Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 29. Jún 2021 17:26:13

simko píše:a este tam place ako male dieta. nikdy som nechapal uplakanych sportovcov. ani Federera. ved je to len sport, je to ich praca.

Tiež nemusím Cava, ale každý je povahovo odlišny, jeden sa teší, druhý plače.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 29. Jún 2021 17:28:33

hujhe píše:simko- No ty ho musis velmi neznasat :D . Plakal aj MvdP a slza vybehla skoro aj mne. No tak co, da Cav Merckxa? Neuveritelne ako sa skonstelovali vsetky hviezdy len aby Cav prekonal rekord :D. Bennett zraneny, Ewan out, Sagan zraneny.

ale toto urcite nie:) len mu jednoducho nefandim. a ano aj MvdP zvykne plakat cize u mna body dole:) ale zase tam to bolo v suvislosti so starym otcom cize to je pochopitelne. aj ked on uz tusim plakal viackrat ale mozem sa mylit:) ved su to chlapi a nie zeny a je to len blby sport. nepoviem ked niekoho premohnu emocie kvoli "spravnym" veciam. ok ked sa ti v sporte zalesknu oci ze ti padne nejake smet do oka to beriem:) ale plakat ako male dieta... ja dufam ze ziadny rekord neda uz len kvoli tomu aby rekord drzal komplexny cyklista a nie sprinter. a ten rekord by som neprial hocijakemu sprinterovi to nie je uplne spojene s tym ze nemam v laske Cavendisha.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 29. Jún 2021 17:29:25

@simko
Asi si nikdy nerobil nejaky sport naplno…schválne nepisem profesionálne lebo to by malo znamenať ze ti za to platia a to a Slovensku nie vzdy tak je…detstvo nemas sko ostatne deti…nemozes sa ist s kamošmi kupat alebo lentak opekať ci posedieť na kofolu ci pivo…dostat sa na najvyššiu úroveň stoji velmi vela námahy casu odriekanie a podobne…napr.moji rodičia boli na prvej dovolenke a vymenili zigulaka za nieco modernejšie az ked ja som nexcene kvoli zraneniu v 19ke musel skoncit so športom…a nevies si predstavit co by som dal za to priniesť domov svetový titul ci medajlu z olympiády a podobne…ale bohuzial som im to nikdy nemohol dopriať…tie emocie v sporte su vzdy obrovske ci uz výhras ci prehráš
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Uto 29. Jún 2021 17:36:32

Tiež mi Mark nie je sympatický. Ale : "fenix vstal z popola" a tam sú aj slzy namieste.
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 29. Jún 2021 17:39:16

@majo
to je jedno, su sportovci ktori pri svojich uspechoch ci neuspechoch neplacu, mne su taki sympatickejsi. nemozem zato:) a som rad ze nas Peto nepatri k tym ktori placu. takisto Novaka Djokovica som nepostrehol ze by si poplakal. zato taky Roger ronil krokodilie slzy neraz:) ja chapem ked niekto place kvoli niecomu vyssiemu, moze to byt aj sport ale v spojitosti s niecim vyssim, napriklad aj to ze sa rodicia obetuju a teba premohnu emocie zato, co vsetko si odriekali a co vsetko ti obetovali. ale plakat kvoli tomu ze som sa takmer lucil s karierou a dnes som vyhral etapu na TdF co som uz ani nedufal tak to ja nepochopim. ale to je jedno, Marka nemusim tak teraz mu jendoducho prisijem vsetko co sa da:) sportova nocna mora pre mna je, ze toto bude edicia kedy po druhykrat vyhra zeleny dres:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Uto 29. Jún 2021 17:43:39

elviska píše:
pmts píše:
Ak1n0m píše:ptms je namyslené prasa, tvári sa, že je nad vecou a so Sagana sa neposerie, vždy keď môže si doňho kopne.

Ako sa to počúva ptms???


Fuha, neostáva mi asi nič iné ako potichu prijať túto konštruktívnu kritiku :lol: ... Len pevne verím že sa jedná o inú osobu a elviska si nerobila ďalšie konto kvôli tomuto komentu :roll: .
V jednej veci ale pravdu máš, nie som na Sagana zaťažený, cyklistiku milujem a vnímam ako celok, poznám asi každého profi pretekára a vpodstate fandím všetkým a nikomu. Vždy keď môžem si doňho kopnem? Do debatiek o Saganovi sa ani nezapájam, maximálne sa zapojím keď je tu niečo ako včera, keď sa nadávalo na Ewana že zostrelil Peťa keď pritom chudák na tom prerobil najviac a je fakt že Sagan bol jasne najagresívnejší a najkontaktnejší jazdec v tom dojazde (nikde som ale netvrdil nič o penalizáciách alebo niečomu proti pravidlám).

