Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 9:45:06

@Phobos
Kwiatovi ok. ale Kwiato v hladkom sprinte nikdy nemal sancu. kdezto Van Aert keby chcel tak kludne berie miesta hned za sprintermi alebo niekedy aj pred nimi. v tomto je podobny Saganovi. aj ked Peto v rychlych casoch bol oproti nemu este rychlejsi. a za druhe Kwiato bol dobry vrchar daleko pred sezonou 2017. ved v 2013 skoncil na TdF na 11 mieste. kdezto WvA este do minulej sezony nikto netusil ze taketo vykony bude podavat v horach. pred TdF som si robil srandu a ono to nebolo daleko od pravdy. Kelly bol trochu v inej ere, ak sa nemylim tiez bol pozitivne testovany. ale ano najviac je asi podobny Kellymu.
tomu co predvadza WvA uplne nerozumiem ale zatial nesklzavam do nejakej dopingovej debaty. ale je pravda ze Jumbo Visma ho takto brutalne pripravili az tento rok. minuly rok ani na TdF ani na Dauphine absolutne nic nenaznacovalo ze o rok neskor nieco taketo bude Van Aert predvadzat. a ako som uz spomenul na Amstli nepredviedol takmer nic. ani len naznak ze toto bude nejakych ardenarsky klasikar ba priam vrcharsky domestik takmer prveho sledu. prave naopak predviedol sa van der Poel ktoreho by ale teraz Van Aert v kopcoch strcil do vacku samozrejme.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 9:54:52

rozmyslam co s dnesnou etaopu. za normalnych okolnosti je toto etapa pre unik. timy maju narocne dni v kopcoch za sebou nikto nema podla mna zaujem dnes zazivat nejaku intenzivnu etapu. viem si predstavit ze by do uniku isli aj Sagan aj Bennett a tam si to niekde rozdali na ferovku. ja si myslim ze od 76. kilometra je ten profil taky aby Bora odparala Bennetta brutalnym tempom.
inak pocas tejto Tour som uplne pochopil jazdcov ktori v minulosti sice boli vysoko v hodnoteni zeleneho dresu ale zaroven vyhlasovali ze na zeleny nejdu. jednoducho chceli mat volnost ist do unikov a Peto im ju nedaval a zaroven citili ze na zeleny pri Saganovi aj tak nemaju sancu tak chceli aspon etapu. tak ako takuto volnost momentalne nedava Bennett a DQS Petovi.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Van Aert

Poslaťod Phobos » Pia 18. Sep 2020 12:46:10

V hladkom šprinte nemá šancu ani Van Aert, minulý a aj tento rok vyhral na Tour vo veternej etape, druhú v šprinte do mierneho kopca, na oboch Dauphiné to bolo tiež do kopca. Momentálne je to porovnanie s Kwiatom podľa mňa najbližšie a zaujala ma najmä tá podoba s jeho sezónou 2017. Áno, porovnanie s raným Saganom tiež sedí, aj on dokázal vyhrať šprint aj horskú etapu, akurát časovku nemal nikdy tak dobrú. A vieme, koľko bolo tých debát, či sa bude orientovať na GC, presne ako teraz pri Van Aertovi... Ale v tomto momente a v súčasných verziách sú myslím absolútne neporovnateľní.

Ja nie som zástancom argumentu, že jazdec nemá právo na nejaký výkon, ak ho ešte predtým neukázal. O rok keď takto zajazdí, už budeš pokojnejší? Pred Vueltou 2011 tiež nič nenaznačovalo, že Froome skončí na pódiu, alebo že Alaphilippe bude minulý rok tak blízko výhre na Tour. Pred Mt. Baldy 2015 nebol jediný človek, ktorý by veril, že Sagan ostane na konci dňa v hre o žltý dres. Ale chápem, všetky tieto výkony vyvolávali otázniky, tak to bolo, je, a aj stále bude. A špeciálne Van Aert nemá za sebou 10 sezón, aby sa presne vedelo, čo od neho čakať. Chlapec má dokončené ešte len 3 WT etapáky, nikto nevie, kde sú v tomto smere jeho limity a ako by sa mohol profilovať.

simko píše:Kelly bol trochu v inej ere, ak sa nemylim tiez bol pozitivne testovany.

To áno, ale neboli to kodeín a stimulanty, čo z neho spravilo takého univerzála, akým bol.

simko píše:prave naopak predviedol sa van der Poel ktoreho by ale teraz Van Aert v kopcoch strcil do vacku samozrejme.

Van der Poel je hmota. Keď si všimneš, Van Aert je už postavou bližšie Dumoulinovi, tipol by som mu takých 70-72 kg.


