Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 14. Sep 2020 15:56:47

ifčopifčo píše:Neviem či sa mi to iba zdalo, ale mal som pocit, že Roglič už toho mal v závere včerajšej etapy dosť, som skutočne zvedavý ako sa to bude vyvíjať v poslednom týždni. Strašne by som prial pódium Portemu a Landovi, Pogačar má ešte všetko pred sebou a je až neskutočné akú má výkonnosť. Čo sa týka Ineosu, tam to môže byť súhra viacerých faktorov, Portal, prerušená sezóna a s tým súvisiaca individuálna príprava cyklistov v rôznych podmienkach, zranenie .....


Myslím, že sa ti to nezdalo. Všimol som si to aj ja. Rogla určite nebol pred páskou vo svojej koži. Aj ten jeho nástup 500 m pred cieľom bol chatrný a veľmi nevýrazný. Možno len blafoval, ale všetci si veľmi dobre pamätáme vývoj jeho formy na Gire 2019. Je možné, že v treťom týždni Roglič pôjde dole.
Porte síce nemá výbušnosť, ale včera pôsobil sviežejšie ako Primož. Veľmi som zvedavý, ako to nakoniec dopadne. Tiež by som prial pódium (možno aj víťazstvo) Richiemu ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 14. Sep 2020 16:02:14

@ifcopifco
tak zas ja viem co v sporte pada ake vyrazy. ide vsak o to co nasleduje ked vychladnu hlavy. nie je to prvy krat co si takpovediac bral Sagana do huby. spomeniem len Okolo Flamska 2019 kedy mal Van Aert potrebu poukazat prave na Sagana ktory bol zodpovedny zato ze narusal tempo v stihajucej skupine a ze teda nespolupracoval. ta skupina bola ale prilis velka na spolupracu a Sagan sa to snazil rozbit. a zaujimave ze on mal potrebu prave oznacit za vinnika Sagana a nikoho ineho. ja mam nazor vytvoreny na Van Aerta tak ako maju mnohi nazor na Sagana pretoze on je svojim sposom extravagantny a niektori ho miluju ini nenavidia.
co sa tyka pohrdania Slovakmi ci Slovanmi to som vobec tak nepisal tuto problematiku som neriesil a ani si nemyslim ze by nieco take vo svete bolo, nato sme az moc velka rit. ja som povedal ze zapadna kultura sa v globale niekedy snazi vyzerat ako nieco civilizovanejsie. a ano v niektorych sferach spolocnosti je to opodstatnene ale v mnohych rozhodne nie.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

18. etapa

Poslaťod sportovec » Pon 14. Sep 2020 16:04:28

Gaučový profesionál píše:Keď dnešok dal len 5min pred limitom, v 18ej etape to nestihne. Tam sa stúpa prakticky od začiatku. 150km od cieľa. Ak by tam Bora dala niekoho do úniku aby sa šlo tempo tak to vidím celkom reálne, že Bennet pukne.

Tak minimálne by to mohli vyskúšať. Šupnúť tam niekoho dupať tempo v úniku. A viem si v tomto úniku predstaviť aj Valverdeho, Martina, Carusa, Bernala s nejakými domestikmi (niektorí z nich by už potom ani nešli tie ďalšie zbytočné etapy, ale rovno do auta) a išiel by sa totálny šrot. A aj keby to nevyšlo, tak minimálne by to bolo pre divákov veľmi zábavné ... ako napríklad Dauphiné 2014 8-)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 14. Sep 2020 16:05:06

je zaujimave co pisete o Roglicovi pretoze som cital mnoho nazorov ze Roglic mal este rezervu a ze vlastne to bolo darovane pre Pogiho. cize zjavne ten dojazd sa da vidiet rozne. ja osobne si netrufam povedat. mohlo to byt aj o tom nech neputa na seba az taku pozornost ze je neviem ako neporazitelny. trosku take divadielko.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Porte

