Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Uto 15. Okt 2019 20:26:38

Co je na tej trase idealne na pre Alu? Okrem toho ze byde
treba byt nonstop v pozore ? Ved casovku tento rok vyhral.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod mortirolo08 » Str 16. Okt 2019 8:43:59

Privela polohorskych etap na TdF. Horske etapy koncia v zjazde. Az 2x finis na vrchole stupania a aj to Grand Colombier nieje taky tazky kopec a ten novy dojazd kto vie... Jedina casovka aj ta ma kopec.
No tak mi teraz povec koho preferuje tato trasa? Klasickeho vrchara? Tazko. Vrchara/casovkara? Tazko. Kludne sa moze stat ze na podiu bude Alaphilippe s Valverdem, lebo fakt tam nevidim vela moznosti kde mozu ziskat na nich cas + maju k dobru bonifikacie, ktore si pozbieraju svojou agresivitou...
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 16. Okt 2019 11:18:15

mortirolo08 píše:Privela polohorskych etap na TdF. Horske etapy koncia v zjazde. Az 2x finis na vrchole stupania a aj to Grand Colombier nieje taky tazky kopec a ten novy dojazd kto vie... Jedina casovka aj ta ma kopec.
No tak mi teraz povec koho preferuje tato trasa? Klasickeho vrchara? Tazko. Vrchara/casovkara? Tazko. Kludne sa moze stat ze na podiu bude Alaphilippe s Valverdem, lebo fakt tam nevidim vela moznosti kde mozu ziskat na nich cas + maju k dobru bonifikacie, ktore si pozbieraju svojou agresivitou...


Môže to sedieť aj Pinotovi.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 16. Okt 2019 11:55:56

Niekde som cital nazor ze tato Tour ma taky vueltacky profil. Da sa s tym suhlasit. Gc etapy v prvom tyzdni. Kratke etapy. Tazke sprinterske etapy. Vsade kopce. Moze to vyhovovat aj Valverdemu aj Alaphilipovi. Valverde asi bude cielit na OH a Ala neviem. Musel by sa este zlepsit v kopcoch aby mal mat sancu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 16. Okt 2019 12:10:14

mne sa trasa paci ja mam taketo profily rad...podla mna netreba brutalne etapy s 2-3-4oma obrami lebo potom sa zvacsa caka len na ten posledny(vynimkou bola Froomova etapa na gire 2018) a casto sklamu...apropo froom myslim ze on bude spokojny s profilom kedze uz neraz dokazal ze nemusi cakat len na posledne 2km kde mu odstupi posledny domestik...a aj ta casovka by mu podla mna mala veeelmi sediet plus na instagrame sa uz objavila jeho fotoa s eganom s podtitulom ze mlady indianko je pripraveny plne podporovat chrisa na tour

a k julienovy...ano tohtorocna tour bola prenho ako z riae snov...vela veci mi klaplo alebo spadlo ani nevedel odkial a kedze to vsetko podporil brutalnou silou volou a huzevnatostou tak sme od neho videli neuveritelne veci...ALE buduci rok moze byt uplne iny a julien moze skoncit aj hlboko v poli porazenych lebo on este nieje gt jazdec a dalsia tour moze byt prenho obrovskou skolou ale aj fackou...ja mu to samozrejme nezelam...prave naopak ja dufam ze bude velmi velmi vysoko a ze aj vdaka nemu uvidime zaujimavu a napinavu tour
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

