Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 03. Júl 2021 19:14:35

@ifco
Ja neviem uz vcera som sa snazil najst nejake info ci sa nevie o co islo ale nic som nenasiel

No a priznam sa ze po dnešku som uz aj ja vecny optimista naklonený tomu ze tato tour asi nieje pre Peta…nejde mi ani tak o zeleny dres ale skor o vykony ako take…asi by sa na to mal vykašľať ist sa odreagovať k Marlonovy a nasledne sa poriadne pripraviť na jesennú dvojitú nakladačku…a samozrejme strihnut si tourde pologne a okolo Slovenska(ak bude) ;)

A este by som xcel podotknúť o tej debatke co tu bola ohladom petovych schopnosti najst si spravne miesto v šprintoch…ano v minulosti bol v tom bezkonkurenčný a prinieslo mu to kopec úspechov ale vidíte tento rok na tour nejake šprintérske vlaky?lebo ja nie…su tam max 3ja fenixaci z toho sa dvaja viac pretekaju medzi sebov ako sa rozbiehajú a max traja podlahari ale v poslednom km uz tam je len morkov cize namiesto vlakov je tam kopec osamelých vlkov ktory preskakuju medzi sebov a tak to vyzera ze Peto uz nedokaze si najst spravne miesto realita ale je ze ziadne spravne a hlavne stabilne miesto tam ja nevidim…teraz viac ako kedykolvek predtym by potreboval cloveka tipu morkov ci richeze ktory by ho doviedol az takmer na pasku

No a este k dnešku…paradna etapu neskutocny vykon pogacara(uz sa tesim na tie konšpirácie o tom co sype) sympatická snaha carapasa a asi definitívny koniec Peta v boji o zelene
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 03. Júl 2021 20:27:06

Temné časy cyklistiky prišli.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Sob 03. Júl 2021 22:44:58

ifčopifčo píše:Tak mňa to baví, Pogačar nepogačar, Peťo nepeťo :D

Tak ty si taky cisty fanusik cyklistiky, ja potrebujem nejake drama nech mam pri pozerani vyssi tep :D Mozno zacnem stavkovat.

@Gaučový profesionál- no praveze by to mohli byt perfektne preteky, keby vsetci favoriti okrem Pogacara nepopadali. V buducnosti to Pogacar nebude mat take lahke, Bernal vyzera byt v poriadku a Evenpoel vycibri techniku a budu zlate casy. Len tento rok to nejako nevysli GT, na Gire sa tiez celkom padalo.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 04. Júl 2021 6:14:44

@hujhe
Predpokladam ze Gaucak zas raz piseo dopingu…on za kazdym lepším výkonom hned vidi dopovanie…ale som prekvapeny ze to prislo az tak neskoro a len od jedneho fanúšika dopingu ;)
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 04. Júl 2021 9:03:42

majo píše:@hujhe
Predpokladam ze Gaucak zas raz piseo dopingu…on za kazdym lepším výkonom hned vidi dopovanie…ale som prekvapeny ze to prislo az tak neskoro a len od jedneho fanúšika dopingu ;)

Môžem ti povedať, že za dobu čo sledujem cyklistiku (nie je to veľa, nezažil som už Armstronga) tak na jednej zahraničnej sociálnej sieti prvýkráť umožnili otvorene debatovať o dopingu v 2 prípadoch. Včera a po ITT. Pogacarovi buď úplne odpadla konkurencia a ide ako Nibali v roku keď DNF Froome a Contadore alebo to druhé. Bojím sa, že vzhľadom na históriu je to to druhé. Snáď vieš kto je vo vedení UAE? Nehovoriac o tom, že ten človek po časovke ani nedýchal. Natrel si na chleba takého Kunga a jeho výraz pri sledovaní Pogacarovho času hovoril za všetko. Ja som veľmi skeptický.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Ned 04. Júl 2021 10:26:52

Potom mi ale vrta hlavou preco zvysok UAE nepredvadza vykony nad svoje moznosti, Kristoff, Gaviria, aj timovi kolegovia Pogacara rychlo odpadavaju. Bernal tu nie je, Froome ma ine problemy, Roglic spadol, Thomas spadol. Precoby to nemal byt pripad Nibaliho? Navyse Pogacar je daleko viac GC jazdec ako Nibali, takze pri slabsej konkurencii naklada viac ako Nibali.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 04. Júl 2021 11:34:48

