Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Greipel - unik

Poslaťod nat » Uto 14. Júl 2015 1:45:11

rrYan* píše:[

Aj premia je otazna, ale verim, ze Greipel v uniku = Sagan v uniku.

Zda sa, ze Greipel to ma vo svojich rukach. Kazdy unik so Saganom Lotto stiahne, a na unik s Greiplom sa TS vykasle.

Ale Petovi staci iba aby bol nalepeny na Gorile (ak pojde do uniku pojde aj on), dokial sa neurobi definitivny unik.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Alex » Uto 14. Júl 2015 10:15:46

No, dnes to bude boj na tom cieľovom stúpaní. Prvých 10km ma priemer 8,75% čo je naozaj dosť tažké sústo, potom to už kúsok zvoľní takže ak sa niekto bude cítiť dobre tak by to mal skúsiť na dlhý atak. Dnes to tipujem na Rodrigueza, som zvedavý na Contadora a Nibaliho.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Uto 14. Júl 2015 11:43:52

Najviac fandím a prajem Contadorovi.Hlavne kvôli tomu aby Petrova práca nevyšla nazmar.Z ostatných favoritov mi je veľmi sympaticky Quintana.Práve od týchto dvoch očakávam najviac pri stíhaní zatiaľ suverénneho Frooma,ktorý je momentálne v ohromnej forme.Quintana s Movistarom vyzerajú veľmi silno a očakávam od nich veľké podkurovanie SKY od prvej horskej etapy. Quintana relatívne nestráca až tak moc a Alberto sa môže v poslednom týždni prebudiť(len aby nebolo neskoro).Určite im ale budem fandiť,aby zosadili Frooma.Do boja o celkové prvenstvo zasiahol aj Garderen,čo budé pre TDF iba dobré a zaujímavé.Podľa mňa by,ale nemal skončiť prvý. Pódiové umiestnenie
by mu nemalo ujsť.Najviac ma zatiaľ sklamal Nibali.Bolo by fajn,ak by bol aj on čo najdlhšie v boji o prvenstvo,ale to sa mi momentálne zdá nereálne.Momentálne mi celkový víťaz percentuálne vychádza takto: Froom 50%,Quintana 25%,Contador 20%,Garderen 3% a Nibali 2%.Pred TDF som veľmi mierne favorizoval Contadora pred Froomom.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Greipel - unik

Poslaťod Keram » Uto 14. Júl 2015 12:21:30

rrYan* píše:
Keram píše: Neviem ci sa mu to oplati prave zajtra lebo premia je uz dost blizko ciela ale tak v stredu a stvrtok to skusit moze. A Peto by si ho mal strazit a ist s nim. Ak mu to dovolia. Otazka je co v piatok.


V piatok, 13 etapa :) Byt Peto lidrom, tak ho tam dotiahnu... Za tychto okolnosti, tazko predpovedat...

Aj premia je otazna, ale verim, ze Greipel v uniku = Sagan v uniku.


Ked som spominal ten piatok tak som mal na mysli hlavne to ze co ak sa dostane Greipel do uniku. Ma ist Peter za nim? Zvlast ked v piatkovej etape je podla mna Sagan jednym z favoritov. Na obycajnych sprinterov je ten zaverecny dojazd vela ale Peter by ho mohol dat. Otazne je komu sa bude chciet stihat. Ocakavam ze v nasledujucich dnoch budu vyhravat uniky.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Silent » Uto 14. Júl 2015 12:54:03

Takto si to v konečnom zúčtovaní želám: 1. Kontík (kvôli Peťovi), 2. Tejay, 3.-5. Nibali, Quintana, Froome.

Takto to tipujem: 1. Froome, 2. Quintana, 3. Tejay, 4. Kontík, 5. Nibali

Takto to naozaj bude: Hm, tak to vie len osud. A mne je to v podstate aj jedno, (aj keď som uviedla svoje želanie, až tak mi na tom nezáleží), nech vyhrá ten najlepší a nech sa bavíme cyklistikou.

