Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Štv 09. Júl 2015 0:55:49

A nerobí práve to z neho aktuálne jedného z najcennejších ľudí v pelotóne? Stačí si pozrieť fórum cyclingnews, tam ho aktuálne vychvaľujú asi ešte viac ako keď vyhrával etapy. Vážne riešiš blbosti Nat.
Mimoto, ty fakt vidíš Saganovi do hlavy? Keď tvrdíš že zelený dres je pre neho to najpodstatnejšie? Nemám pocit že by si s tým aktuálne nejak trápil hlavu. Myslím že jar ho bude mrzieť stále viac ako to keby nezískal zelený dres (aj keď si stále myslím že ho v pohode získa, a takto bude ešte oveľa cennejší).
Ja osobne som so Saganom aj jeho pozíciou a hlavne tým čo predvádza maximálne spokojný.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Štv 09. Júl 2015 1:21:59

MichalJ píše:A nerobí práve to z neho aktuálne jedného z najcennejších ľudí v pelotóne? Stačí si pozrieť fórum cyclingnews, tam ho aktuálne vychvaľujú asi ešte viac ako keď vyhrával etapy. Vážne riešiš blbosti Nat.
Mimoto, ty fakt vidíš Saganovi do hlavy? Keď tvrdíš že zelený dres je pre neho to najpodstatnejšie? Nemám pocit že by si s tým aktuálne nejak trápil hlavu. Myslím že jar ho bude mrzieť stále viac ako to keby nezískal zelený dres (aj keď si stále myslím že ho v pohode získa, a takto bude ešte oveľa cennejší).
Ja osobne som so Saganom aj jeho pozíciou a hlavne tým čo predvádza maximálne spokojný.

Ja ked citam cyclingnews tak mam pocit, ze vacsina ludi stale riesi, ake by to bolo keby nemusel pomahat, ci keby mal aspon 1 cloveka v zavere pri sebe. Ja ako fanusik by som chcel vidiet co dokaze pri svojej sucasnej sile.
Domestikovat by mohol kludne v nejakych horskcyh etapach ,ked by dotiahol medzeru, ci pomohol v zajzde, a ziskal by si rovnako fanusikov ako teraz.
Neverim, ze nevadi ze mu moze utiect zeleny, pripadne ze kvoli pomoci albertovi, ma zasa len dalsie 2 miesto, namiesto konecne jedneho vitaztva,
Je to vyhoda Petovej povahy, ze to bere s nadlhadom. Tak si povie co uz. Ale ozaj si nemyslim, ze je to ok.

Hlavne si myslim, ze bol Olegom oklamany. ci dezinformovany. Oleg mu nasluboval podpory na klasiky, ci ako Riis mu pomoze. Urcite mu nehovoril, ze ked prides na Tour budes musiet pre teba podstanych etapach makat na Alberta. Vzhladom na to ze Sagan nema domesticku dolozku v zmluve by sa na to mohol vysr*t, ale sami vieme ake to je.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Štv 09. Júl 2015 2:29:18

Odbocme od temy :) Co myslite, neskusi froome, zajtra nejaky sprintik? Po tom ako sa utrhol aj na kockach , po tom kopceku tahany napr Portom by mal vyletiet. Problem bude poslednych 500metrov.
A som zvedavy ci aspon zajtra Tinkoff da aspon jedneho cloveka Petovi na pomoc na koniec (aspon stahovanie unikov)

ps: Tak Kristoff oficialne vzdal boj o zeleny dres 8-)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Štv 09. Júl 2015 6:52:43