Samozrejme ze v cyklistike bude tieň podozrenia asi uz navzdy ale to neznamena ze automaticky kazdy lepsi vykon musi byt vdaka sypaniu…v kazdom sporte sa najde niekto kto dokaze výraznejšie odskočiť konkurencii, špeciálne tak poničenej a preriedenej ako je teraz na TdF…Tadej ja mega talent ktory sa cielene pripravoval na tento pretek…zober si takeho Juliena pred dvoma rokmy…neverim zeby vtedy vyhral casovku keby nebol v žltom a co tiez sa vtedy nasypal? Ja dufam ze sa Lanceove obdobie uz nikdy nevráti…ja som ho zažil a sledova a prave Texasan bol moj milašik a do poslednej chvíle som veril ze je cisty…o to viac som bol sklamany po jeho priznaní sa ale to neznamena ze vsetci najlepsi musia byt teraz nadopovani
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 04. Júl 2021 11:40:12

Asi sa zhodneme, že špička GC sú víťazi GT a najmä Tour - takže víťazi Tour za ostatné sezóny - Froome 2x, Bernal, Thomas, Pogačar, víťazi Gira - Nibali, Dumo, Froome, Carapaz, Hart, Bernal. Vuelta je špecifická, máloktorý top GC jazdec sa na ňu pripravuje cielene, skôr sa tam chodí zachraňovať sezóna a dokázal to najmä Roglič, ktorý k top GC jazdcom ostatných rokov patrí. Ak vynecháme Taa, ktorý vyhral Giro v slabšej konkurencii, máme tu špičku jazdcov GC. S kým včera Pogačar súperi? Bernal je mimo, Froome zdemolovaný po páde, Thomas zdemolovaný po páde, Dumo mimo, Roglič zdemolovaný po páde, Nibali za zenitom a tak ostáva iba Carapaz, jediný top jazdec na GC ktorého včera Pogačar prevalcoval. Tí ostatní ako Poels, náladový Yates, Teuns, Keldermann, Lutsenko, Woods .... medzi absolutnu špičku GC cyklistov nepatria, okrem toho mnohí boli v úniku a tak mal Pogačar, ktorý nastúpil 30 km pred cieľom určitú výhodu aj v tomto, dovtedy bol dobre skrytý v skupine favoritov. Samozrejme každý vidí čo chce, ale treba brať do úvahy aj fakty a nenchať sa uniesť prvým dojmom. Z UAE by dopingovým programom prechádzal iba Pogačar, pretože ostatní cyklisti sú +- rovnakí ako predtým, nikto z nich nepredvádza nejaké famózne výkony, od šprintérov, cez klasikárov až k vrchárom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 04. Júl 2021 11:49:51

@ifco
Presne taak…plne suhlasim…ale poviem ti ze ked SIM videl ako ide Tadej columbier na velkej píle tak som hned vedel ze bude spájaný s dopingom
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 04. Júl 2021 14:33:06

netreba sa nechat uniest podla mna. Pogi tam nema konkurenciu. nechcem dehonestovat Carapaza ale on pre mna nikdy nebol TdF material. tym myslim ze vitazstvo na TdF. ale vlozme do rovnice Frooma zo svojich najlepsich rokov, Thomasa, Bernala, mal by to aj vtedy Pogacar take lahke? urcite nie. cize ta jeho dominancia je taka viditelna preto lebo tam nie je ziadna konkurencia. Roglic jediny ho mohol ohrozit, ale vieme ako to dopadlo. treba si pockat na zdraveho Bernala a potom uvidime podla mna suboj titanov + este mozno Remco ale ten ma este dlhsiu GT cestu pred sebou.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 04. Júl 2021 15:18:11

No myslim ze aj najvacsiemu optimistovy(mne) musi byt po dnešku jasne ze tento rok Peto o zeleny uz nepojde
Akoze to ma az tak netrapi…radsej by som aspon jednu etapku nech je naladicka lepšia…a zeleny zelam Colbrelimu
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 04. Júl 2021 15:21:24

majo píše:No myslim ze aj najvacsiemu optimistovy(mne) musi byt po dnešku jasne ze tento rok Peto o zeleny uz nepojde
Akoze to ma az tak netrapi…radsej by som aspon jednu etapku nech je naladicka lepšia…a zeleny zelam Colbrelimu

jasne zeleny je pase, aj ked nikdy nehovor nikdy:) ale podla mna zachvilu sa docitame v mediach jasnu deklaraciu od Peta ze o zeleny mu nejde, tym padom ho pusti DQS do unikov. inak Merlier konci. podla mna Peto moze kludne v nejakom sprinte vyhrat. urcite treba potiahnut aspon druhy tyzden. ak sa citi relativne ok. ta sanca na etapu je pomerne slusna.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Ned 04. Júl 2021 15:28:48

