Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 31. Aug 2020 17:56:29

simko píše:
Gaučový profesionál píše:Niavne som si myslel, že si ide po víťazstvo :D To len sila zvyku z čias keď Sagan neflákal prípravu. Prefičali okolo neho ako nič. Nejaký Hofstetter?

tak Sagan by dnesneho Ewana neporazil asi ani v top sprinterskych rokoch. co mna mrzi je ze Peto nebol hned za tymito dvomi. lebo sme zvyknuti ze taketo tretie miesta daval s prstom v nose.


Za tretie miesto by som bol veľmi spokojný. Snáď mu tá forma ešte porastie lebo zatiaľ vyzerá ako jediný čo počas pandémie váľal šunky.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 31. Aug 2020 18:09:23

@Gaučový profesioná
tak to ze by valal sunky tomu neverim. Peto dobre vie o co ide aj z hladiska vysledkov pre seba sameho aj buducich kontraktov. ak mas v pelotone meno Sagan tak asi nechces byt prefackavany kadekym:) ja si stale myslim ze je to o casovani formy na double Tour-Giro. a mozno sa to nakoniec vypomsti, ze forma pride velmi neskoro aj s ohladom na Tour aj s ohladom na Giro.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 31. Aug 2020 18:23:14

@gaucovy profesionál
Prepáč, ale tvoje názory sú úbohé, odkiaľ máš že valal šunky a kde berieš takú istotu ze flakal prípravu. Už asi chápem prečo máš meno gaucovy profesionál. Radšej si prečítam názory na mtbbiker fórum ako tvoj tu. Nevieš oceniť ani 5 miesto, je troska smutné, áno nie je to top 3, ale aj tak. To ze ma zelený dres aj keď má malý náskok, zatiaľ nikto nespomenie.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 31. Aug 2020 18:33:06

elviska píše:@gaucovy profesionál
Prepáč, ale tvoje názory sú úbohé, odkiaľ máš že valal šunky a kde berieš takú istotu ze flakal prípravu. Už asi chápem prečo máš meno gaucovy profesionál. Radšej si prečítam názory na mtbbiker fórum ako tvoj tu. Nevieš oceniť ani 5 miesto, je troska smutné, áno nie je to top 3, ale aj tak. To ze ma zelený dres aj keď má malý náskok, zatiaľ nikto nespomenie.


Keby boli pred ním ešte Viviani a Demare/Dylan tak nič nepoviem. Ale obehli ho nejaký neznámy a potom šprintér, ktorý za celú kariéru ešte nevyhral GT etapu. Ja osobne som už v stave keď ma 8. zelený dres zo stoličky nedvihne. Reálne o neho stále na TDF bojujú ešte maximálne 2 ďalši ľudia. To mi nepríde nejako lukratívne. Mala by si si zložiť tie ružové okuliare a budeš sa mať lepšie.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: UAE

Poslaťod sportovec » Pon 31. Aug 2020 18:54:08

Vercingetorix píše:
sportovec píše:Ja zase nechápem taktiku UAE ... načo ťahali pelotón? Čo očakávali v cieli takejto etapy hromadný šprint + to že ho vyhrá Alexander? Trošku crazy ...

Pravda. UAE dnes bláznovstvo v priamom prenose.

To čo mali spraviť nespravili: Držať pelotón pokope trápnych 16 km.
Kristoff by dostal určite viac ako len tých 5 zelených bodov.
Mohol si upevniť líderstvo v bodovacej súťaži.
(A pravdepodobne viac mávať z pódia v cieli nasledujúcich etáp pri obliekaní zeleného dresu.)
Touto čudnou taktikou nezískali nič.

