Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 13. Sep 2020 17:09:18

Gaučový profesionál píše:
nat píše:
simko píše:fuu tak Bernal bude po dnesku mimo. uz len napodobenie Landisa by mu pomohlo:)

Bernal mimo a WvA taha :shock:

Toto mi nepríde normálne. To aký program má TJV?

nuz presne taky ako malo niekolko rokov Sky:) pamatam si ze ked tahal celo pelotonu EBH tak sa diskutovalo ci z neho nebude GC jazdec. myslim ze podobne diskusie budu teraz okolo WvA.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 13. Sep 2020 17:12:22

nuz toto je fakt zufale. dlhe roky sme mali nudu okolo Frooma a Sky. a tento rok nuda okolo Roglica a Jumbo-Visma. ved vlastne dnes bude po pretekoch nie? este mozno Pogacar ale on ma slaby tim, nevidim to ze by dal nakoniec Roglica
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 13. Sep 2020 17:22:15

uplne o nicom cely Colombier. ach jaj preco tu musime mat Sky 2.0. naozaj pred divaka nestranneho ziadne pretekanie. fantazia 500m preteky sme videli. fandim Pogacarovi nech ostanu Jumbu oci pre plac. neviem co nato povedat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 13. Sep 2020 18:10:13

Bennett dnes prišiel päť minút pred limitom, takže pohoda... Sagan o 90 sekúnd skôr. Ani z tohto pohľadu to dráma nebola...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 13. Sep 2020 18:12:51

Za Slušný Svet píše:Bennett dnes prišiel päť minút pred limitom, takže pohoda... Sagan o 90 sekúnd skôr. Ani z tohto pohľadu to dráma nebola...

tak treba si pockat na treti tyzden. tam sa uvidi kto ma ako natrenovane hory. tato sezona je zvlastna a mozno u niektorych sprinterov sa prejavi deficit natrenovanych kopcov. podla mna ak niekde mozu byt OTL tak je to 18. etapa ktora je zakoncenim vyzivnych troch etap.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 13. Sep 2020 18:26:24

Za Slušný Svet píše:Bennett dnes prišiel päť minút pred limitom, takže pohoda... Sagan o 90 sekúnd skôr. Ani z tohto pohľadu to dráma nebola...

Keď dnešok dal len 5min pred limitom, v 18ej etape to nestihne. Tam sa stúpa prakticky od začiatku. 150km od cieľa. Ak by tam Bora dala niekoho do úniku aby sa šlo tempo tak to vidím celkom reálne, že Bennet pukne.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 13. Sep 2020 19:40:58

no tak po tejto etape som ocakaval top 10 podstatne ine
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 13. Sep 2020 19:56:58

majo píše:no tak po tejto etape som ocakaval top 10 podstatne ine

keby mi niekto povie ze na Grand Colombier sa bude pretekat poslednych 500 metrov tak si velmi rozmyslim ci dnesnej etape obetujem vobec nejake minuty:) Froome vo svojej ere to aspon odpalil niekolko kilometrov od ciela a ostatnych uplne odfuklo ale toto je vyslovene len o zaverecnom sprinte
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 13. Sep 2020 20:06:40

cize dom dnes o nic neprisiel ked som venoval nedelu rodine? rafting, biking a beering som dnes uprednostil pref tdf
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 13. Sep 2020 20:54:45

majo píše:cize dom dnes o nic neprisiel ked som venoval nedelu rodine? rafting, biking a beering som dnes uprednostil pref tdf

ako hovori nazov jednej politickej strany: dobra volba :)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 14. Sep 2020 7:14:05

zaujimalo by ma ale toto...videl som reprizu na es ale len posledne 3km a precital si clanok a forum tu na CI...pisete o dominancii jumba a ako pokazili divakovy etapu...ale bolo to naozaj od nich az taka likvidacia ked az do poslednych 650m vydrzali vpredu aj bilbao yates mas kuss ci valverde? a smalou stratiu aj caruso...cize mi to nepride ako total likvidacia od jumba...kolumbijci a dalsi by vybuchli asi tak ci tak jednoducho na to nemali a uz vobec nie na utocenie...no suhlasim s jednym a to ze ak ma takto vyzerat tour ze poslednych 500m prebehne slovinsky sprint duel a v podstate nic ine tak dakujem pekne
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 14. Sep 2020 8:56:11

majo píše:zaujimalo by ma ale toto...videl som reprizu na es ale len posledne 3km a precital si clanok a forum tu na CI...pisete o dominancii jumba a ako pokazili divakovy etapu...ale bolo to naozaj od nich az taka likvidacia ked az do poslednych 650m vydrzali vpredu aj bilbao yates mas kuss ci valverde? a smalou stratiu aj caruso...cize mi to nepride ako total likvidacia od jumba...kolumbijci a dalsi by vybuchli asi tak ci tak jednoducho na to nemali a uz vobec nie na utocenie...no suhlasim s jednym a to ze ak ma takto vyzerat tour ze poslednych 500m prebehne slovinsky sprint duel a v podstate nic ine tak dakujem pekne

majo nieco hovoris:) z tohto pohladu mas pravdu. Sky to robili rovnako s jednym rozdielom. ze Froome par km pred cielom vsetkych opustil, zanechal ich v pote a prachu a nadelil hlavnym konkurentom 1-2 minuty, popripade viac. tuto ale Roglic sa k nicomu nemal, cize mozme sa dokonca spytat ci Jumbo vcera vobec nieco dosiahlo. Bernal by odpadol tak ci tak. Roglic neutocil podla mna preto, ze bud ma respekt pred tretim tyzdnom a az tak si neveri ze co by sa mohlo udiat alebo si povedal ze naco mrhat silami ze nech utocia ti co su vzadu v GC a teda takto to budeme vidiet u Roglica aj nadalej. ja velmi dufam ze to Pogacar nejako zvladne. ze jednotlivec by porazil tu dokonale pripravenu masineriu
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Pon 14. Sep 2020 9:30:44

Ak môžem pridať svoj názor, tak to vidím tak, že Roglič včera nešiel preto lebo na to nemal ;) v cieli vyzeral, že bol rád že sa udržal Pogačara, a nevyzeral najsviežejšie. Dokonca aj v rozhovore povedal, že si siahol na dno síl, čo môže naznačovať, že síce sa tvári 90% etapy akoby hral poker, ale dosť už trpí. Podľa mňa je momentálne najväčším favoritom Pogačar, vyzerá to tak, že ten chalan regeneruje zo dňa na deň, a každý deň sa budí do etáp svieži a s lepšími silnejšími nohami. Egan včera po etape povedal že mal absolútne prázdne nohy, čomu sa nečudujem, tie náznaky od Dauphine neklamali, v Ineose proste niečo pobabrali :?:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 14. Sep 2020 9:36:38

@CyclingGeek
no a pritom ja som si bol isty ze Dauphine bolo ok pre Bernala az na tie problemy s chrbtom. ale bol som si isty ze v tretom tyzdni bude nezastavitelny. pre mna je to prekvapnie:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Pon 14. Sep 2020 9:44:07

@simko
svojím spôsobom je to trochu prekvapenie, ale zrejme majú v tíme chaos, na eurosporte hovorili, že namiesto Portala teraz šéfujú v Ineose 4 ľudia, tak potom asi pravá ruka nevie čo robí ľavá :roll:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Pon 14. Sep 2020 12:43:08

Val píše:Phobos, možno si už medzitým našiel, ale keby nie, tak :
https://sport.pravda.sk/cyklistika/clan ... ou-opicou/

Ďakujem. Nemal som odvtedy čas a na Pravde by mi to veru ani nenapadlo hľadať.
Takže sa nepotvrdilo, že sa mal takto vyjadriť pre belgickú televíziu. Lebo toto je uľavenie si kolegovi, za prítomnosti kamier.

@simko
Myslím, že sa už môžme zhodnúť na posunutí formy u Van Aerta. Pred Tour si sa ironicky smial, že bude robiť Rogličovi na Colombieri lead-out a hľa, až tak ďaleko od pravdy si nebol ;)

@majo
Išlo sa rýchlo, ale ako vravíš, totálna likvidácia to nebola. Nie som síce expert na watty, ale pokiaľ viem, tak 5,9W/kg po dobu cca 45 minút a VAM okolo 1600 u víťaza nie sú žiadne kozmické čísla. Ešte kilometer pred cieľom ich bolo 12 statočných pokope, tak buď boli úplne všetci na limite (čo podľa výrazov tváre nevyzeralo), alebo sa už každý bojí o svoju pozíciu. Respektíve každý čakal útok od Bernala a keď zistili, že je v prdeli, tak boli z toho chudáci tak vykoľajení, že nevedeli čo robiť.

Každopádne, Dumoulin je out, Bernal s Quintanom tiež. Ostáva mi jediné prianie: PORTE NA PÓDIUM!!!

