Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Uto 29. Jún 2021 9:40:19

CyclingGeek píše:Tie úvodné etapy sú desné
už dávno sa malo na rovinatých etapách zaviesť pravidlo že 20km od cieľa je neutralizované GC a nevznikala by takáto panika


Ja som dost skepticky, ze by to pomohlo. Ked si vsimnes aj v etapach, kde je 3km ochranna zona, tak sa pretekari tlacia na cele az do posledneho kkilometra.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Uto 29. Jún 2021 9:46:57

Lebo tie tri kilometre nie sú vôbec neutralizované, Carapaz sa tlačil do šprintu lebo tam vznikli medzery... a keď aj v posledných troch km vzniknú v pelotone medzery ráta sa to do GC to je chyba... preto to nutka jazdcov na GC tlačiť sa dopredu, keby bol včera Carapaz na kolese Ewana alebo Sagana bol by na tom dnes ako Roglič... ja nevidím zmysel v niečom takomto
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 29. Jún 2021 9:55:53

Tiez by som bol za nejake neutralizovanie, ale chcel by som zas aj ponechat rozostupy ak sa potrha peloton na vetre v rovinatej etape, tych 20km je potom vela. Cele to je velky paradox, vsetci chcu byt vpredu lebo vpredu sa az tak nepada, no akurat z tej nervozity su pady. Cize keby nikto nebol nervozny a vsetci by jazdili v pohode ako v 15. etape tak urcite vidime menej padov :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Uto 29. Jún 2021 9:58:34

no len tí jazdci majú 150 km na to aby spravili rozostupy načo ich robia v posledných 20 km?
Keby im neutralizujú poslednú 20ku možno by sme videli aj iný priebeh etáp a rovinaté by neboli také nudné
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod konyk87 » Uto 29. Jún 2021 10:26:48

otazne je, ci by sa ta nervozita len nepresnula kusok dalej pred ciel lebo tam by tiez nikto nechcel stratit kvoli hlupej chybe a vsetci by sa tlacili dopredu. kazdopadne by sa z toho eliminovaali sprinteri, ktori by sa tlkli az o kusok dalej.
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Tour de France

Poslaťod Bubo » Uto 29. Jún 2021 10:31:26

tak kazdy ma svoj pohlad na vec...ja by som zase zrusil vysielacky a pocet pretekarov v time obmedzil na 4-5ks :)...bolo by to bezpecnejsie aj zivelnejsie podla mna..
Bubo
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned 04. Mar 2018 23:06:31

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Uto 29. Jún 2021 11:15:49

s tými vysielačkami súhlasím :D
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 29. Jún 2021 12:56:19

majo píše:@pmts
live som nevidel tak som si kukol nejake dostupne videa...dnes s tebou nesuhlasim...ja osobne som tam nic extra zle a agresivne nevidel...klasicka bitka sprinterov v ktorej peto hral podla mna dost fer ale...
1. ewan sa rozhodol obehnut peta ale dalej ist nexcel tak si vymyslel ze sa vopcha pred neho co mu samozrejme logicky peto nedovolil
2. mne sa trosku nepacil zaver alpecinakov...Philipsen vobec nevyzeral ze rozbieha merliera a mam pocit ze aj ten citil ze sa mu jeho ako spravny rozbiehac neuhne a tak sa ho rozhodol obehnut cim vosiel calebovy do cesty a vtedy prislo to skrtnutie kolies
3. vsetkym padnutym zelam skori navrat do zdravia a celemu pelotonu nech uz tieto jatky skoncia


Podpisujem, robiť na základe tohto šprintu z Petra agresívne prasa nemá s realitou nič spoločné. Pokiaľ tam nie sú hlavičky, prudké zmeny smeru, vystrčené lakte, tak oprieť sa do súpera v boji o pozíciu telo na telo je celkom bežná vec ktorú nevidíme len v šprintoch, ale aj počas pretekov keď je boj o pozície pri dôležitých úsekoch. Pozrel som si to zo záznamu dvakrát, pretože nepovažujem pmts-a za táraja, ale niekedy je celkom dobré pozrieť si situáciu viackrát, pretože zdanie môže klamať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 29. Jún 2021 13:21:23

Tiez som si to pozrel este raz, hlavne na zaberoch zhora. Vtedy som pisal ze by som sa nedivil keby dosta trest no uz by som sa divil. Neboli tam ziadne lakte, len mensie tukance ramenami.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Uto 29. Jún 2021 14:39:10

Zatiaľ to vyzerá, že dnes sa rozhodli pre "tranzitnú" etapu. Zatiaľ. Aspoň sa Peter a aj iní doráňaní trochu "vylížu" z boľačiek. Či?
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Tour de France

Poslaťod Ak1n0m » Uto 29. Jún 2021 16:10:17

ptms je namyslené prasa, tvári sa, že je nad vecou a so Sagana sa neposerie, vždy keď môže si doňho kopne.

Ako sa to počúva ptms???
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Uto 29. Jún 2021 16:49:00

Ak1n0m píše:ptms je namyslené prasa, tvári sa, že je nad vecou a so Sagana sa neposerie, vždy keď môže si doňho kopne.

Ako sa to počúva ptms???


