Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Milanj55 » Str 30. Jún 2021 15:02:38

Zdravím Vás priatelia, už som dlhší čas neprispel do tohoto fóra, ale pravidelne ho čítam a mám tak celkový prehľad čím kto prispieva. Musím uznať, že Ste všetci na tomto fóre rozhľadený a skúsený prispievatelia. Nedá mi ale nezareagovať na ten príspevok od pmts a hlavne jeho vyjadrenie na Petrovu adresu k tomu pádu pred cieľom. Niekedy je lepšie priateľu napočítať do 10 a až potom reagovať na konkrétnu situáciu. Takýmto spôsobom sa vyjadriť o hociktorom cyklistovi a nie tobôž o Petrovi je veľmi dehonestujúce a myslím si , že to nezvýšilo kredit pisateľa. Keď som už tu , tak sa vyjadrím aj k Cavovi. Mne nevadí že dosiahol víťazstvo v etape , prajem mu ho ale myslím si že po toľkých víťazstvách ktoré má už sa sebou sa mohol trochu lepšie ovládať. je to môj názor a tiež sa priznám bez mučenia , že ho tiež moc nemusím. Nechápem, prečo sa tak podaktorí z Vás obuli do simka, veď je to jeho názor a mali by sme ho všetci rešpektovať. Musím súhlasiť s natom, že Peťo má v poslednom čase trochu problémy so správnym načasovaním a orientáciou v konečnej fáze v špurte. Veľmi dobre to pomenoval nat a myslím si že je to v psychike a pokiaľ nepríde úspešný dojazd do cieľa tak sa tak ľahko ani neodblokuje.
Prajem Vám pekný deň priatelia a prispievajte v tomto fóre aj naďalej , veľmi rád si prečítam Vaše postrehy z jednotlivých etáp.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 30. Jún 2021 15:46:46

elviska píše: (ale sprintovali aj Kristoff, Degenkolb atď)


Na Dege a Kristoff boli az druha trieda , na nich sa neoplatilo vacsinou zavesit. Ved Dege vyhral az jednu etapu , a Kristoff do 2018 iba dve ..este navyse daval dlhe spurty, takze sa dalo zanho zavestit, ked to skusal :)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 30. Jún 2021 17:58:45

Pogacar klobuk dolu. moze zadefinovat eru a myslim si ze je dobrou reklamou pre cyklistiku - talent ktory od zaciatku vycnieva. prajem mu dosiahnut metu aspon 5 zltych dresov. ak nie takyto talent tak kto...
MvdP tiez vyborny vykon ale to nie je prekvapenie podla mna, navyse v takomto casovom odstupe od MTB pretekov na OH mu takato 30 minutova zataz podla mna posluzila ako dobry trening. ak by mu to ohrozilo pripravu urcite by do toho nesiel. trochu sklamal WvA ale necudo ved mal operaciu slepaku a na Tour tym padom nemal idealnu pripravu. potvrdili to aj prve 2 etapy.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 30. Jún 2021 19:41:02

Milanj55 píše: Veľmi dobre to pomenoval nat a myslím si že je to v psychike a pokiaľ nepríde úspešný dojazd do cieľa tak sa tak ľahko ani neodblokuje.

Bol som v tom, že úspešný dojazd už mal. Na Gire tento rok.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod konyk87 » Str 30. Jún 2021 21:49:11

Pogacar mal dnes stastie, ze na starte nestali Polanc s Tratnikom, inak by sa s etapou mohol rozlucit! :lol:
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Tour de France

Poslaťod Milanj55 » Str 30. Jún 2021 23:03:59

Gaučový profesionál píše:
Milanj55 píše: Veľmi dobre to pomenoval nat a myslím si že je to v psychike a pokiaľ nepríde úspešný dojazd do cieľa tak sa tak ľahko ani neodblokuje.

Bol som v tom, že úspešný dojazd už mal. Na Gire tento rok.