Dnes som zvedavý, či bude Ineos makať a kontrolovať etapu pre jeden vrchársky bodík. Lebo aj ten môže byť v konečnom dôsledku rozhodujúci. Pri rovnosti bodov rozhodujú víťazné prémie, najprv HC, potom 1, atď. Nechce sa mi to kontrolovať, HC majú obaja, jednotky neviem (v hre je ešte jednotka La Planche)... Proste za určitých okolností by posledné slovo mohla mať štvorka prémia v poslednej etape. Už to, že časovka bude napínavejšia z bodkovaného pohľadu je dosť bizarné, ale bitka o vrchárske tričko v procesii do Paríža by bola úplnou čerešničkou na torte tohto bláznivého roku.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Pia 18. Sep 2020 12:56:52

https://www.cyclingweekly.com/news/raci ... sey-468936
Tak žeby ešte niečo? ;)
Btw @phobos, s tým že Van Aert nemá v hladkim šprinte šancu... Uvidíme v nedeľu ;) Ja by som proti nemu nestavil...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 18. Sep 2020 13:06:55

pmts píše:https://www.cyclingweekly.com/news/racing/tour-de-france/we-will-go-full-gas-for-peter-bora-hansgrohe-prepare-final-assault-on-tour-de-france-green-jersey-468936
Tak žeby ešte niečo? ;)
Btw @phobos, s tým že Van Aert nemá v hladkim šprinte šancu... Uvidíme v nedeľu ;) Ja by som proti nemu nestavil...

Bolo by neskutočné keby dnes vyhral etapu a ukradol Bennettovi dres spred nosa :D V Paríži u mňa Bennett nie je taký favorit pred Petrom. Bolo by to veľkolepé víťazstvo keby to aj napriek všetkým okolnostiam zvládol.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 13:40:25

@Phobos
v tom hladkom sprinte je podla mna v pozicii ako Sagan vzdy byval. ze ked vsetko zaklapne tak moze cistym sprinterom vyfuknut vitazstvo pri 1 sprinte z 10. samozrejme ze mu viac vyhovuje ked je vietor a do kopca ze sprinteri su unaveni ale keby sa zapajal aj do uplne lahkych sprintov tak podla mna konci na 3,4 mieste pravidelne a obcas aj druhom. a od tohto bol Kwiato vzdy daleko v tomto smere to prirovnanie uplne neobstoji:) Kwiato potreboval ozaj tazke preteky aby porazil niekoho ako Sagan alebo jemu podobnych.
Sagan a Mt. Baldy - o Petovi sme vzdy vedeli ze ked si vytipoval nejaku etapu a to iste plati aj pre GvA ze vedeli v dany den to ponat ako jednodnove preteky a vedeli ist do cervenych cisel a vyrovnat sa aj GC jazdcom. ale len na ten den. kdezto WvA vie ist kazdy den. pre mna osobne je to velky skok oproti minulej sezone. akoby ani nemusel nejako umne nakladat so silami. v jeden den taha tazku etapu kopcovitu na spicy a na druhy den vyhra etapu. akoby mu bolo jedno kde kolko sil zanecha, aj tak na druhy den zacina cerstvy. je pravda ze ked sa pozrieme na Sagana a Van Aerta tak mozno by sme nasli rozdiel aj 8-10 kg. tych 10 je strop viac to urcite nebude. spominas Frooma:) ale aj o tom uz boli dlhe diskusie a mnoho ludi to stale vnima ako "highly supsicious". moze to byt vsetko koser co sa tyka Van Aerta ale jednoducho takyto univerzal v dnesnej absolutnej specializacii je nevidane ba priam by som to oznacil az za hranicami mozneho. Kwiato bol velmi univerzalny ale mal svoje hranice a tie boli okrem ineho aj kocky. kdezto Van Aert moze vyhrat kazdy jden monument. kazdy jeden naozaj. na zaklade videneho z tejto TdF neviem ktory monument by mu mal robit problem. ani Lombardia.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 14:02:56

Posti odstupenie:( tak to je zle pre Boru a ich kontrolu etapy
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Pia 18. Sep 2020 15:04:15

simko píše:Sagan a Mt. Baldy - o Petovi sme vzdy vedeli ze ked si vytipoval nejaku etapu a to iste plati aj pre GvA ze vedeli v dany den to ponat ako jednodnove preteky a vedeli ist do cervenych cisel a vyrovnat sa aj GC jazdcom.

