Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Pon 28. Jún 2021 20:00:48

Čo som písal aj na Sme. Jatky u GC jazdcov aj šprintérov. Ak by boli organizátori normálni, tak neutralizujú etapu - hlavne s ohľadom na GC jazdcov, všetci by mali rovnaký čas ako víťaz. Čo sa týka Petra, podľa mňa je to 50 na 50 s pokračovaním - zajtra ešte nastúpi, ale konkurencieschopný isto nebude. Ani v nasledujúcich etapách - takže ak šprintér nemôže bojovať v rovinatých etapách o výhru, nemá zmysel pokračovať. Radšej nech v pokoji dolieči rany. Škoda. Škoda aj Ewana...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 28. Jún 2021 20:03:02

Áno som citlivá, ale cyklistika už nie je to co kedysi, teraz už zrazu všetko pokutovať, nemyslím len tukanice,, ale aj ponožky, polohu na bicykli atd. :Viacerí riešia organizátora aj jazdci, teda koniec etapy . Nemusím mať pravdu, ale nemysli si ze vo všetkom budem súhlasiť s pmts, minule som súhlasila s jedným blogom. A áno cyklistika mi už pripomína šport pre baleriny, teda futbal dakedy . Zrazu sa objavili pravidlá, a davnejsie skoro žiadne neboli. A posledná veta úplný blud si napísala. Spadol Ewan aj Sagan. Ewan skončil, ale myslím si, že Peter tiež to vzdá, keď nie zajtra, tak iný deň. Tak ako som napisala hore, nevinim ani jedného.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Ak1n0m » Pon 28. Jún 2021 20:03:44

elviska píše:
Ak1n0m píše:Elviska


Skus si tipnúť na koho som reagovala ;)

Dobre, tak na mňa. Ale aj teraz brzdi. Ale asi to nevidíte.



Nie Elviska, nepochopila si, Nie na teba.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 28. Jún 2021 20:06:13

@pmts
live som nevidel tak som si kukol nejake dostupne videa...dnes s tebou nesuhlasim...ja osobne som tam nic extra zle a agresivne nevidel...klasicka bitka sprinterov v ktorej peto hral podla mna dost fer ale...
1. ewan sa rozhodol obehnut peta ale dalej ist nexcel tak si vymyslel ze sa vopcha pred neho co mu samozrejme logicky peto nedovolil
2. mne sa trosku nepacil zaver alpecinakov...Philipsen vobec nevyzeral ze rozbieha merliera a mam pocit ze aj ten citil ze sa mu jeho ako spravny rozbiehac neuhne a tak sa ho rozhodol obehnut cim vosiel calebovy do cesty a vtedy prislo to skrtnutie kolies
3. vsetkym padnutym zelam skori navrat do zdravia a celemu pelotonu nech uz tieto jatky skoncia
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 28. Jún 2021 20:11:05

@zakliata.panna
s neutralizaciami ja zasadne nesuhlasim(podbne ako cakanie na zltaka o com sme tu uz debatovali davnejsie) to by po kazdej etape mal niekto ziadat neutralizaciu a ked k nej nedojde tak by sa mohol citit ukrivdene a amici by sa coskoro asi aj zacali sudit(vtip)...podla mna by mal byt kazdy cyklista v pelotone rovnocenny...ci uz je to leader ci zltak ci gc jazdec ci sprinter ci "len" domestik alebo dokonca len sponzorov konik
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pon 28. Jún 2021 20:13:14

Brutalna etapa. Cestna cyklistika je sialeny sport
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 28. Jún 2021 20:16:48

simko píše:
pmts píše: Tie kocky 200m pred cieľom prešiel jak agresívny hlupák.

no takze takto. pusti si ten kratky kockovy usek viackrat za sebou. ak sa nemylim najprv to tam bolo rameno na rameno s jazdcom tusim z DSM, asi Cees Bol. tusim najprv on do Peta a potom Peto donho. no a nasledne tam Petovi hodil vlnu jeden z timu Alpecin Fenix. hadzalo to tam vsetkymi. nehnevaj sa ale podla mna si totalne mimo a uz vobec oznacit ze presiel to ako agresivny hlupak tak to ani nekomentujem. ak sa teda bavime o kockach ktore boli cca 500m pred cielom, ale ine som si uz nevsimol. a este jedna rada. ak sa ti zda ze Peto jazdi nejako agresivne tak si takto dosledne vsimaj kazdeho z adeptov na vitazstvo v sprinterskych etapach poslednych 5-10km. hlavne tych co nemaju vlastny vlacik. urcite budes svedkom roznych laktovaciek a robenia si priestoru.

