Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 17. Sep 2020 13:12:04

Ano tieto stracania bodov na Trentina pripadne Morkova uz ma zacinaju vytacat. Preco nebojoval do pasky aby bol aspon druhy?

Denk rozpraval o velkej ofenzive a v brejku je zatial Sagan. Zaspali chlapci riadne. Mozno to este daju teraz v kopci.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 17. Sep 2020 13:15:29

simko píše:
Gaučový profesionál píše:Nechápem, prečo ich v závere vypúšťa. Povedal by som, že nohy na Bennetta má. O to viac je to pre mňa nepochopiteľné. Všetko asi Bora vsádza na zajtrajšiu etapu kde môžu vziať 70b. Ale to je len vo hviezdach. Ja by som bol najradšej keby to zelené vyhral Trentin. Irituje ma ako Bennett sedí za sedadlom Sagana už od neutrálnej zóny. Keby mu to Trentin vyfúkol to by bol gól :D

tak ale keby nato mal tak preco nezobrat body?:) nema sa ani preco setrit v tejto etape. CCC a Bora sa zajtra nejako musia spojit. neexistuje aby v zajtrajsej etape Bennett bodoval.

Neviem :) Už sa pohrávam aj s myšlienkou, že ide tie prémie len tak lebo je obhajca zeleného trička. Aby tam bol do počtu. Tak ako bol do počtu v Innsbrucku ako obhajca dúhového :D Ja som prekvapený, že sa na to nevykašľal po tej penalizácii ale stále ešte bojuje.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 17. Sep 2020 14:22:56

vravim vam peto sa setri na pariz ;)
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Štv 17. Sep 2020 14:47:32

No mne to príde akoby chcel Sagan dnešnú etapu prejsť v pelotóne :D :lol: ...inak Bennett asi má už na druhom kopci dosť veľké problémy, keď sťahujú aj Cavagnu a Alaphilippa z pelotónu.. :geek:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Štv 17. Sep 2020 15:22:06

Sam si zelený dres zaslúži, to musí každý uznať. Bojuje, ako sa len dá. :) A je to nakoniec dobré aj pre Petra, aby o rok alebo dva si zo vzal späť. Ak bude normálna sezóna a Peter pôjde tradičnú kombináciu ,,klasiky a TdF", tak zelený je opäť jeho. Dobrá motívacia pre ďalšie sezóny, rozlúčiť sa s Tour v zelenom. Píšem aj preto, že o dva roky, lebo budúci by mohol ísť ako líder Ackermann, Peter by pokojne mal skúsiť kombináciu klasiky - Vuelta (s cieľom zelený dres z bodovačky) - Okolo Slovenska - MS.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 17. Sep 2020 15:28:57

zakliata.panna píše:Sam si zelený dres zaslúži, to musí každý uznať. Bojuje, ako sa len dá. :) A je to nakoniec dobré aj pre Petra, aby o rok alebo dva si zo vzal späť. Ak bude normálna sezóna a Peter pôjde tradičnú kombináciu ,,klasiky a TdF", tak zelený je opäť jeho. Dobrá motívacia pre ďalšie sezóny, rozlúčiť sa s Tour v zelenom. Píšem aj preto, že o dva roky, lebo budúci by mohol ísť ako líder Ackermann, Peter by pokojne mal skúsiť kombináciu klasiky - Vuelta (s cieľom zelený dres z bodovačky) - Okolo Slovenska - MS.

Bennett by si ho zaslúžil keby Sagan nedostal penalizáciu. V tej etape Bennetta na páske dal.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Štv 17. Sep 2020 16:06:56

simko píše:
Gaučový profesionál píše:Bože tie Denkove vyhlásania nemajú ani hlavu ani pätu. Od šéfa tímu by som čakal lepšie vyjadrenia. Najprv, že Sagan na zelený nemá šancu, potom že idú dať všetko do zeleného a teraz opäť, že zelený už vyhrá Sagan len ak Bennett nedá limit. Hrozný kok, od Nemca by som čakal lepší prístup.

ano ale az cas ukaze. moze to byt kludne nejake hecovanie. to aky maju vztah so Saganom vedia iba v time ale zatial sa nic konkretne neprevalilo. ani s Julichom ze boli problemy sme netusili kym to nebolo v knihe. Denk bol so Saganom velmi zadobre cize bol by som prekvapeny keby sa nieco tak vlemi pokazilo. navyse Denk musi vidiet ze Buchmann a Politt nie su zas az take lakadla podla mna.
dnes keby bola naozaj nejaka blazniva etapa, tak by podla mna dost borcov malo problem s limitom.