Pfúúúú. Tak zub času ti túto spomienku poriadne ohlodal a prispôsobil. Ak si vedel, že Sagan po Mt. Baldy ostane v hre o žltý, tak sa pred tebou klaniam. Lebo pamätám si diskusie tu, na domácich aj zahraničných fórach a nikto mu nedával absolútne žiadnu šancu. Nech by to zobral hoci aj ako poldňovku. A nedá sa povedať, že by v ostatných etapách oddychoval. Bojoval v každom dojazde, na prémiach, stále vydával kopu síl. Už to, že vyhral časovku bolo prekvapením.

(Rýchlo som si to tu preklikol a napr. West mu tipoval 3 minúty stratu. Ak by mal svoj deň.)

simko píše:kdezto Van Aert moze vyhrat kazdy jden monument. kazdy jeden naozaj. na zaklade videneho z tejto TdF neviem ktory monument by mu mal robit problem. ani Lombardia.

Takých tu už bolo, čo mohli vyhrať všetkých 5 monumentov. Nevylučujem, že sa opäť raz niekto taký objaví, ale či to je Van Aert, to sa ešte uvidí. Počkajme si na koniec sezóny, možno mal Tour ako vrchol a vyfučí na klasikách. Možno toto bola jeho životná sezóna. Uvidíme.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 15:24:25

@Phobos
ano mozno mas pravdu a uz nikdy podobne vykony WvA nezopakuje, dobre pockajme si ale aj tak zamyslat sa mozme.

uprimne uz neviem co som cakal v 2015 na ToC, neviem ci su tu nejake moje prispevky z danej etapy:) ale to ze Peto sa vedel vymackat v nejakej etape aj pred tym vykonom 2015 ukazal velakrat. ano nikdy to neukazal v takom kopci ako je Mt.Baldy. konkretne pri tych parametroch to neukazal ale ukazal to v inych stupaniach. bol jeho vykon prekvapenim? asi ano necakali sme ze to tak ubrani. ale ak by sme pozreli na vsetky kopce v 2012-2015 tak by sme urcite nasli o co sa opriet a cim si to podlozit. mozno kludne aj nejakou etapou z Tour de Suisse.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 16:10:49

no asi sme dnesnu etapu precenili. napriek tomu ze vsetky kopceky su v druhej polovici tak nic extra sa nedeje ani pred premiou
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 18. Sep 2020 16:13:42

Bora sa ani nesnazi pred premiou dupnut na plyn :roll:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 16:23:13

Keram píše:Bora sa ani nesnazi pred premiou dupnut na plyn :roll:

no neviem cital som vyjadrenie Kamnu ze idu full gas pre Sagana. asi zmenili taktiku lebo toto mi pripada ze nechcu hnat celu etapu a potom aj tak nevyhrat. kazdopadne v cieli bude spurtovat aj Bennett uz to inak nevidim
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 18. Sep 2020 16:25:00

Peter konecne porazil Morkova :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Pia 18. Sep 2020 16:32:51

simko píše:ano mozno mas pravdu a uz nikdy podobne vykony WvA nezopakuje, dobre pockajme si ale aj tak zamyslat sa mozme.

Jasné, súhlas. No vyzerá to tak, že mu vyhovuje pravidelné, strojové tempo. Ako na tejto Tour. Na Liège a Lombardii by asi nebol medzi favoritmi. Aj keď, ktovie... To čo predvádza, to je naozaj brutálna sila.

Ineos nakoniec nemal záujem o ten bod. To sa im môže vypomstiť. Alebo druhá možnosť je, že o dres nemajú záujem.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Pia 18. Sep 2020 16:36:11

Alebo tretia možnosť: veria, že to Carapaz na La Planche dá.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 16:36:37

Phobos píše:Na Liège a Lombardii by asi nebol medzi favoritmi. Aj keď, ktovie... To čo predvádza, to je naozaj brutálna sila.

uvidime asi uz na MS. to je este tazsie ako Liege. a ak som dobre postrehol vyjadrenie tak WvA povedal ze to chce vyhrat.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 18. Sep 2020 16:50:19

Fíha, na záver TdF možno uvidíme aj nejaký (útočný) ohňostroj ;) Som zvedavý, či toto Bennett / Sagan ustoja... :lol:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 18. Sep 2020 16:52:22

Bennet ma dnes prekvapuje :) Klobuk dole. Zrejme to dnes aj vyhra.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 18. Sep 2020 16:53:13

Este by som doplnil ze by bol zazrak ak Sagan vyhra tuto etapu. Nehladiac na formu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 16:54:12

Keram píše:Bennet ma dnes prekvapuje :) Klobuk dole. Zrejme to dnes aj vyhra.

inak nie je 19km do konca nejaky kopcek kde by mohli byt ataky?
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 74 hostia