Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Ned 27. Jún 2021 18:38:20

Este radsej napisem ze som si nechcel kopnut. Petra si vazim, je to borec co vsetko povyhraval a este akym stylom, fandim mu dalej a stale verim ze etapu na tejto tour vyhra. Len som si trocha spravil srandu z vrcharskej formy tak snad mi prepacite.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Ned 27. Jún 2021 18:44:21

Slovinci pokracuju v minulorocnej overenej taktike pozbierat vsetky bonifikacne sekundy na trati.

Prijemne prekvapenie Molema.

Myslim si, ze dnes to v Ineose pretaktizovali. Z troch lidrov obetovali Porteho (ktory sice vcera stratil, lebo ho pozdrzal pad) ale Thomas uz dnes vyfucal a Carapaz ma z nich jednoznacne najslabsie casovky.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 27. Jún 2021 20:09:39

Van der Poel teda vybojoval ten zlty dres fantasticky.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Ned 27. Jún 2021 20:25:41

@ifčopifčo
Ja som zareagovala najmä na to, že si napísal ze pôjdu na výlet, od teba som to až tak nečakala. A kto tam ma ísť, nemáme nikoho momentálne dobrého a viem ze Peter ani Juraj nie su vrchari.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Jún 2021 20:49:48

elviska píše:@ifčopifčo
Ja som zareagovala najmä na to, že si napísal ze pôjdu na výlet, od teba som to až tak nečakala. A kto tam ma ísť, nemáme nikoho momentálne dobrého a viem ze Peter ani Juraj nie su vrchari.

Na výlet v tom zmysle, že budú bez šance na výsledok.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Jún 2021 20:52:06

Keram píše:Van der Poel teda vybojoval ten zlty dres fantasticky.

A zajtra vyhrá Cav v šprinte a tri dni príbehov s dobrým koncom budú za nami :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 27. Jún 2021 21:08:56

ifčopifčo píše:
Keram píše:Van der Poel teda vybojoval ten zlty dres fantasticky.

A zajtra vyhrá Cav v šprinte a tri dni príbehov s dobrým koncom budú za nami :D

no myslim ze Peto s pataliami ktore ma by uz aj on bol povazovany za pribeh s dobrym koncom:) ja dufam ze Cav sa rekordu na TdF uz velmi nepriblizi, myslim ze ten rekord by mal ostat tam kde je. a nie u nejakeho sprintera...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 27. Jún 2021 21:12:33

myslim ze sam Peto si uvedomuje ze nieco nie je v poriadku. treba to zanalyzovat. ci je to covidom, ci je to Girom, to neviem. ale toto urcite nie je Peto ktory by prave v tomto veku mal mat tu vrcharsku formu velmi velmi slusnu. jasne fandim mu a verim a dufam ze nejaka etapa mu nejakym zazrakom vyjde, ale na taketo vysledky na takychto kopcoch sa mne osobne nedobre pozera, zvlast ked Peto vypadol uz pri prvom prejazde cez Mur. tak uvidime co povedia sprinty...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Jún 2021 21:20:42

simko píše:
ifčopifčo píše:
Keram píše:Van der Poel teda vybojoval ten zlty dres fantasticky.

A zajtra vyhrá Cav v šprinte a tri dni príbehov s dobrým koncom budú za nami :D

no myslim ze Peto s pataliami ktore ma by uz aj on bol povazovany za pribeh s dobrym koncom:) ja dufam ze Cav sa rekordu na TdF uz velmi nepriblizi, myslim ze ten rekord by mal ostat tam kde je. a nie u nejakeho sprintera...

Rekord neprekoná, tomu neverím, ale etapku môže dať, keď mu to Morkow optimálne rozbehne a Ewan zablúdi. A dovolím si protestovať, Cav nie je "nejaký šprintér", je to šprintér legenda, jedne z najlepších v histórii ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 27. Jún 2021 21:24:33

ifčopifčo píše:Rekord neprekoná, tomu neverím, ale etapku môže dať, keď mu to Morkow optimálne rozbehne a Ewan zablúdi. A dovolím si protestovať, Cav nie je "nejaký šprintér", je to šprintér legenda, jedne z najlepších v histórii ;)

akykolvek sprinter by podla mna nemal byt nositelom rekordu:) hoci by to bol aj sprinter slovenskeho povodu aj ked to by som urcite prekusol:) druha vec je, ze Cav mal pocas vela TdF edicii totalne slabu konkurenciu a totalne silny vlacik. tie etapy mu naskakovali ani nevedel ako. ta debata o Cavendishovej konkurencii byva zvycajne siahodlha na mnohych forach. ale ano patri k najlepsim samozrejme...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Ned 27. Jún 2021 21:35:42