Zdravím Ťa "Gaučový profesionál", máš pravdu že úspešný dojazd už mal, ale ako presne píšeš bolo to na Gire a on to potrebuje tu a teraz na TdF. Pokiaľ sa mu to nepodarí, tak sa bude trápiť, ale ja mu verím a ono to vytúžené víťazstvo určite príde. Dosiahnutie úspechu závisí hlavne od psychickej pohody. Jeden múdri človek povedal, že pokiaľ človek stratí nádej tak nikdy nič nedosiahne, všetko je v hlave. Preto treba byť v každom preteku pozitívne naladený a úspech sa dostaví.
V dnešnej časovke šiel skvele Pogačar a ten chalan si to víťazstvo zaslúžil , skvelo išiel aj MvdP a obhájil žltý dres aj keď iba o zopár sekúnd.
Pekný večer priatelia cyklistiky.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Milanj55 » Str 30. Jún 2021 23:03:59

Gaučový profesionál píše:
Milanj55 píše: Veľmi dobre to pomenoval nat a myslím si že je to v psychike a pokiaľ nepríde úspešný dojazd do cieľa tak sa tak ľahko ani neodblokuje.

Bol som v tom, že úspešný dojazd už mal. Na Gire tento rok.

Zdravím Ťa "Gaučový profesionál", máš pravdu že úspešný dojazd už mal, ale ako presne píšeš bolo to na Gire a on to potrebuje tu a teraz na TdF. Pokiaľ sa mu to nepodarí, tak sa bude trápiť, ale ja mu verím a ono to vytúžené víťazstvo určite príde. Dosiahnutie úspechu závisí hlavne od psychickej pohody. Jeden múdri človek povedal, že pokiaľ človek stratí nádej tak nikdy nič nedosiahne, všetko je v hlave. Preto treba byť v každom preteku pozitívne naladený a úspech sa dostaví.
V dnešnej časovke šiel skvele Pogačar a ten chalan si to víťazstvo zaslúžil , skvelo išiel aj MvdP a obhájil žltý dres aj keď iba o zopár sekúnd.
Pekný večer priatelia cyklistiky.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Štv 01. Júl 2021 8:59:26

Tak podľa včerajšieho prejavu Pogačar zrejme vyhrá Tour minimálne o 3-4 minutky ak sa mu niečo neprihodí nepredvídateľné (aj keď on už si ten zlý deň vybral)
Pódium by som tipol na Carapaza, lebo Ineos ešte bude vymýšlať v kopcoch a uvidíme ako sa pozviecha Roglič, poprípade tam môže vystreliť nejaké prekvapenie, Neodpisoval by som ani Urana :idea:
No je sa na čo tešiť do kopcov :shock:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 01. Júl 2021 9:19:44

CyclingGeek píše:Tak podľa včerajšieho prejavu Pogačar zrejme vyhrá Tour minimálne o 3-4 minutky ak sa mu niečo neprihodí nepredvídateľné (aj keď on už si ten zlý deň vybral)
Pódium by som tipol na Carapaza, lebo Ineos ešte bude vymýšlať v kopcoch a uvidíme ako sa pozviecha Roglič, poprípade tam môže vystreliť nejaké prekvapenie, Neodpisoval by som ani Urana :idea:
No je sa na čo tešiť do kopcov :shock:

Len či mu ten titul ostane aj o 10 rokov :D
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Štv 01. Júl 2021 9:48:07

keď mu ostal vlaňajší ostane mu aj tento 8-)
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Štv 01. Júl 2021 11:18:57

CyclingGeek píše:keď mu ostal vlaňajší ostane mu aj tento 8-)

To si myslel aj Amstrong ;)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Štv 01. Júl 2021 11:49:26

Páči sa mi tá najkrajšia slovenská vlastnosť, závisť :lol: To čo nemáme to nedoprajeme
No ktovie chlapci možno aj Sagan má nula zelených či? podľa vaších mozgov to tak je, lebo tak najväšie talenty historie posudzujete
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 01. Júl 2021 12:06:47

CyclingGeek píše:Páči sa mi tá najkrajšia slovenská vlastnosť, závisť :lol: To čo nemáme to nedoprajeme
No ktovie chlapci možno aj Sagan má nula zelených či? podľa vaších mozgov to tak je, lebo tak najväšie talenty historie posudzujete

cyklistika je uz raz taka:) ale urcite mam vacsiu doveru ku Pogacarovi ako k Froomovi. ak raz niekto vynika v mladom veku tak je to talent. teda za predpokladu ze sa masivne nedopuje uz v tinedzerskom veku ale to by uz bolo uplne dno. netvrdim ze Froome je neviem aky dopingovy grazel ale su tam nejake otazniky, aj okolo Sky celkovo, jednoducho take tie veci v sedej zone. ale tie okolo Pogacara, Evenepoela, Sagana, MvdP atd. zatial nie su a nieco mi hovori ze ani nebudu. talent ako Pogacar nepotrebuje "marginal gains".
inak nemusis sa bat, zavist nie je len slovenska vlastnost. a inak je to velmi prirodzena vlastnost. ja by som chcel aby sme mali take zastupenie v GC ako Slovinci takze ano zavidim im tu ich momentalnu eru. ale nie v zlom:) my jednoducho mimo Sagana nemame ku komu upierat nase pohlady na velkych pretekoch. zatialco dvaja Slovinci sa biju o GC na TdF a ked porovnam nase krajiny aj z hladiska profilu aj z hladiska poctu obyvatelov tak sa pytam ze kde je problem?
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Štv 01. Júl 2021 12:24:56