Tiež mam z Denkovych vyjadrení blbý pocit, raz povie ze že Peter nevyhraje zelený dres, potom zmení názor a ešte ma šancu. Ale aj média si vyberajú len to co chcú zverejniť. A čakala som aj viacej podpory od Bory, šéfa, počas penalizacie,, aspoň troska. @simko mne to ako hecovanie nepripadá,, skôr opačne deprimuje takto svojho jazdca. Ale včera som zase čítala pozitívnejsi článok od Denka v nemčine, ale aj tak je to také zamotane. A časom sa mi zdá, že Peter asi išiel na TDF aj kvôli sponzorom, keďže všade sa spomínalo, že keď nebude TDF, tak cyklistika ako taká neprežije. A Giro je asi pre neho hlavný cieľ. A Denk spomínal aj to, že Peter možno pôjde MS, ale to bolo spomenuté počas voľného dňa, že sa rozhodnú v Paríži.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 17. Sep 2020 16:44:53

Hmmm rozmyslam ze kedy boli v minulosti nejake naznaky ze Van Aert je az takyto dobry v kopcoch. Na Amstli nepredviedol nic zazracne ani jeden krat, na SB to boli pekne vykony ale take tam davali aj jazdci typu Sagan ci Stybar. Na minulorocnom Dauphine ani TdF to nebolo zdaleka taketo. Zamyslam sa ze kolko z toho ide na vrub spravnej pripravy. Videli sme ze v Sky vedeli pripravit na ulohu domestika v horach aj EBH aj Van Baarleho a inych. Zjavne Jumbo Visma vie tiez v tomto smere vyborne pripravit svojich cyklistov. ale toto je este iny level, nerozumiem tomu uplne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 17. Sep 2020 16:59:56

simko píše:Hmmm rozmyslam ze kedy boli v minulosti nejake naznaky ze Van Aert je az takyto dobry v kopcoch. Na Amstli nepredviedol nic zazracne ani jeden krat, na SB to boli pekne vykony ale take tam davali aj jazdci typu Sagan ci Stybar. Na minulorocnom Dauphine ani TdF to nebolo zdaleka taketo. Zamyslam sa ze kolko z toho ide na vrub spravnej pripravy. Videli sme ze v Sky vedeli pripravit na ulohu domestika v horach aj EBH aj Van Baarleho a inych. Zjavne Jumbo Visma vie tiez v tomto smere vyborne pripravit svojich cyklistov. ale toto je este iny level, nerozumiem tomu uplne.

Doping. Ďalšia otázka? :D Ja o tom ani nepochybujem.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 17. Sep 2020 17:07:22

Gaučový profesionál píše:Doping. Ďalšia otázka? :D Ja o tom ani nepochybujem.

Tak zatial sa zamyslam nad trochu inym smerom:) lebo potom mozme spochybnit vsetko co sa vymyka normalu. Ale treba uznat ze momentalne vykony MvdP vyzeraju uplne ludsky a legitimne ze akoby mal limity a vobec to nevalcuje rad radom. Dokonca uznal ze MS nie su prenho. Zatialco vykony WvA vyzeraju mimozemsky. Normalne sa mi zda ze keby ide WvA do MTB tak si vytre s Mathieum rit:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 17. Sep 2020 17:23:04

simko píše:
Gaučový profesionál píše:Doping. Ďalšia otázka? :D Ja o tom ani nepochybujem.

Tak zatial sa zamyslam nad trochu inym smerom:) lebo potom mozme spochybnit vsetko co sa vymyka normalu. Ale treba uznat ze momentalne vykony MvdP vyzeraju uplne ludsky a legitimne ze akoby mal limity a vobec to nevalcuje rad radom. Dokonca uznal ze MS nie su prenho. Zatialco vykony WvA vyzeraju mimozemsky. Normalne sa mi zda ze keby ide WvA do MTB tak si vytre s Mathieum rit:)

Ešte si dnes s prstom v nose došpurtuje pre 3. miesto :D Dúfam, že zajtra WvA vyhraje časovku a v nedeľu na Elizejských poliach a ľudia ho stále budú velebiť ako supertalent bez štipky podozrenia.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 17. Sep 2020 17:25:27