U mna je asi rovnaky problem ako u tvs: Já proti němu nic nemám, ale nejvíc mi vadí v cíli radost stejných lidí, kteří kdysi vedli Ricca, Piepoliho a Coba. Teda UAE to je skoro stejná sebranka, jak Saunier Duval 2008, z toho se mi zapíná červené světýlko.

Este ked vidim ako tam dava taky velky prevod, tak to svetielko docela blika.
:roll:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 04. Júl 2021 16:49:59

nat píše:U mna je asi rovnaky problem ako u tvs: Já proti němu nic nemám, ale nejvíc mi vadí v cíli radost stejných lidí, kteří kdysi vedli Ricca, Piepoliho a Coba. Teda UAE to je skoro stejná sebranka, jak Saunier Duval 2008, z toho se mi zapíná červené světýlko.

Este ked vidim ako tam dava taky velky prevod, tak to svetielko docela blika.
:roll:


Len škoda, že si z jeho príspevku vybral iba to, čo sa ti hodí do krámu ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 04. Júl 2021 18:25:59

Sprinterske etapy budu pekne otvorene:) ktovie ako natom bude Cav ale rozhodne ma zmysel pre Peta zotrvat na Tour.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Ned 04. Júl 2021 18:26:22

Colbrelli :?: Etapu som nevidel, prisiel som domov, pozeram vysledky a tam toto :D Myslim ze aj Peter v plnej sile by mal problem ziskat zeleny dres proti takto jazdiacemu Colbrellimu
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Ned 04. Júl 2021 18:29:22

ifčopifčo píše:Len škoda, že si z jeho príspevku vybral iba to, čo sa ti hodí do krámu ;)

Nie Atamko , vybral som si tu cast co vnimam ja. Lenze, kedze to niekto predo mnou napisal, tak sa nebudem opakovat.

Co si mam vybrat tuto stat: "Pamatujete, jak se říkalo o Ulrichovi, Schleckovi, Quintanovi, že budeou vyhrávat sériově GT,"
ked schlekovci alias toxic twins co vyhravali 21ke, tak su krasny priklad ked im odrezali doping tak skoncili v mladom veku, a Ulrich, doper ktory nedominoval iba preto lebo prisiel kral doperov? :roll:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 04. Júl 2021 18:40:24

nat píše:
ifčopifčo píše:Len škoda, že si z jeho príspevku vybral iba to, čo sa ti hodí do krámu ;)

Nie Atamko , vybral som si tu cast co vnimam ja. Lenze, kedze to niekto predo mnou napisal, tak sa nebudem opakovat.

Co si mam vybrat tuto stat: "Pamatujete, jak se říkalo o Ulrichovi, Schleckovi, Quintanovi, že budeou vyhrávat sériově GT,"
ked schlekovci alias toxic twins co vyhravali 21ke, tak su krasny priklad ked im odrezali doping tak skoncili v mladom veku, a Ulrich, doper ktory nedominoval iba preto lebo prisiel kral doperov? :roll:


Ale veď si píš čo chceš, len sa láskavo vykašli na nejakého Atamka, neviem kto to je.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Ned 04. Júl 2021 18:41:17

Demare, Coquard, Merlier su out. Na jednu stranu dobre, Petove sance na vyhru sa zvysili, na druhu stranu kto bude tahat peloton v rovinatych etapach :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 04. Júl 2021 19:39:18

hujhe píše:Demare, Coquard, Merlier su out. Na jednu stranu dobre, Petove sance na vyhru sa zvysili, na druhu stranu kto bude tahat peloton v rovinatych etapach :D

tak vyhra unik:) na tej Tour kde vyhral Matthews zeleny dres tak boli uspesne uniky aj v rovinatych etapach. tusim uz po odstupeni Kittela.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 74 hostia