Poslaťod sportovec » Pon 14. Sep 2020 16:09:41

Phobos píše:Každopádne, Dumoulin je out, Bernal s Quintanom tiež. Ostáva mi jediné prianie: PORTE NA PÓDIUM!!!
(je mi jasné, že som ho týmto zaklial)

Ale vieš kde by bol teraz Porte, nebyť tej prekliatej veternej etapy? ... tak ale to je Porte ... magnet na problémy .. :mrgreen:
(Pogačar obdobne.)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 14. Sep 2020 16:46:56

@simko
roglic sam predsa povedal ze uz mal toho v zavere dost ci?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 14. Sep 2020 16:56:44

majo píše:@simko
roglic sam predsa povedal ze uz mal toho v zavere dost ci?

tak ale vyjadrenia byvaju niekedy zamerne zavadzajuce:) akoze pred tretim tyzdnom je lepsie byt opatrny vo vyjadreniach ako byt majster sveta. uvidme. nech prehorovia nohy:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Porte

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 14. Sep 2020 19:08:27

sportovec píše:
Phobos píše:Každopádne, Dumoulin je out, Bernal s Quintanom tiež. Ostáva mi jediné prianie: PORTE NA PÓDIUM!!!
(je mi jasné, že som ho týmto zaklial)

Ale vieš kde by bol teraz Porte, nebyť tej prekliatej veternej etapy? ... tak ale to je Porte ... magnet na problémy .. :mrgreen:
(Pogačar obdobne.)

"If, if, if.... doesn't exist."
- Rafael Nadal, Wimbledon 2019 tlačovka po zápase
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Green

Poslaťod sportovec » Uto 15. Sep 2020 14:27:11

Tak po 18. etape sa Trentin oblečie do zeleného trička (ešte ho zajtra a pozajtra čaká +2x 20b)
... lebo Bennett pukne z toho ako sa stále namáha držať za Saganovi kolesom + navyše všetky tie kopce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Green

Poslaťod Gaučový profesionál » Uto 15. Sep 2020 14:36:33

sportovec píše:Tak po 18. etape sa Trentin oblečie do zeleného trička (ešte ho zajtra a pozajtra čaká +2x 20b)
... lebo Bennett pukne z toho ako sa stále namáha držať za Saganovi kolesom + navyše všetky tie kopce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bennett sa spolieha na špurt v Paríži zjavne. Trentin je v záverečných špurtoch pretragický, tam je pre neho Sagan väčšia hrozba. Ale čakal som dnes lepšie divadlo pre Boru. Škoda
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Green

Poslaťod sportovec » Uto 15. Sep 2020 14:55:44

Gaučový profesionál píše:.. čakal som dnes lepšie divadlo pre Boru. Škoda

Veru mohli skúsiť poriadne dupnúť na plyn aspoň po prémiu. Bennetta by striasli, ... alebo by ho aspoň poriadne vyšťavili pred kopcami.

A prečo ide zase Oss v horskom úniku? ... čo tam bude akože robiť?
Radšej mohol trošku potiahnuť pelotón ako sa márne snažiť Trentinovi zobrať +3body ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Green

Poslaťod Gaučový profesionál » Uto 15. Sep 2020 15:00:00

sportovec píše:A prečo ide zase Oss v horskom úniku? ... čo tam bude akože robiť?


Ja som nejak nepochopil Ossovej práci odkedy vstúpil do Bory.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Green

Poslaťod Zutu » Uto 15. Sep 2020 15:05:20

sportovec píše:
A prečo ide zase Oss v horskom úniku? ... čo tam bude akože robiť?
Radšej mohol trošku potiahnuť pelotón ako sa márne snažiť Trentinovi zobrať +3body ...