Bassovi želám skoré uzdravenie, lebo zdravie je predsa najviac. Domnievam sa, že jeho odstúpenie len posilní Olegovu tézu, že Peťo má najmä pomáhať Kontíkovi a zelený dres je preto ešte otáznejší.
Obrázok užívateľa
Silent
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 14. Júl 2015 13:25:46

Vyzera to ze brejk sa sformoval. Bud jednoclenny alebo dovjclenny ale viac ludi sa tam uz nedostane. Sprinteri si mozu na premii zaspurtovat do syta a potom vypustit. Dufam ze Sagan nebude Contikovi rozbiehat vlak na poslednom kopci v prvom kilometri dvoch. Cakal som vacsi brejk. Peto bude musiet ukazat dobry spurt ak si chce po etape obliect zeleny. Biely strati to je jasne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Uto 14. Júl 2015 17:14:25

Ake pekne ocakavania tu boli pred etapou ale uz je po etape auz je aj po tour bohuzial nechutne
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Uto 14. Júl 2015 17:24:49

Silent to dnes trafil, minimálne teda pozície favoritov. A ja musím priznať že som celkom spokojný :D Nepatrím tu totiž k tej skupinke fanúšikov Naira či celého Movistaru, pre mňa bol top Froome, plus teda Contador, ale to hlavne kvôli Giro-Tour a Saganovi.

Ako teda dnes dopadlo? Froome ukázal že keď nemá problémy je fakt iná trieda. Myslím že jediný čo má ešte šancu je Quintana, ak sa rozjazdí do tretieho týždňa ako to on vie, a nestratí ešte (o moc) viac dovtedy. Zvyšok by mal šancu asi jedine keby Froome spadol, alebo mal fakt poriadnu krízu (ale takú silnú som u neho asi ešte nevidel).

Zvyšok? Veľmi ma potešil Yates, z toho chlapca by fakt mohlo niečo raz byť :) Gesink veľmi pekne, Rolland takisto, tam škoda tých zbytočných strát z prvého týždňa, inak z tých mladých Francúzov dnes obstál určtie najlepšie. Prekvapil ma Gallopin. Porte zase ukázal že keď nie je pod tlakom (a je oddýchnutý) patrí k úplnej vrchárskej špičke, aj napriek Giru (myslím že Berloq sa dnes počas dojazdu usmieval podobne ako on :) )

A osobitne ešte musím spomenúť Thomasa. Dnes zase nenormálny výkon, a silný je fakt asi všade. Už pomohol Froomeovi na kockách, na vetre, a ešte aj v takomto ťažkom stúpaní dôjde vpredu. Spolu so Sagim určite najkomplexnejší jazdec aktuálne (Kwiatek je úplne mimo formy).
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 14. Júl 2015 17:47:30

Neviem ani co mam napisat. Fakt sa vam zda normalne ze potom co Porte odtiahne kilometre pre Frooma tak este nakoniec si len tak zvysi tempo a este predbehne Naira? A ze klasikar Thomas co vyhrava kockovite klasiky je pomaly top 5 vrchar na svete? Mne nie. Viac nemam co k tejto etape povedat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Uto 14. Júl 2015 18:01:18

Keram píše:Neviem ani co mam napisat. Fakt sa vam zda normalne ze potom co Porte odtiahne kilometre pre Frooma tak este nakoniec si len tak zvysi tempo a este predbehne Naira? A ze klasikar Thomas co vyhrava kockovite klasiky je pomaly top 5 vrchar na svete? Mne nie. Viac nemam co k tejto etape povedat.