(je mi jasné, že som ho týmto zaklial)
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 14. Sep 2020 12:50:47

@Phobos
ano zatial moje predpoklady nevychadzaju kedze od Bernala som cakal vzostup formy a od Roglica a Van Aerta skor pokles. ale este je tu treti tyzden tak uvidime:) a mozno buduci rok nebude uz Kuss robit leadout ale naozaj Van Aert.

Sice si ulavil kolegovi ako onehdy Sagan ale aj tak v tomto ulaveni citim akusi belgicku nadradenost, nemozem si pomoct:)

Portemu by som prial velmi vitazstvo za vsetky jeho smolne roky ale to uz nie je velmi realne ale aj podium ho urcite potesi. ale ked mal fazonu uz neviem ci to bol rok 2018 alebo 2017 tak s takou formou v tomto rocniku by bol velky pan
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Pon 14. Sep 2020 13:18:37

To sme dvaja, ja som vkladal veľké nádeje aj do Dumoulina, aj do Bernala. Do Bernala asi viacerí, keďže aj v tej nie celkom presvedčivej forme pred Tour sa hľadal nejaký skrytý zámer a blaf od Ineosu. Teraz je to už jasné - žiadny blaf, ale totálne fiasko.

Nadávky: ťažko povedať, museli by sme poznať aj miestne reálie. Nadávky môžu mať v rôznych krajinách úplne iný význam a závažnosť. Napr. "son of a bitch" nie je až také zriedkavé a dokonca sa dá použiť aj ako súcitiaci povzdych ("you poor son of a bitch"), ale keď na Slovensku niekomu povieš "ty sukin syn", tak to už je extrémne tvrdé. Možno paula@sile by vedela povedať, či je to naozaj tak zlé ako to znie slovenskému uchu?
(Inak sorry že sa v tom rýpem, toto už je poriadne mimo témy.)
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 14. Sep 2020 13:59:07

@Phobos
je to mimo temy ale odznelo to na TdF tak je to legitimne:) ale mas pravdu ze ide o kontext. aj ked tuto je kontext skor pritazujuca okolnost. lebo ked niekoho lutujes a pouzijes tam nadavku tak vlastne to nie je o tej nadavke ale o tom sucite:)
takisto ked sa povie ze sa pretekam s k.....i jak prije...y, tak to je podla mna taka vseobecna nasratost a nemas na mysli do krvi urazit toho cloveka. ale keby povedal nieco co je Poliakom proti srsti tak to uz sme niekde inde. ako som uz povedal ak by bol Sagan pocernejsi tak takuto nadavku by Van Aert az tak lahko nerozchodil:)

takze @paula@sile
ako je to s tou hlupou opicou v Belgicku?:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 14. Sep 2020 15:46:35

@simko - nehnevaj sa, strašne to prežívaš a analyzuješ a hľadáš to, čo v tom nie je. Športovci si častokrát uľavujú v priebehu zápase, po zápase, asi si nesedel trebárs pri striedačke hokejistov, aj v cyklistike si cyklisti nadávajú, dokonca sa fyzicky napadnú, bijú, vidieť za všetkým akúsi nenávisť voči Slovákom či Slovanom ako si to písal v diskusii ma webe je podľa mňa nezmysel. Nepochybne sa všade na svete nájdu ľudia ktorí nenávidia iných (rasou, etnikom ....) ale ja a aj iní v mojej rodine máme dlhoročné skúsenosti so "západniarmi" a môžem ťa ubezpečiť, že pohŕdanie Slovákmi či Slovanmi je tam okrajová záležitosť. Hovorím o Nemecku, Rakúsku, Taliansku a Holandsku. Mal som tam obchodných partnerov desaťročia, chodil na dovolenku, lyžovačku, brigádovala či pracovala tam moja dcéra takže sú to skúsenosti z prvej ruky. Asi najviac namyslení sú podľa mojich skúseností Francúzi. My si pravidelne vyrábame nepriateľov, všetko berieme osobne a ak niekto súperí so Saganom, častokrát sa stáva nepriateľom a hľadajú sa ňom chyby. Ale vráťme sa prosím k cyklistike, toto asi k tejto sekcii nepatrí.

Neviem či sa mi to iba zdalo, ale mal som pocit, že Roglič už toho mal v závere včerajšej etapy dosť, som skutočne zvedavý ako sa to bude vyvíjať v poslednom týždni. Strašne by som prial pódium Portemu a Landovi, Pogačar má ešte všetko pred sebou a je až neskutočné akú má výkonnosť. Čo sa týka Ineosu, tam to môže byť súhra viacerých faktorov, Portal, prerušená sezóna a s tým súvisiaca individuálna príprava cyklistov v rôznych podmienkach, zranenie .....
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 57 hostia

cron