Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 28. Jún 2021 17:27:31

dementny Ewan jaaj taky som nasrdeny... Peto vo vybornej pozicii, to by bolo top 3 na 100%
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pon 28. Jún 2021 17:34:59

Tak tak, Peto si tu poziciu pekne vybojoval. Ked sa videl ako sa Ewan tlaci pred Petra tak som si pomyslel ze len nech to neskonci padom a pol sekundy boli obaja na zemi. Snad je v poriadku. Je ale nejaky jazdec ktory este nespadol? Toto som nikdy nevidel, 3 etapy a na zemi uz bol snad cely peloton. Ak budu favoriti takto padat, tak to fakt vyhra Alaphilippe :D. Peter sa ale po tom pade postavil ako keby sa nic nestalo :D je to pan. Snad ma co najmensie skrabance
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Pon 28. Jún 2021 18:11:47

No tak tu sa postavím na Ewanovu obranu... Ten dojazd bol celý nervózny a ak niekto do neho išiel ako prasa, tak to bol Peťo. Tie kocky 200m pred cieľom prešiel jak agresívny hlupák. Za pád samotný nemohol ani jeden z nich, Sagan Ewana úplne regulérne zavrel a mal top pozíciu, podľa mňa by Peťo vyhral, ale Ewan si jednoducho nešťastne lízol o Merliera pred ním. S tým už nič nespraví ani Van Der Poel. Práveže treba oceniť že keď tam Ewana Alpecin a Peťo zavreli, tak nehlavičkoval ani neskúšal nejaké bodíčeky.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Pon 28. Jún 2021 18:12:45

Inak celý dnešný dojazd úplný otras, mlynček na mäso...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 28. Jún 2021 18:22:59

@pmts
neviem, kocky som v tej rychlosti uplne neregistroval ale zdalo sa mi ze to tam hadzalo viacerymi. ale liznutie kolesa to rozhodne nie je nestastie. to je jazdecka chyba. 100% jazdecka chyba
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pon 28. Jún 2021 18:26:32

Peter mal niekolko laktovaciek a nedivil by som sa ked dostane trest. Ale suboj s Ewanom bola len Ewanova chyba. Peter bol jasne nalepeny za Merlierovym kolesom. Ewan bol na 4.tom mieste, Sagan tretom. Za normalnych okolnosti v takej situacii nejdes bojovat o tretie miesto. Neviem co cakal Ewan, ze pride k Petrovi, poprosi ho nech sa mu odstupi a zaberie si Merlierove koleso? Jasne ze Sagan sa nechcel nechat vytlacit. Nakoniec priama pricina padu bola asi Ewanova chyba a nie tento suboj.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pon 28. Jún 2021 18:38:26

Otazka ako je na tom Peto po pade. Ak sa to da .. co bohvie ...tak zas stratil najvacsieho konkurenta na zeleny :? , a vidime ,ze rychlost na rovinach ma takze , boj o zeleny nie je vobec nerealny.

Este je otazne ako je na Demare ale ten ma o 2 body menej a tiez dnes spadol. Wva a Matie domestikuju takze asi bude konkurent dominujuci sprinter. :idea:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pon 28. Jún 2021 18:40:38

Ma pomliazdeniny a hlboku trznu ranu https://twitter.com/BORAhansgrohe/status/1409546041108701191. Vraj by mal byt zajtra na starte. No len neviem ako sa spurtuje so stehmi na boku stehna.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pon 28. Jún 2021 18:48:03

hujhe píše:Ma pomliazdeniny a hlboku trznu ranu https://twitter.com/BORAhansgrohe/status/1409546041108701191. Vraj by mal byt zajtra na starte. No len neviem ako sa spurtuje so stehmi na boku stehna.

:cry:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 28. Jún 2021 18:51:10

@pmts
Nech potom zrušia potom šprinty, keď už malé tuknutie vadí, čudne aj smutné, že dávnejšie to nikomu nevadilo, ani UCI, ani ľuďom a zrazu hej . A teraz hneď jazdí jak prasa a neviem čo. Aj iní mali tukanice, ale všímať si treba len Sagana,, Groenwegena najmä (ten na TDF nie je) .... Nerobme z cyklistiky šport pre baleriny. Nerada vidím pády, ale dneska to aj organizátori pokaslali. Ja nevinim Ewana ani Petra.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Pon 28. Jún 2021 19:00:27

hujhe píše:Ma pomliazdeniny a hlboku trznu ranu https://twitter.com/BORAhansgrohe/status/1409546041108701191. Vraj by mal byt zajtra na starte. No len neviem ako sa spurtuje so stehmi na boku stehna.