ja som sa stale snazit nikoho neobvinovat z necestnych praktik pretoze potom zanika caro fandenia cyklistike ale naozaj som smutny ze jeden team je natolko silnejsi ako ostatne a takto dominuje uz nazaciatku, ked minuly rok niektori plakali ze sa stratilo caro lebo odstupil froome a contador tak to bolo ovela prirodzenejsie a nibali nebol az taky dominantny on bol len vyrovanany ale toto co dnes predviedol froome je to iste ako pred rokmi na mount ventoux, proste strasna dominancia a to je proste koniec akejkolvek napinavosti co budeme sledovat nastupy vrcharov o etapovy triumf v dalsich etapach ale nie strazenie sa favoritov a ich napinave suboje ziadne totiz nebudu, movistar dnes velmi chcel a boli sympaticky svojim vykonom aj valverde to skusil potrhat ale ked favorit na celkove dokaze nastupit 7 km pred vrcholom HC a ostatnym nalozi od minuty do styroch tak dovidenia napinave suboje uz budme len svedkami bojov o ciastocne uspechy a snad nas potesi Peter nejakou tou fajn etapou, btw. contador sa este moze prebrat a zlepsit do konca ale bohuzial dnes ma stratu 4 minuty na froome a je utopia si mysliet ze tolko na neho dokaze urobit, skoda
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: bojisko

Poslaťod paula@sile » Uto 14. Júl 2015 18:06:37

froome dnes tour este nevyhral, ale niektori favoriti ju dnes asi uz prehrali…
nemam slov, prve kopce a uz take brutalne casove rozdiely…
najväcsim sklamanin je nibali, jeho forma nebola top, ale dnes sa uplne stratil,
myslim, ze tour uz odpisal a neprekvapilo by ma keby odstupil.
contador potvrdil, ze giro ho stalo vela sil, ale moznoze sa este o nieco pokusi, no s tou stratou??
porte je fakt kapitola sama o sebe, vyborny vykon, zasa ukazal, ze bez tlaku jazdit vie..
momentalne ma na frooma asi len quintana, a mozno aj v. garderen, pocas tour velmi nenapadny, ale stale bol tam, kde mal aj byt..
peto stratil dnes biele a zelene, no dufam a verim, ze ho opät oblecie, ako bude tinkoff taktika po dnesku vyzerat??
moze sa zajtra odohrat este väcsi masaker??
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: bojisko

Poslaťod motyliLET » Uto 14. Júl 2015 18:11:30

paula@sile píše:froome dnes tour este nevyhral, ale niektori favoriti ju dnes asi uz prehrali…
nemam slov, prve kopce a uz take brutalne casove rozdiely…
najväcsim sklamanin je nibali, jeho forma nebola top, ale dnes sa uplne stratil,
myslim, ze tour uz odpisal a neprekvapilo by ma keby odstupil.
contador potvrdil, ze giro ho stalo vela sil, ale moznoze sa este o nieco pokusi, no s tou stratou??
porte je fakt kapitola sama o sebe, vyborny vykon, zasa ukazal, ze bez tlaku jazdit vie..
momentalne ma na frooma asi len quintana, a mozno aj v. garderen, pocas tour velmi nenapadny, ale stale bol tam, kde mal aj byt..
peto stratil dnes biele a zelene, no dufam a verim, ze ho opät oblecie, ako bude tinkoff taktika po dnesku vyzerat??
moze sa zajtra odohrat este väcsi masaker??


zajtra nie ale vo stvrtok to bude dalsi devastacny kopec znovu HC na konci rozdiely uz budu obrovske...
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Uto 14. Júl 2015 18:38:48

motyliLET píše:... nibali nebol az taky dominantny on bol len vyrovanany ...

Nibali nebol dominantný? Vážne? Sledovali sme tú istú Tour minulý rok? 4 víťazné etapy, 8 pódií, náskok vyše 7 a pol minúty, k tomu ešte 4.miesto v ITT. Nehovoriac o tom že v kopcoch ho predbehol jedine Contador v 8.etape, aj to mu dal len 3 sekundy.