TdF 2020

Poslaťod Phobos » Štv 17. Okt 2019 0:01:28

Zaujímavá trasa. Nazval by som ju modernou, nemá už nič spoločné s nejakým tradicionalistickým poňatím a odkazom. Ale Prudhomme sa takýmto prístupom pri svojom nástupe ani netajil. Budúcoročné 'Okolo' bude vlastne 'Východ-Západ-Východ' a pelotón sa opakovane dostane do Álp, Centrálneho Masívu a dokonca aj Jury. Vogézy sú tam už ako keby nasilu, La Planche má zrejme zmluvu na viac po sebe idúcich ročníkov. Inak si neviem vysvetliť, prečo by to celé trochu zbytočným dvojhodinovým transferom ťahali do Lure a neukončili to niekde v okolí Champagnole. Niekomu možno bude prekážať absencia kultových a najikonickejších stúpaní, mne sa tá neokukanosť pozdáva. Dokonca aj Madeleine sa pôjde premiérovo po D76 cez Montgellafrey, teda po náprotivnom svahu tradičnej D213, zvedavý som aj na nový cyklochodník na Col de la Loze. Potešil Colombier ako dojazd, takmer garantovaná veterná etapa, a vlastne aj celý Grand Départ.

Ak Prudhomme a Gouvenou prehlasujú, že trasu nekonštruovali pre jedného konkrétneho jazdca, tak som im to tentoraz ochotný veriť. A ak by to aj stavali na Alaphilippa, tak určite nie v súvislosti s GC, keďže hrubá trasa musela byť hotová ešte pred tohtoročnou Tour. Myslím si, že táto relatívne vyvážená všehochuť sedí širokému spektru jazdcov, veď pre Bernala je tá trať takmer dokonalá. Takže súhlasím s vyššie spomenutými a bez váhania by som pridal aj Thomasa, Rogliča s Dumoulinom, alebo také typy ako Landa alebo Bardet. Ostáva len čakať, kto z nich sa na Tour naozaj objaví. Ale úplne najviac sa musia vytešovať barouderi. Pri takom počte náročnejších profilov sa vo viacerých prípadoch (podobne ako tento rok) budú tešiť jazdci z úniku. De Gendt musí krochkať blahom.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

TdF 2020

Poslaťod Phobos » Uto 22. Okt 2019 17:35:44

Úplne som zabudol na Yatesovcov. Tým sa musí táto trasa takisto mimoriadne pozdávať. Pri nich ale človek nikdy nevie, v akej forme nastúpia.

mortirolo08 píše:Privela polohorskych etap na TdF. Horske etapy koncia v zjazde. Az 2x finis na vrchole stupania a aj to Grand Colombier nieje taky tazky kopec a ten novy dojazd kto vie... Jedina casovka aj ta ma kopec.
No tak mi teraz povec koho preferuje tato trasa? Klasickeho vrchara? Tazko. Vrchara/casovkara? Tazko. Kludne sa moze stat ze na podiu bude Alaphilippe s Valverdem, lebo fakt tam nevidim vela moznosti kde mozu ziskat na nich cas + maju k dobru bonifikacie, ktore si pozbieraju svojou agresivitou...

Tých finišov na vrchole je myslím viacej. Colombier je veľmi náročný a pôjde sa dokonca dva krát. Najprv podobne ako v 2017 najstrmšia západná strana z Artemare, kde sa to circa 3.5 km pred vrcholom (na ASO profiloch Monteé de la Selle de Fromentel) stočí na sever zjazdom do Lochieu. Nasleduje Col de la Biche, zjazd, príležitosť vytriasť nohy smerom do Culoz a odtiaľ už z južnej scénickej strany úplne hore. Čiže žiadne "nie je to taký ťažký kopec" - posledných 75 km bude brutálnych, pred voľným dňom očakávam jatky. Dúfam, že nie doslova, lebo zjazdy sú poriadne nebezpečné. Pred dvomi rokmi na týchto cestách (a v okolí) skončili Porte s Thomasom, dotĺkol sa Majka a ďalší.

Dva dni predtým sa na opticky miernejšom profile nastúpa okolo 4400 metrov. Ak by sme aj nevideli akciu, tak sa to všetko zrátava. A to všetko ešte pred návratom do Álp! Neviem, prečo sa to tak podceňuje, pripomína mi to Tirreno z tohto roka, keď to niektorí označili za trať pre flámskych klasikárov. Proste úplne mimo. A ak tým novým kopcom myslíš Col de la Loze, tak ten by som sa nebál označiť ako najťažší kopec v celej histórii Tour. Tam musia prichádzať jazdci do cieľa po jednom, všetko ostatné bude sklamanie...

