Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

ASO

Poslaťod sportovec » Pia 11. Sep 2020 11:35:48

ifčopifčo píše:Neskutočná paranoja, môžete mi vysvetliť, prečo by Tour bojovala proti Saganovi, čo by z toho ASO malo keby silou mocou chceli ublížiť jednému z najpopulárnejších cyklistov na svete?

Skúsim niečo vymyslieť ja. Tour má svoju históriu a dobrú sledovanosť. Škandály a všelijaké kontroverzie priťahujú ďaľšiu masovú pozornosť (sledovanosť). Toto sponzori potrebujú. ASO+Tour sa o svoju pozíciu nebojí, nikto ich nemá šancu vyhodiť zo stoličky, nikto si nespraví druhú takúto cyklo show, môžu len získať.
Keď vyhodili Degenkolba či Kinga v 2013, lebo boli OTL, tak to takmer nikoho nezaujímalo. Takisto nikoho nezaujímala vytláčacia Trentinova prémia.
Ale Sagan je mega hviezda. Podobne Allaphilippe. Keď je príležitosť, tak do toho vždy pôjdu a budú toho plné noviny.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: ASO

Poslaťod simko » Pia 11. Sep 2020 11:38:28

sportovec píše:Takisto nikoho nezaujímala vytláčacia Trentinova prémia.

toto je pravda a tam mala Bora podat protest. naozaj treba ziadat konzistentnost. nielen pri sprintoch vo finisi ale aj pri premiach a vsade kde sa spurtuje o nejake bonifikacie
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

TdF

Poslaťod Phobos » Pia 11. Sep 2020 12:46:47

Nielen Trentin. Aj Bennett v 3. etape prudko zmenil smer, krátko predtým búchal do Nizzola Morkov, Sagan s Debuscherrem dostali za bodyčeky na prémii v 5. etape iba napomenutie. V každom šprinte je aj zo desať prípadov, ktoré by sa dali extrémne prísnym okom hodnotiť ako proti pravidlám. Jury to má veľmi ťažké, lebo musí vyberať, čo potrestať a čo nechať tak. Vôbec im nezávidím. Keby trestali všetko, na šprinty môžme zabudnúť.

simko píše:toto je pravda a tam mala Bora podat protest.

Asi sú si vedomí, že by sa im to mohlo vypomstiť. Za každý podaný protest by sa im to násobne vrátilo. Sagan je typom šprintéra, ktorý si vie tvrdo robiť priestor - väčšinou férovo, ale niekedy na hrane a občas aj za ňou. Byť v záveroch v pozícii, kde chce byť on, nie je žiadna sranda, to je v pelotóne verejné tajomstvo.

Najlepšie by bolo, keby si to s Van Aertom vydiskutovali ako chlapi. Ale v tejto sitácii, keď jeden očakáva ospravedlnenie od druhého, ale nikto sa vlastne ospravedlniť ani nechce, lebo jeden si myslí že to bola akcia-reakcia a druhý ani nechápe, že spravil niečo zlé... Jumbo a Bora asi momentálne v pelotóne medzi sebou nevtipkujú.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pia 11. Sep 2020 12:50:41

ifčopifčo píše:Neskutočná paranoja, môžete mi vysvetliť, prečo by Tour bojovala proti Saganovi, čo by z toho ASO malo keby silou mocou chceli ublížiť jednému z najpopulárnejších cyklistov na svete? Mali potrestať aj WvA? Za čo? Za nejaké gesto či nadávky? To ako fakt? Ja sa mu nečudujem, keď do mňa niekto v 60 km rýchlosti vrazí, tiež by som mu nadával, vy nie?

Možno TDF, ASO nebojuje proti Saganovi, ale rozhodcovia podaktorí pretekári hej. Ja len nechápem prečo minulosti takto netrestali a bolo takýchto incidentov tiež dosť, skor to je pre mňa čudné a smutné, že len posledné roky takto trestajú, a nezmení môj názor, ani nehoda v Poľsku, (tak ako som písala včera, z cyklistiky sa stáva šport pre .....) aj ked to bolo velmi drastické, nebezpečné a prajem každému zdravie, aj tým ktorých nemám moc v láske. Aert, tiež nešiel až tak rovno, nehovorim že sprravil chybu, ale nerobme ani z Petra najvačšieho vínnika, a suhlasím zo Zanicikým, s Hornerom, Wigginsom atd. Teraz už nepojde do špurtov tak ako kedysi. A či by som nádavala, asi hej, ale niekde na boku, nie uplne v cieli.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 11. Sep 2020 13:04:18

No nic skusil nevidalo. Skoda ze sa isli take bomby v tom stupani :(
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 11. Sep 2020 13:25:56

Keram píše:No nic skusil nevidalo. Skoda ze sa isli take bomby v tom stupani :(

no skoda. DQS vysli vitazne z toho aj ked podla mna dnes im neslo o nejake branenie zeleneho dresu. skor to bolo "all in" pre Alaphilippa. dufam ze nevyhra:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 11. Sep 2020 13:28:20

Keram píše:No nic skusil nevidalo. Skoda ze sa isli take bomby v tom stupani :(

Nech maximálne ušetrí na zajtra, tam je určitá šanca prísť v popredí bez Bennetta a etapa je 50 bodová.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 11. Sep 2020 13:28:43

Nepozeral som to, iba cez live center. Skoda ze peloton nezastal ked bol Sagan vpredu a vsetci sa nahanali.

Dufam ze vyhra niekto z Bory.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 11. Sep 2020 13:30:14

Sakra, dúfal som, že dnes sa udrží v dennom úniku a vezme 20ku na prémii :/
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 11. Sep 2020 13:32:31

ifčopifčo píše:
Keram píše:No nic skusil nevidalo. Skoda ze sa isli take bomby v tom stupani :(

Nech maximálne ušetrí na zajtra, tam je určitá šanca prísť v popredí bez Bennetta a etapa je 50 bodová.

Zajtra je 50ka? :O S tým profilom? To by bolo parádne ak by bral plný počet a Bennet nič.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 11. Sep 2020 13:33:33

Gaučový profesionál píše:Sakra, dúfal som, že dnes sa udrží v dennom úniku a vezme 20ku na prémii :/

uprimne tiez som pocital s bodmi s dnesnej premie:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 11. Sep 2020 13:35:08

Gaučový profesionál píše:
ifčopifčo píše:
Keram píše:No nic skusil nevidalo. Skoda ze sa isli take bomby v tom stupani :(

Nech maximálne ušetrí na zajtra, tam je určitá šanca prísť v popredí bez Bennetta a etapa je 50 bodová.

Zajtra je 50ka? :O S tým profilom? To by bolo parádne ak by bral plný počet a Bennet nič.

ni je to nejaka haluz? naozaj ma ta etapa koeficient na 50 bodov? no zajtra Bora musi zabrat. Sagan moze ziskat 70 bodov. pozrite na ten kopec pred premiou. 1 km @ 8,4% to nema sancu Bennett prejst pri vysokom tempe
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 11. Sep 2020 13:39:50

to som tu dnes jediny kto zela julienovy vitazstvo? :o :shock:
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 11. Sep 2020 13:43:19

majo píše:to som tu dnes jediny kto zela julienovy vitazstvo? :o :shock:

Už jedno má, nech dopraje aj iným ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 11. Sep 2020 13:43:48

majo píše:to som tu dnes jediny kto zela julienovy vitazstvo? :o :shock:

neviem ci jediny:) ale Julian uz jedno vitazstvo ma. Marc Soler vyzera celkom dobre uvidime kto to teda bude
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 11. Sep 2020 15:23:19

simko píše:
majo píše:to som tu dnes jediny kto zela julienovy vitazstvo? :o :shock:

neviem ci jediny:) ale Julian uz jedno vitazstvo ma. Marc Soler vyzera celkom dobre uvidime kto to teda bude


Ja to prajem buď Romainovi Sicardovi alebo Danielovi Felipemu... Lebo sú to vynikajúci cyklisti, zaslúžia si to a mám ich v tíme na Velogames :lol:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 11. Sep 2020 17:06:13

Nejde Bore karta tento ročník.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 11. Sep 2020 17:46:09

Bora dnes v podstate nespravila chybu. Presne takto mali ísť, len s tým rozdielom, že na záverečných metroch mal Kamna prešprintovať Martíneza. To je celé :lol: Dnes jednoducho na Daniela Felipeho nemali. Posledné dve stúpania išiel nádherne. Veľmi som mu toto víťazstvo prial :) Snáď ho na tejto Tour ešte uvidíme bojovať v úniku o etapu...

Čo vravíte na boj o celkové poradie? Slovinci idú neskutočne! Dnes naložili Bernalovi 40 s. a Roglič pri tom vyzeral veľmi čerstvo... 8-) Potešil (a zároveň prekvapil) aj Richie. Jeho forma môže postupne vygradovať až na bedňu pod víťazným oblúkom. A toto by teda bola veľká udalosť ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Pia 11. Sep 2020 18:23:45

@Za Slušný Svet No ja ti neviem... Pogačar nemá šancu vyzvať Primoža, je to veľká dominancia Rogliča a Jumba. Ineos... Čo dodať? Plán mali super, až do momentu kedy Kwiatkowski rozbil skupinu favoritov to vyzeralo skvele, Carapaz mal zaútočiť a Sivakov naňho počkať a doviezť ho pod Puy Mary, ale ten jeho útok bol na zaplakanie. Keď si spomeniem ako vlani zdrhal Rogličovi na Mortirole... Sivakov sa zlepšuje, ale pomaly, príliš pomaly, no a Bernal... Po Marie Blanque to vyzeralo celkom nádejne, ale Egan nato tentorok nemá evidentne. Ak Ineos nevyužije vietor alebo niečo, tak v kopcoch na Rogliča nezíska tú minútku späť (zatiaľ bol slabší v každom kopci), tobôž nezíska náskok pred časovkou ako pôvodne zamýšlal...
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 11. Sep 2020 18:39:42

Tej Bore fakt nie je dopriate. Snazia sa aktivni su a vysledky neprichadzaju. Dnes spravili vsetko spravne ale.Martinez bol silnejsi. Kamna mu tam vysel za zadkom 20 km. Ale aj tak rozhodlo kto ma vacsou silu. Dufam ze uz sa im nieco podari.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 91 hostia

cron