Ja som to pochopil tak, ze Oss bol pripraveny v uniku a Sagan mal nastupit cez daaky brdok a do zjazdu aby sa striasol zeleneho. Bohuzial dnes na to Peter nemal nohy a tak tam Oss aspon zapracuje v prospech Kamnu, ked uz tam je.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Uto 15. Sep 2020 17:36:28

Tak Bora aspoň neodíde bez etapy po peknej aktívnej cyklistike z ich strany. Kamna je borec, celú Tour predvádza parádne výkony.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 15. Sep 2020 18:54:53

tak asi ako vacsina z nas tu tak aj ja sa tesim z dnesneho vitazstva kamnu kedze bora si to urcite zasluzila...bora bude podla vsetkeho povazovana spolu s ineosom za porazeny team tejto tour ale myslim si ze kazdy objektivny a zdravo zmyslajuci divak tdf musi uznat ze si aspon etapu zasluzila a ja osobne idem verit petovmu vitazstvu na champs elyse ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Green

Poslaťod sportovec » Str 16. Sep 2020 7:46:03

sportovec píše:Tak po 18. etape sa Trentin oblečie do zeleného trička (ešte ho zajtra a pozajtra čaká +2x 20b)
... lebo Bennett pukne z toho ako sa stále namáha držať za Saganovi kolesom + navyše všetky tie kopce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak Trentin zarobil ešte +3b v cieli - zjavne je dobrý kopcolezec. Po 18. etape bude mať 252 b
No a v 19. etape buchne CCC také tempo, že to neuvisí ani Bennett a ani Sagan.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Green

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 16. Sep 2020 9:24:04

sportovec píše:
sportovec píše:Tak po 18. etape sa Trentin oblečie do zeleného trička (ešte ho zajtra a pozajtra čaká +2x 20b)
... lebo Bennett pukne z toho ako sa stále namáha držať za Saganovi kolesom + navyše všetky tie kopce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak Trentin zarobil ešte +3b v cieli - zjavne je dobrý kopcolezec. Po 18. etape bude mať 252 b
No a v 19. etape buchne CCC také tempo, že to neuvisí ani Bennett a ani Sagan.

19ku Sagan prelezie s prstom v nose. Tam je skôr otázny Bennett, že ak prelezie koľko ešte bude mať síl na špurt.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Str 16. Sep 2020 9:33:13

Tak Bernal odstúpil, vraj sa mu vrátili bolesti chrbta a včera na záverečnom kopci mu to prešlo aj do kolien :shock: no som zvedavý čo z tohoto bude :?: V každom prípade, v Ineose si môžu spytovať svedomie po Tour, a Bernal by mal zrejme odpočívať do konca sezóny, ak to chlapec podcení, môže sa z toho spamätávať do 30ky :? :idea: Ten manažment v tíme dosť smrdí, a je zvláštne, že s tým DB nič neurobí, akoby si tam Ratcliffe dal nejakých nedotkuteľných ľudí, ktorí sa tomu ale rozumejú ako koza petržlenu :geek:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Str 16. Sep 2020 9:37:01

No a dnes to vidím na Pogačara v žltom, ale mám takové zdáni, že dnes Bennett etapu nedokončí, buď OTL alebo vôbec 8-) DQS sa asi najviac boja týchto dvoch etáp, o čom niet pochýb, veď Bennet už ledva ťahal menšie kopce, dnes bude potrebovať morkov ťažné zariadenie aby ho vytiahol na Meribel a Col de la Loze
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 16. Sep 2020 10:04:54

asi by som sa celkom aj zasmial keby Trentin sa takto odplizi postupne k zisku zeleneho dresu:) ale treba povedat ze v cielovom sprinte este absolutne nic neukazal. bol by to cisto vitaz cez premie. myslim ze formu nema ktovie aku ale aj by som sa zasmial DQS a Bennettovi ze ako cely cas strazili Sagana:) som zvedavy ci si zacnu vsimat aj Trentina. skoda vcerajsku tam som si bol isty ze Peto bude nejakym sposobom bodovat a Bennett nie.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 44 hostia