Dnešné sťahovanie úniku (asi nejaký bude): verím, že Giant s Degenkolbom; aj Europcar s Coquardom; Etixx - chcú udržať žlté; Kaťuša a Kristoff by to tiež nemuseli vzdávať dneska. Najviac fér by bolo, keby Saxovci-Contadorovci dnes vrátili Peťovi požičané a v tom dojazde pri ideálnych podmienkach nemá vážneho konkurenta. To budú veľké nervy dneska. Mám sa vybrať na Pohodu skôr a tam to kukať, alebo doma kukať a potom ísť?
Inak pri toľko diskutovanom (a ohováranom) antiSagan bodovacom systéme je práve dnešná etapa absolútne v jeho prospech. A aj rýchlostné prémie v Alpách sú vždy až za kopčekmi, čiže to nie je také hrozné, akurát napínavejšie.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Štv 09. Júl 2015 7:00:40

nat píše:Odbocme od temy :) Co myslite, neskusi froome, zajtra nejaky sprintik? Po tom ako sa utrhol aj na kockach , po tom kopceku tahany napr Portom by mal vyletiet. Problem bude poslednych 500metrov.


Kto vie ?! Ale tipoval by som, že nie. Na prvú trojku asi nebude mať a mohlo by to byť pre neho dosť riskantné a nemá dôvod teraz riskovať, že tam niekde spadne.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Štv 09. Júl 2015 7:35:11

nat píše:Odbocme od temy :) Co myslite, neskusi froome, zajtra nejaky sprintik? Po tom ako sa utrhol aj na kockach , po tom kopceku tahany napr Portom by mal vyletiet. Problem bude poslednych 500metrov.
A som zvedavy ci aspon zajtra Tinkoff da aspon jedneho cloveka Petovi na pomoc na koniec (aspon stahovanie unikov)

ps: Tak Kristoff oficialne vzdal boj o zeleny dres 8-)


Nie tento dojazd nie je pre vrcharov nemaju ani na top10 froome by zbytocne riskoval nejaku koliziu on spurtovat bude urcite aby nechytil nejake zbytocne sekundy ale urcite nebude mat na bednu
A nat zbytocne plkas nariekas a hypoteticky uvazujes o petovom udele domestika ci nie domestika peto nemohol byt oklamany pretoze uz ked podpisoval zmluvu vedel ze v teame je alberto a boľ mu jasne ze na tdf nebude mat podporu a bude musiet pomoct su to zbytocne stresy ktore si mnohi sami robia , peto ide famozne je v pohode ma formu ako bic , zamyslal sa niekto ze tato uloha mu moze byt dokoca prijemna lebo na nom nie je ziaden tlak nik mu nemoze nic vycitat a kedze je zvyknuty ze stale ide on ako leader tak teraz je rad ze moze aj on pomoct niekomu v teame
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Štv 09. Júl 2015 7:55:04

nat píše:Odbocme od temy :) Co myslite, neskusi froome, zajtra nejaky sprintik? Po tom ako sa utrhol aj na kockach , po tom kopceku tahany napr Portom by mal vyletiet. Problem bude poslednych 500metrov.
A som zvedavy ci aspon zajtra Tinkoff da aspon jedneho cloveka Petovi na pomoc na koniec (aspon stahovanie unikov)

ps: Tak Kristoff oficialne vzdal boj o zeleny dres 8-)


No ja by som toho Frooma nevylučoval. Ten dojazd je dosť podobný tomu v Amstli (na diskusii cyclingnews postli veľmi pekný link z toho záveru http://www.cronoescalada.com/index.php/puertos/view/4343 - je treba sa hýbať v tom profile vpravo a ukazuje to momentálny sklon a náhľad z Google Street)
Chlapi čo dobre išli Amstel sú buď zranení (Matthews) alebo z formy (Kwiatek, Valverde). Peťovi síce celkom verím, ale nezdá sa mi to taká tutovka, za akú ju mnohí už berú. Rodriguez ukázal veľmi dobrú fazónu v etape 3. a Amstel on dokáže zajazdiť tiež slušne. Froome by mohol byť čierny kôň. Formu má výbornú a tá záverečná rovinka by mu nemala vadiť. Určite bude vpredu, ale na víťazstvo to nevidím. Na to nie je dosť rýchly. Veľmi nebezpečný bude aj Degenkolb, Gallopin, GVA a asi aj Costa.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Štv 09. Júl 2015 8:14:37

