Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 26. Jún 2021 20:24:49

Na fejsbuku napísal,
Bola to ťažká etapa plná napätia a pádov. Bol som v prvom veľkom páde, ale neutrpel som žiadne vážne zranenie. Stratil som nejaký čas a minul som veľa energie, aby som sa vrátil späť do prednej skupiny. Tour de France sa ešte len začína a my budeme bojovať každý deň.
Tak zajtra bude reparát ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Sob 26. Jún 2021 21:15:27

ifčopifčo píše:Na fejsbuku napísal,
Bola to ťažká etapa plná napätia a pádov. Bol som v prvom veľkom páde, ale neutrpel som žiadne vážne zranenie. Stratil som nejaký čas a minul som veľa energie, aby som sa vrátil späť do prednej skupiny. Tour de France sa ešte len začína a my budeme bojovať každý deň.
Tak zajtra bude reparát ;)


Tak na Mur de Bretagne asi sotva ;) . Na tom kopci tuším v 2018 keď bol top forme tak ledva uvisel, nieto ešte aby zašpurtoval. A to vtedy útočil Martin, zajtra budú útočiť, Roglič, Alaphilippe, Van Der Poel... Ja si myslím že dneska to bolo ľahšie ten záver ako bude zajtra. Koniec-koncov, na Mur de Bretagne zakaždým vyhral vrchár v posledných rokoch. Dokonca vždy sólo, naposledy tuším Evans porazil Contadora po špurte elitnej skupinky vrchárov...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Sob 26. Jún 2021 21:36:29

Mas pravdu, pozrel som si ine edicie a vzdy to bolo o vrcharoch. A v minulosti to este boli o nieco lahsie etapy ako zajtra. V 2015 skoncil Sagan 4. a 10 sekund za vitazom, v 2018 dosiel 8. a 3 sekundy za vitazom. Cize myslim ze mame benchmark podla ktoreho hodnotit sucasnu formu Sagana. Takze zajtra sice sanca na vyhru mala, ale naplno pojde urcite kvoli bodom. Ak da top 10 tak v porovnani s minulostou mozeme hovorit o dobrej forme (ak zajtra bude rozhodovat vykon a smola pojde bokom).
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 26. Jún 2021 21:42:28

ifčopifčo píše:
Gaučový profesionál píše:
hujhe píše:Nejake ticho :D Alaphilippe je extra trieda. Na Petra to bolo tazke, uz pri najazde na kopec bol na samom chvoste pelotonu, mozno aj vedel ze toto bude pre viac pre GC.

Preto boli WvA a MVDP len 13s za víťazom? :D Ja som z jeho dnešného výkonu sklamaný. Možno sa na tom podpísalo aj to sťahovanie po prvom páde v pelotóne. To Matthews je o toľko tried oproti Saganovi v takomto dojazde?


To ako si prišiel na tie triedy? To si porovnal cyklistu ktorí bojoval o umiestnenie s cyklistom ktorý záver vypustil?

Porovnával som to, že Matthews sa udržal v prvej skupinke a Sagan nie. Keď si predstavím ako si ho v minulosti Sagan natieral na chleba tak je to zdvihnutú ukazovák jeho formy.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Sob 26. Jún 2021 22:14:46

Gaučový profesionál píše:Porovnával som to, že Matthews sa udržal v prvej skupinke a Sagan nie. Keď si predstavím ako si ho v minulosti Sagan natieral na chleba tak je to zdvihnutú ukazovák jeho formy.

no mozno sa musime naozaj zacat zmierovat s tym ze Peto ako puncheur uz svoje silne roky nezopakuje. je mozne ze Matthews dobre trafil formu na TdF ale ja som vzdy vravieval ze Matthews ako lepsi vrchar je mytus. momentalne to neplati ocividne, ale kedysi by v takomto dojazde urcite v porovnani s Matthewsom Peto netahal za kratsi koniec. takze obavam sa ze v suvislosti s Petom si mozme poznacit iba rovinate etapy a dufat ze v nejakom chaotickom sprinte sa mu postasti. alebo potom vhodne zlozeny unik.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 26. Jún 2021 22:16:23

pmts píše:
ifčopifčo píše:Na fejsbuku napísal,
Bola to ťažká etapa plná napätia a pádov. Bol som v prvom veľkom páde, ale neutrpel som žiadne vážne zranenie. Stratil som nejaký čas a minul som veľa energie, aby som sa vrátil späť do prednej skupiny. Tour de France sa ešte len začína a my budeme bojovať každý deň.
Tak zajtra bude reparát ;)


Tak na Mur de Bretagne asi sotva ;) . Na tom kopci tuším v 2018 keď bol top forme tak ledva uvisel, nieto ešte aby zašpurtoval. A to vtedy útočil Martin, zajtra budú útočiť, Roglič, Alaphilippe, Van Der Poel... Ja si myslím že dneska to bolo ľahšie ten záver ako bude zajtra. Koniec-koncov, na Mur de Bretagne zakaždým vyhral vrchár v posledných rokoch. Dokonca vždy sólo, naposledy tuším Evans porazil Contadora po špurte elitnej skupinky vrchárov...


Nerozumieme si, netvrdím, že to vyhrá, ale ide o to, či zabojuje, rok 2015 - Sagan 4. 10 sekúnd za víťazom, rok 2018 Sagan 8. 3 sekundy za víťazom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 26. Jún 2021 22:18:19

Gaučový profesionál píše:Porovnával som to, že Matthews sa udržal v prvej skupinke a Sagan nie. Keď si predstavím ako si ho v minulosti Sagan natieral na chleba tak je to zdvihnutú ukazovák jeho formy.

Sagan sa ale o to ani nepokúsil, to je to na čo poukazujem. Takže ich výkony sa nedajú porovnať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Sob 26. Jún 2021 23:17:46

ifčopifčo píše:Sagan sa ale o to ani nepokúsil, to je to na čo poukazujem. Takže ich výkony sa nedajú porovnať.


Ja si myslim, ze to ze sa o to ani nepokusil, je velmi zly signal do dalsieho priebehu.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 26. Jún 2021 23:24:59

Zutu píše:
ifčopifčo píše:Sagan sa ale o to ani nepokúsil, to je to na čo poukazujem. Takže ich výkony sa nedajú porovnať.


Ja si myslim, ze to ze sa o to ani nepokusil, je velmi zly signal do dalsieho priebehu.

Presne tak. Nepokúsil sa lebo na ten kopec nemal. Iný signál z toho nejde.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Sob 26. Jún 2021 23:56:55

Zatial mame malu vyskumnu vzorku na nejake predpovede. Toto bola sialena prva etapa kde skoro kazdy bol ovplyvneny padom. Mne sa napr. pacil dnesny Petov spurt. Ja verim ze forma je. Mozno uz to tak nejde ze Peter bude bojovat v kazdej druhej etape, mozno si uz musi opatrne vyberat kde minie energiu. Uvidime ako bude jazdit MvdP v 31. Inak aby nakoniec Ala s jeho aktivnou cyklistykou nevyhral zeleny dres, ak by vyhral aj zajtra tak ma 100 bodov :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Ned 27. Jún 2021 1:28:02

hujhe píše:Zatial mame malu vyskumnu vzorku na nejake predpovede. Toto bola sialena prva etapa kde skoro kazdy bol ovplyvneny padom. Mne sa napr. pacil dnesny Petov spurt. Ja verim ze forma je. Mozno uz to tak nejde ze Peter bude bojovat v kazdej druhej etape, mozno si uz musi opatrne vyberat kde minie energiu. Uvidime ako bude jazdit MvdP v 31. Inak aby nakoniec Ala s jeho aktivnou cyklistykou nevyhral zeleny dres, ak by vyhral aj zajtra tak ma 100 bodov :D


Ak si zacne vyberat, tak to bude zaciatok jeho konca v tazeni za zelenym dresom. Doteraz bol uspesny prave preto, ze zbieral body prakticky vo vsetkych etapach (okrem dojazdov na kopec) za top 5 top10 umiestnenia.
Dnesna etapa vela napovie. Ak nebude v top10, tak uz velmi na dres neverim, ale etapa dve by z toho este mohli byt, ak si bude vyberat dobre. :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Jún 2021 9:44:14

Zutu píše:
ifčopifčo píše:Sagan sa ale o to ani nepokúsil, to je to na čo poukazujem. Takže ich výkony sa nedajú porovnať.


Ja si myslim, ze to ze sa o to ani nepokusil, je velmi zly signal do dalsieho priebehu.


Niečo vyvodzovať podľa jednej etapy s nenormálnym priebehom, počas ktorej sa Peter dostal do pádu (našťastie bez následkov) a musel sa doťahovať sám na peletón sa mi vidí predčasné. Ono keby skončil ako famózny MvdP na 20 mieste mal by neuveriteľných 0 bodov, ak sa pozrieš na výsledkovú listinu na prvých bodovaných 15 miestach sú okrem Matthewsa samí jazdci na GC a ardenári, prvý kockár je Asgreen na 19. mieste tiež za 0 bodov, z tohto hľadiska sa mi vidí Petrove riešenie ako rozumné.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 27. Jún 2021 10:17:54