Podaktorí len Sagana sleduju, ostatných až tak nie. Plus ešte Groenwegena, poprípade Bouhaniho. A súhlasím že napísať, že jazdi ako agresívny hlupák, je úbohé pmts. To co si napísal na Petra, tak by som nenapísala ani na Cava, Aerta. Keď mám pravdu napísať, tak podaktorí tak viete nasrať s prepáčením človeka, že človek dakedy tu nemá chuť dačo napísať. Nestačí že sa bojím inych veci, ale to je súkromná vec. Tak ešte aj tu. Simko posledné vety tebe nepatrili . Pretekárom veľa zdravia.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 28. Jún 2021 20:17:46

Ak1n0m píše:
elviska píše:
Ak1n0m píše:Elviska


Skus si tipnúť na koho som reagovala ;)

Dobre, tak na mňa. Ale aj teraz brzdi. Ale asi to nevidíte.



Nie Elviska, nepochopila si, Nie na teba.

Radšej sa už nepýtam, lebo som to pochopila asi inak.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Pon 28. Jún 2021 20:20:06

@simko, určite si nejdem hľadať opakovaný záznam a študovať ho :lol: . Videl som to dva krát v prenose a viem čo som videl ;) . Samozrejme nebolo to nič na diskvalifikáciu, ale jednoducho Sagan je ďaleko viac agresívnejší než väčšina šprintérov a aj než on sám zvykol byť. Niekto spomínal že aj Cav to robil... Áno a všetci vieme že Cavendish je aj s Bouhannim vzorom nečistého šprintéra, vážne s ním chcete porovnávať Peťa? A vôbec, reagoval som na tvoje nakladanie Calebovi, ktorý v tom bol nevinne a nespravil nič ohrozujúce počas celého šprintu. Treba byť objektívny ;) .
@majo pohoda, súhlasiť nemusíš, veď sme na diskusnom fóre ;)
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pon 28. Jún 2021 20:24:41

Hlavne co by som poradil organizatorom je dat co najmenej atraktivnu trasu na zaciatok, resp. prolog. Kludne nejake rovinate etapy po dialnici :D . Takto sli tym padom oproti.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 28. Jún 2021 20:43:28

@pmts
no ale tak potom to kazdy vidime inak a pritom mame k dispozicii detailne video:) cize niekto z nas sa myli. naozaj som si to pozrel viackrat, Peto na tych kockach neurobil absolutne nic zle. neviem na co tam konkretne narazas ale fakt tam nic neurobil, ako som uz povedal, hadzalo to tam viacerymi. a co sa tyka Caleba tak jemu som nalozil nie kvoli tomu ze by jazdil agresivne, ale kvoli tomu ze urobil takuto zbytocnu chybu ktora ide na jeho vrub. ked liznes koleso pretekara pred tebou to je jeho chyba a pokazil tym padom preteky aj Petovi.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pon 28. Jún 2021 20:47:37

Lekar bory hovoril ze sa z toho Peter bude liecit nejaku dobu. Nechcem malovat certa na stenu, no podla mna odstupi. Je to celkom smutne, druhy vrchol sezony pokazeny. Raz covid, raz pad.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 28. Jún 2021 20:53:56

@simko
ani caleb nieje az tak vinny a ani podla mna nespravil chybu...merlier pri obehovani phipsena sa vopchal pred neho a vtedy si skrtli
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 28. Jún 2021 21:27:13

majo píše:@simko
ani caleb nieje az tak vinny a ani podla mna nespravil chybu...merlier pri obehovani phipsena sa vopchal pred neho a vtedy si skrtli

Jasne, že to je na Ewanove triko. Nemal priestor a trepal sa tam a narazail do zadného kolesa. To je rovnaké ako keď vodič narazí zozadu do idúceho auta. Tiež by si vravel, že ten vodič nespravil chybu?
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Subjektívny fanúšik » Pon 28. Jún 2021 23:49:37

elviska píše:
simko píše:
pmts píše: Tie kocky 200m pred cieľom prešiel jak agresívny hlupák.

no takze takto. pusti si ten kratky kockovy usek viackrat za sebou. ak sa nemylim najprv to tam bolo rameno na rameno s jazdcom tusim z DSM, asi Cees Bol. tusim najprv on do Peta a potom Peto donho. no a nasledne tam Petovi hodil vlnu jeden z timu Alpecin Fenix. hadzalo to tam vsetkymi. nehnevaj sa ale podla mna si totalne mimo a uz vobec oznacit ze presiel to ako agresivny hlupak tak to ani nekomentujem. ak sa teda bavime o kockach ktore boli cca 500m pred cielom, ale ine som si uz nevsimol. a este jedna rada. ak sa ti zda ze Peto jazdi nejako agresivne tak si takto dosledne vsimaj kazdeho z adeptov na vitazstvo v sprinterskych etapach poslednych 5-10km. hlavne tych co nemaju vlastny vlacik. urcite budes svedkom roznych laktovaciek a robenia si priestoru.

Podaktorí len Sagana sleduju, ostatných až tak nie. Plus ešte Groenwegena, poprípade Bouhaniho. A súhlasím že napísať, že jazdi ako agresívny hlupák, je úbohé pmts. To co si napísal na Petra, tak by som nenapísala ani na Cava, Aerta. Keď mám pravdu napísať, tak podaktorí tak viete nasrať s prepáčením človeka, že človek dakedy tu nemá chuť dačo napísať. Nestačí že sa bojím inych veci, ale to je súkromná vec. Tak ešte aj tu. Simko posledné vety tebe nepatrili . Pretekárom veľa zdravia.


