Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 12. Sep 2020 15:06:57

Ale no tak chalani... Ja by som si prial, dokonca tomu fandím, aby Bennett prešiel Alpy, splnil limit a prišiel do Paríža... Predstavte si, že by Sagan nevyhral etapu a zelený by mu spadol do klina len preto, že Bennet nestihol limit... Veď to by ani nebol zelený :? Alebo, ako pred rokmi písala elviska o Matthewsovi, bol by to poriadne špinavý a pochybný zelený dres ;) Nech si to pekne Peter vybojuje na cieľovej páske. Všetko v rámci limitu. Chlap proti chlapovi. A ja verím, že je to stále v jeho silách a možnostiach. Takto bude mať zelený neskutočnú cenu, možno najvyššiu zo všetkých... :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 12. Sep 2020 15:12:53

Za Slušný Svet píše:Ale no tak chalani... Ja by som si prial, dokonca tomu fandím, aby Bennett prešiel Alpy, splnil limit a prišiel do Paríža... Predstavte si, že by Sagan nevyhral etapu a zelený by mu spadol do klina len preto, že Bennet nestihol limit... Veď to by ani nebol zelený :? Alebo, ako pred rokmi písala elviska o Matthewsovi, bol by to poriadne špinavý a pochybný zelený dres ;) Nech si to pekne Peter vybojuje na cieľovej páske. Všetko v rámci limitu. Chlap proti chlapovi. A ja verím, že je to stále v jeho silách a možnostiach. Takto bude mať zelený neskutočnú cenu, možno najvyššiu zo všetkých... :)


To ako získal dres Matthews a ako by ho získal Sagan tento rok keby Bennet nedal limit sú dve úplne odlišné veci.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 12. Sep 2020 15:15:49

Gaučový profesionál píše:
Za Slušný Svet píše:Ale no tak chalani... Ja by som si prial, dokonca tomu fandím, aby Bennett prešiel Alpy, splnil limit a prišiel do Paríža... Predstavte si, že by Sagan nevyhral etapu a zelený by mu spadol do klina len preto, že Bennet nestihol limit... Veď to by ani nebol zelený :? Alebo, ako pred rokmi písala elviska o Matthewsovi, bol by to poriadne špinavý a pochybný zelený dres ;) Nech si to pekne Peter vybojuje na cieľovej páske. Všetko v rámci limitu. Chlap proti chlapovi. A ja verím, že je to stále v jeho silách a možnostiach. Takto bude mať zelený neskutočnú cenu, možno najvyššiu zo všetkých... :)


To ako získal dres Matthews a ako by ho získal Sagan tento rok keby Bennet nedal limit sú dve úplne odlišné veci.


To mi je jasné, len som chcel použiť elviskine slovné spojenie: špinavý zelený dres... ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Green

Poslaťod sportovec » Sob 12. Sep 2020 15:26:01

simko píše:tak riesi sa limit lebo Bennett vyzera ze tie kopce mu vobec nechutia. ale mozno je len dobry herec:) ale to uz aj z Ewana mam lepsi pocit v kopcoch jak z Bennetta.

Tak Ewan Caleb je taký etalón šetriaceho sa cyklistu, ktorý celý čas úplne nič nerobí, nikam sa nenaháňa, šetrí sa a zašíva sa kde sa dá. Horské etapy ide v pohodičke. Len etapy čo končia šprintom ho zaujímajú. V 12. etape prišli pekne spolu s Benettom v poslednom Grupete. V 13. etape už prišiel Bennett sám len s kolegami a s kyselým výrazom. Možnože to nič neznamená a možnože by Bora mala skúšať tlačiť na pílu, kde sa dá a uvidelo by sa, že čo.

Za Slušný Svet píše:Ale no tak chalani... Ja by som si prial, dokonca tomu fandím, aby Bennett prešiel Alpy, splnil limit a prišiel do Paríža... Predstavte si, že by Sagan nevyhral etapu a zelený by mu spadol do klina len preto, že Bennet nestihol limit... Veď to by ani nebol zelený ... Nech si to pekne Peter vybojuje na cieľovej páske. Všetko v rámci limitu. Chlap proti chlapovi.

Ale no tak chalani ... predstavte si, že by Saganovi vo finiši spadla retiazka. A k tomu by mu ešte v nejakej etape rozhodcovia zrušili kopec bodov, zelený by spadol Bennettovi do klína. Veď to by ani nebol zelený pre Bennetta :?: Nech si to pekne vybojuje. Chlap proti chlapovi.

A predstavte si, že by vyhodili Sagana z Tour a dres by padol Matthewsovi do klína. Veď to by ani nebol zelený pre Matthewsa :?: Nech si to pekne vybojuje. Chlap proti chlapovi.
Naposledy upravil sportovec dňa Sob 12. Sep 2020 15:30:33, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Sob 12. Sep 2020 15:28:29

Nerozumiem Bore. Zas tam nahanaju 1-2 uprchlikov. Toto zas skonci nastupmi ked bude 50 km do konca :(

To nie je mozna stretegia, nejak sa dohodnut s najlabsimi timami a dovolit 3-4 utiect? :?
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 12. Sep 2020 15:30:06

nat píše:Nerozumiem Bore. Zas tam nahanaju 1-2 uprchlikov. Toto zas skonci nastupmi ked bude 50 km do konca :(

To nie je mozna stretegia, nejak sa dohodnut s najlabsimi timami a dovolit 3-4 utiect? :?