Neviem, čo plánuje Alaphilippe a ako vážne berie olympiádu, ale pre jeho tohtoročnú verziu je tá trasa priťažká. Bola by aj celkom škoda, keby sa zameral výhradne na GC, skôr si myslím, že uvidíme Alaphilippa 2018, kľudne môže vyhrať aj 5 etáp a zároveň neskončiť úplne zmordovaný. Taktiež použiť slová Valverde a agresivita v jednej vete je trocha zvláštne. Veď on nemá jediné zapamätateľné víťazstvo, na ktoré by sa spomínalo. Je to de facto šprintér medzi vrchármi. Prečo by sa na tomto práve ďalší rok malo niečo meniť, netuším... Starého psa novým kúskom nenaučíš... Bonifikácie pozbiera cez šprinty a nie cez nejaké vystrájanie a trhanie asfaltu. Ak teda Tour vôbec pôjde.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod Wiggo93 » Str 27. Nov 2019 22:41:06

Ahojte všetci. Chystá sa niekto v budúcom roku na Tour de France, poprípade má skúsenosť a už absolvoval takýto zájazd? Ak áno, mal by som pár otázok. Pozeral som cestovky a zdá sa mi to dosť drahé, nato že človek uvidí len jednu etapu. :?: :?:
Wiggo93
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob 28. Mar 2015 21:43:16

Re: Tour de France

Poslaťod Roman » Štv 28. Nov 2019 20:26:35

ja som bol, ale nie cez cestovku ale normalne s rodinou prenajatym karavanom...videli sme 6 etap
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 22. Apr 2020 16:59:06

dakujeme :D :lol: :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Tour de France

Poslaťod Phobos » Sob 18. Júl 2020 19:49:25

Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 18. Júl 2020 20:57:06

Diky Phobos. Toto som hladal predvcerom ked som dopozeral zostrihy zo Saganovych vitaznych etap.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Sob 18. Júl 2020 22:47:55

A čo vraví tvoje odborné oko, koľko ich vyhrá tento rok?
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 19. Júl 2020 13:20:39

Hned prvu by mohol vyhrat. Ta sa mi zda pre odolnych sprinterov. Celkovo prvy tyzden je hodne netradicny na Tour. Ziadna typicka placka. Este aj tie placky su zvlnene :D Tretia je taka sprinterska z Vuelty. Tam by to ale mohli dat aj klasicki sprinteri. V tejto casti analyzy sa dostavame k tomu ze vlastne neviem ktori tam idu :D . Sestku by mohol vyhrat tam je podla obrazka poslednych 6 km nejakych 100 vyskovych metrov. Na Sagana aj malo. Chcelo by to detaily. Sedmicka je tiez fajn. Desiatka je konecne prva prava TDF placka tak tu nevyhra :D 11. etapa to iste. 12. vypada fajn ale vyhra tam unik. 14. by sa dala. 19. ak bude chut. A Pariz :D

Moznosti jesto pre Sagana uvidime. Hadam daka jedna dve budu. Keby som bol klasicky sprinter ako svojho casu Kittel alebo Cav tak sa im na to vyprdnem cele. Netradicna Tour. Sprinterske etapy su skor take z Vuelty. Sagan da prvu, piatu a este jednu z trojice 10,11,12 8-) :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Pon 20. Júl 2020 9:40:01

Tak už ich aj stiahli, asi dostali telefonát :)

Pekne si to rozanalyzoval. Toto naozaj nie je Tour, kde sa dá vopred povedať: ok, bude 6 šprintov, v týchto a týchto etapách. Nepozeral som to až veľmi detailne, ale mám pocit, že tento rok ich môže byť 3, ale aj 8. Alebo aj 10, to už podľa toho, čo myslíme pod šprintom, ale ten taký najhromadnejší, toho asi veľa nebude. Je tam veľa etáp, kde je to také na hrane a ťažko niečo predvídať. Čo je samozrejme super, vyzerá to geniálne.