motyliLET píše:A nat zbytocne plkas nariekas a hypoteticky uvazujes o petovom udele domestika ci nie domestika peto nemohol byt oklamany pretoze uz ked podpisoval zmluvu vedel ze v teame je alberto a boľ mu jasne ze na tdf nebude mat podporu a bude musiet pomoct su to zbytocne stresy ktore si mnohi sami robia , peto ide famozne je v pohode ma formu ako bic , zamyslal sa niekto ze tato uloha mu moze byt dokoca prijemna lebo na nom nie je ziaden tlak nik mu nemoze nic vycitat a kedze je zvyknuty ze stale ide on ako leader tak teraz je rad ze moze aj on pomoct niekomu v teame

Toto je moj poslendy prispevok teraz na tuto temu.
Vedel, ze tam je Alberto. Ale mu to bolo prezentovane ako Cancelara so Schlekovcami, ci Gilbert s Evansom. Precitaj si diskusie ked Peto prestupoval. Skoro nikdo necakal vobec zeby mal Peto makat na Contika v unho klucovych etapach. Riesilo sa ci dostane aspon 1-2 ludi k sebe alebo bude na to sam.A ze moze niekedy v zjazde ci horskej etpae vypomoct. Ale toto ?

Vy teraz tlieskate, lebo vsetko vychadza neskutocne. Ale sa vam pretiahnu tvare, ked v idealne etape pre Peta ako dnes, sa to na vetre roztrha a Peto bude musiet sa vratit z cela pretekov, a dokonca tahat ako taky otrok Alberta do ciela. Bude to uzasne, pozerat sa na cloveka s jeho potencialom, ako tam tupo maka. :evil:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Štv 09. Júl 2015 9:45:45

A teraz ťa nat možno už úplne naseriem, ale áno, budem sa na to pozerať s úsmevom. Mňa "nejaká Tour" v Peťovom podaní rozhodne až tak netrápi. Jeho potenciál je v klasikách, úspech čakám tam, etapové víťazstvá sú len a len bonus, nič viac. Vyhratý monument je určite oveľa viac ako etapa na Tour aj ako to zelené tričko. Taký Degenkolb na TdF už nemusí ukázať vôbec nič a aj tak rátam že má úspešnejšiu sezónu ako Peter, aj keby ten vyhral ešte zo 2-3 etapy (čo stále môže).


K dnešku, ten kopec vážne nevyzerá až tak ťažko aby tam Froome niečo skúšal. Bol by som dosť prekvapený keby áno. A papierovo to je určite postavené priamo na Sagana, spomeňte si len na tú etapu s dojazdom na kopček na Tirrene, alebo na cyclingnews dávali dojazd 3.etapy Tour v 2012 ktorú Peter s prehľadom vyhral, ktorá bola tiež podobná. Beriem to dnes tak, že v prípade ak nedôjde do cieľa únik, Peter si to môže dnes len prehrať, narozdiel od etáp doteraz kde mohol len získať (samozrejme ešte mu to môže pokaziť práca pre Kontíka v prípade silného vetra).
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Štv 09. Júl 2015 10:27:57

Ani ja sa už nechcem vracať k téme Sagan-domestik.Spomeniem už len jeden príklad,ktorý tu už niekto naznačil.Svojou pomocou Albertovi si určite získal náklonnosť svojich tímových kolegov a to je do budúcna nesmierne dôležitá vec.
Bol prestup Petra z Cannondalu do TS dobrou vecou,alebo mal prestúpiť k inému tímu,kde by bol jasnou jednotkou??? Podľa mňa to bola zatiaľ dobrá voľba.Prečo ??? V prvom rade preto,že som Petra nikdy nevidel tak dobre šprintovať ako na tohtoročnej TDF,nehovoriac o jeho životnej forme. Jednoznačne Petra dobre pripravili na TDF. Niečo nabral na váhe a už sa to začína prejavovať na rýchlosti a v časovkách.V TS mu zrejme konečne vyčlenili smer akým by sa mal do budúcna uberať.Na čo by sme v Cannondaly asi čakali naveky.
Cav,Kittel za nimi sú niekde Graipel,Sagan,Kristoff-takto nejako som hodnotil šprintérov na rovinkách pred tohtoročnou TDF. Teraz zisťujem,ved ja som vlastne Petrovi krivdil.
Kittel-úpne mimo. Cav-po prvý krát začínam mať dojem,že Peťo je lepší. Kristoff je momentálne tiež slabší.Ostal mi Graipel,áno ten jediný je lepší a musím sa priznať,že od neho som to čakal najmenej.Formu má parádnu to sa musí nechať.Treba ho začať brať ako vážneho súpera.Pre Petra by ale nemalo byť problémom,zobrať mu zelený dres.Ak sa mu to náhodou nepodarí v tomto týždni,tak v tom nasledujúcom asi určite..Nikde nie je napísané,aby Sagan vyhral o 200 bodov,úplne stačí aj o jeden.Pred TDF som očakával podobný scénar v bodovacej súťaži ako je teraz,akurát som si myslel,že namiesto Graipla bude víťaziť Cav.(čo je vlastne pre bodovačku jedno).Dokonca som rátal v tomto období s ešte väčšou stratou.Nechcem zhadzovať výborného Graipla,ale som rád,že bodovačku momentálne nevedú Kristoff s Degenkolbom.
Pedsa len už tých čisto rovinkárskych súbojov nebude veľa a aj v nich má Peter veľkú šancu vyhrať.V momentálnej forme začínam tak trošku snívať aj o dobití Champs-Élysées.
Síce nie každý sen vide(žltý dres) a stať sa môže aj to,že pri tejto forme,ale zároveň max.smole Peter nemusí vyhrať ani jednú etapu.(to by ale museli byť cyklistický bohovia šialení a krutí).
Mňa ale neuveriteľne teší Petrova forma a pohoda.Teší ma aj to ako sa cyklistikou baví a baví aj divákov okolo seba,čím zároveň robí neuveriteľnú reklamu cyklistike.Veľmi dobre to vystihol v príspevku Ondro.
Po 5 etapách sa mi Petrove výkony veľmi páčia a ja mu prajem aby sa mu nadalej tak darilo,aby nám nadalej robil radosť a aby vyhral nejakú tu etapu.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod ssaxos » Štv 09. Júl 2015 11:52:07