@pmts
Dakujem za klasicky skvely blog…tieto tvoje top 10ky fakt milujem…nebudem rozoberať obsah lebo ako sme sa tu uz neraz bavili tak je to tvoj subjektivny pohlad a ja tentoraz takmer uplne suhlasim so vsetkym co si napisal
Chcem len zareagovať na ten posledny odsek kde pises o zmene v kandidátoch na titul a podobne…samozrejme ze suhlasim a najkrajšie to vidno na tom ze do tvojej 10ky sa zmestil len jeden columbijec…a napriek tomu ze na starte mame aj naira ci estebana tak ich uz za favoritov nepovažujeme…co minimalne v pripade Indiana je po minuloročnej jari az divne…nonpodobnych prípadov je v startovke viacero ale jednoducho hierarchia sa zmenila a ja sa tesim ako to nakoniec dopadne a trosku dufam aj v nejake prekvapenia a necakane návraty “starych borcov” prave ako vyssie spomínaní columbijci ci Poels Bilbao Haig dvojica treku Nibali s Mollemom Francúzi G.Martin a Latour ci nešťastnici ako Fuglsang Woods Dan Martin…no uvidime
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 27. Jún 2021 17:33:21

Ojooj :( :cry: :(
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Jún 2021 17:56:08

Reparát sa nepodaril :D Ako spôsobom chce Peter tú bodovačku vyhrať mi je záhadou, ale rád sa nechám prekvapiť, ak to má byť v rýchlych šprintoch tak to budem čumieť.
MvdP ukázal obrovskú silu chapeau.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Ned 27. Jún 2021 18:03:03

Zatial to vyzera, ze hlavny super na zeleny bude Caleb. COLBRELLI vyzera , ze zatialnema zaujem. :geek:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Ned 27. Jún 2021 18:13:55

Vidno ze pre Mathieua TdF znamena vela, aj ked hovoril ze sa mu tu velmi nechce ist :D Krasne uzavrel kapitolu rodu Poulidorovcov a zlteho dresu. Komu napadlo ze takto vyhra po prvom prejazde Murom? Ja som si myslel ze to je blazon ked prvykrat zautocil. Nechapem kde to v sebe nasiel. Poklona.

Co sa tyka Petra, tak nevyzera to dobre. Nechcem byt skodoradostny ale to OH znie teraz ako vtip :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Jún 2021 18:18:48

hujhe píše:Vidno ze pre Mathieua TdF znamena vela, aj ked hovoril ze sa mu tu velmi nechce ist :D Krasne uzavrel kapitolu rodu Poulidorovcov a zlteho dresu. Komu napadlo ze takto vyhra po prvom prejazde Murom? Ja som si myslel ze to je blazon ked prvykrat zautocil. Nechapem kde to v sebe nasiel. Poklona.

Co sa tyka Petra, tak nevyzera to dobre. Nechcem byt skodoradostny ale to OH znie teraz ako vtip :D


OH bude asi výlet bratov Saganovcov, ale úprimne ,nezaslúžia si to? Podľa mňa jednoznačne áno.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Ned 27. Jún 2021 18:30:50

ifčopifčo píše:
hujhe píše:Vidno ze pre Mathieua TdF znamena vela, aj ked hovoril ze sa mu tu velmi nechce ist :D Krasne uzavrel kapitolu rodu Poulidorovcov a zlteho dresu. Komu napadlo ze takto vyhra po prvom prejazde Murom? Ja som si myslel ze to je blazon ked prvykrat zautocil. Nechapem kde to v sebe nasiel. Poklona.

Co sa tyka Petra, tak nevyzera to dobre. Nechcem byt skodoradostny ale to OH znie teraz ako vtip :D


OH bude asi výlet bratov Saganovcov, ale úprimne ,nezaslúžia si to? Podľa mňa jednoznačne áno.

Prepáč Ifco, ale od teba to tiež vyznie uštipačne......
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Jún 2021 18:35:38

elviska píše:
ifčopifčo píše:
hujhe píše:Vidno ze pre Mathieua TdF znamena vela, aj ked hovoril ze sa mu tu velmi nechce ist :D Krasne uzavrel kapitolu rodu Poulidorovcov a zlteho dresu. Komu napadlo ze takto vyhra po prvom prejazde Murom? Ja som si myslel ze to je blazon ked prvykrat zautocil. Nechapem kde to v sebe nasiel. Poklona.

Co sa tyka Petra, tak nevyzera to dobre. Nechcem byt skodoradostny ale to OH znie teraz ako vtip :D


OH bude asi výlet bratov Saganovcov, ale úprimne ,nezaslúžia si to? Podľa mňa jednoznačne áno.

Prepáč Ifco, ale od teba to tiež vyznie uštipačne......


Aké uštipačné, kto tam má podľa teba ísť?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 84 hostia