Tak UAE boli potrestaní už v tejto etape ;)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 31. Aug 2020 19:45:35

Gaučový profesionál píše: Ja osobne som už v stave keď ma 8. zelený dres zo stoličky nedvihne. Reálne o neho stále na TDF bojujú ešte maximálne 2 ďalši ľudia. To mi nepríde nejako lukratívne. Mala by si si zložiť tie ružové okuliare a budeš sa mať lepšie.

tak podla mna cim viac zelenych dresov tym pevnejsie postavenie v historii. moze to byt rekord na sto rokov:) co sa tyka sprinterov tak pokial nedas 30 etap ako Cavendish tak sa na teba zabudne. Sagan nie je blby a vie ze stat na podiu v Parizi je dobry marketing a dosiahnes ho iba siestimi sposobmi. bud ziskas jedno z triciek: zlte, zelene, bodkovane, biele alebo vyhras poslednu etapu alebo budes najbojovnejsi jazdec Tour. tie posledne dve su velmi nevyzpytatelne a kedze si zratal 2+2 tak vie ze zelene je jeho cesta ku slave. cize osme zelene zdvihnut zo stolicky musi:) ak vsak nebude podporene aspon 1 etapovym triufom tak to bude trochu s horkou prichutou.
Realne o zelene bojuju este 2 ludia. ale preco je to tak? to je chyba samotnej Tour. ak chcu mat atraktivny boj o zelene tak musia nieco zmenit. a mozno uz aj samotna financna odmena by mala byt vyssia. aspon 100 tis. pre tim.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Miki » Pon 31. Aug 2020 19:50:24

Gaučový profesionál píše:Niavne som si myslel, že si ide po víťazstvo :D To len sila zvyku z čias keď Sagan neflákal prípravu. Prefičali okolo neho ako nič. Nejaký Hofstetter?

Naivita je svojim spôsobom určity druh hluposti.Takže keď si naivný tak ti ten šprint vysvetlím ,aj keď neviem či sa nenamáham zbytočne.Sagan začal šprint na 300 m a kedže to bolo proti vetru, tak zákonite vytvrdol,ako aj mnohí daľší.Ewan sa vyviezol z hlbky a preto mal v záverečnej 100 ke taku rýchlosť.Ewan je samozrejme veľmi rýchly,ale tak ako vyhral môhol skončiť aj za bariérov.resp.nevyhrať.Sagan stavil na istotu.Keď sa mu to otvorilo tak išiel.
Ešte pozn.Ak sa ti nepáči že bojuje o zelený dres,tak to tak neprežívaj.Veď keď je to taká nanič súťaž ,že nikoho nezaujíma ,tak si polož otázku prečo asi?Alebo aj to Ti treba vysvetliť.Pravdu budeš mať asi len v tom,že sa na zelený dres mal už dávno vykašlať.Ale čo môže robiť ked to po nom vedenie BORY žiada.Myslím ,že po tej kariere,kde desaťročie dokazoval svoju výnimočnosť by sa mal sústrediť len na klasikársku jar a nie riskovať,že si v záverečných šprintoch zláme kosti.Zarobené má už dosť.A pokiaľ sa týka jeho pripravy,tak muž torľko netáraj.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 31. Aug 2020 20:23:32

Gaučový profesionál píše:Niavne som si myslel, že si ide po víťazstvo :D To len sila zvyku z čias keď Sagan neflákal prípravu. Prefičali okolo neho ako nič. Nejaký Hofstetter?

Máš nejaký dôveryhodný zdroj informácií ktorý tvrdí, že Sagan flákal prípravu? Ak nie, tak s prepáčením zo seba robíš hlupáka. Kde dnes skončil Kristoff? Viviani? Pedersen? Každý človek ktorý cyklistiku sleduje vie, že Petrova sila je hlavne v konzistentnosti výkonov a to je základ, ktorý mu prináša zelené dresy. Peter nikdy nebol top šprintér na rýchle šprinty, to nie je nič nové a každý šprint je určitá lotéria. Je množstvo rýchlych cyklistov ktorí keď sa im šprint vydarí, tak môžu skončiť v top 5 či 10. Hofstetter na Le Samyn vyhral a porazil Nizzola ktorý je tento rok v životnej forme. Taký Bennett bol v jeho veku 26 rokov šprintér ktorý vyhrával iba druho a treťotriedne preteky a dnes patrí medzi špičku. Kristoff tiež začal hviezdiť až v zrelšom veku, nie je každý ako trebárs Ewan. Sleduj cyklistiku pozornejšie a nepodceňuj cyklistov ktorých nepoznáš.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 31. Aug 2020 21:26:47

@gaucovy profesionál
Demare na TDF nie je, a keď už spomínaš Vivianiho, tiež zatiaľ tento rok nevyhral na TDF, a zatiaľ tiež nemá výsledky, zatiaľ stále bol za Petrom. A že ho predbehol neznámy jazdec, tak predbehol. Teba zelený dres nezaujíma, ale daktorych môže, mňa to zaujíma, určite by potešila aj vyhrata etapa, ale neberiem to tragicky. Ešte ma par šancí. A nemusím zložiť ružové okuliare, tiež vidím ze nie je na tom ako kedysi, ale snaží sa, určite by som nenapísala to co ty, že to flaka a ešte neviem čo. Si len fanúšik úspechu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pon 31. Aug 2020 23:14:50

Na to ze zatial ani jedna etapa nebola Saganovska tak to je v pohode. Jeho formu spozname az pri piatej etape. V 10 to moze nadelit vietor (co len zvysi Saganove sance), 11 a 12 by tiez mali sediet Petrovi. 14 etapa podla mna pojde uniku a vyhovuje Petrovi. Van Aert asi nebude skakat do unikov, ten ma ine povinnosti. Takze ja tu vidim 5 prilezitosti na vyhru. Po tychto etapach mozeme zhodnotit Petovu formu.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Green

Poslaťod sportovec » Uto 01. Sep 2020 8:10:21

simko píše:co sa tyka sprinterov tak pokial nedas 30 etap ako Cavendish tak sa na teba zabudne. Sagan nie je blby a vie ze stat na podiu v Parizi je dobry marketing a dosiahnes ho iba siestimi sposobmi. bud ziskas jedno z triciek: zlte, zelene, bodkovane, biele alebo vyhras poslednu etapu alebo budes najbojovnejsi jazdec Tour. tie posledne dve su velmi nevyzpytatelne a kedze si zratal 2+2 tak vie ze zelene je jeho cesta ku slave.

Jeho snaha sa dá chápať aj takto.
(Ešte by som tam pridal asi aj tímovú súťaž.)

simko píše:
Gaučový profesionál píše:Ja osobne som už v stave keď ma 8. zelený dres zo stoličky nedvihne. Reálne o neho stále na TDF bojujú ešte maximálne 2 ďalši ľudia. To mi nepríde nejako lukratívne.

ale preco je to tak? to je chyba samotnej Tour. ak chcu mat atraktivny boj o zelene tak musia nieco zmenit. a mozno uz aj samotna financna odmena by mala byt vyssia. aspon 100 tis. pre tim.

Je to tak. Vedľajšie súťaže sú tragédia. TdF je skostnatelá. Ale na tomto fóre sme o tom popísali už dosť.
Kým nebudú konkurenčné preteky väčší magnet na divákov, tak oni nespravia nič. A to asi nebude nikdy ...
Ale sú tam ešte 2 trápnejšie vedľajšie súťaže, ktoré by mali rovno zrušiť - biele tričko a tímová súťaž.

Miki píše:Pravdu budeš mať asi len v tom,že sa na zelený dres mal už dávno vykašlať. Ale čo môže robiť keď to po ňom vedenie BORY žiada. Myslím ,že po tej kariére, kde desaťročie dokazoval svoju výnimočnosť by sa mal sústrediť len na klasikársku jar a nie riskovať, že si v záverečných šprintoch zláme kosti. Zarobené má už dosť.

+/- súhlasím ;)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 01. Sep 2020 9:02:12

tak ta zelena sutaz na tour je divna sama o sebe...roky sa povazovala za sutaz pre sprinterov lebo rozhodovali body v cieli sprinterskych etap...vsetko sa zmenilo az prichodom sagana...az on ukazal ze tato sutaz ako je postavena je ako sita pre univerzalov s kvalitnou koncovkou...pred saganom boli sprinterske premie vacsinou len ciarou na ceste kde si ludia s uniku podelili nejake pricemoney teraz tieto ciary dokazu zohrat velmi dolezitu ulohu v boji o zeleny dres...duplom odkedy pridali body vitazovy v cieli...ano mozno o eleny dres posledne roky bojuju len 2ja-3ja ludia ale je to len preto ze Peter je v tejto sutazi takmer neprekonatelny ak o nu prejavi zaujem co zatial chvalabohu robi...predpokladam ze ak by peto na tour nebol tak by bol noj o zeleny dres pekne divoky...ale tvrdit ze je to sutaz na ho.no by som si nedovolil...mne obcas pride nezmyselnejsia vrcharska sutaz...3 tyzdne sa par bojovnikov zmyka na kopcoch a nakoniec si dres zoberie zltak co je logicke kedze vitaz tour by mal byt najsilnejsi v kopcoch...nieje ale to ale uplne fer kedze on vacsinou poberie body len v par najdolezitejsich etapach ale v kontexte celych 3 tyzdnov bol najsilnejsi niekto iny...samozrejme byvaju aj vynimky napr. radal majka...bodoval pravidelne ale nielen na mensich kopcoch ale aj v naktazsich etapach na najvacsich francuzskych obroch
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Tour de France

Poslaťod sportovec » Uto 01. Sep 2020 9:19:32

majo píše:predpokladam ze ak by peto na tour nebol tak by bol noj o zeleny dres pekne divoky...ale tvrdit ze je to sutaz na ho.no by som si nedovolil...mne obcas pride nezmyselnejsia vrcharska sutaz...3 tyzdne sa par bojovnikov zmyka na kopcoch a nakoniec si dres zoberie zltak co je logicke kedze vitaz tour by mal byt najsilnejsi v kopcoch...nieje ale to ale uplne fer kedze on vacsinou poberie body len v par najdolezitejsich etapach ale v kontexte celych 3 tyzdnov bol najsilnejsi niekto iny...

Tak https://www.letour.fr/ by mohlo spraviť divácku anketu o najhoršiu vedľajšiu súťaž :mrgreen:

Veru aj súťaž o bodkovaný dres by potrebovala zapojiť sedliacky rozum, upratať, prerobiť a zatraktívniť.
Tiež o neho bojuje len zopár ľudí. (Väčšinou tragédov, ktorí si ho v Paríži aj tak neoblečú.)
Bonusové body v cieli zrušiť. (A aj bonusové sekundy.) ... o víťazstvo v etape sa bojuje tak či tak.

A namiesto zrušenej tímovej súťaže + bieleho dresu, by som tam radšej videl súťaž aktivity (ako je okolo Poľska a aj na Gire).
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 01. Sep 2020 9:46:00

@sportovec

mne ta biela sutaz az tak nevadi kedze je to jednoduchy princip ze najlepsi sopliak vyhrava...obcas moze niektorych potiahnut aby dali zo seba este viac
timova sutaz suhlasim ze je dost nezmyselna
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 01. Sep 2020 9:58:54

elviska píše:@gaucovy profesionál
Demare na TDF nie je, a keď už spomínaš Vivianiho, tiež zatiaľ tento rok nevyhral na TDF, a zatiaľ tiež nemá výsledky, zatiaľ stále bol za Petrom. A že ho predbehol neznámy jazdec, tak predbehol. Teba zelený dres nezaujíma, ale daktorych môže, mňa to zaujíma, určite by potešila aj vyhrata etapa, ale neberiem to tragicky. Ešte ma par šancí. A nemusím zložiť ružové okuliare, tiež vidím ze nie je na tom ako kedysi, ale snaží sa, určite by som nenapísala to co ty, že to flaka a ešte neviem čo. Si len fanúšik úspechu.

A ešte napíšem Viviani včera 33, Sagan 5..
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

White

Poslaťod sportovec » Uto 01. Sep 2020 10:01:19

majo píše:mne ta biela sutaz az tak nevadi kedze je to jednoduchy princip ze najlepsi sopliak vyhrava...obcas moze niektorych potiahnut aby dali zo seba este viac
timova sutaz suhlasim ze je dost nezmyselna

Mladíci majú predsa pre seba svoje čisto juniorské a čisto U23 súťaže ... potrebuje sa takéto niečo ešte pchať aj na veľkú TdF?
Len to odoberá mediálnu pozornosť a financie.