To bolo od Ineosu pekné ;) Kwiatovi dali etapu, Carapaz má bodky a tou jazdou pred cieľom si získali moje srdce. Fakt pekné ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 17. Sep 2020 17:32:42

Takyto dojazd som este nevidel. Bol to napinak kto vyhra ale tusil som ze etapu zoberie Kwiato :D

Co sa tyka WVA. To je skombinovany Sagan, Cancellara a navyse prejde aj velke kopce. Jedine co nevie je vyhrat rychly sprint. Keby skusil ist na seba tak mozno da aj top 10. Aj mne sa to zda akesi nerealne co predvadza.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Štv 17. Sep 2020 17:41:38

Za Slušný Svet píše:To bolo od Ineosu pekné ;) Kwiatovi dali etapu, Carapaz má bodky a tou jazdou pred cieľom si získali moje srdce. Fakt pekné ;)


Carapaza mi je trochu luto, lebo v sobotu o bodky asi pride. Ale tak myslim si, ze ma na to aby v buducnosti dosiahol este lepsie vysledky.
A etapu sice dali Kwiatkovi, ale aj keby ju nechaju na volny priebeh, tak si myslim ze by v sprinte vyhral.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Štv 17. Sep 2020 18:13:13

To dúfam že to Carapaz urve, už len pre prestíž bodkovaného dresu ktorá dostáva často nafrak keď ten dres neplánovane vyhrá niekto z gc. Mohol by to spraviť na Cicconeho, celú tú rovinatú pasáž ísť úplnú pohodu posledný na medzičasoch a potom vyletieť kopec, ktorý mu parametrami dosť vyhovuje, i keď to aj slovincom no...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 17. Sep 2020 19:24:37

Čo zajtra? Má Sagan šancu na 70b? Uvisí to Bennett? Bora už nemá na čo šetriť, zajtra do toho musia dať všetko. Budú mať ešte síl?
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Štv 17. Sep 2020 20:00:21

Gaučový profesionál píše:Čo zajtra? Má Sagan šancu na 70b? Uvisí to Bennett? Bora už nemá na čo šetriť, zajtra do toho musia dať všetko. Budú mať ešte síl?

Nepíše sa mi to ľahko, ale ak by som si mala na tých 70 bodov vsadiť, veľa by toho nebolo. Ja už neverím..... :|
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 17. Sep 2020 20:55:34

Hlavne by bolo super keby pripisal vyhru. Ak by dokazal vyzliect Benneta tak by to bolo super ale hlavne by som mu zelal vitaznu etapu. Mam pocit ako keby vyhral v minulom storoci :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Štv 17. Sep 2020 22:44:27

Gaučový profesionál píše:Čo zajtra? Má Sagan šancu na 70b? Uvisí to Bennett? Bora už nemá na čo šetriť, zajtra do toho musia dať všetko. Budú mať ešte síl?


Bora by aj mala, ale obavam sa, ze uz Petovi neostali.
Z jeho prejavu som mal pocit, ze jeho vykonnost stupala az po ten sprint, ked bol relegovany a od tedy zacala klesat. Ked sa vcera na uvodnych brdkoch snazil odtrhnut Beneta vypadal, ze velmi trpi a za vsetko hovori fakt, ze sa mu to ani nepodarilo.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Van Aert

Poslaťod Phobos » Pia 18. Sep 2020 0:53:16

Keram píše:Co sa tyka WVA. To je skombinovany Sagan, Cancellara a navyse prejde aj velke kopce. Jedine co nevie je vyhrat rychly sprint.

Podľa mňa je najviac podobný Kwiatowi. Vynikajúci klasikár, vrchár, časovkár a rýchly v náročnejšom šprinte, resp. v šprinte po náročnej etape.
Van Aertova sezóna je ako cez kopirák s Kwiatom 2017. Výhra na Strade, Sanreme, národných majstrovstvách v ITT a na Tour najsilnejší domestik. Škoda, že vtedy dostal šancu len v časovke, a ešte aj tú mu nejakým zázrakom o sekundu vyfúkol Bodnar. Určite by nejakú etapu uchmatol.
Bezprostredne po Tour ešte vyhral San Sebastian, u Van Aerta to teda vychádza na majstrovstvá sveta.

Z neaktívnych jazdcov určite najviac pripomína Seana Kellyho.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 77 hostia

cron