia bolo to ze to bolo blizko divakov. ak by ten incident bol dalej od divakov tak si myslim ze by nemohlo ist o vylucenie v ziadnom pripade. takto to bolo na hrane a podla mna prislusnost k timom im pomohla priklonit sa z tej hrany na stranu vylucenia:)

V prvom rade, sme uz zopar krat videli v historii, ze jazdec si vie nieco zlomit, alebo vyvrtnut zapastie ci clenok aj pri min. rychlosti.
Nevraviac o tom, ze isli priblizne rychlostou pelotonu , co mohlo byt minimalne 30-40 km/hod. Skus sa vyrypat pri 30ke ;)
Jednoznacne von, nech sa mlatia navzajom ale nie aby ohrozovali co len jedneho cloveka navyse.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Štv 25. Júl 2019 12:24:37

Dnes kráľovská alpská etapa cez 3 obrovité priesmyky. Podobná etapa sa išla v roku 2011. Vtedy z Talianska cez mamuty Col Agnel a tiež Izoard a Galibier - ďalší pamätný deň Andyho Schlecka s jeho fantastickým útokom. Col d'Izoard sa pôjde aj tento rok zo severnej, teda tej ťažšej strany, avšak samotný cieľ nie je hore na Galibieri ale až v údolí vo Valloire. Keď som videl ako cyklisti naložili s cieľovým dojazdom na Tourmalet, tak sa zrejme pôjdu bomby až naozaj na prudkých sklonoch Galibieru (teda dúfajme, že sa tie bomby pôjdu...). Pinot posledný deň v Pyrenejach pochopil, že keď chce získať čas musí do toho ísť aj sám a nie 150m pred cieľovou páskou, tak snáď na Galibieri ukáže naozaj tvrdé útoky (lenže zase tie jeho zjazdy....). Neviem či bude dnes vhodné skúšať útok už na Izoarde, predsa len je to ďaleko a nemyslím si, že by tímy niekoho silného nejako veľmi podcenili. Navyše celý Lautaret z Brianconu až po odbočku na samotný Galibier je skôr takou naklonenou rovinou. Ale ktovie... možno bude pelotón už tak unavený, že naozaj silný jazdec by to opäť dokázal... No som na dnešné divadlo zvedavý - nech už dopadne akokoľvek.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 25. Júl 2019 17:47:49

Do prdele... Ten Alaphilippe si to najviac zaslúži... Nie je tam komplexnejšieho cyklistu...

Dnes to bolo veľmi konzervatívne. V skupine žltého dresu v podstate nudné. Jednu jedinú drámu tam vniesol Julianov výpadok krátko pred vrcholom Galibieru a následný hypnotický zjazj. A Movistar bojujúci proti jazdcovi Movistaru.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 25. Júl 2019 17:54:48

Za Slušný Svet píše:Do prdele... Ten Alaphilippe si to najviac zaslúži... Nie je tam komplexnejšieho cyklistu...

Dnes to bolo veľmi konzervatívne. V skupine žltého dresu v podstate nudné. Jednu jedinú drámu tam vniesol Julianov výpadok krátko pred vrcholom Galibieru a následný hypnotický zjazj.

Alaphilippe mal paradoxne stastie ze Ineos ma dvoch lidrov, teda dnes z toho tazil. uvidíme co zajtra a pozajtra. kazdopadne Bernal mu bol schopny na cca 1,5 km nalozit 40 sekund. myslim si ze tych 1:30 pre Bernala nebude ziadny problem. ak to ale Ineos neposerie, lebo dnes z toho pre Bernala urcite mohli vytazit viacej. aj ked samozrejme to pokusenie obhajit je velke cosa Thomasa tyka. no nic musia to zajtra zahrat lepsie.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Štv 25. Júl 2019 18:22:58

Hm, zajtra ten kopec do ciela je vyrazne dlhsi, oproti tomu co ohlasuje c-i, nie? To vyrazne meni charakter dojazdu. Vsima si to niekto?
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 87 hostia

cron