Fuha, neostáva mi asi nič iné ako potichu prijať túto konštruktívnu kritiku :lol: ... Len pevne verím že sa jedná o inú osobu a elviska si nerobila ďalšie konto kvôli tomuto komentu :roll: .
V jednej veci ale pravdu máš, nie som na Sagana zaťažený, cyklistiku milujem a vnímam ako celok, poznám asi každého profi pretekára a vpodstate fandím všetkým a nikomu. Vždy keď môžem si doňho kopnem? Do debatiek o Saganovi sa ani nezapájam, maximálne sa zapojím keď je tu niečo ako včera, keď sa nadávalo na Ewana že zostrelil Peťa keď pritom chudák na tom prerobil najviac a je fakt že Sagan bol jasne najagresívnejší a najkontaktnejší jazdec v tom dojazde (nikde som ale netvrdil nič o penalizáciách alebo niečomu proti pravidlám).
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 29. Jún 2021 16:51:39

v podstate dvaja najrychlejsi spritneri nie su v hre. Ewan po pade a Bennett nie je na Tour. je to velka skoda ze Peto bude pocas zostavajucich etap zdecimovany a bude sa doliecovat a teda neviem ci bude moct v plnosti spurtovat. inak by to bola velka sanca na nejaky etapovy triumf. podobne ako v roku 2018 kde vlastne kvoli padu nemal sancu v Parizi pritom tam uz to sprinterske pole bolo riadne preriedene. no ja za seba dufam ze sa nebudem musiet pozerat na triumfy Cavendisha:) vobec ho nemusim a mna neobmakcilo ani to jeho tazsie obdobie profesne ktore mal:) vcera sa vraj uzkostlivo pytal na Calebov stav. ak by tam lezal Peto tak by ho to samozrejme nezaujimalo lebo stale nevie prehltnut rok 2017 a mozno este viac aj kvoli tomu ze UCI dala za pravdu Saganovi. odvtedy sa Markov vztah k Petovi zmenil a uz sa nenapravil. ja chapem ze sprinteri maju velke ego, inak by nemohli vitazit ale mne osobne je Cavendish velmi nesympaticky pocas celej jeho kariery.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 29. Jún 2021 17:06:52

jasne akoby aj nie :))) co som ine mohol cakat...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 29. Jún 2021 17:08:14

a este tam place ako male dieta. nikdy som nechapal uplakanych sportovcov. ani Federera. ved je to len sport, je to ich praca.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Uto 29. Jún 2021 17:09:32

Myslím ale že Lotto našlo vo Van Moerovi nového De Gendta... Akurát včas, keď starý De Gendt končí :D . Pevne verím že Brent ešte urve nejakú etapku na tejto Tour...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Uto 29. Jún 2021 17:14:45

simko píše:a este tam place ako male dieta. nikdy som nechapal uplakanych sportovcov. ani Federera. ved je to len sport, je to ich praca.


Športovci svojej práci obetujú neskutočne veľa; je úplne prirodzené že emócie pracujú pri úspechoch, keď sa všetky tie obete ktoré podstúpili vyplatia.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 29. Jún 2021 17:15:03

simko- No ty ho musis velmi neznasat :D . Plakal aj MvdP a slza vybehla skoro aj mne. No tak co, da Cav Merckxa? Neuveritelne ako sa skonstelovali vsetky hviezdy len aby Cav prekonal rekord :D. Bennett zraneny, Ewan out, Sagan zraneny.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Uto 29. Jún 2021 17:19:38

hujhe píše:simko- No ty ho musis velmi neznasat :D . Plakal aj MvdP a slza vybehla skoro aj mne. No tak co, da Cav Merckxa? Neuveritelne ako sa skonstelovali vsetky hviezdy len aby Cav prekonal rekord :D. Bennett zraneny, Ewan out, Sagan zraneny.


Aj mne to tak príjde :lol: . Má 6 možností na 3 víťazstvá, najlepšieho rozbiehača a o najväčšieho súpera menej... Ja asi dúfam, že to Mark dá :D . Veď od čoho iného sú rekordy, než aby sa prekonávali :lol: ?
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 29. Jún 2021 17:23:04

pmts píše:
Ak1n0m píše:ptms je namyslené prasa, tvári sa, že je nad vecou a so Sagana sa neposerie, vždy keď môže si doňho kopne.

Ako sa to počúva ptms???


Fuha, neostáva mi asi nič iné ako potichu prijať túto konštruktívnu kritiku :lol: ... Len pevne verím že sa jedná o inú osobu a elviska si nerobila ďalšie konto kvôli tomuto komentu :roll: .
V jednej veci ale pravdu máš, nie som na Sagana zaťažený, cyklistiku milujem a vnímam ako celok, poznám asi každého profi pretekára a vpodstate fandím všetkým a nikomu. Vždy keď môžem si doňho kopnem? Do debatiek o Saganovi sa ani nezapájam, maximálne sa zapojím keď je tu niečo ako včera, keď sa nadávalo na Ewana že zostrelil Peťa keď pritom chudák na tom prerobil najviac a je fakt že Sagan bol jasne najagresívnejší a najkontaktnejší jazdec v tom dojazde (nikde som ale netvrdil nič o penalizáciách alebo niečomu proti pravidlám).

Vieme že píšeš blogy, a vieme že na rozne témy čo sa týka cyklsitiky, ja som na Ewana včera nenadávala. Ja tiež fandím aj iným či su to klasikári, vrchrári, sprintéri, ale fandím najma Saganovi, kedže je Slovak, ale z vrchárov fandím Pogacarovi, Nibalimu, aj Allaphilipovi napr. Ty si včera Sagana nazval agresívnym hlupakom a prasatom.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 85 hostia