Pre Sagana je veľa príležistostí a v párnych rokoch mu to výsledkovo ide, takže tiež by som si tipol 3 etapy, asi konzervatívnejšie víťazstvá, ako obyčajne. Aj keď oveľa radšej by som videl niečo ako rok 2015, čo boli podľa mňa jeho najlepšie preteky v kariére.
Myslím, že prvú prežijú šprintéri (ak sa nejakí chystajú), etapy 10. a 11. budú možno na vetre, takže sa bude musieť starať o Buchmanna, ktorý ma 50 kíl aj s bicyklom a dvoma plnými bidonmi. Ale zas, dokázal to v 2015 vo veternej etape s Contadorom a ešte bojoval o výhru, takže prečo nie...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 20. Júl 2020 11:12:46

ja uz som nestihol tie profily:) da sa to este niekde pozriet? je tam aj nejaky zaver v kratkom stupani? taky typicky Saganovsky? to by som rad opat videl, dominovat ho v takom zavere ako to bolo kedysi. ak malo stupanie v zavere urcite vhodne parametre tak sme na 99% mohli predpokladat ze vyhra Peto. najme teda v jeho top sezonach. bolo uplne jedno v akej forme boli superi, on bol inde. napriklad rok 2016 a hned druha etapa. a aj ked Alaphilippe mozno este v tom roku nebol na takej urovni ako teraz, aj tak si nemyslim ze by mu to stacilo aby vtedy zdolal Sagana. u MvdP ktory je dost podobny Petovi som zatial nevidel nejake dominantne predstavenie v top konkurencii na podobnom finisi cize netrufam si povedat ako by vyzeral takyto finis keby si to rozdaju Peto s MvdP, vychadzajuc z predpokladu ze obaja su v top forme:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Pon 20. Júl 2020 13:12:38

Cez archive.org sa tá stránka dá zobraziť tak, ako vyzerala včera doobedu. Načítava to pomaly (aspoň mne), ale vidno všetky profily. Kto sa k tomu chce opakovane vracať, nech si to radšej uloží ako pdf. Je možné, že je to leak starších profilov, ale zmeny v trase boli minimálne, takže by to malo byť viac-menej presné. Jedine, že sa ešte niečo plánuje... Oficiálne to zverejnia tak 2 týždne pred pretekmi predpokladám?

https://web.archive.org/web/20200719105 ... es-etapes/
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Pon 20. Júl 2020 20:48:20

Je to pekná trasa, výživná, hlavne dojazd na Col de La Loze bude malina. Vidím to tak ale že koopa etáp skončí víťazstvom úniku ako si tak prezerám tie profily a vôbec netuším čo mám očakávať od tej 2hej etapy cez Colmiane a Col de Turini. Každý rok jeden, alebo druhý kopec rozhodne Paríž-Nice, a tunak ich nasekali oba za sebou do prvej polky etapy, navyše následuje po nich Col d'Eze; defacto celé Paríž-Nice napchaté do jednej etapy :lol: . V kútiku duše dúfam že to bude vyzerať ako vlani 2há etapa na Vuelte alebo 3tia etapa na Vuelte 2017; hneď zkraja prestrelka favoritov a jednoducho vpredu budú úplne iní ľudia ako v horách tretieho týždňa...
No a taktiež by ma veľmi zaujímalo ako to kategorizujú tie kopce xdd... Col de Turini (14,9km a 7,4%) aj Col de la Hourceres (11,1km, 8,8%) sú 1ky, kdežto Port de Balés (11,7km, 7,5%) je HC??? A kto udelil cieľovému kopčeku myslím v piatej etape (7km, 6,5%) prémiu prvej kategórie xd? Hneď v ďalšej etape som videl ťažšiu dvojku :lol: . A to je len pár príkladov čo mi padli do oka... Veľmi by ma zaujímali kritéria ako to hodnotia xd.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Tour de France