Tibi píše:Ani ja sa už nechcem vracať k téme Sagan-domestik.Spomeniem už len jeden príklad,ktorý tu už niekto naznačil.Svojou pomocou Albertovi si určite získal náklonnosť svojich tímových kolegov a to je do budúcna nesmierne dôležitá vec.
Bol prestup Petra z Cannondalu do TS dobrou vecou,alebo mal prestúpiť k inému tímu,kde by bol jasnou jednotkou??? Podľa mňa to bola zatiaľ dobrá voľba.Prečo ??? V prvom rade preto,že som Petra nikdy nevidel tak dobre šprintovať ako na tohtoročnej TDF,nehovoriac o jeho životnej forme. Jednoznačne Petra dobre pripravili na TDF. Niečo nabral na váhe a už sa to začína prejavovať na rýchlosti a v časovkách.V TS mu zrejme konečne vyčlenili smer akým by sa mal do budúcna uberať.Na čo by sme v Cannondaly asi čakali naveky.
Cav,Kittel za nimi sú niekde Graipel,Sagan,Kristoff-takto nejako som hodnotil šprintérov na rovinkách pred tohtoročnou TDF. Teraz zisťujem,ved ja som vlastne Petrovi krivdil.
Kittel-úpne mimo. Cav-po prvý krát začínam mať dojem,že Peťo je lepší. Kristoff je momentálne tiež slabší.Ostal mi Graipel,áno ten jediný je lepší a musím sa priznať,že od neho som to čakal najmenej.Formu má parádnu to sa musí nechať.Treba ho začať brať ako vážneho súpera.Pre Petra by ale nemalo byť problémom,zobrať mu zelený dres.Ak sa mu to náhodou nepodarí v tomto týždni,tak v tom nasledujúcom asi určite..Nikde nie je napísané,aby Sagan vyhral o 200 bodov,úplne stačí aj o jeden.Pred TDF som očakával podobný scénar v bodovacej súťaži ako je teraz,akurát som si myslel,že namiesto Graipla bude víťaziť Cav.(čo je vlastne pre bodovačku jedno).Dokonca som rátal v tomto období s ešte väčšou stratou.Nechcem zhadzovať výborného Graipla,ale som rád,že bodovačku momentálne nevedú Kristoff s Degenkolbom.
Pedsa len už tých čisto rovinkárskych súbojov nebude veľa a aj v nich má Peter veľkú šancu vyhrať.V momentálnej forme začínam tak trošku snívať aj o dobití Champs-Élysées.
Síce nie každý sen vide(žltý dres) a stať sa môže aj to,že pri tejto forme,ale zároveň max.smole Peter nemusí vyhrať ani jednú etapu.(to by ale museli byť cyklistický bohovia šialení a krutí).
Mňa ale neuveriteľne teší Petrova forma a pohoda.Teší ma aj to ako sa cyklistikou baví a baví aj divákov okolo seba,čím zároveň robí neuveriteľnú reklamu cyklistike.Veľmi dobre to vystihol v príspevku Ondro.
Po 5 etapách sa mi Petrove výkony veľmi páčia a ja mu prajem aby sa mu nadalej tak darilo,aby nám nadalej robil radosť a aby vyhral nejakú tu etapu.


Tibi ty si mi úplne všetko ale doslova všetko vytiahol z jazyka ! ;)
ssaxos
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 29. Mar 2015 14:04:26

Re: Tour de France

Poslaťod eres » Štv 09. Júl 2015 12:49:25

ssaxos píše:Tibi ty si mi úplne všetko ale doslova všetko vytiahol z jazyka ! ;)


Pridávam sa aj ja, lepšie ako Tibi by som to sám nenapísal, presne vystihol moje dojmy z tohtoročnej Tour.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod ElMaestro » Štv 09. Júl 2015 12:50:01

Ja si momentálneho Sagana užívam. Podľa mňa mu táto pozícia, v akej sa nachádza, vyhovuje. Kedy inokedy bol v takejto forme a bavil sa takto cyklistikou ako na tejto Tour? Za posledné dva roky vôbec. Vyšiel na pódium sklamaný a bol to skôr smutný úsmev ako veselý.
Obrázok