Simko
No ono hlavne keď Pogačar dokáže skončiť ako 20 ročný na Vuelte na podiu a vyhrať 3 etapy , tak to asi nebude produkt dopingu. A keď v 18-19 valcoval u23 level za continentalny tím tak pochybujem že tím s rozpočtom čo si ledva vedeli zaplatiť Pogačara by mal peniaze na Dopingový program ala US Postal :lol: :lol: :lol:
No ja napríklad nezávidím ale naopak im doprajem lebo oni nemali pretekára ako my Sagana, to že majú extrémny talent čo sa narodí raz za 100 rokov v Pogačarovi je obdivuhodné. A kde je problém je asi ľahké zodpovedať, v prístupe k športu. Slovincov je menej ako nás a vyhladávaju top talenty v každom odvetví, takmer v každom športe nájdeš v špičke Slovinca/Slovinku. No a na zahodenie nie je ani to keby porovnáme dlžky cyklotrás ...keď len pozrieš videá z Kranjskej Gory ako tam majú prostredie na trening už pre malých chlapcov, desiatky kilometrov cyklotras po kopcoch, dolinách, popri cestách tak to my sme o 50 rokov pozadu :?:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 01. Júl 2021 12:39:02

@CyclingGeek
ja im tiez doprajem ale odprial by som aj nam:) hlavne tu sirku. my sme mali/mame Sagana ale oni popri megatalentovanom Pogacarovi maju este Roglica, ktory sa cyklistike zacal venovat az neskor tak ho nezaradujem do sudka ako Pogacara. no a popri tychto top borcoch su tu este taki ako Mohoric, Mezgec, Tratnik nedavno Spilak. cize vela cyklistov ktori na WT pretekoch mozu vyhravat.
ale ano, urcite je to z velkej casti tymi podmienkami na trening a potom asi aj tou mentalitou kde Slovinci su natom ako Chorvati. ved si len zoberme Chorvatov v lyzovani alebo v loptovych hrach.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Štv 01. Júl 2021 12:56:51

Stačí sa pozrieť aj vedľa do ČR aj tí majú viac cyklotalentov ako my, nemusíme ani blúdiť po juhoslávii :? otázkou je prečo my nedokážeme najsť a vytipovať si takýchto chalanov a nevieme ich dostať na TOP uroveň, keď okolité krajiny si s tým poradiť vedia
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Štv 01. Júl 2021 14:22:26

Okolo slovinskej cyklo sa mota zopar podozrivych ludi , a ako napriklad na inom fore spominali :
tiňtítko drtilo na rovině 58/12 s úsměvem na tváři a ani se nezadejchal? {scratch} Vždyť já bych fakt otočil tak půl otáčky za odpoledne (jak vtipně řekl bejk) a to mám skoro 200/100.

Ale urcite skorej verim jazdcovi co dominuje takto od mlada, ako nejakemu zazraku ktory zacne v 26 rokoch rozbijat vsetkych. :idea:

Poga je simpos :!: :ugeek:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 01. Júl 2021 17:27:38

to ako fakt? 36 rocny sprinter ktory bol totalne na odpis? ja osobne tomu neverim. to teraz sa budeme pozerat na 5 vitazstiev 36 rocneho sprintera? inak na mieste Alpecinu podam protest, Mark urcite neudrzal liniu.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 01. Júl 2021 17:30:18

a este nerozumiem taktike Alpecinu. Merlier je bez debaty o dost rychlejsi jazdec ako Philipsen pritom ak sa nemylim tak opat robil leadout Merlier.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 01. Júl 2021 17:40:55

Ak to bude takto celú Tour a Peter bude v šprintoch končiť okolo 5. miesta a zvlnených etapách prichádzať v grupette, tak mi zmysel jeho účasti na Tour zo športového hľadiska uniká.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 71 hostia