Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 29. Aug 2020 21:10:04

Fúúú, tak to bol slabučký šprint od Sagana. Ešte aj Pedersen ho prešťal. No neviem, neviem.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Sob 29. Aug 2020 21:22:33

Gaučový profesionál píše:Fúúú, tak to bol slabučký šprint od Sagana. Ešte aj Pedersen ho prešťal. No neviem, neviem.

To je fakt vyjadrovanie, že prešťal. :roll: Aj Ackermana minule Pedersen predbehol.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Sob 29. Aug 2020 21:24:58

Gaučový profesionál píše:Fúúú, tak to bol slabučký šprint od Sagana. Ešte aj Pedersen ho prešťal. No neviem, neviem.

dajme mu cas. mna osobne prekvapil nielen Pedersen ale aj Kristoff. neviem preco ale myslel som si ze je v mizernej forme vobec som ho neregistroval. tiez som cakal od Peta lepsi sprint, no co uz. musime verit ze uz pojde len hore. ze to jednoducho dobre nacasoval. ja by som si velmi prial aby nas prekvapil vrcharskou formou aby sme ho videli v unikoch v horskych etapach. ak by mal Kristoff superformu tak by bol velmi zdatny konkurent v boji o zeleny...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Green

Poslaťod sportovec » Ned 30. Aug 2020 7:10:47

Tak na prvej prémii, nám Peťo Sagan ukázal, že má naozaj záujem o ďalší zelený dres. (Tajne som dúfal, že sa už na to vykašľe ... obzvlášť pri ťažkej kombinácií Tour + Giro.)

Ostatní kandidáti sa nám na prémií tiež vytiahli dopredu:

5 MATTEO TRENTIN
6 SAM BENNETT
7 Alexander KRISTOFF
8 BRYAN COQUARD
9 LUKA MEZGEC

Obzvlášť ma potešil Matteo Trentin, lebo minulý rok to bolo úplne bez náznaku snahy, pričom potenciál tam bol.
Alexander má teraz asi tiež možnosť spraviť túto súťaž zábavnejšiu akou býva obvykle.
A na Benetta som zvedavý.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Roman » Ned 30. Aug 2020 8:44:11

Malo to aj pozitiva. Saganova pozicna jazda pocas celej etapy bola skvela.
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod vladiminator » Ned 30. Aug 2020 9:17:10

No nemam to presne statisticky odsledované, ale ak sa nemýlim tak teraz ma Peto kariérne najdlhšie obdobie bez akéhokoľvek víťazstva, ktoré trvá už viac ako 365 dní. Samozrejme je to hlavne kvôli korona karantene, ale myslím si, ze nejaký psychicky blok (resp. vedomie že som strašne dlho nič nevyhral) tam už je...
Veľmi si želám aby sa to prelomilo a Peter vyhral nejakú etapu ešte v prvom týždni a potom verím, že ked ten psychicky blok odpadne tak mu "nárastú krídla" a uvidíme ešte poriadnu šou...
vladiminator
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Sob 24. Mar 2018 13:03:32

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 30. Aug 2020 11:20:42

Treba byt ale vdacny aj zato ze Peto sa do spurtu dostal a ze sa mu vyhli pady. Ved si zoberme ze skoncil Gilbert a Degenkolb hned v prvej etape. Cize hlavne nech Peto v zdravi dokonci kazdu etapu. Inak aj protivietor mohol nieco zohrat pretoze prava strana akoby spurtovala rychlejsie ako Saganova lava. Ale to moze byt len nahoda:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 30. Aug 2020 11:35:29

mne to skor prislo ten vlacik pred petom bol uz v tom protivetre hotovy a stracal rychlost nasledne spoza nich vybehli borci z oboch stran a naberali rychlost...peto nesputtovak az tak zle kedze siel rychlejsie ako bennet ale po tej pravej strane to rozbehli z ich halu naozaj poriadne...uvidime dalej...neprestavam fandit
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 30. Aug 2020 11:40:01

Čo si myslíte o dnešnej etape? Ona na prvý pohľad vyzerá ako etapa s podtitulkom: "Alaphilippe vyhráva a ide do žltého", ale... Ja si myslím, že odolní špurtéri alebo dobre špurtujúci klasikári by sa tam mohli udržať. Myslel som, že aj Peter by sa tam v závere mohol ocitnúť, ale po včerajšom špurte a následnom vyjadrení pre RTVS ("Budem rád ak stihnem limit...") si to už nemyslím.
PS: Bude zaujímavé sledovať etapu od samého začiatku. Špurtérska prémia na 16 km nám krásne ukáže kandidátov na zelený dres ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod Mino » Ned 30. Aug 2020 11:46:15

Každý cyklista mal vo svojej kariere "vysledkovú" prestávku. Pre PS je najhoršie že jeho 5.miesto na MS alebo 4.miesto na Primavere sa považuje ( u mnohých ) za prepadák.
Tento rok môže byť zaujímavý boj o zelený dres. Konečne až do konca. Uvidíme po prvom týždni. Osobne ma viac serie že Alex pre Covid, nedostal pri dekorovaní pusu ani od baby ani od panáčika. Alexovi gratulujem.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 30. Aug 2020 11:49:30

Za Slušný Svet píše:Čo si myslíte o dnešnej etape? Ona na prvý pohľad vyzerá ako etapa s podtitulkom: "Alaphilippe vyhráva a ide do žltého", ale... Ja si myslím, že odolní špurtéri alebo dobre špurtujúci klasikári by sa tam mohli udržať. Myslel som, že aj Peter by sa tam v závere mohol ocitnúť, ale po včerajšom špurte a následnom vyjadrení pre RTVS ("Budem rád ak stihnem limit...") si to už nemyslím.
PS: Bude zaujímavé sledovať etapu od samého začiatku. Špurtérska prémia na 16 km nám krásne ukáže kandidátov na zelený dres ;)

ak mam pravdu povedat tak tieto Petove vyjadrenia sa mi v poslednom case velmi nepozdavaju:) ze vyslovene povie ze bude rad ak stihne limit. podla mna to na tych dlhych kopcoch nikto zatial z GC timov nerozbali pekelnym tempom. nie je nato zatial dovod. od stareho Peta by som v dnesnej etape ocakaval velke veci. od sucasneho asi len to grupetto:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Ned 30. Aug 2020 13:18:43

@Za Slušný Svet @simko
Ja si myslím, že dnešnú etapu vyhraje ardenský klasikár, ak nie Allaphilipe, tak niekto iný. Ja včerajší špurt neberiem až tak tragicky. Zabodoval na šprintérskej prémii. Kristoffovi to prajem, keďže tiež vyhral dost dávno. A či sa Peter udrží dneska uvidíme počas preteku, povedať to môže , aj dávanejšie spominal že dôjde v grupette. My tu riešime formu (teda skôr Vy) , ale Peter to moc nerieši, aj ked sa ho na to pýtali.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Roman » Ned 30. Aug 2020 13:48:27

No neviem ten Saganov sprint je slaby
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 30. Aug 2020 13:53:02

Mne sa veľmi páčila aktivita Sagana a Trentina na začiatku etapy. Trentin by mohol priniesť zaujímavý náboj do boja o zelený dres ;) Verím, že Peter zostane v úniku a pokúsi sa preliezť tie kopce z čela :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Ned 30. Aug 2020 14:09:42

Roman píše:No neviem ten Saganov sprint je slaby

Mne sa skôr zdá, že začal skôr sprintovat jak Trentin, ale body pozbieral, nie najviac, ale aj to poteší.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 30. Aug 2020 15:46:55

Nepochopená etapa pre mňa. To si vôbec neverí na etapu tak ide pomaly po zelený dres? Vyčerpal sa dnes pre nič. Alebo šiel do úniku aby si v kľude vyšliapal druhú 1ku stúpanie a nebál sa o limit? To teda nepôsobí sebavedomo.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Sagan

Poslaťod sportovec » Ned 30. Aug 2020 18:07:53

Gaučový profesionál píše:Nepochopená etapa pre mňa. To si vôbec neverí na etapu tak ide pomaly po zelený dres? Vyčerpal sa dnes pre nič. Alebo šiel do úniku aby si v kľude vyšliapal druhú 1ku stúpanie a nebál sa o limit? To teda nepôsobí sebavedomo.

Ja zase nechápem taktiku UAE ... načo ťahali pelotón? Čo očakávali v cieli takejto etapy hromadný šprint + to že ho vyhrá Alexander? Trošku crazy ...
Sagan si išiel pre prémiu spolu s Trentinom (ktorý sa musí snažiť ukazovať svoje výkony ... lebo CCC už asi nebude pokračovať budúci rok).
Keď Sagan videl, že má medzeru, tak sa skúšal obliecť do žltého rovnako ako Greg Van Avermaet v roku 2016.
Ale mal to skôr zabaliť podľa mňa, keď mal info čo sa za nimi deje.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Ned 30. Aug 2020 18:27:11

@gaucovy profesionál
Ja skôr tvoj komentár nechápem, neutoci zle, zaútočí zase zle, aspoň pozbieral 17 bodov.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

2. etapa

Poslaťod sportovec » Ned 30. Aug 2020 18:29:58

Gaučový profesionál píše:Nepochopená etapa pre mňa.

Ani Yatesa som nepochopil čo tam stváral posledné dva kilometre.
Keď už bol v tej skupine, tak čo si myslel, že tých dvoch prešprintuje?
Alebo im zdrhne na tej rovinke (mierne dolu kopcom)?
Mal to ťahať a nabrať aspoň nejaké sekundy do GC a nie tam hrať s nimi trápne taktické hry.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 30. Aug 2020 18:46:23

Gaučový profesionál píše:Nepochopená etapa pre mňa. To si vôbec neverí na etapu tak ide pomaly po zelený dres? Vyčerpal sa dnes pre nič. Alebo šiel do úniku aby si v kľude vyšliapal druhú 1ku stúpanie a nebál sa o limit? To teda nepôsobí sebavedomo.

Čo mal Trentina nechať tak? Veď povedal, že bojuje o zelený dres, tak o neho bojuje. A áno, v horských etapách sa chce držať čo najdlhšie vpredu aby nemal problémy s limitom, to je jeho taktika už roky. Asi nemá top formu a tak sa snaží bojovať ako vie a ako môže.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 56 hostia