Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 01. Sep 2020 18:21:25

Gaučový profesionál píše:Škoda, že WvA musí domestikovať. Bol by parádnym súperom na zelený dres. Dovolím si tvrdiť, že by bol top favoritom. Neuveriteľný talent vo skvelej forme.

lenze v prvej etape mal psychicky blok spurtovat cize body dole. dnes sice isiel paradne tempo ved je tempar ale na spurt by uz nemal. aj ked si myslim si ze do top 10 by sa asi zmestil. velmi zalezi ako by si poradil so sprinterskymi dojazdami, lebo je rozdiel vyhrat spurt malej skupiny a je rozdiel zapajat sa do dojazdov so sprintermi a ich vlacikmi
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod sportovec » Uto 01. Sep 2020 18:24:31

majo píše:som si isty ze sportovec nexcel nikoho tym "tragedom" urazit ani ponizit a ja uz vobec nie myslim ze na tolko nas uz poznas ;) on len pomenoval vsetkych tych borcov co naozaj bojuju o tie bodky ma drese a nakoniec ako napisal pride niekto kto ten dres aji nexce a vyhra ho...

Pekne si to napísal.

Po dnešných menej ako polovičných prémiových bodov zostávajúcich pre pelotón (9b - 1b) sa zdvihlo trochu viac ľudí ako sa dalo očakávať. Peťo zostal zavretý, ale aj tak si zobral aspoň 4 body. No, neviem, mal sa tam tlačiť a strkať?
QuickStep sa snaží držať aj žlté pre Juliána a aj Morkov blokovať body na prémií pre Sama. Tour je ešte dlhá ... vydržia to? Minulý rok musel Viviani dať svoje ambície bokom.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 01. Sep 2020 18:28:36

Zajtra uvidime aku ma formu. Podla mna ale je favorit Ewan. Je to take clenite na konci a posledny km ani nie je do kopca. Neviem sa rozhodnut ci to zajtra je na sprinterov alebo klasikarov. Sagan by v kazdom pripade mal byt v popredi. Ak nebude tak z jeho formou je to naozaj biedne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 01. Sep 2020 18:32:41

Gaučový profesionál píše:Neviem či Sagan vôbec očakáva nejakú formu. Zelený dres zubami nechtami obháji aj bez etapy, na Gire zhabne tučné štartovné, trošku sa poukazuje, pojazdí, splní si povinnosti pre Boru a môže skončiť sezónu. Keďže sa na P-R a RVV vykašľal tak na jeho tohtoročné ciele ani formu nemusí mať.

K tvojmu príspevku asi takto :roll: :twisted:
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 01. Sep 2020 18:41:45

Čudné, že na inom slovenskom cyklistickom fórume, Saganovu formu, až tak neriešia. Tu skoro každy príspevok je o forme. Nebuďte už takí pesimisticky, treba veriť a nielen smútiť že ma bednu formu atď.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 01. Sep 2020 18:42:11

elviska píše:Čudné, že na inom slovenskom cyklistickom fórume, Saganovu formu, až tak neriešia. Tu skoro každy príspevok je o forme. Nebuďte už takí pesimisticky, treba veriť a nielen smútiť že ma bednu formu atď.

Opravujem biednu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 01. Sep 2020 19:19:21

Som zvedavý či Rogličovi vydrží forma až do konca Tour, dnes bolo Jumbo dominantné a to, čo predvádza WvA, je až neskutočné. Buchmann dnes stratil, Schachmann vo forme by bol dnes favoritom, s Borou to nevyzerá dobre, asi to nebol dobrý nápad začať Tour s nie celkom zdravými cyklistami.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Uto 01. Sep 2020 19:50:45

elviska píše:
Gaučový profesionál píše:Neviem či Sagan vôbec očakáva nejakú formu. Zelený dres zubami nechtami obháji aj bez etapy, na Gire zhabne tučné štartovné, trošku sa poukazuje, pojazdí, splní si povinnosti pre Boru a môže skončiť sezónu. Keďže sa na P-R a RVV vykašľal tak na jeho tohtoročné ciele ani formu nemusí mať.

K tvojmu príspevku asi takto :roll: :twisted:


Niečo zlé som povedal? Tak ma oprav.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 01. Sep 2020 20:02:08

Gaucovy profik, pises zle. Ako keby si sam platil Petra. Pre Boru ma urcite vacsie povinnosti ako sa poukazovat. A pokial viem, samotna Bora chcela aby siel Giro, kedze sa tak dohodla s organizatormi.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 01. Sep 2020 20:20:07

@gaucovy profesionál
Napísal ti to aj hujhe, vyjadrujes sa jak keby si vedel naisto všetko. Jak keby si bol Saganov šéf alebo neviem kto . Píšeš ze si vala šunky ,atď, vyjadrujes sa dosť čudne, neslušne.... Dakedy si po sebe aj precitaj, jak sa vyjadrujes posledné dni.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Roman » Uto 01. Sep 2020 21:23:06

elviska aj ty si po sebe precitaj. Ved na kazdy negativnejsi komentar o Saganovi musis reagovat a obhajovat ho nejako. Ved si daj trosku pohov.
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 01. Sep 2020 21:29:10

Roman píše:elviska aj ty si po sebe precitaj. Ved na kazdy negativnejsi komentar o Saganovi musis reagovat a obhajovat ho nejako. Ved si daj trosku pohov.

A kde ho obhajujem? Však tiež som napísala, že nie je na tom ako kedysi. A budem reagovať, keď chcem. Ale určite nebudem písať, že prestal, (dá sa to napísať aj slusnejsie) vala si šunky a rôzne iné neslušne slová. Možno nie som taká jak Vy, že každý názor je skoro deprimujuci, pesimisticky. A Gaučový profesionál ma dosť sklamal, len toľko k tomu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 01. Sep 2020 22:31:07

A mohli by sme sa posunut od Sagana dalej. Co si myslite ako dlho vydrzi Aert v Jumbo Visma? Ved ten clovek ma obrovsky potencial, len keby nedomestikoval... J-V sa urcite ani v dalsich rokoch nevzda GC a van Aert urcite v dalsich rokoch bude chciet jazdit na seba. Dnes 2 min strata. Spurt ma vynikajuci. Ten v podstate moze vyhravat vo vacsine etap v takejto forme.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 01. Sep 2020 23:02:35

hujhe píše:A mohli by sme sa posunut od Sagana dalej. Co si myslite ako dlho vydrzi Aert v Jumbo Visma? Ved ten clovek ma obrovsky potencial, len keby nedomestikoval... J-V sa urcite ani v dalsich rokoch nevzda GC a van Aert urcite v dalsich rokoch bude chciet jazdit na seba. Dnes 2 min strata. Spurt ma vynikajuci. Ten v podstate moze vyhravat vo vacsine etap v takejto forme.

Tak podla mna tam moze vydrzat dlho. Ale neverim ze takto bude domestikovat rok co rok. Podla mna maju dohodu ze uz najblizsiu TdF bude moct ist na seba kedy bude chciet. Otazka znie ale ci by mal dnes nohy aj spurtovat o vitazstvo lebo to je trochu nieco ine ako ist tempo do kopca so svojim motorom. Aj Alaphilippe mal uz tazsie nohy. Takze uvidime ako zuroci Van Aert svoju univerzalnost a ci ju pretavi na vela triumfou na TdF alebo nie
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 02. Sep 2020 9:37:03

Dnes to je vraj etapa šitá na Sagana tak sa nechám prekvapiť. Na dnešok si údajne brúsi zuby aj WvA tak sa opäť veľmi nechám prekvapiť nakoľko ten záver nie je až tak selektívny a môj favorit je teda Ewan, ktorý momentálne lieta.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Str 02. Sep 2020 9:59:55

Gaučový profesionál píše:Dnes to je vraj etapa šitá na Sagana tak sa nechám prekvapiť. Na dnešok si údajne brúsi zuby aj WvA tak sa opäť veľmi nechám prekvapiť nakoľko ten záver nie je až tak selektívny a môj favorit je teda Ewan, ktorý momentálne lieta.

No uvidíme. Že by nám táto etapa konečne naznačila, ako na tom ten náš Peter naozaj je? "Starý" ;) Peter sa už nevráti, ale nový by nás ešte mohol prekvapiť? Dúfam.....
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Tour de France

Poslaťod Mino » Str 02. Sep 2020 11:02:44

Každá etapa je šitá na Petra. Titulky novinových článkov sú len na to aby zaujali a u nás je meno Sagan zaručeným magnetom. Či má formu alebo nie a akú vedia lepšie odborníci. Osobne si neviem vyhodnotiť či dvojité zlé načasovanie šprintu je zlá forma alebo len zlá práca v tíme prípadne zlyhanie v hlave. Každému kto sleduje šport všeobecne musí byť jasné že 30 ročný Sagan nebude to isté ako 25 ročný. Ale konečne je boj o zelený zaujímavý a verím že ostane až do konca.
Dnes je to etapa šitá na Petra? Dovolím si tvrdiť že je šitá pre ďalších 20-25 jazdcov. Starý - nový Sagan? stále je to rovnaký Peter iba tí "hnusní zlí" súperi sú trošku silnejší a šťastnejší
Držím palce ako vždy. Víťazstvo poteší. šport je šport. Uvidíme kto bude na tom najlepšie, prípadne našťastnejšie
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 02. Sep 2020 11:22:06

Dnes v závere hlásia silný protivietor tak by mohli byť nejaké pekné echelons. Tie vedia parádne okoreniť etapu. Vietor od 22km/h do 56km/h.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Hrosik255 » Str 02. Sep 2020 12:51:37

Mino píše:Každá etapa je šitá na Petra. Titulky novinových článkov sú len na to aby zaujali a u nás je meno Sagan zaručeným magnetom. Či má formu alebo nie a akú vedia lepšie odborníci. Osobne si neviem vyhodnotiť či dvojité zlé načasovanie šprintu je zlá forma alebo len zlá práca v tíme prípadne zlyhanie v hlave. Každému kto sleduje šport všeobecne musí byť jasné že 30 ročný Sagan nebude to isté ako 25 ročný. Ale konečne je boj o zelený zaujímavý a verím že ostane až do konca.
Dnes je to etapa šitá na Petra? Dovolím si tvrdiť že je šitá pre ďalších 20-25 jazdcov. Starý - nový Sagan? stále je to rovnaký Peter iba tí "hnusní zlí" súperi sú trošku silnejší a šťastnejší
Držím palce ako vždy. Víťazstvo poteší. šport je šport. Uvidíme kto bude na tom najlepšie, prípadne našťastnejšie


Este mame za sebou len 4 etapy a uz boli rocniky kedy sa Peter v prvom tyzdni natahoval o zeleny dres, nedeje sa zatial nic vynimocne. Zatial :)
Hrosik255
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon 10. Aug 2020 12:15:45

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 02. Sep 2020 13:47:42

Hrosik255 píše:Este mame za sebou len 4 etapy a uz boli rocniky kedy sa Peter v prvom tyzdni natahoval o zeleny dres, nedeje sa zatial nic vynimocne. Zatial :)

to ano:) z hladiska cisto bodoveho by clovek nemal ziadne obavy. ale z hladiska Petovho prejavu, kedy si zatial nie sme isti ani jeho vybusnostou ani jeho vrcharskou formou tak potom tie body rozpravaju trochu iny pribeh:) tak uvidime dnes ci budeme mat nejaku otazku zodpovedanu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 31 hostia