A celkovo SKY len ukazuje to isté čo v 2012/2013, veľmi podobne na tom bola Astana na Gire, len pred 2 mesiacmi, ak ste niekto náhodou zabudli. Mimoto Porte sa doteraz len viezol a už nabral v GC 45 minút, on šiel dnes jednoznačne najčerstvejší. Aj to jeho dnešné zvýšenie tempa nebolo až tak strašne dlhé, dovtedy sa "len viezol" aj v kopci.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Uto 14. Júl 2015 18:47:56

MichalJ píše:
motyliLET píše:... nibali nebol az taky dominantny on bol len vyrovanany ...

Nibali nebol dominantný? Vážne? Sledovali sme tú istú Tour minulý rok? 4 víťazné etapy, 8 pódií, náskok vyše 7 a pol minúty, k tomu ešte 4.miesto v ITT. Nehovoriac o tom že v kopcoch ho predbehol jedine Contador v 8.etape, aj to mu dal len 3 sekundy.

A celkovo SKY len ukazuje to isté čo v 2012/2013, veľmi podobne na tom bola Astana na Gire, len pred 2 mesiacmi, ak ste niekto náhodou zabudli.

nie nebol nenakladal konkurenciu po 4 minuty v etape vyhral so 7 minut a z toho urobil skoro 3 v etape s kockami ozaj nevidis rozdiel? minuly po odstupeni favoritov tam jednoducho nikto nemal nato aby mu sekundoval tuna su este velke mena a vyzera to tak akoby jazdili inu sutaz, ak nevidis ten rozdiel nevadi
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Uto 14. Júl 2015 18:53:05

Nuž bola to pekná Tour - trochu časoviek, trochu šprintov, trochu kociek, trochu Murov, aj jedna horská etapa.
Sagan klasicky super - 3 druhé miesta, spomedzi jazdcov na GC si tento rok mohol každý vybrať podľa svojho gusta, bohužiať, zdá sa že väčšinou nesprávne.
Konečne môžem po robote v pokoji sadnúť na bicykel a nemusím ešte obutý pred návštevou WC zapínať rýchlo telku. Aspoň v pohode splním záväzok, že koľko kilometrov napozerám, minimálne toľko musím odjazdiť.
Nech žije Vuelta - kto to tam vlastne pôjde?
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Uto 14. Júl 2015 19:02:12

motyliLET píše:nie nebol nenakladal konkurenciu po 4 minuty v etape vyhral so 7 minut a z toho urobil skoro 3 v etape s kockami ozaj nevidis rozdiel? minuly po odstupeni favoritov tam jednoducho nikto nemal nato aby mu sekundoval tuna su este velke mena a vyzera to tak akoby jazdili inu sutaz, ak nevidis ten rozdiel nevadi

OK, pozrime si jednu etapu ktorá končila na podobnom stúpaní ako dnes ...
http://www.procyclingstats.com/race/Tou ... 8_Hautacam
Mne teda tie rozostupy prídu skoro totožné s dneškom.

Každopádne Tour ešte nekončí, ja vážne čakám že minimálne Nairo ho ešte v nejakom horskom dojazde porazí.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Uto 14. Júl 2015 19:14:43

Ak Froomey nespadne, alebo nezačne rapídne strácať sily, alebo nezaúčinkuje nejaký iný VIS MAIOR faktor, tak je po Tour.

V každom prípade Contador a Nibali v prvom významnom stúpaní dostali poriadnu nakladačku, keby aj nie na Frooma, ale porazili ich jazdci, od ktorých by sa to nečakalo.
Ok, Pistolero sa môže vyhovoriť aj Giro, hoci pokračovať v takýchto výkonoch, tak to sem možno pre svoje dobré meno ani nemusel chodiť. Aspoň je tu pozitívum, že bláznivému
Olegovi spadne hrebienok.

Ale Vincenzo!!! Aspoň človek verí, že je čistý, ale tento rok teda poriadne sklamanie prakticky po celú sezónu. Dalo sa to odôvodniť Tour, ale to je po dnešku ťažko pádny argument.
Takto sa žltý asi obhajovať nemá, jedine že by teda bol chorý, lebo inak to nie je dobrá vizitka.

