Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Aert

Poslaťod sportovec » Štv 10. Sep 2020 11:43:00

Phobos píše:Ako sa dalo predpokladať, za všetko nakoniec môže Van Aert :lol: Ktorý s celým incidentom nič nemá a išiel si (našťastie pre Sagana aj všetkých ostatných) svoju lajnu, potom dostal úder, asi nič príjemné.

Tak lajna sa dá na záberoch z vrtuľníka skontrolovať - keďže je tam tá rovná biela čiara.

... ale je to vždy nebezpečná strkanica tie hromadné dojazdy - Sagan by sa mal už pri svojej sláve a peniazoch na to vykašľať.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Aert

Poslaťod simko » Štv 10. Sep 2020 11:51:13

sportovec píše:... ale je to vždy nebezpečná strkanica tie hromadné dojazdy - Sagan by sa mal už pri svojej sláve a peniazoch na to vykašľať.

tiez by som bol za to, ale tak skoro sa nedockame, na Gire to bude zas:) kedze podla mna cyklamenove je prenho vacsi ciel tento rok ako 8. zelene
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Aert

Poslaťod sportovec » Štv 10. Sep 2020 11:54:30

Phobos píše:
Gaučový profesionál píše:Veď zatváral jazdca, ktorý šiel vedľa neho. To podľa teba nie je ohrozenie?

Vedľa neho nikto nešiel.

Veď nakukané hromadné dojazdy + najazdené už má dosť. V hromadnom dojazde sa vždy niekto snaží presypať cez teba.
Však to je stará taktika, x-krát použitá. Ak vidíš, že sa tam niekto môže predrať - najlepšie to zavrieť.
Naposledy upravil sportovec dňa Štv 10. Sep 2020 11:55:47, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Štv 10. Sep 2020 11:55:16

sportovec píše:Tak lajna sa dá na záberoch z vrtuľníka skontrolovať - keďže je tam tá rovná biela čiara.

Presne tak. Van Aert sa od nej drží v +- rovnomernej vzdialenosti od samého začiatku šprintu, až kým nie je odhodený priamo na ňu.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 10. Sep 2020 12:06:58

tejto etape chyba iba nejaky kopcek na zaciatku kde by sa to vyprofilovalo
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

hromadné dojazdy

Poslaťod sportovec » Štv 10. Sep 2020 12:19:43

simko píše:
sportovec píše:... ale je to vždy nebezpečná strkanica tie hromadné dojazdy - Sagan by sa mal už pri svojej sláve a peniazoch na to vykašľať.

tiez by som bol za to, ale tak skoro sa nedockame, na Gire to bude zas:) kedze podla mna cyklamenove je prenho vacsi ciel tento rok ako 8. zelene

Ach jaj .. :cry:

To sú živé šlapajúce a strkajúce sa billiardové gule už od 3 km pred Cieľom ... no a posledných 500 metrov je už len vyvrcholením tejto šťuchavej billiardovej partie.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Štv 10. Sep 2020 13:10:13

Mino píše:Som smutný. Peter tam išiel zbytočne a potrestaný bol zaslúžene. Neviem si predstaviť keby bol vedľa neho niekto iný ako to dopadne ale VanAert to ustál na výbornú.

Môj optimizmus ohľadom zeleného dostal nafrak. No taký je šport. Dúfam že sa Peter k tomu postaví čelom a prizná vinu a ideme ďalej. Šanca ešte je.

A prečo by mal priznať uplnu vinu len na seba, šprinty boli a budú stále nebezpečné, Peter prijal penalizaciu, ale vyjadrenie má skor také že nesuhlasi uplne s tým. Ano tukol do Aerta, ale nerobme teraz zo Sagana psychopata a ešte neviem čo, ja dneska TDF nepozerám, nemám na to náladu. Ani včera som nepozerala, ale mala som iné povinnosti, ale video z ciela som si pozrela. Čudné, že takéto tukanice pred 5 rokmi netrestali a bolo ich habadej. Spomente si jak vyhral Peter MS 2016 alebo pred pár dnami Ackermann etapu na Tirrene. Nielen Aert mohol spadnut, ale aj Peter, ja napr selfie tyč neberiem ako hrozbu, ale skor zabrany chcel sa im vyhnut. Možno troška čudné, ale teraz súhlasím s Gaucovým profesionálom . Teraz Peter pojde do unikov, ale skor tipujem ž budee flustrovaný, nahnevaný a možno aj odstupi, alebo bude puštat pred seba šprinterov, že choď, ja som ten najhorší, nemusím vyhrať.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Štv 10. Sep 2020 13:12:25

No tak ho potrestali, aj Sagana, aj Van Aerta, obaja si to zaslúžili... potom si ešte porovnali kto ďalej dociká za cieľovou čiarou a vec je vyriešená 8-) myslím že dôležitejšie je čo teraz...Podľa mňa, ak manažéri Bory vedia uvažovať a majú všetkých 5 pohromade... tak jednoznačne zvolia taktiku zničiť Bennetta kondične :shock: Veď Buchmann je preč z GC, Schachmann sa nepredvádza, tak môžu v nejakej ťažkej alpskej etape rozbehnúť od začiatku peklo, a Bennett je rázom fuč z Tour :?:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Tour de France 2011

Poslaťod sportovec » Štv 10. Sep 2020 13:34:09

CyclingGeek píše:Podľa mňa, ak manažéri Bory vedia uvažovať a majú všetkých 5 pohromade... tak jednoznačne zvolia taktiku zničiť Bennetta kondične :shock: Veď Buchmann je preč z GC, Schachmann sa nepredvádza, tak môžu v nejakej ťažkej alpskej etape rozbehnúť od začiatku peklo, a Bennett je rázom fuč z Tour :?:

... no len aby to nakoniec nedopadlo ako onehdá Rojas a Cavendish (OTL) :(
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 10. Sep 2020 13:34:44

CyclingGeek píše:No tak ho potrestali, aj Sagana, aj Van Aerta, obaja si to zaslúžili... potom si ešte porovnali kto ďalej dociká za cieľovou čiarou a vec je vyriešená 8-) myslím že dôležitejšie je čo teraz...Podľa mňa, ak manažéri Bory vedia uvažovať a majú všetkých 5 pohromade... tak jednoznačne zvolia taktiku zničiť Bennetta kondične :shock: Veď Buchmann je preč z GC, Schachmann sa nepredvádza, tak môžu v nejakej ťažkej alpskej etape rozbehnúť od začiatku peklo, a Bennett je rázom fuč z Tour :?:


Už vidím ako vykopnú zelené tričko z Tour a posadia na čelo Sagana, proti ktorému každý rok tak urputne bojujú.

Elviska, dnes pozeraj. Môže byť pekná etapa, nie tie nudné placky. Nenechaj jury znechutiť ti zážitok tým, že nebudeš pozerať
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Štv 10. Sep 2020 13:37:04

elviska píše:
Mino píše:Som smutný. Peter tam išiel zbytočne a potrestaný bol zaslúžene. Neviem si predstaviť keby bol vedľa neho niekto iný ako to dopadne ale VanAert to ustál na výbornú.

Môj optimizmus ohľadom zeleného dostal nafrak. No taký je šport. Dúfam že sa Peter k tomu postaví čelom a prizná vinu a ideme ďalej. Šanca ešte je.


.................... alebo bude puštat pred seba šprinterov, že choď, ja som ten najhorší, nemusím vyhrať.

Táto posledná časť ma pobavila. Myslím, že Peter takýto prístup nezvolí. Toto sú skôr ženské praktiky pri riešení problémov. Také " najust " :-))) Som sama žena, ale treba byť aj sebakritický.
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Štv 10. Sep 2020 13:41:24

Gaučový profesionál píše:
CyclingGeek píše:No tak ho potrestali, aj Sagana, aj Van Aerta, obaja si to zaslúžili... potom si ešte porovnali kto ďalej dociká za cieľovou čiarou a vec je vyriešená 8-) myslím že dôležitejšie je čo teraz...Podľa mňa, ak manažéri Bory vedia uvažovať a majú všetkých 5 pohromade... tak jednoznačne zvolia taktiku zničiť Bennetta kondične :shock: Veď Buchmann je preč z GC, Schachmann sa nepredvádza, tak môžu v nejakej ťažkej alpskej etape rozbehnúť od začiatku peklo, a Bennett je rázom fuč z Tour :?:


Už vidím ako vykopnú zelené tričko z Tour a posadia na čelo Sagana, proti ktorému každý rok tak urputne bojujú.

Elviska, dnes pozeraj. Môže byť pekná etapa, nie tie nudné placky. Nenechaj jury znechutiť ti zážitok tým, že nebudeš pozerať

Bohužial mi to znechutili, aj ked tam Peter je ešte. Včera mali potrestat oboch rovnako 50:50. A Aertov prostredník radšej ani neriešim. Lebo by som bola vulgárna aj ja. A čo sa týka Petrovej penalizácie, tak dobre dajaký trest si zaslužil, ale podaktoré vyjadrenia, komenty ked čítam, tak je mi s prepáčením na grcanie. Plus ešte rozne analýzy.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Štv 10. Sep 2020 13:47:42

no ale ako sa dívam na cyclingnews, zase asi dostala Tour finančnú Injekciu od Ratcliffa :D :lol: :lol: :? zrejme nebude pravidla dva a koniec platiť pre každého :?: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 10. Sep 2020 13:49:32

hmm dnes si musi Peto velmi verit. alebo Schachmann:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: hromadné dojazdy

Poslaťod sportovec » Štv 10. Sep 2020 14:17:28

sportovec píše:
simko píše:
sportovec píše:... ale je to vždy nebezpečná strkanica tie hromadné dojazdy - Sagan by sa mal už pri svojej sláve a peniazoch na to vykašľať.

tiez by som bol za to, ale tak skoro sa nedockame, na Gire to bude zas:) kedze podla mna cyklamenove je prenho vacsi ciel tento rok ako 8. zelene

To sú živé šlapajúce a strkajúce sa billiardové gule už od 3 km pred Cieľom ... no a posledných 500 metrov je už len vyvrcholením tejto šťuchavej billiardovej partie.

Inak tie body v cieli takejto etapy by mohli nejako aj závisieť od celkového počtu cyklistov v etape. Trebárs počet bodov pre víťaza by bol 1/4 počtu cyklistov.
Na začiatku Tour by to bolo 176 / 4 = 44 bodov
Teraz už len 161 / 4 = 40 bodov
... lebo čím je väčší pelotón, tým sa treba v takejto etape cez viac cyklistov predrať a prešťuchať :mrgreen:
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 10. Sep 2020 14:47:38

Tak Bora ma asi zalozny plan Maxa. Sagana nechceli pustit do uniku tak musia skusit aby zabodoval v cieli takto. Ak by to dal klobuk dole.Budem drzat palce. Ale ude zavisiet aj od toho ako sa pojde ta dvojka. Tie bonusy by mali nechat uniku.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 10. Sep 2020 16:39:26

Peto sa udrzal v pelotone. super. akoze jasne ze este je kam sa posunut ale takuto etapu na zaciatku Tour by tam urcite neuvisel. teraz by Bora mala tahat aby Peto mohol bojovat aspon o top 5
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 10. Sep 2020 16:44:32

simko píše:Peto sa udrzal v pelotone. super. akoze jasne ze este je kam sa posunut ale takuto etapu na zaciatku Tour by tam urcite neuvisel. teraz by Bora mala tahat aby Peto mohol bojovat aspon o top 5

Peloton dnes nebude bodovať. Škoda, zelený teda už len na papieri.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 10. Sep 2020 16:54:33

Gaučový profesionál píše:
simko píše:Peto sa udrzal v pelotone. super. akoze jasne ze este je kam sa posunut ale takuto etapu na zaciatku Tour by tam urcite neuvisel. teraz by Bora mala tahat aby Peto mohol bojovat aspon o top 5

Peloton dnes nebude bodovať. Škoda, zelený teda už len na papieri.

no skoda veru aj nejakych 15 bodov by potesilo. ta Alaphilippova skupina je tam zbytocna aj ked oni to tak asi nevidia:) vyzera ze Bora dnes naprazdno po tej celodennej snahe. zajtra to vidim na unik Buchmann-Sagan
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 10. Sep 2020 17:13:08

musime sa Petovi ospravedlnit. vobec to s nim nie je take zle ako sme si mysleli:) nastastie. je skoda ze dnes to nebolo na viac bodov.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 66 hostia