Teraz je to opačne. Konečne máme možnosť vidieť aj jeho vtípky či už na ponuku do úniku špurtérom, alebo počas rozhovoru s Nibalim. Momentálne na ňom nie je taký tlak, ako na Contadorovi a je v pohode. Je pravda, že mu chýba tá čerešnička na torte - víťazstvo, ale myslím si, že už dnes alebo do konca týždňa to zlomí a bude to veľké víťazstvo. Cíti to aj on, čo dávaj najavo vyhláseniami. V cieli to zamrzí, ale vďaka jeho flegmatickej povahe na to rýchlo zabudne a myslí na ďalšiu príležitosť. Ale čo ma mrzí sú dve veci. Prvá, že ani jeden kolega mu nedokáže v závere pomôcť. Očakával som aspoň od Bennatiho, že sa pokúsi dostať Petra do lepších pozícii v cieli. Na to tam išiel (aspoň podľa vyhlásení športového riaditeľa pred TdF). Opakuje sa situácia z Cannondale, kedy jeho tímoví kolegovia vidia, že je Peter natoľko skvelý, že si tú pozíciu nájde aj sám. Je ale pravda, že desať tímov v závere nemôže tlačiť po troch cyklistov a robiť priestor lídrom. (Aké šťastie, že má Peter schopnosti orientovať sa takto bravúrne v pelotóne). Vyššie som čítal, že keby je Peter líder, tak by mal dve víťazstva zo štyroch etáp. Nemám rád takéto úvahy. Kde urobil Peter v druhej etape chybu? Podľa mňa nikde. Vyšpurtoval rovnako ako Greipel, férovka 1v1 a prehral o pár centimetrov. Na kockách sa mohlo udiať milión iných variant v prípade, že by bol favorit. Ja by som vyzdvihol včerajší špurt z desiatej pozície. Predviesť zrýchlenie z 0 na 100 za pár sekúnd, došpurtovať na druhom mieste, klobúk dole. Druhá vec, ktorá mi vadí, sú tie nenásytné komentáre (nie tu, konečne sa niekde vytvorila skupinka rozumných diskutujúcich s triezvym pohľadom na cyklistiku) o tom, ako chce každý víťazstvá. Mnohí si asi neuvedomujú, že Peter je ČLOVEK, aj keď sa to nezdá a znie to neuveriteľne po tom všetko, čo máme možnosť vidieť, ale áno, je to človek z mäsa a kostí a aj on má niekde tie povestné hranice/limit. Ono je úžasné už len to, že sa zapája do špurtov po všetkej tej makačke pre Alberta. Dorážať skupinku na vetre, meniť bicykel, zavesiť sa za správne koleso, nájsť si pozíciu a vyšpurtovať druhé miesto. Na kockách makať s Albertom, byť stále pri ňom, dotiahnuť ho do prvej skupiny a vyšpurtovať tretiu pozíciu... Komu inému sa niečo takéto darí? Ktorý iný cyklista je toľkokrát spomínaný ako FAVORIT v každej etape (rovinatá, zvlnená...) ako Peter? Žiadny... Pre mňa je Peter hrdina po piatich etapách a to sme nevideli všetko. Žeriem doslova každý pohľad na jeho techniku, jazdu a všetko. Čo sa týka zeleného dresu, tak sa vyjadrím aj k nemu... Myslím si, že bude jeho, takticky si chodí na prémiu po body a v závere, keď môže, rozbalí to naplno. Tá strata bodov na Andrého sa dá v pohode dohnať. Ja tajne dúfam, že už dnes sa bude zelený dres prezliekať a naposledy v tomto ročníku Tour :). Gorila sa vyjadrila, že na Petra v horách mať nebude, kde on bude mať oproti zvyšku výhodu. Nakoniec to bude súboj medzi ním a Degenkolbom, ktorý ešte narobí problémy. Ale každopádne, očakávam tvrdý boj o ten dres. Špurtéri sú, po zmene bodovania, motivovanejší, čo je vidieť. No a posledná vec k Petrovi, spomínal som ju už v texte, po každej etape je v pohode a neláme si hlavu z prehry o pár centimetrov, čo je dôležité a je to dobré znamenie do ďalších etáp. Tento ročník Tour si užívam. Od začiatku skvelé etapy (až na ten hromadný pád :/) v každej, aj rovinatej, sa niečo deje. K zvyšku sa vyjadrím inokedy. Užívajte, bavte sa a hlavne píšte ;)
ElMaestro
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 09. Júl 2015 14:23:59

Mne sa strasne paci Petrova pozicna jazda je vzdy na spravnom mieste nikdy nezaostava narozdiel od Pinota ktory ma katastrofalnu pozicnu jazdu tak ako aj cele FDJ co je pre mna sklamanie
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod rrYan* » Štv 09. Júl 2015 14:40:54

Tibi píše: ... Pre Petra by ale nemalo byť problémom,zobrať mu zelený dres.Ak sa mu to náhodou nepodarí v tomto týždni,tak v tom nasledujúcom asi určite..Nikde nie je napísané,aby Sagan vyhral o 200 bodov,úplne stačí aj o jeden.Pred TDF som očakával podobný scénar v bodovacej súťaži ako je teraz,akurát som si myslel,že namiesto Graipla bude víťaziť Cav.(čo je vlastne pre bodovačku jedno).Dokonca som rátal v tomto období s ešte väčšou stratou.Nechcem zhadzovať výborného Graipla,ale som rád,že bodovačku momentálne nevedú Kristoff s Degenkolbom ...