Hip je bedro. Podľa mňa bude okej, cyklisti niesú žiadni futbalisti predsa ;) . Každopádne Ewan je out, pravdepodobne najväčší súper s Démarom o zelený. Peťo natom páde ešte nakoniec ,,vyťažil".
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Pon 28. Jún 2021 19:02:48

elviska píše:@pmts
Nech potom zrušia potom šprinty, keď už malé tuknutie vadí, čudne aj smutné, že dávnejšie to nikomu nevadilo, ani UCI, ani ľuďom a zrazu hej . A teraz hneď jazdí jak prasa a neviem čo. Aj iní mali tukanice, ale všímať si treba len Sagana,, Groenwegena najmä (ten na TDF nie je) .... Nerobme z cyklistiky šport pre baleriny. Nerada vidím pády, ale dneska to aj organizátori pokaslali. Ja nevinim Ewana ani Petra.

Posledná veta by úplne stačila ;) . Ten výšplech predtým som čítal na rôznych stránkach už minimálne 50 krát, celkom sa divím že ťa to baví písať. Sagan nikdy nejazdil tak arogantne ako v poslednej dobe, vždy bol ďaleko šikovnejší, teraz vyzerá ako také ohreblo a pohybuje nebezpečne, to je môj názor...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod Ak1n0m » Pon 28. Jún 2021 19:23:29

pmts píše:
elviska píše:@pmts
Nech potom zrušia potom šprinty, keď už malé tuknutie vadí, čudne aj smutné, že dávnejšie to nikomu nevadilo, ani UCI, ani ľuďom a zrazu hej . A teraz hneď jazdí jak prasa a neviem čo. Aj iní mali tukanice, ale všímať si treba len Sagana,, Groenwegena najmä (ten na TDF nie je) .... Nerobme z cyklistiky šport pre baleriny. Nerada vidím pády, ale dneska to aj organizátori pokaslali. Ja nevinim Ewana ani Petra.

Posledná veta by úplne stačila ;) . Ten výšplech predtým som čítal na rôznych stránkach už minimálne 50 krát, celkom sa divím že ťa to baví písať. Sagan nikdy nejazdil tak arogantne ako v poslednej dobe, vždy bol ďaleko šikovnejší, teraz vyzerá ako také ohreblo a pohybuje nebezpečne, to je môj názor...


To neznamená že tvoj názor je aj správny :?
Sagan vždy bojoval tvrdo o svoju pozíciu, a keď ho niekedy zavreli, šliapol na brzdy a došiel 15-ty.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 28. Jún 2021 19:28:27

pmts píše: Tie kocky 200m pred cieľom prešiel jak agresívny hlupák.

no takze takto. pusti si ten kratky kockovy usek viackrat za sebou. ak sa nemylim najprv to tam bolo rameno na rameno s jazdcom tusim z DSM, asi Cees Bol. tusim najprv on do Peta a potom Peto donho. no a nasledne tam Petovi hodil vlnu jeden z timu Alpecin Fenix. hadzalo to tam vsetkymi. nehnevaj sa ale podla mna si totalne mimo a uz vobec oznacit ze presiel to ako agresivny hlupak tak to ani nekomentujem. ak sa teda bavime o kockach ktore boli cca 500m pred cielom, ale ine som si uz nevsimol. a este jedna rada. ak sa ti zda ze Peto jazdi nejako agresivne tak si takto dosledne vsimaj kazdeho z adeptov na vitazstvo v sprinterskych etapach poslednych 5-10km. hlavne tych co nemaju vlastny vlacik. urcite budes svedkom roznych laktovaciek a robenia si priestoru.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Pon 28. Jún 2021 19:33:04

elviska píše:@pmts
Nech potom zrušia potom šprinty, keď už malé tuknutie vadí, čudne aj smutné, že dávnejšie to nikomu nevadilo, ani UCI, ani ľuďom a zrazu hej . A teraz hneď jazdí jak prasa a neviem čo. Aj iní mali tukanice, ale všímať si treba len Sagana,, Groenwegena najmä (ten na TDF nie je) .... Nerobme z cyklistiky šport pre baleriny. Nerada vidím pády, ale dneska to aj organizátori pokaslali. Ja nevinim Ewana ani Petra.