"Nestačí že sa bojím inych veci, ale to je súkromná vec. Tak ešte aj tu." Coho sa bojis? toto ma celkom zaujima
Subjektívny fanúšik
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 08. Júl 2019 1:04:26

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 29. Jún 2021 0:02:07

@Subjektivny fanúšik
Tu ma skôr viete nasrdit, zhoršiť náladu, len toľko k tomu. A mojej bojazlivej povahe to ešte viacej..... Ďalej to rozoberať radšej nebudem. To ze tu Pmts píše rôzne blogy ešte neznamená ze musí mať úplnú pravdu, ja tiež nemusím mať pravdu , prijmem aj kritiku ale u Pmts je už skôr..... Jak keby Sagan bol najväčší agresor a neviem co ešte , čudne že dojazd nerieši, keďže viacerí to riešia aj pretekári. Ešte pred etapou sa to nepáčilo pretekárom.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Subjektívny fanúšik » Uto 29. Jún 2021 0:15:04

elviska píše:@Subjektivny fanúšik
Tu ma skôr viete nasrdit, zhoršiť náladu, len toľko k tomu. A mojej bojazlivej povahe to ešte viacej..... Ďalej to rozoberať radšej nebudem. To ze tu Pmts píše rôzne blogy ešte neznamená ze musí mať úplnú pravdu, ja tiež nemusím mať pravdu , prijmem aj kritiku ale u Pmts je už skôr..... Jak keby Sagan bol najväčší agresor a neviem co ešte , čudne že dojazd nerieši, keďže viacerí to riešia aj pretekári. Ešte pred etapou sa to nepáčilo pretekárom.


"ja tiež nemusím mať pravdu , prijmem aj kritiku..." no praveze ani nie.
Subjektívny fanúšik
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 08. Júl 2019 1:04:26

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 29. Jún 2021 7:01:55

@gaucovy profesional
Suhlasim s tym ze caleb sa pchal tam kde nemal priestor ale ja tam stale vidim merlierov pohyb…preložím ti to do jazyka ktory si nadhodil: ;)
V ľavom jazdnom pruhu siel rad aut ewan bol v nom 4ty…nasledne presiel do pravého jazdného pruhu a dostal sa na úroveň 3ieho auta v ľavom jazdnom pruhu(sagan) a chce sa vopchat pred neho co mu tretie auto logicky nechce dovolit a nasledne sa v poradí druhe auto(merlier) rozhodne z ľavého pruhu presunúť do pravého pričom nastáva dotyk nárazníkov medzi druhým a štvrtým…štvrtý havaruje a zloží aj tretieho…fakt tam nikde nevidíš dost blby pohyb auta c.2? A to nehovorím o tom ze vacsinou v takychto dojazdová auto c.1 pred cielom da presúva do odstaveného pruhu aby auta za nim mohli dokoncit finish preteku
Cela tato fikcia sa odohráva na cestach na Britských ostrovoch of course :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 29. Jún 2021 7:19:16

Subjektívny fanúšik píše:
elviska píše:@Subjektivny fanúšik
Tu ma skôr viete nasrdit, zhoršiť náladu, len toľko k tomu. A mojej bojazlivej povahe to ešte viacej..... Ďalej to rozoberať radšej nebudem. To ze tu Pmts píše rôzne blogy ešte neznamená ze musí mať úplnú pravdu, ja tiež nemusím mať pravdu , prijmem aj kritiku ale u Pmts je už skôr..... Jak keby Sagan bol najväčší agresor a neviem co ešte , čudne že dojazd nerieši, keďže viacerí to riešia aj pretekári. Ešte pred etapou sa to nepáčilo pretekárom.


"ja tiež nemusím mať pravdu , prijmem aj kritiku..." no praveze ani nie.

Dobre, nebudem sa s Vami tu hádať, aj tak to nemá cenu. Ja by som nikoho nenazvala tak ako Pmts Petra, pár jazdcov nemusím, ale takto nie.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Uto 29. Jún 2021 8:48:15

Tie úvodné etapy sú desné
už dávno sa malo na rovinatých etapách zaviesť pravidlo že 20km od cieľa je neutralizované GC a nevznikala by takáto panika
Prvé dve etapy tiež len prispeli k pádom lebo každý tím sa tlačil dopredu, každý chcel žltý dres, no a 190 jazdcov nemôže naraz preťať cieľovú pásku
Tie úvodné prológy a časovky majú svoje opodstatnenie :idea:
Ja to objektívne vidím aj dnes na ďalšie pády a upokojí sa to až po časovke keď budú pretrasené klasifikácie
Ale myslím, že organizátori by si mali dosť vstúpiť do svedomia s tým plánovaním trasy, Giro mi v tomto neprišlo také hektické
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia

cron