Včera Peter nemal nohy z dôvodu dobiehania pelotónu, dnes zase z dačoho iného. Stáva sa. Celkovo sa nič strašné nestalo, ak to teda nebude pravidelný úkaz. Matthewsa vyplo na začiatku záverečného stúpania, čiže zajtra od neho asi zázraky v šprinte netreba čakať; Colbrelli sa tiež dnes zavaril v červených číslach, keď sa držal s najlepšími, nastúpil a skončil. Z tohto pohľadu je teda v poriadku, že Peter v závere nebol, zajtra azda by mal byť v hromadnom dojazde konkurencieschopný. Ako sa už dávno vravelo, o zelenom rozhodnú rovinaté etapy, takže je potrebné byť v nich vysoko, najlepšie dačo aj vyhrať... :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Ned 27. Jún 2021 22:12:24

Vzhladom na to cim si musel Cav prejst, v pohode mu doprajem rekord na TdF. Ukazal ze ma dusu sampiona, dokazal sa otrepat z tych dvoch strasnych sezon a perfektne sa pripravil na tuto. Pritom pred rokom sam veril tomu ze s cyklistikou bude musiet skoncit. Keby to pisem ako scenar nejakej rozpravky, tak to pojde presne tak ako to ide. Sprinterska jednotka v QS sa zrani tesne pred Tour, nominuju Cava... Ak by v Parizi dorovnal Eddieho rekord tak to by bolo uz aj na sfilmovanie :D Cav mi nebol nikdy sympaticky ale touto sezonou si ma dostal.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 28. Jún 2021 6:35:17

V žiadnom pripade nechcem dehonestovať včerajší vykon MVDP ale to vitazstvo mu doslova daroval vzhladom na to ako dlho sa tam rstenkrutili za sonnym a obzerali sa k to pojde…neverim ze z tej partie ardenarov a vrcharov nemal nikto na to aby siel…ale kedze vacsina bola blizsko limitu tak to nikto nexcel zobrat na seba a doviest niekoho ineho za mvdp s potom prehrať…kazdopadne nadherne vitazstvo v ktore som po jeho útoku uz pri prvom Múre totalne neveril

@simko
Nechapem preco by akýkoľvek sprinter nemal mat tento rekord? Tdf nielen on vrcharov a GC…aj sprinteri su odjakživa jej súčasťou a budu navzdy a tak ked sa najde taky ktory z akýchkoľvek príčin dokaze vyhravat viac ako ostatny tak nechapem preco by nemal byt rekordér? Cyklistiku a hlavne TDF som sledoval davno pred saganom a priznam sa neznášal som šprintérske etapy lebo to bola pre mna nuda ale takyto nazor na sprinterov a rekord etap nemam ani ja :shock:

About Saganovci na OH
Ano bohuzial bude to pre nich asilen vylet ale plne suhlasim ze si ho zaslúžia za to co toľké roky pre Slovensko dokazali…na OH ide za statne peniaze kopec darmozracov(nemyslim tym športovcov ale ludi okolo…sorry ale viem o tom svoje) a tak nevidim jediny dovod preco by na sviatok športu nemali ist saganovci(nerozumej ze ich povazujem za darmožráčov) ajked asi na vysledok nemaju sancu…aj ked v pripade časovky mam trosku pochybnosť pretoze mame cloveka pre ktoreho je casovka prioritou a ktory na MSR jasne dokazal ze je v nej najlepsi(aj ked sa nemohol porovnať s jurom) a on by mal podla mna ist
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 28. Jún 2021 8:34:43

@majo - k tej časovke na OH, idú dvaja cyklisti a ten kto ide časovku ide aj aj cestu, tak je to spravené a Kuba na ceste prakticky nejazdí, ak by tam mal ísť niekto namiesto Juraja, tak by to mohol byť IMHO Kubiš ktorý bol v časovke druhý o 25 sekúnd a tento rok má z našich po Petrovi suverénne najviac UCI bodov. Kuba išiel tento rok iba dva preteky, časovku síce vyhral ale na cestných prišiel OTL.
Z hľadiska bodovačky sa včera prakticky nič také nestalo, iba žeby MvdP Tour zachutila a chcel ju dokončiť. Inak Peter ušetril na rozdiel od Sonyho a Blinga sily. Akurát sa zle pozeralo na to , ako si Peter vystúpil v prvom kopci ktorý by pred desiatimi rokmi vyšiel v skupine.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod konyk87 » Pon 28. Jún 2021 9:13:33

podla suhrnu reakcii na hlavnej stranke sa vcera po etape MvdP vyjadril, citujem...

„Je to moja prvá Tour, chcem ju dokončil. Je to môj hlavný cieľ,“ dodal.


otazne je, do akej miery z neho hovorili emocie a ci sa vobec moze vyjadrit v style "cez prvy volny den urcite odstupim" :) osobne dost pochybujem, ze by kvoli dokonceniu tour chcel riskovat olympiadu, zvlast ked pidcock je velmi otazny.
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Tour de France

Poslaťod Bubo » Pon 28. Jún 2021 9:36:12

@simko
Nechapem preco by akýkoľvek sprinter nemal mat tento rekord? Tdf nielen on vrcharov a GC…aj sprinteri su odjakživa jej súčasťou a budu navzdy a tak ked sa najde taky ktory z akýchkoľvek príčin dokaze vyhravat viac ako ostatny tak nechapem preco by nemal byt rekordér? Cyklistiku a hlavne TDF som sledoval davno pred saganom a priznam sa neznášal som šprintérske etapy lebo to bola pre mna nuda ale takyto nazor na sprinterov a rekord etap nemam ani ja :shock:


Ahoj,

no Simko tam za tu vetu dal smajlika, tak asi uplne vazne to nebolo myslene..:) A inak ja si tiez myslim nieco podobne(polovazne) Jasne sprinteri vzdycky budu mat miesto na etapakoch, ale pre mna vzdy bolo asi aj bude viac ked niekto vyhra etapu kde sa maka dlhsie ako len zaverecne 2-3km a tym teraz nemyslim ze ked niekto vyhra sprint ze si to nezasluzi (max rychlost, orientacia v pelotone, ovladanie bajku, guraz...atd). Skor je pre mna ako fanusika hodnotnejsie vyhrat nejaku kopcovitu/horsku etapu kde nastupas cez 4tis m a peloton pride na franforce do ciela (kludne moze byt situovany v zjazde).. Obdobne to vnimam aj pri behu napr- odbehnut 100m je pre mna relativne mensi vykon ako ked niekto vyhra 150km horsky ultramaraton...
Bubo
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned 04. Mar 2018 23:06:31

Re: Tour de France

Poslaťod Dominik » Pon 28. Jún 2021 9:58:14

Tak na smecku spekuluju ci Sagan v prvej etape nespadol

„Záver bol na mňa ťažký. Za celý deň sme nastúpali 3100 metrov a to je dosť,“ hovoril slovenský majster v nedeľu pred štartom druhej etapy pre RTVS.

Priznal však, že v prvej etape spadol. Reportérom RTVS to prezradil Saganov mediálny manažér Gabriele Uboldi.

„Trochu preháňal,“ povedal s úsmevom Sagan. „Bol to aj trochu zásah, že toľko ľudí spadlo. Celý deň to bolo nervózne."

Neprezradil však ako na tom je a nakoľko je zranenie vážne. Tímový lekár Bory Christopher Edler priznal, že ošetriť musel v sobotu piatich z ôsmich pretekárov. Mená nepovedal, ani rozsah zranení. Je však zrejmé, že medzi nimi je aj Sagan.
Dominik
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pon 28. Jún 2021 13:00:37

Saganovci a OH. Ja by som prave chcel aby Peter na OH nesiel. Prave preto ze nema realne sance. Nie preto ze by si to nezasluzil za tie roky ale ja to vnimam ako zbytocnu akciu prenho. Ten zaver sezony musi byt ako priorita s MS a Roubaix.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 28. Jún 2021 13:08:40

Keram píše:Saganovci a OH. Ja by som prave chcel aby Peter na OH nesiel. Prave preto ze nema realne sance. Nie preto ze by si to nezasluzil za tie roky ale ja to vnimam ako zbytocnu akciu prenho. Ten zaver sezony musi byt ako priorita s MS a Roubaix.

ak tam pojde ako vramci dovolenky, mozno bude vlajkonosic, a nebude tomu musiet venovat nejaku pripravu ktora by mu narusila pripravu na jesen tak nevidim v tom problem. Peto by aj tak po TdF mal volno. a Tokio moze byt prenho peknou dovolenkou. samozrejme ze v den pretekov poda maximum co dokaze, ale v globale to bude prenho vylet, ktory si zasluzi a aj tak nemame nikoho ineho. ak by sme mali nejakeho solidneho vrchara so sancou na medajlu tak mozno by sme tazsie niesli to, keby tam chce ist Peto navyse este aj v takejto forme poznaceny covidom atd. ale nemame takze vsetko ok:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 28. Jún 2021 15:37:00

@ifco
Diky za info ohladom OH nevedel som to…ja v tychto veciach nemam vobec prehlad…myslel som si ze sa nominácia robi osobitne pre casovku a osobitne pre cestny pretek…heh ja som sice do cyklistiky blazon ale statistiky a dalsie dolezite veci vobec nesledujem a neviem…u mna to zacina a konci pretekom :D ved napriklad vobec netusim preco sa v rámci nasich MSR nevyhodnocuje U23 ale maju svoj vlastny šampionát a myslis ze sa mi to chce googlit? Nexce a beriem to proste ako fakt ze to tak je ;)
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 77 hostia

cron