Najväčším sklamaním je samozrejme, že sa žiadny súboj favoritov nekoná.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Uto 14. Júl 2015 20:06:33

Keram píše:Neviem ani co mam napisat. Fakt sa vam zda normalne ze potom co Porte odtiahne kilometre pre Frooma tak este nakoniec si len tak zvysi tempo a este predbehne Naira? A ze klasikar Thomas co vyhrava kockovite klasiky je pomaly top 5 vrchar na svete? Mne nie. Viac nemam co k tejto etape povedat.


Ono vždy je len na samotnom človeku akú pravdu si vyberie. Áno SKY zatial idú akoby boli z inej planéty, ale prečo hneď robiť nejaké dopingové závery.
Veď v športe je toľko príkladov (a v cyclo obzvlášť) kde jeden team (jednotlivec) chvíľu dominuje nad ostatnými, npr. v F1 mercedes si už dva roky robí s konkurenciou čo chce (ale F1 nemám rád :lol: ). V našom baskete pred rokmi to bol SCP Ružomberok, teraz GOOD ANGELS roky rokúce hrajú vlastnú ligu. Teraz si máme myslieť, že všetci tam niečo žerú? Čo keď je to len tým, že proste v SKY vedia niečo robiť momentálne oveľa lepšie ako ostatný, peniaze nato majú, možností je veľa. Keby dominoval len Froome tak niečo s ním nebude v poriadku, keď dominuje celý SKY, tak niečo nie je v poriadku s celým teamom. Čo keď zajtra dostane Froome zásek a chytí dve minúty, alebo v alpách mu úplne dôjde a bude rád, keď sa udrží s najlepšími.
Netreba robiť hneď šialené závery na základe jednej etapy. Samozrejme ale pripúšťam, že všetko môže byť aj inak. Uvidíme čo bude zase zajtra.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 14. Júl 2015 20:39:19

My cyklistickí fanúšikovia sme zvláštna cháska, stále sme ufrflaní :lol:
Keď sú preteky vyrovnané a nikto nezdŕha, je to nuda, keď niekto dominantne zdrhne hneď ho podozrievame. Ospravedlňuje nás snáď to, čo všetko sme už v cyklistike zažili, ale nemali by sme bez dôkazov na nikoho ukazovať prstom, to radšej nechajme tým ktorí majú cyklistiku v zuboch a v špinení na ňu vidia zábavu.
Froome je jednoducho vo forme, ostatní zaostávajú, Contador je unavený a prakticky od začiatku Tour je na ňom vidieť že nie je vo svojej koži, tie jeho gestá, rozhadzovanie rukami a grimasy ktoré produkoval aj v rovinatých etapách všeličo naznačovali, dnešok to potvrdil.
Nibali, ten je úplne mimo, jedinú dobrú etapu mal na pavé, tam ale na svoj smútok nezískal nič. Aby sa cyklista jeho formátu trápil v kopčeku ako je Mur de bretagne, neveští to nič dobré.
Nairo vyzerá že bude najväčším súperom, pre dobro pretekov dúfajme že jeho forma bude stúpať a Froomieho klesať.
K Portemu, on sa doteraz flákal, pracovali iní a tak podľa mňa nie je nič čudné na tom že je v horách skvelý. Thomas sa vo vrchoch neustále zlepšuje, spomeňme na Paríž Nice, Švajčiarsko.
Ani neviem či si mám želať aby Contík už teraz v Pyrenejách vybuchol a tím trochu prehodnotil svoje priority, nemyslím si že nejaké prípadné top 5 by cyklistu jeho formátu potešilo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 14. Júl 2015 20:46:28

Riis troška sfúkol Olega Tinkoffa. http://www.tvsyd.dk/artikel/291284:Riis ... eter-Sagan,
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 154 hostia