Nehovoriac o tom, že držiteľ bieleho trička skončil posledné roky takmer vždy na vrchných priečkach výsledkovej listiny... a o top10 sa na Tour bojuje tak či tak.
Takže pre divákov je to zbytočnosť - žiadna extra zábava navyše.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 01. Sep 2020 10:11:45

@sportovec
ano s tym tvojim poslednym prispevkom suhlasim...pre divakov tam zaidna pridana hodnota velmi nieje no pre samotnych mladnakov to moze byt motivacia navyse...pre niektorych
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 01. Sep 2020 11:06:42

Ono cyklistika je dosť založená na histórii a tradíciách, tak asi aj preto sa tie dresy nemenia. Ja som s tým spokojný a pre mňa je napríklad zaujímavý boj o bodkovaný, keď o neho bojujú na začiatku aj tí "tragédi" pre ktorých je oblečenie si bodkovaného dresu na Tour aj vrchol kariéry (Teklehaimanot) . Mimochodom, žiadneho cyklistu ktorý sa dostane na Tour a dokončí ju by som nenazval tragédom, sú to úžasné športové výkony a veľká drina.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 01. Sep 2020 11:15:09

majo píše:@sportovec
ano s tym tvojim poslednym prispevkom suhlasim...pre divakov tam zaidna pridana hodnota velmi nieje no pre samotnych mladnakov to moze byt motivacia navyse...pre niektorych

Myslím si, že keby tam bol nejaký Slovák a mal by šancu na biely dres, asi by ste písali inak a bola by to vysoká pridaná hodnota ;) Mimochodom, v palmare sa počíta všetko a všetko zvyšuje hodnotu cyklistu a o to im ide, sú to profesionáli.
Asi sa na cyklistiku pozerám trochu inými očami, pre mňa je na Tour okrem boja o žltý a sledovania tých najlepších zaujímavá aj tými menej významnými udalosťami a menšími príbehmi.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod sportovec » Uto 01. Sep 2020 13:00:02

ifčopifčo píše:Ja som s tým spokojný a pre mňa je napríklad zaujímavý boj o bodkovaný, keď o neho bojujú na začiatku aj tí "tragédi" pre ktorých je oblečenie si bodkovaného dresu na Tour aj vrchol kariéry (Teklehaimanot) . Mimochodom, žiadneho cyklistu ktorý sa dostane na Tour a dokončí ju by som nenazval tragédom, sú to úžasné športové výkony a veľká drina.

Tak isto, že je to drina celá TdF. Nemyslel som to v štýle, že trebárs Alexander je tragéd, lebo si chcel užiť jeden deň v žltom. To je pochopiteľné.
Skôr som to myslel, tým štýlom, že krvopotne sa zbierajú všetky body na všetkých možných kopcoch a potom príde trebárs Frooome, ktorého to bodkované tričko ani tak veľmi nezaujímalo, vyhrá si HC kopec v cieli (2x body) - lebo ide na GC. No a v Paríži nám máva ešte aj s bodkovaným dresom.
Pridaná hodnota pre diváka: nula bodov, chuť sa nabudúce snažiť o bodkovaný dres a robiť poriadnu akciu a zábavu: nula bodov.

Vedľajšie súťaže, prémie (bonusy) majú poriadne okereniť dianie mimo klasického boja o GC (top10) či boja o etapové víťazstvo.
Dať šancu cyklistom, ktorý až tak veľmi nezažiaria.

ifčopifčo píše:Myslím si, že keby tam bol nejaký Slovák a mal by šancu na biely dres, asi by ste písali inak a bola by to vysoká pridaná hodnota ;)

No, niekto by to možno tak bral ... ale pre mňa ten biely dres nemá žiadny zmysel.

No mne sa napríklad vôbec nepáči, že Sagan bojuje o zelený dres - ktorý má nízku cenu, slabú atraktivitu súťaže a tak málo záujemcov.
Tiež sa mi nepáči, že sa pchá do tých hromadných dojazdov (obvzlášť po tom čo sme videli v Poľsku) ... aj keď tieto hromadné dojazdy boli takmer vždy aj možnými dojazdami rovno do nemocnice.
Ale asi ho BORA do toho tlačí .. neviem. On už s toľkými úspechmi, by mal len robiť opičky, dávať rozhovory, tešiť sa na zaslúžený cyklo-dôchodok a k tomu si vybrať zopár etáp, či jednorazoviek a v tých niečo ukázať na plný plyn.

ifčopifčo píše:Asi sa na cyklistiku pozerám trochu inými očami, pre mňa je na Tour okrem boja o žltý a sledovania tých najlepších zaujímavá aj tými menej významnými udalosťami a menšími príbehmi.

Asi tak. Väčšina divákov sa chce hlavne zabávať cyklistikou.
(Aj mimo GC či snaženia o etapu.)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 70 hostia