Vieme že píšeš blogy, a vieme že na rozne témy čo sa týka cyklsitiky, ja som na Ewana včera nenadávala. Ja tiež fandím aj iným či su to klasikári, vrchrári, sprintéri, ale fandím najma Saganovi, kedže je Slovak, ale z vrchárov fandím Pogacarovi, Nibalimu, aj Allaphilipovi napr. Ty si včera Sagana nazval agresívnym hlupakom a prasatom.


Áno, nazval. Možno trochu prehnané, vzhľadom nato že sme videli aj ďaleko nebezpečnejšie počínanie jazdcov v cieľovej rovinke, aj od Peťa samotného, ale jednoducho si stojím za tým čo som videl; naletel tam na tie kocky hrkol na pravo aj na ľavo, lakte všade a cez mŕtvoly si išiel po každú pozíciu... A to všetko po takom hnusnom nervóznom dojazde, aký sme včera videli.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 29. Jún 2021 17:46:31

pmts píše: naletel tam na tie kocky hrkol na pravo aj na ľavo, lakte všade a cez mŕtvoly si išiel po každú pozíciu...

toto mozes napisat o polovici z tej celnej skupiny ktora naletela na kocky. nech sa paci, pozri si jazda DSM a pozri si Merliera alebo Philipsena ako hrkli nalavo, napravo a vsade kde sa len dalo. o pleciach ani nehovorim.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 29. Jún 2021 17:55:28

Paráda, toto keby niekto vymyslel ako scenár k filmu zo športového prostredia tak by ho skritizovali, že to je gýčovité a málo pravdepodobné :lol: Mne Cav nikdy neprekážal a neprekážajú mi ani slzy radosti, za to predsa človek nemôže. Môže za svoju vulgárnosť, primitivizmus, klamstvá, podvody, zlodejiny, pokrytectvo .......
@pmts - nie si sám koho baví cyklistika aj bez Sagana, bavila pred Saganom a bude aj po ňom, ak sa dožijem ;) Že sa viac bavíme o ňom je asi celkom prirodzené a mňa by fakt zaujímalo čo včera spravil Sagan prehnane agresívne až prasácky, pretože to bol Ewan kto mal horšie postavenie a on si chcel vylepšiť a že sa Sagan nedal a držal si svoju pozíciu .... Opieranie tela o telo v boji o pozíciu je podľa mňa normálne a ten kto tento súboj vyhrá nie je automaticky agresívny, ani raz som včera nevidel Sagana urobiť niečo, čo by presahovalo rámec normálneho súboja, ak mi povieš kedy to bolo, rád si to ešte raz v archíve pozriem.
Krátke OT, pod článkami na hlavnej stránke je to hnus, opäť sa vyplavili trolkovia, že tam nemá zmysel nič písať, tak si to nepokazme ani tu ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 29. Jún 2021 17:58:51

simko píše:
pmts píše: naletel tam na tie kocky hrkol na pravo aj na ľavo, lakte všade a cez mŕtvoly si išiel po každú pozíciu...

toto mozes napisat o polovici z tej celnej skupiny ktora naletela na kocky. nech sa paci, pozri si jazda DSM a pozri si Merliera alebo Philipsena ako hrkli nalavo, napravo a vsade kde sa len dalo. o pleciach ani nehovorim.

simko, pmts asi vidí len Petra, že mal tukanice, a ostatní asi nie. :roll:
@pmts šprinty boli a budu stále agresívne, alebo ako som včera napísala, nech zrušia šprinty.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Uto 29. Jún 2021 18:01:13

Quickstep to tu pekne USpostaluje posledné roky. Je mi na grc.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 29. Jún 2021 18:07:45

@simko
V pohode je to tvoj nazor a ja ho plne rešpektujem a aj ked to mozno vyzera blbo ked sa chlapi rozplaču ale ja mam preto pochopenie lebo si viacmenej viem predstavit cim si presli ale čo sa federera tyka tak napriek tomu ze som vzdy fandil prave jemu tak aj ja som sa neraz čudoval ze zase plače ved ma tolko víťazstiev a úspechov zeby sa dalo cakat ze on uz musi byt zvyknuty vyhravat…u cava neviem…vzdy na mna pôsobil ze je to arogantný nafukanec ale nikdy by som si to nedovolil povedat o niekom koho nepoznam…no kedze uz bol odpisovany asi kazdym tak ho to dojalo natoľko ze sa rozreval…ale za mna v pohode ja mu to doprajem…a poviem ti ze sledujem ho na instagrame a strasne sa mi pacia videjka ktore dava so synátorom…dost mi popravili moj nazor nanho ako cloveka…hold kazdy sme nejaky nikto z nas nieje dokonalý a nikto z nas by nemal odsudzovať toho druheho ak ho nepoznáme…preto sa aj ja tu snazim byt konštruktívny a nenavazat sa len kvoli inym názorom…napr. pmts je za včerajšok velmi kriticky k saganovy ja s nim nesúhlasím ale nebudem mu za to nadávať…s ifcom casto mame rozličné názory ale viem ze s nim sa vzdy da diskutovať na úrovni a tak ho rešpektujem aj ked raz som to tu voci nemu tiez prestrelil a doteraz ma to mrzi…ty mas takyto nazor na cintlafky v sporte tak ok neberiem ti ho aj ked mam uplne iny alebo nasa elviska ktora je prototypom ideálneho fanúšika a tak neraz nevie prijat negatíva ale ako som uz neraz pisal kazdy sportovec by si zelal fanusikov ako je ona a ja ju tak beriem a neraz ma zamrzia reakcie druhych na nu a neraz aj pokrytím hlavou ze dokaze obhajovať aj to co si obhajobu nezaslúži ale taka je a ja ju taku beriem…ale presne o tomto je diskusne forum o rozdielnych názoroch a s kúskom rešpektu a slušného správania je to radost chodit na forum ako je toto…o to viac ma mrzi ze da odtial vytratila kopa diskutujúcich len preto ze mali iny nazor ako vacsina…aj ked viem ze vela z nich stale číta len uz nepíšu a ja ich pozdravujem
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Uto 29. Jún 2021 18:43:30