Len tak pre zaujimavost... Ak by este platilo stare bodovanie, aj tak by viedol Greipel, aj ked s mensim naskokom:

Aktualny stav:
Greipel 151
Sagan 119
Degenkolb 89
Cavendish 86

Stare bod.:
Greipel 141
Sagan 129
Cavendish 104
Degenkolb 95
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

spriterske premie

Poslaťod nat » Štv 09. Júl 2015 20:50:05

Inak pozeram, ze do 17stej etapy nie je ziadna sprinterska premia za kopcom. Pozeram, ze to bude dlho napinave ako gate :shock:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pia 10. Júl 2015 2:17:58

Hmhm. Odvolávám co jsem odvolal (a slibuji co jsem slíbil :D Asi predsa len moj tusak s pred roka, zeby najlepsi tim pre Peta bol asi Etixx bez Cava, by mohll byt pravdivy.
Pokial sa nevyskalada brutalny tim nanho co mu bude stahovat uniky, tak presne takato konstelacia je idealna. Tim s viac klasikarskymi specialistami.

Stybar v uniku a Peto iba pokrci ramenom, "ja tahat nebudem , je to timovy kolega". A chlapici by rychlo pochopili, ze sice nevyhrava Sagan ale stale vyhrava Ettix. Zmena spravania by sa dostavila :mrgreen:

Bohuzial asi nerealne :?
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Pia 10. Júl 2015 12:54:22

nat prosim ta hlavne nebluzni :) daj si chladeny napoj a bud v klude v etixxe by na sagana robili na klasikach bonen? alebo terpstra? sa preber etix potvrdil viackrat ze su najsilnejsi klasikarsky team ale ich taktika je casto koli osobnym zaujmom jednotlivcov zla a nevyhravaju tolko pretekov kolko by mohli a to palti minimalne tri posledne roky
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

etixx

Poslaťod nat » Pia 10. Júl 2015 17:53:00

motyliLET píše:nat prosim ta hlavne nebluzni :) daj si chladeny napoj a bud v klude v etixxe by na sagana robili na klasikach bonen? alebo terpstra? sa preber etix potvrdil viackrat ze su najsilnejsi klasikarsky team ale ich taktika je casto koli osobnym zaujmom jednotlivcov zla a nevyhravaju tolko pretekov kolko by mohli a to palti minimalne tri posledne roky

Nikto by na naho nerobil (pripadne klasicky supportaci co aj teraz makaju v Etixxe). Ale ako sam vravis, Etixx mava v zaveroch 2ch jazdcov ale napriek tomu prehravaju. Hlavne casto kvoli tomu, ze prehravaju v sprinte.

Takto budu znova dvaja ale jedne z nich bude Petol. Tj. budu si pomahat chytat uniky, vyhravat sprinty na finishi, a hlavne mozu hrat hru - druhy muz Etixu utecie a bud ho budu nahanat a dovezu Peta k cielu. Alebo ho nebudu nahanat (ako vcera) a vyhra Etixx.
Pre Etixx absolutna win situacia, a pre ostanych tiez. Peto namiesto 2x 2 miesto (4te) bude iba jedno ..ale prve :)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Sagan a Etixx

Poslaťod bloy » Pia 10. Júl 2015 21:42:05

No neviem, ja som k tomu tiež skeptický, v Etixxe by bolo priveľa kohútov na jednom smetisku na klasiky + pre Petra by bola zabitá aj Tour.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 32 hostia

cron