Hm. Zaujímavý pohľad. Stále nám tu hráš na city, že aká si ty citlivá a inak berieš veci ako my ostatní. A zrazu " Nerobme z cyklistiky šport pre baleriny." Som zvedavá, ako by si reagovala, keby to bolo naopak. To by si sa nebila za Petra ako ELViska, ale ako LEVica, čo chráni svoje mladé.... ;)
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 28. Jún 2021 19:44:07

Ak1n0m píše:
pmts píše:
elviska píše:@pmts
Nech potom zrušia potom šprinty, keď už malé tuknutie vadí, čudne aj smutné, že dávnejšie to nikomu nevadilo, ani UCI, ani ľuďom a zrazu hej . A teraz hneď jazdí jak prasa a neviem čo. Aj iní mali tukanice, ale všímať si treba len Sagana,, Groenwegena najmä (ten na TDF nie je) .... Nerobme z cyklistiky šport pre baleriny. Nerada vidím pády, ale dneska to aj organizátori pokaslali. Ja nevinim Ewana ani Petra.

Posledná veta by úplne stačila ;) . Ten výšplech predtým som čítal na rôznych stránkach už minimálne 50 krát, celkom sa divím že ťa to baví písať. Sagan nikdy nejazdil tak arogantne ako v poslednej dobe, vždy bol ďaleko šikovnejší, teraz vyzerá ako také ohreblo a pohybuje nebezpečne, to je môj názor...


To neznamená že tvoj názor je aj správny :?
Sagan vždy bojoval tvrdo o svoju pozíciu, a keď ho niekedy zavreli, šliapol na brzdy a došiel 15-ty.

To patrilo mne alebo @pmts?
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Ak1n0m » Pon 28. Jún 2021 19:50:21

Elviska


Skus si tipnúť na koho som reagovala ;)
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 28. Jún 2021 19:50:39

Sagan musel uzavrieť zmluvu s diablom keď začínal v profi pelotóne. Rekordný počet zelených dresov na TDF a rekord v dúhových dresoch a stálo ho to len úplnu absenciu šťastia po dosiahnutí týchto miľníkov :D Veľmi som sa tešil na duel Pogacara s Roglicom a myslím, že je po ňom. Zatiaľ veľmi krvavá Tour poznačená pádmi a prestáva ma to baviť.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 28. Jún 2021 19:53:12

pmts píše:
elviska píše:@pmts
Nech potom zrušia potom šprinty, keď už malé tuknutie vadí, čudne aj smutné, že dávnejšie to nikomu nevadilo, ani UCI, ani ľuďom a zrazu hej . A teraz hneď jazdí jak prasa a neviem čo. Aj iní mali tukanice, ale všímať si treba len Sagana,, Groenwegena najmä (ten na TDF nie je) .... Nerobme z cyklistiky šport pre baleriny. Nerada vidím pády, ale dneska to aj organizátori pokaslali. Ja nevinim Ewana ani Petra.

Posledná veta by úplne stačila ;) . Ten výšplech predtým som čítal na rôznych stránkach už minimálne 50 krát, celkom sa divím že ťa to baví písať. Sagan nikdy nejazdil tak arogantne ako v poslednej dobe, vždy bol ďaleko šikovnejší, teraz vyzerá ako také ohreblo a pohybuje nebezpečne, to je môj názor...

Možno by posledná veta úplne stačila, ale teba to tiež baví písať rôzne vysplechy? Podobne jazdia viacerí jazdci nielen Sagan. Menšie strkanice mal aj davnejsie. Len vtedy sa neriešilo a napr takého Cava nikdy nepotrestali. A budem to opakovať stále. To ze raz čas spadne jak, dneska, ale má zručnosti, čo sa asi začína tebe, podaktorím ľuďom, dakedy aj UCI vadiť.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 28. Jún 2021 19:55:14

Ak1n0m píše:Elviska


Skus si tipnúť na koho som reagovala ;)

Dobre, tak na mňa. Ale aj teraz brzdi. Ale asi to nevidíte.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 72 hostia