Poslaťod Phobos » Uto 21. Júl 2020 15:38:14

Dávnejšie v minulosti sa povrávalo, že sa to klasifikuje podľa toho, čo musíš zaradiť v starom Citroene 2CV, aby si ten kopec zvládol. HC bolo nad jeho sily :)

Je to nekonečná polemika, keďže sa prihliada na množstvo faktorov: od objektívnych - sklon (nielen priemerný), dĺžka, kvalita cesty a povrchu, cez umiestnenie v etape a celkové umiestnenie v pretekoch, až po subjektívne veci ako je historický význam, predpokladaný vplyv na vývoj pretekov a želaný vplyv na vrchárskú súťaž. Alebo jednoducho len pocit. Orcières-Merlette bol vždy jednotka, pre Tour niečo znamená aj historicky - podľa mňa je to ok, aj keď objektívne to môže byť dvojka. Veľmi sa nad tým nezamýšľam.

Pozrel som si tie profily trochu podrobnejšie. Kľudne sa môže stať, že GC boje sa reálne začnú až v 15. etape. Ale to vôbec nevadí, Tour určite nebude nudná, to by som sa nebál. Nie je tam vyslovene zlá etapa a súboje budú aj na iných frontoch - vlastne to môže byť podobné ako minulý rok s Alaphillipom (predtým, než mu dôjde para), Pinotom (predtým, než odstúpi) alebo inými jadzcami podobného rangu.

Len krátko:

1. Šprint.
2. Šprint menšej skupiny (Valverde), prípadne sólo jazdca lutšenkovitého alebo mollemovitého typu. Alebo Alaphillipe? Polovica pelotónu bude chcieť získať žltý dres, druhá polovica sa mu bude chcieť vyhnúť. Pochybujem, že vzniknú rozdiely v GC, jedine, ak bude mať niekto zlý deň.
3. Šprint.
4. Po vyše tridsiatich rokoch comeback spomínaného Orcières-Merlette, možno prvá menšia oťukávačka GC jazdcov.
5. Šprint.
6. Asi šprint väčšej skupiny vrchárov, možno nejaký neskorý atak na Col de la Lusette. Ťažko povedať...
7. Šprint.
8. a 9. Pyreneje neponúkajú nič, čo by vyrážalo dych. Ataky GC jazdcov (ak vôbec) sa dajú očakávať asi len na posledných kopcoch, v oboch etapách je cieľ po zjazde. Zaujímavé budú skôr z hľadiska boja o etapu. Ale ak tam niekto bude chcieť obrátiť preteky na hlavu, nebudem sa hnevať...
10. Šprint. Veľa exponovaných úsekov s možným bočným vetrom, potenciálne kritická GC etapa.
11. Šprint.
12. Únik alebo šprint menšieho pelotónu.
13. Veľmi pekná etapa s puncherským finišom. Únik, alebo Valverde vs Alaphillipe vs Dan Martin resp. niekto podobný.
14. Pravdepodobne únik so šprintom menšej skupiny. Podobný záver s tými dvoma brdkami bol v 2013, z úniku vyhral Trentin.
15. Prvý vážny GC deň. Platí, čo som napísal vyššie ešte minulý rok.
16. Únik, GC asi bez, alebo len s malými rozdielmi.
17. Kráľovská etapa, iba 2 HCčka, ale zato poriadne. Bernalovo ihrisko.
18. Pekná etapa s veľkým potenciálom, bude dosť záležať ako bude vyzerať GC po predošlom dni.
19. Únik alebo šprint.
20. Časovka, buď už bude rozhodnuté, alebo si budeme obhrýzať nechty.
21. Únik alá Vinokurov :D
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Tour de France

Poslaťod Phobos » Uto 04. Aug 2020 12:35:20

Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia