Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 06. Sep 2020 15:29:54

Napadla mi taká blbosť... Som zvedavý, čo na to poviete :lol:
Je možné, že Jumbo-Visma dnes chcú obliecť Rogliča do žltého, pretože sa obávajú voľného dňa a testovania na COVID-19? Vyzerá to tak, že ťahajú odušu a Ineosu totálne znemožnili únik... Je možné, že chcú mať pre istotu "víťaza Tour", ak by náhodou zajtra vyskočilo veľké množstvo pozitívnych cyklistov? (je mi jasné, že po týždni nevyhlásia víťaza Tour, myslím to skôr ako prestíž, ak by boli preteky zrušené.)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 06. Sep 2020 16:19:56

@za slusny svet
ani nestras takymto scenarom

btw pekne sa ukazuje aka blbost je prist na GT so zranenymi ci inac indisponovanymi pretekarmi nieto este liderami...FDJ, Bora su out a nemaju ziaden plan B...tak bora moze aspon zabojovat o ten zeleny ale na etapu asi mozu uz zabudnut...velmi ma tesia vykony Landu a verim v jeho mega silny treti tyzden
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 06. Sep 2020 16:42:00

Hirschi moralny vitaz:) no fakt som zvedavy kto to lepsie nacasoval smerom k tretiemu tyzdnu. lebo Grand Colombier a Col de la Loze rozhodnu. a kto tam bude silny ten vyhra.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 06. Sep 2020 16:42:49

simko píše:Hirschi moralny vitaz:) no fakt som zvedavy kto to lepsie nacasoval smerom k tretiemu tyzdnu. lebo Grand Colombier a Col de la Loze rozhodnu. a kto tam bude silny ten vyhra.


nezabudajme aj na casovku...ta moze tiez spravit svoje
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 06. Sep 2020 16:47:31

majo píše:
simko píše:Hirschi moralny vitaz:) no fakt som zvedavy kto to lepsie nacasoval smerom k tretiemu tyzdnu. lebo Grand Colombier a Col de la Loze rozhodnu. a kto tam bude silny ten vyhra.


nezabudajme aj na casovku...ta moze tiez spravit svoje

ja si myslim ze casovka uz nic nebude riesit z pohladu vitaza. lebo kto bude silny na tychto dvoch monumentalnych stupaniach zrejme bude silny aj v casovke. jedine ze by Bernal aj Roglic boli natom sale rovnako a rozdiel by bol minimalny ale to neocakavam. ja osobne si myslim ze Roglic trochu pojde dolu kdezto Bernal bude lepsi a lepsi.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 06. Sep 2020 18:04:26

@simko
casovka svojim profilom koze robit rozdiely aj medzi najlepsimi hlavne preto ze bude uplne na konci preteku...a ja osobne pri vsetkej ucte k tebou spomenutej dvojici mam ineho favorita a ten kedze nam minuly rok ukazal ze napriek svojmu veku dokaze byt v tretom tyzdne velmi silny tak si verim ze tam vude v popredi aj teraz...urcite vies o kom hovorim...a kedze ako casto spominam tak ja ako srdciar verim ze v popredi bude aj Landa ale ten ako vsetci vieme asi v tej casovke neziska napriek tomu ze ten kopec na konci by mu mal dost sediet

a este k tomu co si napisal k trebtinovy a saganovy...ano podla vsetkeho mas pravdu ale kedze netusime ako sa jednotlivy borci k tymto kopcom postavili tak kludne sa mohlo stat ze peto po tom dlhom boji o unik tie 2 kopce totalne vypustil hned od zaciatku kym trentin mohol ist cielene vyssie tempo alebo tam mohol mat teamove ulohy dostat cez ne bezpecne a zaroven v tempe svojich lidrov...alebo je proste kondicne na tom daleko lepsie ako peto...boh ho vie
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Tour de France

Poslaťod sportovec » Ned 06. Sep 2020 18:16:10

simko píše:Hirschi moralny vitaz:)

Ale skôr mohol zvesiť nohy, nechať sa dobehnúť prvou skupinou, a poriadne sa tam zašívať a šetriť si tú trošku benzínu na lepší záver.

Ja som fakt zvedavý na tieto nasledujúce 2 týždne.
Na môj vkus to niektorí z GC trošku moc bombujú ...Roglič s Pogačarom sa totálne trhajú, kto dostane navyše 3 bonusové sekundy? :roll: ... aby nezhoreli ako fakle - ako trebárs onehdá Yates na Gire 2018.
Možno sa dočkáme víťaza, ktorý to berie celé trošku miernejšie.
Alebo možno Dumoulin a Carapaz idú presne podľa programu a wattov a vstanú ešte z popola a budú 3 týždeň valcovať ... uvidíme.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 06. Sep 2020 19:00:46

Dnes bola velmi zaujimava a napinava etapa. Skoda Hirschiho. Po takom uniku takto skoncit to si nezasluzil. Ale zase Pogacar si tiez vyhrat zasluzil za ten vykon. No uvidime co prinesie dalsi tyzden. Dufam ze zajtra nebudu musiet vyhadzovat jazdcov pre Covid :(
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 07. Sep 2020 9:06:01

neznasam volne dni na GT...moj zivot je zrazu prazdny :D :lol:
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Trentin

Poslaťod Vercingetorix » Uto 08. Sep 2020 9:30:48

sportovec píše:
simko píše:Trentin celkom pekne vydrzal ale to tempo potom polavilo lebo mnohe skupiny sa vratili zozadu. ale uz clovek asi po stykrat musi opakovat ze kedze tam bol Trentin tak Peto v normalnej svojej forme by tam bol detto. skoda no...

Tak, tak Trentin celkom pekne zabojoval a W.V.Aert nepohrdol odpadkovými bodmi, ktoré už nikto nechcel.

Tak Trentin si nakoniec vybojoval novú zmluvu v UAE na 2 roky ;)
(Svojim bojovným prístupom na Tour? ... alebo možnože to bolo uzavreté už skôr.)
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 08. Sep 2020 9:47:13

ja si myslim ze to uz bolo skor dohodnute
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 08. Sep 2020 10:08:03

urcite skor:) praveze neda sa povedat ze by Trentin mal zatial nejaku uspesnu Tour. ba priam naopak. jedine kde sme ho mohli vidiet boli dve premie. na jednej ukradol Petovi 3 body:) a na druhej presiel s balikom cez kopec a spurtoval o 7 bodov. ale v tom okamihu sa v pelotone nachadzal aj Colbrelli. cize to by som povedal vobec nie je dokaz o nejakej extra vrcharskej forme Trentina. skor je to dokaz o slabej forme nasho Peta pretoze to mal preliezt s nimi a tych 7 bodov mal brat on. v minulosti zbieral aj taketo zbytky uplne v pohode.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 08. Sep 2020 10:28:54

Petov uspech velmi zavisi od toho ako zvladne etapy 12 a 14. inak ake su sance ze Bennett nebude v 14. etape ne premii bodovat? ak by sa Bora do toho oprela tak asi su celkom vysoke. jednoducho v 12. a 14.etape Peto musi bodovat aj v cieli. ci to bude cez unik alebo ze sa udrzi v pelotone to je jedno ale musi tam bodovat. navyse v tej 14ke sa to bude pre DQS velmi tazko branit. ak by sa chcel Bennett zavesit na Petra tak v tom 1km kopci ho Peto odpara aj pri sucasnej forme. no uvidime su tam sance zasadit Bennettovi nejake tie udery ale to by sa museli potvrdit Valachove slova ze Petrova forma pojde nahor. a veru v jeho vyjadrenia uz velku doveru nemame
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Saganake

Poslaťod sportovec » Uto 08. Sep 2020 11:22:41

simko píše:skor je to dokaz o slabej forme nasho Peta pretoze to mal preliezt s nimi a tych 7 bodov mal brat on. v minulosti zbieral aj taketo zbytky uplne v pohode.

Ale tak neviem, či by to dal aj na vrchole svojej energetickej slávy, keďže ako povedal:
“I’ve tried to break away but I spent a lot of energy and I didn’t have much left to do more later on. "
https://www.letour.fr/en/news/2020/stag ... gy/1287031
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 08. Sep 2020 11:41:13

@sportovec
co ci by dal? ci by bol v pelotone o takej velkosti ked v nom boli Trentin a Colbrelli? Peter ak potreboval a ak sa poriadne vyzmykal tak dokazal v dlhych stupaniach vydrzat svizne tempo vrcharskych domestikov. a nemyslim tych najposlednejsich vrcharskych domestikov ale tych z 2-3. sledu. nechce sa mi to dohladavat ale ak by sme si presli horskymi etapami od Petovej prvej Tour tak by sme nasli podla mna vela pripadov kedy bol peloton uz znacne okresanejsi nez bol v nedelu na premii a Peto tam svietil na zeleno a doskocil si pre niekolko zostavajucich bodov.

ono treba povedat ze nejaku tu energiu minul aj Trentin pri tvorbe uniku. jednoducho Peto nema zdaleka taky rezervoar sil ako kedysi. stale dufam ze je to otazka kilometrov v nohach a stale dufam ze uvidime ocividny vzostup formy v druhom a tretom tyzdni. stale dufam az kym tieto tyzdne neprejdu a vlastne nic sa neudeje:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Saganake

Poslaťod sportovec » Uto 08. Sep 2020 12:18:36

simko píše:@sportovec
co ci by dal? ci by bol v pelotone o takej velkosti ked v nom boli Trentin a Colbrelli? Peter ak potreboval a ak sa poriadne vyzmykal tak dokazal v dlhych stupaniach vydrzat svizne tempo vrcharskych domestikov.

Však tie pokusy dostať sa do úniku ho predsa vyčerpali - ako si si prečítal. Možno na vrchole svojej slávy by to nejako cez zuby dal ... neviem ... asi by do toho tiež nešiel, lebo by mal už nejaký náskok za druhé miesta v etapách ;)
Videl, že hlavný konkurent Bennett ide do Grupetta, tak tam nepôjde predsa ešte cez krv cez ten kopec kvôli tomu, že Trentin to možno nejako prejde a možno zoberie zopár bodov. Však už musí ísť aj trošku rozumne ešte má pred sebou nošu etáp, kde môže niečo zaujímavejšieho spraviť.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 08. Sep 2020 12:28:04

sportovec píše:Videl, že hlavný konkurent Bennett ide do Grupetta, tak tam nepôjde predsa ešte cez krv cez ten kopec kvôli tomu, že Trentin to možno nejako prejde a možno zoberie zopár bodov. Však už musí ísť aj trošku rozumne ešte má pred sebou nošu etáp, kde môže niečo zaujímavejšieho spraviť.

len problem je ten ze z Peta ide dojem ze on to nerobi kvoli racionalnemu posetreniu sil. ale ze to robi kvoli tomu ze jednoducho ta vytrvalost tam nie je taka enormna. ja budem rad ak v dalsich etapach nieco predvedie ale ak nie, tak to bude dokaz toho ze tam s Trentinom nemohol byt kvoli vykonnosti. co ja si dnes najviac prajem vidiet je Petov dlhy sprint zo sedla. nemusi vyhrat ale ak budem vidiet ze ide 200-250 metrov zo sedla tak budem mat pocit ze mozno naozaj ta forma rastie. ale ak predvedie zas rovnaky sprint ako tie posledne tak moje nadeje opat trochu poklesnu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 08. Sep 2020 13:07:25

@simko
Už by stačilo, toľko pesimizmu od teba že až. :?.....
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 08. Sep 2020 13:32:26

elviska píše:@simko
Už by stačilo, toľko pesimizmu od teba že až. :?.....

diskutujem len:) problem je ze Peto nas dlhe roky krmil takymi vykonmi ze niektorym nam bude dlhsie trvat kym si zvykneme, ak teda toto ma byt buduca pozicia Peta v pelotone. ale ja verim ze nie, lebo minuly rok (hlavne TdS,TDF a MS) boli jeho vykony o dost lepsie ako predvadza teraz tak ja stale verim ze minimalne na minulorocnu uroven by sa mal dostat. podla mna pesimista povie ze forma je zla a lepsia uz nebude. ale ja verim ze bude:) musi byt uz po Gire aby som neveril... na druhej strane stale sa neviem ubranit tomu ze porovnavam s minulostou. lebo ked vidim aki cyklisti prejdu cez nejaky kopec co by Peto kedysi presil s jednou nohou tak jednoducho to sa tazko akceptuje...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Uto 08. Sep 2020 13:37:55

Kým neuvidím Sagana ako reálne špurtuje celý čas zo sedla a nie posediačky tak nech si tie rozprávky o forme a neforme fakt niekam strčia. 2016 Sagan verzia by nevyhral nič keby špurtoval zo sedla 50m. BORA skrývajú nejaké jeho zranenie a ešte sú urazení keď takéto postrehy povie niekto z okolia. Viď reakcia Maroša Hlada aj keď Wiggins tiež nemusel povedať, že Sagan pôsobí ako zbitý pes.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 67 hostia

cron