Bora už musí isť vabank, Dnes 50b v závere alebo nič.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Green

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 12. Sep 2020 15:33:10

sportovec píše:A predstavte si, že by vyhodili Sagana z Tour a dres by padol Matthewsovi do klína. Veď to by ani nebol zelený pre Matthewsa:? Nech si to pekne vybojuje. Chlap proti chlapovi.


Dobre, beriem, ako argument, trošku drsnejší, ale beriem... Ale modliť sa tu v diskusiách, aby Bennett nestihol limit? A dohadovať sa, že neprežije Alpy? To je nedôstojné a nepekné, ako voči Bennettovi, tak voči Saganovi. Sagan môže Bennetta zdolať aj v priamom súboji, počas druhého týždňa to dokazuje... Len o to mi išlo ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod sportovec » Sob 12. Sep 2020 15:33:23

nat píše:Nerozumiem Bore. Zas tam nahanaju 1-2 uprchlikov. Toto zas skonci nastupmi ked bude 50 km do konca :(

Tak oni hlavne utekajú pre Bennettom a jeho kolegami.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Sob 12. Sep 2020 15:33:31

Gaučový profesionál píše:
nat píše:Nerozumiem Bore. Zas tam nahanaju 1-2 uprchlikov. Toto zas skonci nastupmi ked bude 50 km do konca :(

To nie je mozna stretegia, nejak sa dohodnut s najlabsimi timami a dovolit 3-4 utiect? :?

Bora už musí isť vabank, Dnes 50b v závere alebo nič.

Tak zas je pravda spoliehat sa na to , ze odparuju sprinterov na poslednych dvoch 4 kach je asi naivne. :| cista loteria toto , drzim im palce :!:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 12. Sep 2020 15:35:31

nat píše:
Gaučový profesionál píše:
nat píše:Nerozumiem Bore. Zas tam nahanaju 1-2 uprchlikov. Toto zas skonci nastupmi ked bude 50 km do konca :(

To nie je mozna stretegia, nejak sa dohodnut s najlabsimi timami a dovolit 3-4 utiect? :?

Bora už musí isť vabank, Dnes 50b v závere alebo nič.

Tak zas je pravda spoliehat sa na to , ze odparuju sprinterov na poslednych dvoch 4 kach je asi naivne. :| cista loteria toto , drzim im palce :!:

Odpárali 2 najrýchlejších šprintérov ročníka. Ostal tam WvA, ktorý dnes nepôjde do záveru. Na papieri by mal byť teda Sagan najväčší favorit ak sa bude špurtovať.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Sob 12. Sep 2020 15:42:12

Gaučový profesionál píše:Odpárali 2 najrýchlejších šprintérov ročníka. Ostal tam WvA, ktorý dnes nepôjde do záveru. Na papieri by mal byť teda Sagan najväčší favorit ak sa bude špurtovať.

Preco by WvA nespurtoval? A riziko tych nastupov bude slusne. :? no bude to napinave
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 12. Sep 2020 15:44:04

nat píše:
Gaučový profesionál píše:Odpárali 2 najrýchlejších šprintérov ročníka. Ostal tam WvA, ktorý dnes nepôjde do záveru. Na papieri by mal byť teda Sagan najväčší favorit ak sa bude špurtovať.

Preco by WvA nespurtoval? A riziko tych nastupov bude slusne. :? no bude to napinave

Lebo to povedal v rozhovore na Eurosporte.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Sob 12. Sep 2020 15:48:11

Gaučový profesionál píše:Lebo to povedal v rozhovore na Eurosporte.


Aha to som nezachytil, sme este vonku mimo TV. Dovod preco nebude sprintovat? Dakujem :)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 12. Sep 2020 15:52:34

nat píše:
Gaučový profesionál píše:Lebo to povedal v rozhovore na Eurosporte.


Aha to som nezachytil, sme este vonku mimo TV. Dovod preco nebude sprintovat? Dakujem :)

Dôvod som nezachytil, možno bude strážiť Primoža alebo mu to nariadili kvôli poslednému kontaktu v špurte s Petrom.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 12. Sep 2020 16:08:50

DQS to vzdal. Tak do tretice všetko dobré pre Petra? :)
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 12. Sep 2020 16:09:52

Tak, Bora dnes zlomila Bennetta a vyhrala nad Deceuninck - Quick Step. Bol to krásny boj ;) Už len taká maličkosť... Vyhrať etapu so Saganom ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 12. Sep 2020 16:18:06

Českí komentátori na Eurosporte majú úplnú pravdu... Súboj medzi Borou a Quick Stepom o zelený dres je veľkou ozdobou tohtoročnej Tour de France ;) Takúto zelenú drámu sme tu už dlho nemali, oba tímy do toho investujú obrovské množstvo síl. To, samozrejme, enormne zvyšuje hodnotu zeleného dresu. Veľmi by som ho túto sezónu doprial Saganovi, ale to asi všetci,č o sme tu :) Bol by to najvydretejší a zároveň najkrajší zelený dres ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 12. Sep 2020 16:25:54

Bude to ešte veľmi náročné. V závere bude veľmi veľa nástupov a už nebude mať Bora síl to chytať. Určite vystrelí GVA, možno Alaphilippe v rámci pomoci pre Bennetta a ďalší.
Bora to dnes celé odmakala a je možné, že Sagan bude špurtovať o 5. miesto. Ešte je to veľmi otvorené.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 12. Sep 2020 17:29:01

sorry ale len blazon by dnes veril ze wva nebude sprintovat
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 12. Sep 2020 17:49:22

majo píše:sorry ale len blazon by dnes veril ze wva nebude sprintovat

Tak ako? :)
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 39 hostia