Ako som uz pisal inde, toto by ani Holywood lepsie nevymyslel .. 1 den fra Ala v duhovom, 2 hy Matej sialene za dedka, 3 mlyncek na maso , 4ti Navrat Marka :roll: :D
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 29. Jún 2021 18:50:45

Uz som sa k včerajšku nechcel vracat ale musim…pre kazdeho kto využíva facebook odporúčam profil SZC - slovensky zväz cyklistiky kde je paradne spomalene video z hornej kamery kde krasne vidno ze celu kolíziu sposobil Tím Merlier obchádzajúcu svojho akoze rozbiehaca cim skrížil cestu australanovy…tymto to uzávierka…kto dane video uz videl sorry za spam
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Uto 29. Jún 2021 19:59:14

Buduci rok Gorila do DQS , a to budeme cumet :D
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 29. Jún 2021 20:07:04

nat píše:Buduci rok Gorila do DQS , a to budeme cumet :D

s uplnou vaznostou hovorim ze by som sa vobec necudoval:) ja uplne neverim na taketo pribehy ale ok jasne nie su ziadne dokazy cize je to len o pocitoch. len ma zaujima preco kazdy jeden borec ked odide z DQS tak je polovicny. oprava, nie kazdy ,zabudol som na Trentina a Schachmanna ktori urcite s vykonnostou po odchode z DQS neklesli. ale drviva vacsina ano:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod konyk87 » Uto 29. Jún 2021 22:25:00

Kwiatkoski je na tom ako? tiez zakrnel? :)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 29. Jún 2021 22:30:56

konyk87 píše:Kwiatkoski je na tom ako? tiez zakrnel? :)

ten mal lespie dozvuky ale uz zakrnieva:) ale prechod QS-> Sky sa nerata:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 29. Jún 2021 22:37:45

ak sa Peter rychlo dostane z tych sramov tak vyhra v etape nemusi byt velmi vzdialena, ako sa nam mohlo zdat po prvych dvoch etapach. to sprinterske pole je uplne slabucke. ok Merlier je celkom rychly ale Philipsen ani Bouhanni nie su urcite rychlejsi ako Peto. Cavendish uvidime ako dlho mu to vydrzi a ci vobec pride do Pariza, predsalen celu GT absolvoval tusim naposledy v roku 2014?
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Uto 29. Jún 2021 23:35:07

Inak ozaj sa mi zda , ze v poslednom case (2-3 roky) Peto straca cit na spravne orientovanie sa v sprintovom finisi. Co moze suvisiet , s padmi, vylucenim/postihmi , ale hlavne "za jeho casov" to mal docela jednoduche. Vsadil na niekoho zo svatej trojky Cave, Gorila, Kittel a mal 2/3 sancu , ze je za spravnym kolesom co ho vyveze alebo potiahne na top2-3. Teraz tie sprinty su nevyspytatelne, a uz sa neda moc odhadovat za kym sa vyviest. :idea:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Str 30. Jún 2021 5:55:24

nat píše:Inak ozaj sa mi zda , ze v poslednom case (2-3 roky) Peto straca cit na spravne orientovanie sa v sprintovom finisi. Co moze suvisiet , s padmi, vylucenim/postihmi , ale hlavne "za jeho casov" to mal docela jednoduche. Vsadil na niekoho zo svatej trojky Cave, Gorila, Kittel a mal 2/3 sancu , ze je za spravnym kolesom co ho vyveze alebo potiahne na top2-3. Teraz tie sprinty su nevyspytatelne, a uz sa neda moc odhadovat za kym sa vyviest. :idea:

Tiež si to myslím, a minule počas Gira som to tuším aj ja spomínala, že možno aj kvôli okolnostiam čo už zažil, tak nemá taký cit, plus pribudlo viacej šprintérov (ale sprintovali aj Kristoff, Degenkolb atď) že na koho sa zavesiť . Ale včera som si myslela, že nebude vôbec sprintovat, najmä po tom co spomínal o kolene, nohe.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia